Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ne lupetajte gluposti. PS4 i PS5 i manje više svi uređaji su sad 110/220.
Samo drugi kabl ili od nekog uređaja ovde i cepaj.
Koliko se sećam i moj PS3 Fat iz USA je radio bez ikakvog trasformatora. Pa ne kupuješ *mjau**mjau**mjau* Hilti ili brusilicu da je 110V [emoji1787]

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Samo je ulaz bitan, imaju nasi klasicni i njihovi oni pljosnati, kupi se adapter ko iz prethodnog posta za 200 dinara i tjt nema veze sa naponom...
 
Trenutno gledam neki film, radnja se oduzila pa dohvatih telefon da pregledam forum i posle 2 minuta podeljene paznje zapitam se zasto citam temu o carini, znam da sam mahinalno kliknuo na Sony temu:)

Elem, Gigatron okacio obavestenje da ce se praviti nova lista za porucivanje, navodno ce javiti na mail kad bude dostupno.
 
Trenutno gledam neki film, radnja se oduzila pa dohvatih telefon da pregledam forum i posle 2 minuta podeljene paznje zapitam se zasto citam temu o carini, znam da sam mahinalno kliknuo na Sony temu:)

Elem, Gigatron okacio obavestenje da ce se praviti nova lista za porucivanje, navodno ce javiti na mail kad bude dostupno.

Gde si šmekno obaveštenje?
 
Obrisan offtopic o carini. Ne nastavljajte sa diskusijom na tu temu.
 
U Španiji prodato 43.000 ps5 i 14.000 Xboxa.
 
Običan adapter za 300 dinara je dovoljan, ne treba čak ni drugi kabal...
5dc35ef7cdf2d07fb44a44c7e4101035.jpg

Ovo sam našao za 80 din u domaćim kineskim radnjama.
 
Ja mislim da ovi KP prodavci pa i ovaj jedan od koga sam rezervisao konzolu za 15 dec.navodno,uopste tad nece ni moci nabave konzole jer ih ni nema. Ako ne uspem uzeti Ps5, mislim da cu onda box uzeti kad su pare vec skoro spremne :)
 
Pozdrav svima ljudi, ja sam novi clan ovog foruma :). Interesuje me da li ste primetili na otprilike 1h cudno ,,poletanje" citaca na ps5 cak i ako igra koja se nalazi unutra nije pokrenuta?Nije mi jasno zbog cega se to desava? Mozda je bilo reci o tome ali na prethodnih 15ak stranica nisam video... Takodje, imate li neki dodatni info o onim navodnim banovima za ps+ kolekciju? Da li je to istina? Ne bi bilo prijatno dobiti ban za tako nesto... Verujem da retko ko ko poseduje ps5 nije drustvu i porodici prebacivao kolekciju na ps4 acc.
 
Koju si verziju uzeo (narucio) i ako nije tajna po kojoj ceni?
 
Pozdrav svima ljudi, ja sam novi clan ovog foruma :). Interesuje me da li ste primetili na otprilike 1h cudno ,,poletanje" citaca na ps5 cak i ako igra koja se nalazi unutra nije pokrenuta?Nije mi jasno zbog cega se to desava? Mozda je bilo reci o tome ali na prethodnih 15ak stranica nisam video... Takodje, imate li neki dodatni info o onim navodnim banovima za ps+ kolekciju? Da li je to istina? Ne bi bilo prijatno dobiti ban za tako nesto... Verujem da retko ko ko poseduje ps5 nije drustvu i porodici prebacivao kolekciju na ps4 acc.
mislim da za drustvo i porodicu nece biti problem
ovi koji su to prodavali i treba da budu banovani
 
Jedna od stvari zbog koje sam vrlo zadovoljan sa PS5, rekao bih cak i odusevljen je temperatura. Bez obzira koju igru igramo, na najtoplijem mestu (od nazad, kod portova) je jedva mlaka. Ventilator cuo nisam nijednom.

A PS4 se cuo kao Millennium Falcon pri poletanju...
 
Ljudi imam jedan cudan "problem", kad recimo skidam neku igru, sve ide ok, i onda PS samo izgubi konekciju na wifi, restartujem konzolu i normalno nastavim da skidam? Kaze da konzola odjednom izgubi IP adresu?

Izgleda je problem do rutera, kad odaberem 5g opciju onda zeza, kad odaberem opciju koja nije 5g na ruteru za wifi onda radi ok...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima ljudi, ja sam novi clan ovog foruma :). Interesuje me da li ste primetili na otprilike 1h cudno ,,poletanje" citaca na ps5 cak i ako igra koja se nalazi unutra nije pokrenuta?Nije mi jasno zbog cega se to desava? Mozda je bilo reci o tome ali na prethodnih 15ak stranica nisam video... Takodje, imate li neki dodatni info o onim navodnim banovima za ps+ kolekciju? Da li je to istina? Ne bi bilo prijatno dobiti ban za tako nesto... Verujem da retko ko ko poseduje ps5 nije drustvu i porodici prebacivao kolekciju na ps4 acc.

Prvo savet - nemoj raditi ništa oko toga dok Sony ne izda zvanično saopštenje, ako ga izda. Drugo, postoji jedan veći update oko čitave situacije - Kina. Ako pogledate kraj trejlera za Kolekciju, piše da nije dostupna jedino u Kini. Šta je problem ne znam tačno, ali Sony je tamo već nekoliko puta gasio čitav servis zbog hakerskih napada i raznih malverzacija.

Ovde se desilo to da su pravljeni Hong Kong PSN nalozi, a igre masovno redeemovane na Kineskim PS+ nalozima. HK PSN ima pristup, Kineski nema. To je trigerovalo dve zaštite koje su postavljene na PSN serverima - prva regionalna, gde se i za jednu aktivaciju na Kineskom nalogu banuju nalozi, i druga kad se preko 50 različitih naloga uloguje na jednu konzolu u roku od 24 sata. Ovi su praktično uboli 2/2 i čitav slučaj je lokalizovan na Kinu.
 
Probao sinoć Astro kod prijatelja i stvarno je osećaj preko gamepad-a na potpuno novom novou. Inače sama ergonomija gamepada mi je najsavršenija ikada; komotno mogu da kažem da je bolju u ruci od ovog novog x-box kontrolera što imam.

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Samo da su tom gamepadu dali mogucnost da se obrne levi analog i dpad... Meni je PS raspored OK, ali mi ipak nekako vise lezi Xbox raspored asimetricnosti analognih stickova.
 
Samo da su tom gamepadu dali mogucnost da se obrne levi analog i dpad.
To je poslednja stvar koju će izmeniti na svojim džojpedima (to im je maltene zaštitni znak) ;)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Bukvalno. Meni je mnogo prirodniji PS raspored, subjektivno naravno...
 
Mana simetricnog rasporeda je sto se sa desnim palcem ne moze doci do d-pada. Znaci u odredjenim igrama hendikep jer na primer moras da prekidas kretanje (levi stick) kako bi promenio oruzje (d-pad).

Samo zato su mi bolji Xbox kontroleri.
 
Poslednja izmena:
I samim tim bolji za ljude sa većim šakama. :)

DualSense je fenomenalan gamepad, ali mi se često dešava da zakačim touch jer je za moje šake, odnosno dužinu mojih palčeva :d za nijansu manji nego što bi trebalo da bude.

Meni bi pomoglo ili to da je asimetričan, ili da su stikovi malo višlji. To je jedini prigovor sa moje strane. Sve ostalo je vrhunski, zaista je jasno zašto je morao da poskupi u odnosu na DS4.
 
Kupi one gumice sto se montiraju na stikove. Zatrovan mi aliexpress (hvala forumu) pa da ne linkujem ali trazi ovo: 8pcs Silicone Cap For PS4 Pro PS5 Controller Accessories Thumb Stick Grips Cover For Xbox 360 Switch Pro Joystick. Ima da biras dizajn, materijal i visinu. Ovako cuvas analoge od habanja.
 
I samim tim bolji za ljude sa većim šakama. :)

DualSense je fenomenalan gamepad, ali mi se često dešava da zakačim touch jer je za moje šake, odnosno dužinu mojih palčeva :d za nijansu manji nego što bi trebalo da bude.

Meni bi pomoglo ili to da je asimetričan, ili da su stikovi malo višlji. To je jedini prigovor sa moje strane. Sve ostalo je vrhunski, zaista je jasno zašto je morao da poskupi u odnosu na DS4.

Brt, ko si ti Smeagol ili Bobi Marjanović kad imaš tolike prste... :)

Ako sam dobro razumeo prilikom korišćenja analoga ti palcem zakačiš touch?
 
Ja sam ga ovde izduvao, porucio sam 18-og uvece i upao u drugu turu za koju sad kazu nece do Aprila... Oh, well, realno ni ne igram u poslednje vreme.
 
Do sada se 4x zakucao tj ugasio. Ne mogu da definisem tacan uzrok, ali sam uredno prijavio Sony-ju preko onog "Report problem" dijaloga...
 
Nazad
Vrh Dno