Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ako je na moj racun prozivka, ne znam na sta mislis, JB radi na 5.05 najdalje i to je sa moje strane, sta me je zanimalo od igara, predjeno i konzola prosledjena dalje. Sad da opet kupujem, predjem nekoliko igara, pa opet da prodajem, slozices se nema smisla. A sa druge strane te igre ce mi biti dovoljne dok ne stigne nesto krupno za PS5 (kada ga vec kupujem, jer sam odustao od ulaganja u PC), mada smatram da ce itekako imati sta da se igra od PS5 naslova u startu. Posebno cu ja imati, gde realno nemam vise od 2h vremena dnevno da igram od obaveza, ako i toliko.
 
Poslednja izmena:
Da tebi je upucen, jer je taj JB zaglibljen na verziju od pre 2,5 godine (samim tim i igre koje mogu da se obrnu) a nov "samo sto nije"... Ah da, 6.xx je privatno probijen, kacio si ss-ove...
Kapiram da je to bio razlog zasto si tada kupio i kasnije odmah prodao konzolu, ne moras da sugercoat-ujes "nema se vremena". :)
A nas koji regularno kupujemo prozivao u temi (sa onim drugim sto je fasovao ban) da smo dalebu sto placamo igre.

Ali na kraju si ipak uvideo da se isplati uzeti konzolu i juriti igre na popustu, uz preachovanje da valja uzeti PS5 day one "za nas koji smo propustili ps4 naslove"... lol
 
Poslednja izmena:
Da izvines, sviras klincu kao i u ranijim postovima.... Ako ti je poenta price da budes u pravu, ok jesi druze!
 
Preorder kod nas? HAHAHAHA.. Pa jedino ako ces da ga platis duplo kod nasih pilicara.. Preorder odradis na KP-u, kod vec poznatih prodavaca kako samo konzola i opreme, tako i PC opreme. I platices normalnu cenu kao sav normalan svet van Banane.

Malo kasno vidim ovaj post, ali da svejedno prokomentarisem: i kod nas je bilo moguce uraditi preorder PS4 kod Computerlanda, i to po sasvim korektnoj ceni (~400 EUR, to je valjda i bila preporucena cena za Evropu).

Sasvim slucajno sam se registrovao za preorder kod njih, nisam ni nameravao da kupim PS4 odmah kada se pojavi, i nisam ni ocekivao da ce moci da se kupi kod nas cim izadje i po toj ceni. Ali CL me bas prijatno iznenadio, nisam verovao da ce zaista obezbediti te preordere. Jedino sto su imali mali broj konzola u toj inicijalnoj turi, koliko se secam, a za kasnije su podigli cenu za 100-150 EUR vise...
 
To je vec ok, ali videcemo da li ce se ponoviti. Kod nas se nikad ne zna. :)

Yo pusti coveka, zeznuo se pa sta, sad neka uzme PS5 day one, pa neka nam kaci utiske. :D
 
Sve bi bilo kul da nije kada je izasao JB za 5.05/5.50 (tu i zaglibilo vec 2,5 godine), zajedno sa onim drugim clanom, paradirao i provocirao/vredjao ljude koji regularno placaju/kupuju u temi za ps4 igre.
 
A "malo" si se zeznuo, od maja 2018. pa do danas nije 2,5 godine. :d
 
Jes vala, 1,5 godinu... Ove godine bice dve... :) A koliko naslova je moglo da se obrne do sada umesto da se ceka na JB - rekao bih cela ponuda ekskluziva od Sonija i to da se odigra jedna igra mesecno... :)
 
Jes vala, 1,5 godinu... Ove godine bice dve... :) A koliko naslova je moglo da se obrne do sada umesto da se ceka na JB - rekao bih cela ponuda ekskluziva od Sonija i to da se odigra jedna igra mesecno... :)
Ima vremena za nas 'PiRaTe' hehehe. [emoji854]

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Tema jos uvek ps5.
 
Prica oko kupovine na launch-u je vise pitanje pristupa, a manje potrebe za tim uredjajem. Sve zavisi od toga koliko ti je stalo do ovog hobija, sta ti sve to znaci i koliko te cini srecnim.

Ja sam u gamingu od najmladjih dana, prakticno 30 godina je ovo nesto sto me ispunjava pored ostalog, nikad nisam prestao da volim celu pricu. Iz tog ugla, sta dobijam time ako ne kupim cim izadje? Necu dati te pare odmah, nego malo kasnije? To sa jedne strane i nemanje nove konzole na pocetku next gen-a, kad je ubedljivo najzanimljivije sa druge. Kao slucaj koji sam opisao, nema sanse da izaberem ono prvo.

Mnogo cesto ubacujete neke "racionalne" price, koliko se sve to ISPLATI itd...sta ima tu da se isplati, ako ti pricinjava zadovoljstvo i volis celu pricu, nema sta da racunas i da se pitas kad sta izlazi. Znas da sledi cela generacija gaminga, sve igre ce se pojaviti kad tad i sve ces moci da ih odigras.

Jos kad cujem ono sacekacu PAR GODINA da se nagomilaju igre, kao da je ovo neki posao, pa pravis strategiju, jos u ovoj industriji gde se sve menja drasticnom brzinom. Fora je nesto doziveti dok je aktuelno, a ne da se sad odusevim kako izgleda TLOU Remastered npr, to je igra za 2013.

Najgori deo svega ovoga je sto kad ljudi odluce da ne kupe odmah iz raznoraznih razloga, prirodno krece nastavak koji mora da bude bar blago dokazivanje da trenutno to nema razloga da se kupi, nema sta da se igra i sve slicne teme. Iskljucijem finansijski momenat kao razlog, naravno, tu svako zna kakve su mu mogucnosti, posebno kod nas.

Ima i jos jedan problem, posebno na ovakvom forumu gde je i pc uvek u prici kao centralno mesto. Uvek postoji ta dilema "Da li komp ili ovo..." ili sta pre. To dodatno pojacava onaj efekat dokazivanja da je konzola nepotrebna na startu, nema nista itd. Da svi imaju love da lako sve isprate, ne bi ni bilo tih prica.

Zato bi ovo stvarno mogla da bude prva generacija u kojoj cemo malo da smanjimo te price, da se fokusiramo na sadrzaj, a ne dokazivanje koja je platfroma bolja.
 
@Ivan[emoji2400] komentar koji je 100% tačan. Gaming je jedan jako skup hobi koji nije za svakoga.
 
Izvinjavam se ako je neko već napisao odgovor, ali moram da pitam:

Planiram da kupim TV, isključivo za Sony. Kako Sony izlazi tek u novembru, imaću dovoljno vremena da skupim novac za TV i kasnije za Sony.
Ono što me zanima:

Da li je bila ranije dobra ideja kupiti PS day one (PS3, PS4) i da li mislite da će i sad biti okej to uraditi ako je cena prihvatljiva? Nikada do sada nisam imao nijednu konzolu i mislim da ću kupiti PS5 kad izađe, pa me interesuje kako najbolje sve to da izvedem.

@Ivan[emoji2400] komentar koji je 100% tačan. Gaming je jedan jako skup hobi koji nije za svakoga.

Ovo treba da se napiše negde da svima bude vidljivo.
Čak mislim da je podjednako skupo gejmovati na konzoli i na PC-ju, ili barem približno.
 
Prica oko kupovine na launch-u je vise pitanje pristupa, a manje potrebe za tim uredjajem. Sve zavisi od toga koliko ti je stalo do ovog hobija, sta ti sve to znaci i koliko te cini srecnim.

Ja sam u gamingu od najmladjih dana, prakticno 30 godina je ovo nesto sto me ispunjava pored ostalog, nikad nisam prestao da volim celu pricu. Iz tog ugla, sta dobijam time ako ne kupim cim izadje? Necu dati te pare odmah, nego malo kasnije? To sa jedne strane i nemanje nove konzole na pocetku next gen-a, kad je ubedljivo najzanimljivije sa druge. Kao slucaj koji sam opisao, nema sanse da izaberem ono prvo.

Mnogo cesto ubacujete neke "racionalne" price, koliko se sve to ISPLATI itd...sta ima tu da se isplati, ako ti pricinjava zadovoljstvo i volis celu pricu, nema sta da racunas i da se pitas kad sta izlazi. Znas da sledi cela generacija gaminga, sve igre ce se pojaviti kad tad i sve ces moci da ih odigras.

Jos kad cujem ono sacekacu PAR GODINA da se nagomilaju igre, kao da je ovo neki posao, pa pravis strategiju, jos u ovoj industriji gde se sve menja drasticnom brzinom. Fora je nesto doziveti dok je aktuelno, a ne da se sad odusevim kako izgleda TLOU Remastered npr, to je igra za 2013.

Najgori deo svega ovoga je sto kad ljudi odluce da ne kupe odmah iz raznoraznih razloga, prirodno krece nastavak koji mora da bude bar blago dokazivanje da trenutno to nema razloga da se kupi, nema sta da se igra i sve slicne teme. Iskljucijem finansijski momenat kao razlog, naravno, tu svako zna kakve su mu mogucnosti, posebno kod nas.

Ima i jos jedan problem, posebno na ovakvom forumu gde je i pc uvek u prici kao centralno mesto. Uvek postoji ta dilema "Da li komp ili ovo..." ili sta pre. To dodatno pojacava onaj efekat dokazivanja da je konzola nepotrebna na startu, nema nista itd. Da svi imaju love da lako sve isprate, ne bi ni bilo tih prica.

Zato bi ovo stvarno mogla da bude prva generacija u kojoj cemo malo da smanjimo te price, da se fokusiramo na sadrzaj, a ne dokazivanje koja je platfroma bolja.

Ne znam, ja sto sam matoriji sve manje me uzbudjuje gaming. Odigram 2-3 igre godisnje koje me privuku. Pre sam igrao sve i svasta. Ja sam zato rekao da nemam potrebu da kupujem odmah PS 5, vec da mogu da sacekam slim kroz 3 godine. Nek kupi ko kad hoce.
 
@Ivan[emoji2400] komentar koji je 100% tačan. Gaming je jedan jako skup hobi koji nije za svakoga.

Svaki hobi je skup, pitanje je koliko imas samokontrole. Poslednjih par godina sam malo vise usao u pricu/hobi sakupljanja (i citanja) stripova. Kada bih stavio na papir koliko sam novca skrcao na iste, pri cemu su vrlo selektovani i da kazem "bitniji" tj. kvalitetniji naslovi, ne bi mi uopste bilo dobro. Isto vazi i za PS4 i igre za konzolu, ali hbg...

To o cemu Ivan prica je "da se nesto dozivi dok je aktuelno" klasican primer FOMO-a ili fear of missing out. Slazem se da nije isto igrati Uncharted i TLoU sada remastered verzijama i iste kada su izasle tj pomerali granice gejminga ali je los primer dat za PS5 i day one kupovinu jer mnogo toga protivreci ranoj adaptaciji novog hardvera - posebno ovde gde nema novih naslova a vec imas PS4 konzolu na kojoj si obrnuo sve/vecinu ekskluziva. I igrama i day one tek ne treba pricati jer je su uvek bili padovi cena posle 3 meseca barem za 20-25%...

Ali ok, sa druge strane ne vidim poentu da nekom solim pamet kako da raspolaze svojim novcem.


@bizzardo aka IntelFanBOOiii :p :p

Odes kod madjara kada se pojavi konzola i kupis, ili na odmoru za praznike... Uzeci u obzir da nisi drljao igre iz PS4 generacije imaces poprilican broj dobrih naslova koje si propustio...

Ne znam za lauch ps4 debeljka, sto se same konzole tice (mislim da je bilo rikavanje br citaca ili tako nesto, ali retko), ali djojstici DS4 v1 su znali da riknjavaju. Sa v2 (uz slim i ps4pro) su ih kao poboljsali. PS4 slim i Pro su patili od coil whine-a (vise izrazeno kod pro-a, bilo je i nekog pregrevanja opet redji slucajevi), da bi kasnije to peglali kroz silent reviziju.

Licno ne mislim da je pametno d1 sto zbog cene, sto zbog potencijalnih problema ranih modela (kao i sa svom tehnikom). I mozda je bolje sacekati 6 meseci da se vidi kakva je situacija sa potencijalnim hw problemima (same konzole i pratece opreme) a i zbog cene jer ce sigurno iskociti neki povoljan bundle.
Doduse meni licno se ne zuri je vec imam ps4p konzolu i jos naslova koje trebam da obrnem (a uz to i novu konfu trebam da sklopim) Broj naslova koje bih obrnuo opet u 60fps-a je 5-8, tako da nisam u zurbi...
 
Poslednja izmena:
FOMO i slične bolesti koje ne postoje ne priznajem, daleko sam od toga :D

Danas postoji naziv za sve, verovatno i za čoveka koji voli da ode u wc kad mu se ide.
 
Poslednja izmena:
PS5 ne bih kupio odmah samo iz razloga da bih video da li je sve ok. Posle Note 7, čekaju se prvi utisci haha
 
I twisted metal serijal, calling all cars, drawn to death... Mickey mania u 16-bitnoj eri.
 
Ne znam za ostale, za GoW sam gotovo siguran jer znam da sam cuo to ime dok sam gledo dokumentarce o GoW-u (i evoluciji fransize)
 
Skoro sigurno uzimam čim bude bilo dostupno da se naruči, ionako godišnje ne odigram više od 6-7 igara, toliko ih mora biti.
 
@bizzardo aka IntelFanBOOiii :p :p

Odes kod madjara kada se pojavi konzola i kupis, ili na odmoru za praznike... Uzeci u obzir da nisi drljao igre iz PS4 generacije imaces poprilican broj dobrih naslova koje si propustio...

Ne znam za lauch ps4 debeljka, sto se same konzole tice (mislim da je bilo rikavanje br citaca ili tako nesto, ali retko), ali djojstici DS4 v1 su znali da riknjavaju. Sa v2 (uz slim i ps4pro) su ih kao poboljsali. PS4 slim i Pro su patili od coil whine-a (vise izrazeno kod pro-a, bilo je i nekog pregrevanja opet redji slucajevi), da bi kasnije to peglali kroz silent reviziju.

Licno ne mislim da je pametno d1 sto zbog cene, sto zbog potencijalnih problema ranih modela (kao i sa svom tehnikom). I mozda je bolje sacekati 6 meseci da se vidi kakva je situacija sa potencijalnim hw problemima (same konzole i pratece opreme) a i zbog cene jer ce sigurno iskociti neki povoljan bundle.
Doduse meni licno se ne zuri je vec imam ps4p konzolu i jos naslova koje trebam da obrnem (a uz to i novu konfu trebam da sklopim) Broj naslova koje bih obrnuo opet u 60fps-a je 5-8, tako da nisam u zurbi...

Hahah Intel fanboy :D
Hvala za info, ja sam najviše pitao zbog samih bagova/problema sa early, da ne kažem 1st gen konzolama novije generacije, znam da su kasnije za PS4 izbacivali revizije koje su bile dosta poboljšane. Then again, ja sam lik koji je uvek kupovao novu generaciju iPhone-a jer nije imao strpljenja da sačeka ispeglani S model :D

Ja mislim da je glupo tražiti nečije mišljenje po pitanju kupiti odmah ili čekati. To je vrlo individualna stvar, nema smisla debatovati o tome.

Slažem se, pitao sam samo zbog eventualnih revizija "dečijih bolesti" D1 konzole.
 
Mislim da console gaming uopste nije tako skup hobi, ako se ne kupuju sve igre bas onda kada izadju, po punoj ceni. Uz kupoprodaju polovnih diskova i/ili account sharing, jako malo se trosi na igre.

Kad se sracunam, za ovih 6 godina me je koriscenje PS4 izaslo manje od 900 eur ukupno (400 konzola, oko 200 eur PS plus pretplata, i mozda nekih 250-300 eur razlika u potrosnji za igre; prodavao sam vecinu kada ih zavrsim). Ispadne 150 eur godisnje...
 
Poslednja izmena:
SP igru kupis day 1, predjes, prodas za 500 dinara manje.
Naravno, ako nemate slobodnog vremena ili ako igrate MP igre, ovo bas i ne radi.
 
Ajde i ja da se prikljucim malom off-u, ali prica vazi i za PS5 u svakom slucaju.

Zaista nije skup hobi, Uz preprodaju igara na pravilan nacin. Najjeftiniji je da se pazare tokom prvog talasa preprodaje, (koji zavisi od duzine igre) sto mu dodje nekih 10-20 dana od izlaska u proseku.
Gde prodavci stavljaju nekih 1000 din manje od day 1 cene, medjutim ta cena ne pada rapidno od tog momenta pa do nekih narednih mesec dana recimo. Neretko se desava da se igra proda za istu cenu za koju je kupljena, ali je prosek gubitka, meni bar, po igri, kao da sam bio 2 sata u igraonici. Mislim da jeftinije od toga ne moze. To je maksimum maksimuma do 500 din, a prosecno i manje.

A sto se day 1 kupovine i preprodaje tice, mislim da je nekih 1000 din minusa prosek ipak.

Sto se SP igara tice, ja cu se ovom metodom i dalje sluziti i na PS5. Izdaci za korisnike koji nisu kolekcionari su najveci kod online platforme u svim oblicima.
 
Poslednja izmena:
Mislim da console gaming uopste nije tako skup hobi, ako se ne kupuju sve igre bas onda kada izadju, po punoj ceni. Uz kupoprodaju polovnih diskova i/ili account sharing, jako malo se trosi na igre.

Kad se sracunam, za ovih 6 godina me je koriscenje PS4 izaslo manje od 900 eur ukupno (400 konzola, oko 200 eur PS plus pretplata, i mozda nekih 250-300 eur razlika u potrosnji za igre; prodavao sam vecinu kada ih zavrsim). Ispadne 150 eur godisnje...
Nije skup, ja uzeo ps4 slim za ~€240. Toliko me koštali miš, tastatura i podloga za komp(zbog online competitive gaming-a). Doduše ja sam na 5.05, igram samo offline/sp igre. Treba imati konzolu u kući.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno