Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ajde malo opsirnije o "kombiniciji", nemoj da nas teasujes :p

Nije to nikakva posebno tajna, znate otprilike cene na KP-u :wall:, moj PS4 je bio prilično dobro očuvan, pa je prošao za 200 € umanjenja :d Ne znam, jeste skupo ali kad konzolu budete imali na svojoj polici znaćete da vredi svakog eura i da će ta ljubav trajati bar narednih 7-8 godina....Ne kažem i ne dajem sugestiju da treba da se žuri dok izađe još PS5 naslova, ali nečujnost konzole, UI, brzina učitavanja i pristupa servisima, kontroler sa svim novotarijama u njemu :zgran:, perfektan 3D zvuk u slušalicama, 15-ak mega naslova sa PS4 za PS+ pretplatnike....skoro pa nema cenu.


Dati bar 800e da bi igrao astro i zamisljao kako ce izgledati last of us 3 deluje kao odlicna kombinacija.

Druže, ne znam šta bih ti rekao na ovo. Neke stvari nemaju cenu. Daćeš i ti 300 € manje jednog dana, ali ćeš pola godine da maštaš kako to izgleda i da možda iznajmiš konzolu da vidiš o čemu to ljudi pričaju. Razmisli o tome da sada kršten telefon koji će te služiti max 2 godine ne možeš da kupiš ispod 700-800 €, laptop ispod 1000....sve je u oku posmatrača
 
Poslednja izmena:
Nije to nikakva posebno tajna, znate otprilike cene na KP-u :wall:, moj PS4 je bio prilično dobro očuvan, pa je prošao za 200 € umanjenja :d Ne znam, jeste skupo ali kad konzolu budete imali na svojoj polici znaćete da vredi svakog eura i da će ta ljubav trajati bar narednih 7-8 godina....Ne kažem i ne dajem sugestiju da treba da se žuri dok izađe još PS5 naslova, ali nečujnost konzole, UI, brzina učitavanja i pristupa servisima, kontroler sa svim novotarijama u njemu :zgran:, perfektan 3D zvuk u slušalicama, 15-ak mega naslova sa PS4 za PS+ pretplatnike....skoro pa nema cenu.




Druže, ne znam šta bih ti rekao na ovo. Neke stvari nemaju cenu. Daćeš i ti 300 € manje jednog dana, ali ćeš pola godine da maštaš kako to izgleda i da možda iznajmiš konzolu da vidiš o čemu to ljudi pričaju. Razmisli o tome da sada kršten telefon koji će te služiti max 2 godine ne možeš da kupiš ispod 700-800 €, laptop ispod 1000....sve je u oku posmatrača

Pa dobro, ok je to ispalo. U zdravlju da te sluzi. A kad vidim ove komentare platio si xy da bi igrao astro, pri***a mi se, dizvinete na mom francuskom
 
Pa dobro, ok je to ispalo. U zdravlju da te sluzi. A kad vidim ove komentare platio si xy da bi igrao astro, pri***a mi se, dizvinete na mom francuskom

Ali bukvalno....i još nešto, ne igram samo Astro, naveo sam ga kao primer moći kontrolera, uzeo sam i Demon's Souls i Miles Morales i izgledaju :zgran::zgran::zgran: Hvala ti druže na lepim željama, pa i svi zajedljivi forumaši uskoro da dođu do svog primerka konzole, meni neće biti krivo i da je samo 200 platite. :beer:
 
Šta napadate lika, nije platio vasim parama. Uzivaj u igranju!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
@Destroyer u zdravlju te služio...

@legionar ne vidim zašto prodavac ne bi pristao na dil da za nešto što je platio 550€ uzme 800€ u kešu i PS4... Pa onda da odluči da li će za sebe zadržati PS4 da "premosti" da se situacija sa isporukom PS5 stabilizuje, ili će ga odmah prodati za 200€...

EDIT: Ja bih eto moj PS4 odmah sad prodao za 200€ da mi te pare išta znače i da nemam u šteku par desetina igara za odigrati... Ovako kontam da to sprašim za godinu-godinu i po, posle ga prodam za 100€ i dodam za PS5...
 
Poslednja izmena:
Koliko šupljeg pametovanja u ovoj temi :/

Pustite ljude da troše svoj novac kako hoće, valjda smo toliko civilizovani.
 
Jel mi se ucinilo ili se kontroler oglasi kad se napuni?

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Nemojte nastavljati diskusiju na temu da li treba platiti konzolu više od retail cene. I, pre svega, nemojte osuđivati i vređati one koji su se odlučili da plate više. Imaju svoje razloge i to je njihovo pravo.

Postovi obrisani, a oni koji su vređali su zasluženo dobili kaznene poene.

Vratimo se natrag na civilizovanu diskusiju u vezi sa temom. Hvala.
 
https://youtu.be/0ITBfNj68-Y

Poređenje PS5 i PC u novom Call of Duty :) Long story short...
06bfa85e714c0f64a8dd45dfc8c4afe3.jpg


Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
^ Da ali i sami su napisali da su neke "PC settings higher then PS5 and can't go lower", to verovatno znači da na PC ima još prostora za unapređene kvaliteta grafike... Takođe PC i PS igre su neuporedive u pogledu optimizacije na konkretnu platformu...

Hoću reći da ovo ne znači da ovaj hardver u PS5 "ubija" ili se bar "nosi" sa najjačim PC hardverom današnjice, jer su oni svakako utegli igru da na PS5 izgleda kako izgleda (dakle ne može ni gore ni bolje) i izbacuje FPS koliko izbacuje, ali svakako je impresivno, pogotovo što konzola košta kao midi-high grafika za PC, a gde su ostale komponente...

Nisu napisali koje rezolucije su ovo...

EDIT: Promakao mi je link za video video samo sliku. Sve jasno
 
Poslednja izmena:
u ps5 je equivalent rx 5700 ( RT ready ). Zapitajte se koliko treba oboriti setovanja grafike da bi se dobio navedeni odnos u procentima.
 
Poslednja izmena:
Ima li najava za ps5icu? Kad stiže legalno u radnje? Bilo je najava na reditu da će biti u eu dostupnih komada od 18. Jan, ali ništa od toga... Ja ugrabio series s za sad...
 
Poslednja izmena:
Čitao sam i ja, neki "skalperi" su se hvalili po Tviteru kako su opet lagano nakupovali brdo petica. Čim su zalihe puštene u online prodaju, botovi pokupili.
Ko zna kad ćemo ih kupiti kao ljudi u radnjama..
 
Nije mi jasno kako ne mogu da se izbore sa njima ? Npr ograniče kupovinu konzole po kupcu na 2 konzole u nedelju dana ?
Mislim njima je na kraju svejedno, oni svakako prodaju tu konzolu ali opet
 
Koriste botove, pretpostavljam i razne naloge. Mada bi mogli da rese dostavljanjem licno..
 
Upravo jos dve kupio drugar njegovom i mojem bratu u Nemackoj, takodje po 800€ kad je i moju uzeo pre sad ce dva meseca disk verzije sve. Tako da ih ima i sve su neotvorene samo cene malo jace ali kakva je situacija ovo je super.
 
Upravo jos dve kupio drugar njegovom i mojem bratu u Nemackoj, takodje po 800€ kad je i moju uzeo pre sad ce dva meseca disk verzije sve. Tako da ih ima i sve su neotvorene samo cene malo jace ali kakva je situacija ovo je super.

Ne pominji druže, sad će rafalna paljba po tebi kako si mogao toliko da ih platiš :D
 
Ja bas zato ne pisem kokiko je platio pašanac, ali je krenuo da je rentira da vrati razliku koju je više platio. svako za svoje pare...
 
^ Ma super mu ideja stvar od 1000e, rentira za 500 dindži...

Da li je osigurao konzolu, čisto preventive radi da je neki krkan ne ispusti?
 
Ili iznajmi i nikad ne vrati... :D
 
^ Ma super mu ideja stvar od 1000e, rentira za 500 dindži...

Da li je osigurao konzolu, čisto preventive radi da je neki krkan ne ispusti?
nemam pojma nije me preterano interesovalo, plan je da uzmu valjda 4-5 konzola za rentu, uopste se ne brinem se dal ce neko da ih zavrne za konzolu... ne bi mu se isplatilo


p. s. ja se sigurno ne bih bakcao da rentam konzolu
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe i oni sto kupuju nisu ukrali, jednostavno su snalazljivi spremni na cimanje i rizik i sve sto to nosi, tako ko ima prilike da zaradi nek zaradi, mrzim lazna moralisanja. Svako od nas u ovom trenutku da ima kuci 5 konzola koliko bi nas stavilo cenu 500 eur, niko svi bi preko toga, tako manite se tih prica postaje smesno...

Btw. Sta bih mogao da uzmem adekvatno kao dodatni hard disk za ps5 cena nije bitna samo da je kvalitetno i da nema problema?
 
Nema potrebe i oni sto kupuju nisu ukrali, jednostavno su snalazljivi spremni na cimanje i rizik i sve sto to nosi, tako ko ima prilike da zaradi nek zaradi, mrzim lazna moralisanja. Svako od nas u ovom trenutku da ima kuci 5 konzola koliko bi nas stavilo cenu 500 eur, niko svi bi preko toga, tako manite se tih prica postaje smesno...

Btw. Sta bih mogao da uzmem adekvatno kao dodatni hard disk za ps5 cena nije bitna samo da je kvalitetno i da nema problema?

Lazno moralisanje... odmah napadi kako su to smesne price od losih ljudi bez morala. Ali da to je 21 vek, obraza bez. Sve je vise ovakvih sto razmisljaju na isti ili slican nacin.. sve im je smesno sve gledaju na prevaru ako mogu da uzmu da otmu na ovaj ili onaj nacin, vaspitavaju se preko zadruge i slicnih programa, sve je dozvoljeno sve moze samo da ima neke finansijske koristi od toga a kad neko nije istih svatanja i da nemaju obraz djon onda su lazni moralisti. Samo da mi je znati kakav je to mentalni sklop i kucno vaspitanje. Ali da proslo je vreme srba domacina i domacinskih shvatanja
 
Ma ti preprodavci imaju KP neka se oni lepo odsele odavde, pun ih je bench. Poruka moderatorima da ukinu naloge preprodavcima. Znaci fante,kante, kese i ostalo, cao zdravo. Bench je krenuo kao prica za kulturiska , vaspitane ljude, kompjuterske entuzijaste a ne za skupljace lavabovao kod kontejnera koji ih posle sminke prodaju kao ventilatore!
 



Po nekim informacijama, ovo ce biti prva konzola u SRB, koja ode na servis, vrlo verovatno i na zamenu.

GSoD. Prva boljka PS5, koja se spominje na reddit-u i drugde, jos od D1. Kod mene se manifestovala posle par nedelja, ali je u medjuvremenu postala mnogo ucestalija, do toga da sad izdrzi 20ak minuta u igri (Fortnite, FIFA, TLoU 2, Rocket League itd.) i samo se ugasi. Kao kad se komp pregreje i CPU ode na forced shutdown.
Nekad tako, nekad stucne i zvuk zabrljavi i ugasi se. Slicno kao kada se komp zakuca i restartuje.

S tim da se PS5 samo ugasi. Onda mora onaj dupli klik i radi repair storage, cak i extended i ukljuci se sa prijavljenom greskom.

No, ja bih rekao i gotovo sam ubedjen da je HW u pitanju...

Nije pomogao ni Rebuild Database, ni ceo System Reinstall, ni smanjivanje rezolucije, ni prebacivanje podesavanja za HDMI...

Ovde su neki simptomi sa neta i kako se problem manifestuje:

https://www.psxhax.com/threads/playstation-5-ps5-green-screen-of-death-gsod-demo-video.8377/


A ovo je pretraga, gde se vidi koliko ljudi je imalo problem. No, to je opet jako mali procenat i verujem da je u okviru tolerancije:

https://www.google.com/search?clien...0mAEAoAEByAEIwAEB&sclient=mobile-gws-wiz-serp

Sutra je nosim u Promobi i javljam dalji tok resavanja problema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno