Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Pitanje za clanove koji zive / skorije su putovali u Cesku i Nemacku , kakva je tamo situacija po pitanju kupovine novih konzola , mislim i na novi xbox u radnji , tipa udjes uzmes platis i to je to . Pitam ponajvise za Cesku s obzirom da me drug ubedjuje , cak mi je i slike slao , datirane na 9 januar da u Ceskoj playstation 5 konzola ima u radnjama , maltene svuda i to u vecim kolicinama. I da se odmah ogradim , ne , ne planiram da ih kupim da bi ih preprodavao vec da uzmem jedan komad za sebe licno , posto imam druga koji cesto ide te lokacije kao vozac kamiona .
 
Mislim da ti niko sa ovog podforuma ne bi zamerio ako bi koju konzolu i preprodao :D
Uz razuman procenat razume se :)
 
Dao si mi ideju:) Taman razmišljam kako da nabavim PS5, a i ja imam drugara koji vozi kamion po Evropi.
 
Pricamo i pisemo vec na desetinama strana da ih nema kod nas, da ih nema u Madjarskoj, da je problem svuda u svetu i bas bih voleo da to neko opovrgne tako sto ce usetati u neku random prodavnicu i uzeti konzolu.

Nebitno u kom budzaku planete...
 
Pitanje za clanove koji zive / skorije su putovali u Cesku i Nemacku , kakva je tamo situacija po pitanju kupovine novih konzola , mislim i na novi xbox u radnji , tipa udjes uzmes platis i to je to . Pitam ponajvise za Cesku s obzirom da me drug ubedjuje , cak mi je i slike slao , datirane na 9 januar da u Ceskoj playstation 5 konzola ima u radnjama , maltene svuda i to u vecim kolicinama. I da se odmah ogradim , ne , ne planiram da ih kupim da bi ih preprodavao vec da uzmem jedan komad za sebe licno , posto imam druga koji cesto ide te lokacije kao vozac kamiona .

Ja u ovo ne verujem. Ne mislim da ti lazes, ali te slike mogu biti slike konzola koje su dosle za preorder ljude. Ili to ili je Ceska ozbiljno propala pa niko ne kupuje, da su dobili vise od drugih nisu sigurno...
 
Ja ukucao na gugl PS5 in stores in Chech i nikakve informacije nisam dobio konkretne.
Tako da mislim da je patka.
 
Ja u ovo ne verujem. Ne mislim da ti lazes, ali te slike mogu biti slike konzola koje su dosle za preorder ljude. Ili to ili je Ceska ozbiljno propala pa niko ne kupuje, da su dobili vise od drugih nisu sigurno...
Ili imaju pametnija posla nego da im se život svodi na to da li će dobiti neku konzolu day one...
 
Nema sanse da je to tacno, u celom svetu je nestasica.

Evo, ja zivim u Austriji i jedini nacin da dodjem do konzole je preko preprodavaca (1000+ €).
 
Jeste, Česi su izuzetak od sveta :) Svuda je navala identična i jednako nema konzola

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Za Češku ne znam, ali npr. za Kuvajt provereno znam da nije neštašica i da uredno kupiš konzolu za 249 KD što je 720€, što sam i napisao 269. strani teme... Ali se to okrenulo na sprd kako je njima svejedno da li košta 720, 7200 ili 720000€ jer s eru zlato i naftu...
 
Ja se sad čuo sa poznanikom, ne onim što vozi kamion, već što vozi kombi do beča/minhena. Kaže da je sad skoro prebacio jedan ps5. Pao dogovor. On meni konzolu, njemu za cimanje povrat PDV-a. 420eu all digital. Ne garantuje da će naći, ali taj jedan je uspeo da izbunari. Pošto u petak vozi ka tamo, pa spava u stanu, u nedelju vraća kombi. Onda ima vremena da prošeta po gradu.

E da, ta je cena bila kad je uzeo tu jednu. Ne garantuje mi sad cenu.
 
Poslednja izmena:
U Beču ce tesko nesto naci u prodavnicama jer je ovde lockdown i prodavnice tehnike su zatvorene najmanje do 25.01....
 
^
Ali zato radi isporuka postom i narucivanje preko online prodavnice...

Znam 3 osobe koje su uzele PS5-icu na pre-order (a bilo je 2-3 "prozora" cak je i Libro radio pre-order) kad je bio u MM-u i Gamestopu (Lugner City) pre Bozica/NG, tako da je to cisto sviranje...
Normalno da sada tesko mozes da nadjes i da su ti preprodavci jedina opcija dok im ne stigne sledeca tura.
 
Bilo je nekoliko prozora za pre-order u decembru, to niko ne spori. U decembru sam cak imao PS5 u korpi (MediaMarkt)ali sam odlucio da ipak odlozim kupovinu jer sada nemam vremena za igranje.

Ipak, ti prozori su trajali maksimalno po par sati i trebalo je biti bas uporan i imati puno, puno srece da bi kupio PS5.

Ono sto sam zeleo da kazem je da situacija daleko od normalne i da jednostavno ne mozes da udjes u prodavnicu/narucis online i dobijes PS5. U ovom trenutku, nijedna prodavnica nema PS5 na stanju.
 
Ma meni nije hića. Držim PC igraoniocu, a tu se najviše igra PES, FIFA, NBA i Mortal Kombat. Znači da sam miran do septembra kad izlaze nove verzije tih naslova.
 
Jel ima neko iskustva sa ovim KP prodavcima iz Dimitrovgrada? Vidim da je kod njih niža cena nego kod drugih.... Može i na PM. :)
 
Jel ima neko iskustva sa ovim KP prodavcima iz Dimitrovgrada? Vidim da je kod njih niža cena nego kod drugih.... Može i na PM. :)

Sacekajte ljudi jos malo pa gde zurite ? Za parce plastike 1000 evra ?

Evo sad je izasao artikal da ce soni poslati novu veliku turu po evropi najkasnije do 21 januara. Isto tako je naglaseno da ce biti poslata duplo veca kolicina znaci 100% vise konzola nego li ove prve dve ( na release date i ova sad sto treba da bude poslata ) do aprila meseca.

Ne razumem frke kad se jos igraju igrice za ps4.
 
Sacekajte ljudi jos malo pa gde zurite ? Za parce plastike 1000 evra ?

Evo sad je izasao artikal da ce soni poslati novu veliku turu po evropi najkasnije do 21 januara. Isto tako je naglaseno da ce biti poslata duplo veca kolicina znaci 100% vise konzola nego li ove prve dve ( na release date i ova sad sto treba da bude poslata ) do aprila meseca.

Ne razumem frke kad se jos igraju igrice za ps4.
Može li link ka tom članku, ako nije problem? [emoji3]
 
Pa kako da i ne bude kad je to Nintendo. Jedva cekam 4K verziju, pa da se kupi napokon!
 
Skocice i ovo kad se stabilizuje trziste.

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Da li se neko cuo sa Istvanom, ima li nade za njega ?
 
Zar nije neko ovde napisao da Ištvan nije pronašao konzole i da vraća ljudima novac?

Ja sam nedavno pitao Ištvana, nešto oko Xboxa i rekao mi je da je trenutno na odmoru dok su granice zatvorene.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da li se neko cuo sa Istvanom, ima li nade za njega ?

Nažalost nema nade, meni su vratili novac.....ko zna kad će konzole u Mađarsku.... Nisam mogao više da čekam, napravio sam ok kombinaciju na KP (zamena uz moj PS4 uz doplatu) i postao srećni vlasnik Zveri od konzole :-devil-: Kakav je haptic feedback u Astro Playroom-u.... :Klanjanje Mogu misliti kako će to da izgleda u nekom Ragnaroku ili The Last of us 3..... :exploder:
 
Nažalost nema nade, meni su vratili novac.....ko zna kad će konzole u Mađarsku.... Nisam mogao više da čekam, napravio sam ok kombinaciju na KP (zamena uz moj PS4 uz doplatu) i postao srećni vlasnik Zveri od konzole :-devil-: Kakav je haptic feedback u Astro Playroom-u.... :Klanjanje Mogu misliti kako će to da izgleda u nekom Ragnaroku ili The Last of us 3..... :exploder:

Ajde malo opsirnije o "kombiniciji", nemoj da nas teasujes :p
 
Nažalost nema nade, meni su vratili novac.....ko zna kad će konzole u Mađarsku.... Nisam mogao više da čekam, napravio sam ok kombinaciju na KP (zamena uz moj PS4 uz doplatu) i postao srećni vlasnik Zveri od konzole :-devil-: Kakav je haptic feedback u Astro Playroom-u.... :Klanjanje Mogu misliti kako će to da izgleda u nekom Ragnaroku ili The Last of us 3..... :exploder:

Dati bar 800e da bi igrao astro i zamisljao kako ce izgledati last of us 3 deluje kao odlicna kombinacija.
 
Nazad
Vrh Dno