Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

https://www.androidcentral.com/playstation-5-controller-design-possibly-shown-through-patent-filing

iFZWgVg.png
 
PS5 devkit-ovi i DS5 :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Znam da sam negde bio procitao da izlazi i PRO kad i regularna verzija, sad dal ce biti ko ce znati.

Naleteh danas ponovo https://www.t3.com/news/sony-ps5-pro-launch-date
To bi bilo odlično, ukoliko bi Pro varijanta osim većeg kapaciteta SSD-a, imala više GDDR6 RAM-a, klokovan CPU/GPU... Za sve fanove koji žele tečniji i fluidniji gaming i što više FPS, odnosno stabilan framerate...
Ja bih u tom slučaju prvi uzeo PS5Pro, mada čisto sumnjam da će SONY izbaciti dve konzole, pre bih rekao da rade na tom customize SSD-u, koji će svakako moći da se upgrade-uje, i eto love SONY-ju za sav gubitak kod base console... A i stvarno 1Tb će biti premalo... Ma koliko koštao upgrade (ketridzem ili nekim SONY patent SSD slotom) SSD na next gen konzoli, 50% ljudi će se upgrade-ovati u prvih 3 meseca...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
I prva igra zvanicno i neocekivano najavljena za PS5:



ezgif.com-resize.gif


How Godfall Takes Advantage of the PS5 Tech and Controller, More About its World and Gameplay

PSLS: What unique benefits are you getting by developing Godfall on next-generation hardware? Why make it a PS5 exclusive rather than a cross-gen release with PS4?

Keith Lee: The exceptionally powerful SSD on the PlayStation 5 offers a new level of detail for each individual object as well as seamless loading of our expansiveness world. Our combat is kinesthetic in nature, so the new controller’s “adaptive triggers” and haptic feedback will make moment-to-moment combat feel exhilarating and visceral.
 
U kom smislu ?
Meni ovo graficki i u bilo kom smislu ne izgleda bolje od lepsih igara na PS4, tipa God Of War i slicnih.
 
A daj, nemoj zezati. GoW jeste lep, ali ovo je sa mnogo više detalja i verovatno će i glatkije raditi
 
Daj bre, ovo nista bolje ne izgleda od sadasnjih igara, ne znam cemu se odusevljavas toliko :p
 
Izgleda bolje od GoW. Pretpostavljam da i radi bolje.
Ali dzabe im kad je sve generički (bez "duše). Vuče na neki Kineski MMO. Nema veze prvi mačići se u vodu bacaju što bi rekao narod.
 
Izgleda bolje od GoW. Pretpostavljam da i radi bolje.
Ali dzabe im kad je sve generički (bez "duše). Vuče na neki Kineski MMO. Nema veze prvi mačići se u vodu bacaju što bi rekao narod.

Podseca me na Lords Of Fallen ovako na prvi pogled.. ali ovo ce biti neki tipa Destiny looter glupost makljaza koja pritom ne izgleda spektakularno. A dobro, i rano je ocekivati neki silan graficki skok
 
Polako sta se lozite, tek prvi trailer koji apsolutno nije pokazao nista o igri, a ni moci PS5-ce. O grafici takodje cemu rasprava, dok ne izadje finalni proizvod, moze da se poboljsa a moze i da se sroza drasticno. Nista specijalno po meni. :D
 
Da li postoji informacija o mogucem preorderu PS5-ice u Srbiji?

Nigde ne mogu da nadjem da li ce to neko raditi kod nas.

Ako preorder otpada za nase krajeve, kakva su iskustvo sa PS4 da se dodje sto pre do nove konzole kada zvanicno izadje?
 
Preorder kod nas? HAHAHAHA.. Pa jedino ako ces da ga platis duplo kod nasih pilicara.. Preorder odradis na KP-u, kod vec poznatih prodavaca kako samo konzola i opreme, tako i PC opreme. I platices normalnu cenu kao sav normalan svet van Banane.

A sam preorder ce poceti verovatno posle E3 2020 ako PS ucestvuje uopste i najave PS5. Znaci racunaj leto 2020, jer bi na jesen trebalo da izadje.

Opet i sve zavisi sta ce najaviti, koliko ce kostati, i uvek je tu pitanje da li ce sve na pocetku da ide podmazano ili ce biti problema.
 
Pa jos je prerano pricati o bilo kakvom preorderu, a kamoli o preorderu za nase krajeve.
 
Prva fotka je devkit za PS5 (ne konzola za komercijalnu prodaju) a druga su nagađanja/špekulacije kolike snage će biti obe konzole. Ništa još nije zvanično potvrđeno, nema potrebe za širenjem dezinformacija.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ok naravno, samo kažem :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da ce Xbox biti jacu u to ne sumnjam, ovaj X Series bice prava zver (i bice drugi cenovni rang for sure), dok druga slabija xbox konzola bice verovatno na nivou petice, mozda slabija za malo kao XOne sto je trenutno.

Mada voleo bih i da Sony izbaci nesto snazno, ne uvek da kaska. :D
 
Ma nema šanse da će u početku Xbox biti neki drugi cenovni rang, prošli put su se tako ukopali i precenili konzolu za 100$ više od sony-ja

Sent from my HD1903 using Tapatalk
 
Verovatno ce biti vise verzija Xbox konzole.. pa je moguce da najjaca bude skuplja.
 
Xbox Series X je jaca konzola koju planiraju da izbace, tako da shodno jacini bice skuplja sigurno, a vidimo i razliku i odnosu na PS5 navodno po leak-u. Ocekujem da bude 100$ vise, ne vise.

Druga koja ce biti po jacini u rangu PS5 ili za nijansu jaca/slabija, jos se ne zna, imace cenu verovatno koju ocekujemo, 400-500$.

Da li Sony sprema nesto jace, to se jos takodje ne zna, ali bilo je price da obe firme planiraju da izbace po dve konzole, jednu jacu i jednu slabiju.
 
Da se razumemo i da ima 22 teraflopsa Xbox nece prici playstation-u, kao st ni prethodni nisu (dobro x360 iz ugla prodaje je bio tu, mada je tu vise zbog toga sto prodaja ps3 nije bila na nekom nivou). Razlog je jasan, ekskluzivni naslovi, a tu je Sony miljama ispred. Konzolu prodaju igre, a ne teraflopsi, gigaherzi, terabajti i slicne tehnikalije, nintendo je najbolji primer. Microsoftovi najjaci aduti su Halo i Gears of War koji su uzgred i na PC-u i tu se prica oko ekskluzivnosti zavrsava. Na stranu sto su to realno smesni naslovi iz ugla kvaliteta ako se porede sa onim sto je Sony imao i dalje ima. Ja cu lagano zazmuriti na neki ugasen filter ili spusten detalj, pa i rezoluciju, u AAA naslovima u zamenu za neki novi God of War, Horizon, Uncharted, Bloodbourne...
 
Nazad
Vrh Dno