Šta je novo?

P30 Pro vs S10 vs S10+ dilema

kolega

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruke
543
Poena
170
Kao sto naslov kaze, u dilemi sam sta od ovih telefona da uzmem. Uzeo bih telefon u Vipu uz Neo 5. U opticaju je i iPhone X, ali osim jabuke na ledjima nesto ne vidim sta drugo on nudi bolje od ove trojke. Brat ima XS Max i nesto ne mogu da opravdam cenu koju je platio za njega.

Sta mislite? Trenutno koristim S8, zadovoljan sam, ali vec par meseci razmisljam da predjem nesto drugo. P30 Pro deluje veoma povoljno uz ovaj paket jer je 1000e van ugovora. S10 sam vec bio odabrao kao svoj sledeci telefon, a onda videh P30 Pro u svetlo plavoj i vise ne znam sta mi je ciniti...


Neki savet dobrodosao. Razmisljao sam i o Mate 20 Pro. Budzet je do nekih 90k (u kesu ili uz paket u Vipu). Prelazim iz Telenora jer im je ponuda paketa ocajna, a Deezer cu uzeti van operatera i to je to.

EDIT: Zaboravih da napomenem cene. P30 Pro 65k, S10 77k, S10+ 88k, iPx 85k. Sve uz Neo 5 paket.
 
Iphone je iskljucen kao mogucnost. Preskupo, a nisam ga nikada koristio i necu ni sad.
Note10 mi je interesantan samo u + verziji, ali to onda prelazi budzet.
Trenutno sam na Samsungu S8+, potrebno mi je da telefon ne bude manji, kamera i baterija su mi vazne stavke, cak mozda kamera najvise. Zato su mi nekako S10+ ili P30Pro u najuzem izboru.
Koristim s8 vec 2god, nedavno sam pravio poredjenje sa drugarima, s10 i xs uz ovaj moj, kad uzmemo najnize cene na kp u obzir ne mogu nikako da opravdam sebi tu razliku u ceni za kupovinu bilo cega u ovom trenutku, cene su sulude a razlika u korišćenju je nikakva realno... da ne pricam tek o nekim skupljim telefonima od ta 3...
Zeni sam uzeo p30 pro za rodjendan nedavno, dobar telefon, mada i ona sama kaže pošto je pre toga koristila oneplus 6, nista specijano sto opravdava razliku, osim kamere a i ona ima situacije kada opasno brljavi...
Ja lično ostajem na s8 dok gura gura, za koju godinu ćemo videti hoce se nesto promeniti na tržištu...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ala svirate k....! Daj smesni ste sa tim forama grejalica rerna i sl. Kao vi ste neki strucnjaci i przi vam ruke neki procesor koji je neupotrebljiv. Toliko neupotrebljiv da je Samsung propao zbog vas! Smarate.
Ja sam koristio oba telefona. Oba imaju neke prednosti. Prednosti P30 Pro su: Kamera, baterija, optimizacija. Sve ostalo je na strani S10+! Koji god da se uzme nema greske.
I uopste se ne greje toliko S10+. To su takve gluposti.

Note 10+
 
U redu je da je to istina i da je problem. Ali ja to nisam primetio ni na S10+ ni sada na N10+. Hladni kao spricer. Desi se da se malo smlace na kratko ali to je sve ok. Pa i auto kad gazim u visoke obrataje masina se ugreje i sve puca ispod haube [emoji2] i koji problem? Zato postoji hladnjak. I ne sekirajte se za svoje telefone.

Note 10+
 
U redu je da je to istina i da je problem. Ali ja to nisam primetio ni na S10+ ni sada na N10+. Hladni kao spricer. Desi se da se malo smlace na kratko ali to je sve ok. Pa i auto kad gazim u visoke obrataje masina se ugreje i sve puca ispod haube [emoji2] i koji problem? Zato postoji hladnjak. I ne sekirajte se za svoje telefone.

Note 10+

Hladan ti je bio tokom zime na -10 do +15. Videcemo ovih dana. :-devil-:

https://www.youtube.com/watch?v=6CUSe8kgIE8
 
E tu se slazem. Da amoled ima veliku manu. Ako ne pazis sa osvetljenjem, stoji ti uvek na max. Za 3 meseca se sprziti ekran.

Note 10+
Izvinjava se unapred što idem u off, ali nikada mi neće biti jasno kako neko može da gleda u ekran koji je uvek na max osvetljenju. Pa grebem mu mater to bi onda i proizvođači stavili i ne bi se menjalo da tako treba da bude.
Još na sve to stave mod sa napucanim bojama i onda kada pogledam tako u nečiji ekran oslepim na 3 sekunde.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Pa pre ce kiwi da dobije burn in sa BOE ekranom nego samsung [emoji854]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Imam mate 10 pro kao drugi telefon vec 2.5 godine. Nemam nikakve mane sa BOE ekranom. Baterija drzi kao od prvog dana.

Samsung note 9 burn in posle 5 meseci, baterija jedva od 8 ujutru do 8 uvece.

Telefon mi nikad nije na 100% osvet. nema potrebe.
 
Imam mate 10 pro kao drugi telefon vec 2.5 godine. Nemam nikakve mane sa BOE ekranom. Baterija drzi kao od prvog dana.

Samsung note 9 burn in posle 5 meseci, baterija jedva od 8 ujutru do 8 uvece.

Telefon mi nikad nije na 100% osvet. nema potrebe.
Ja imam s9+ od kako je izasao i redovno ga koristim izmedju normalne upotrebe na boost osvetljenju kao monitor za dron od kako sam ga uzeo takodje bez burn in. Al mi je zato S8+ nedavno dobio burn in, takodje kod mene od kako izasao. Pritom znam iz oba tabora ljude sa nurn inovima, zaključak zavisi od korišćenja a i od primerka do primerka.

Sto se tice baterije ... pa uvek ce biti bolja na kiwi kad multitasking ne postoji na njima.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno