Šta je novo?

P30 Pro vs S10 vs S10+ dilema

kolega

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruke
543
Poena
170
Kao sto naslov kaze, u dilemi sam sta od ovih telefona da uzmem. Uzeo bih telefon u Vipu uz Neo 5. U opticaju je i iPhone X, ali osim jabuke na ledjima nesto ne vidim sta drugo on nudi bolje od ove trojke. Brat ima XS Max i nesto ne mogu da opravdam cenu koju je platio za njega.

Sta mislite? Trenutno koristim S8, zadovoljan sam, ali vec par meseci razmisljam da predjem nesto drugo. P30 Pro deluje veoma povoljno uz ovaj paket jer je 1000e van ugovora. S10 sam vec bio odabrao kao svoj sledeci telefon, a onda videh P30 Pro u svetlo plavoj i vise ne znam sta mi je ciniti...


Neki savet dobrodosao. Razmisljao sam i o Mate 20 Pro. Budzet je do nekih 90k (u kesu ili uz paket u Vipu). Prelazim iz Telenora jer im je ponuda paketa ocajna, a Deezer cu uzeti van operatera i to je to.

EDIT: Zaboravih da napomenem cene. P30 Pro 65k, S10 77k, S10+ 88k, iPx 85k. Sve uz Neo 5 paket.
 
P30 ima Samsung ekran. Pro ima Boe ( ozbiljan - ) P30 pro nema normalan speakerphone vec onu mikrotalasnu varijantu :) koja msm da uopste nije dobra po zdravlje, al aj to vecina zanemaruje, dakle zvuk sagovornika bolji na P30. P30 ravan ekran, proporcije savrsene. P30 3.5mm ulaz dok pro nema. Kome zoom nije bitan, a siguran sam da realno vecini nije, ne vidim razliku da p30 i postoji pod Pro oznakom. E da p30 pro je kao i mate 20pro totalno disproporcionalan telefon.
 
Slazem se sa @Nikola mJet da ako uzme iP XS, najbolje ce proci. iPhone uvek drzi cenu, dok ako sad plati zvanicnu cenu za p30pro 1000evra, za 6 meseci nece dobiti ni 500evra za njega. Dok iP ce izgubiti mozda 100evra. Najvise se isplati kupovina novog iPhona. Android jest da imas opcija koliko hoces, svaki dan novi model, ali danas ga platis 1000evra sutra je upola manje. Pored iPhone-a se isto isplati uzeti ove top hardwer telefone od 300-450evra, jer i na njima se najmanje gubi.
 
P30 pro nema normalan speakerphone vec onu mikrotalasnu varijantu :) koja msm da uopste nije dobra po zdravlje, al aj to vecina zanemaruje, dakle zvuk sagovornika bolji na P30.
Ne znam odakle ti info da piezo zvucnik zraci? To prvi put cujem.
Ja kada sam probao P30 pro zvuk mi je bio ok. Taj zvucnik ima svoju prednost jer da bi cuo treba da naslonis telefon na uvetu a ostali oko tebe nece cuti tvoj razgovor kao kod ostalih telefona sa obicnim zvucnikom.
Pro pored zoom-a ima IR blaster, i vecu bateriju takodje, dok obicni za mene ima prednost ravan ekra i manje dimenzije.
 
Poslednja izmena:
Nema veze ugradnja Exynosa i Snapdragona čipseta sa ekonomskim stanjem tržišta već striktno sa patentnim pravima. Samsung da može svuda bi ugrađivao svoj čipset (Exynos) u telefone a ne Snapdragon. Ne bitno da li je Snapdragon brži, bolji, duže traje baterija i sl. Jednostavno Exynos je njihov čipset i bolje da ugrađuju svoj nego da plaćaju drugome. Zašto LG u svoje telefone ne stavlja Samsung ekrane koji su bolji. Neće jer imaju svoje, koji jesu inferiorniji u odnosu na Samsung, ali neće da plaćaju Samsungu.

Samsung ugrađuje Snapdragon na par tržišta zbog patetnih prava odnosno zbog nedostatka istih. Qualcomm u tih par tržišta može da ne da patentna prava drugima dok u Evropskoj uniji pak važe neka druga pravila i gde Qualcomm mora da ih da, uz određenu naknadu koju propiše zakon.

Npr. lupam, Qualcomm ima neke patente za 4G. U Americi niko ne može da ih prisili da te patente podele sa drugima dok u Evropi moraju po slovu zakona o monopolu. Sad Samsung uradi 4G modem u Exynosu sa nekim Qualcomm patentima, i plaća Qualcommu dolar-dva po komadu modema, dok u Americi to ne prolazi. Zato Samsunga i nema u Americi. Zašto je to tako - zato što USA štiti svoje proizvođače.

Ovo sam izlupao okvirno, bolji tekst imate ispod.

https://www.reddit.com/r/Android/comments/71rjyx/why_exynos_is_not_used_by_samsung_in_the_us/

Sećam se da su do pojave S8 Ameri redovno kukali što se u USA ne prodaje Exynos verzija Samsunga.
 
Poslednja izmena:
Samo za ljubitelje vrhunskih baterija [emoji3]
f26123ebd7a71e00b7eb93a0afc3a78d.jpg


P30 Pro
 
Nema veze ugradnja Exynosa i Snapdragona čipseta sa ekonomskim stanjem tržišta već striktno sa patentnim pravima. Samsung da može svuda bi ugrađivao svoj čipset (Exynos) u telefone a ne Snapdragon. Ne bitno da li je Snapdragon brži, bolji, duže traje baterija i sl. Jednostavno Exynos je njihov čipset i bolje da ugrađuju svoj nego da plaćaju drugome. Zašto LG u svoje telefone ne stavlja Samsung ekrane koji su bolji. Neće jer imaju svoje, koji jesu inferiorniji u odnosu na Samsung, ali neće da plaćaju Samsungu.

Samsung ugrađuje Snapdragon na par tržišta zbog patetnih prava odnosno zbog nedostatka istih. Qualcomm u tih par tržišta može da ne da patentna prava drugima dok u Evropskoj uniji pak važe neka druga pravila i gde Qualcomm mora da ih da, uz određenu naknadu koju propiše zakon.

Npr. lupam, Qualcomm ima neke patente za 4G. U Americi niko ne može da ih prisili da te patente podele sa drugima dok u Evropi moraju po slovu zakona o monopolu. Sad Samsung uradi 4G modem u Exynosu sa nekim Qualcomm patentima, i plaća Qualcommu dolar-dva po komadu modema, dok u Americi to ne prolazi. Zato Samsunga i nema u Americi. Zašto je to tako - zato što USA štiti svoje proizvođače.

Ovo sam izlupao okvirno, bolji tekst imate ispod.

https://www.reddit.com/r/Android/comments/71rjyx/why_exynos_is_not_used_by_samsung_in_the_us/

Sećam se da su do pojave S8 Ameri redovno kukali što se u USA ne prodaje Exynos verzija Samsunga.
Kako onda može Kirin u Americi? Ako se prodaje Huawei tamo
 
Samo aplauz za sve učesnike, niko nije napisao da ima mi8 za 40k u uscu[emoji4] niti je i jedan xiaomi spomenut[emoji120]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Ja sam to spomenuo u par drugih threadova u ovom delu foruma. Glupo bi bilo da se ponavljam. Ispao bih Xiaomi fanboy (a u stvari sam Samsung fanboy). Doduse, tek se ukljucih u diskusiju. Nisam ni primetio.
 
moram samo da kažem da mi p30 pro vizuelno impresivno izgleda...na stranu sve ostalo, ali dizajn me je oduševio...nosio bih ga bez ikakve zaštite pa nek ide život...:)
 
Da nebi otvaro novu temu,ja se isto dvoumim šta uzeti.

P30 Pro vs S10+ vs S10 vs Note 9

Pocophone izdržao skoro godinu dana pa me već žulj da ga menjam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jedino bih S10 preskocio zbog slabije baterije, naravno ako ti ne smeta pilula. P30 Pro ima bolju kameru, dizajn i bateriju. S10+ ima bolji audio izlaz, stereo zvuk i 3,5mm, a i OneUi je meni licno lepsi od EMUIa.

Displeji su im defacto isti iako Samsung ima vecu rezoluciju. Nema sanse da primetis razliku.

U sustini nijedan nije pogresan.






Sent from my iPhone using Tapatalk
 
P30 pro ima za nijansu lošiji displej i od običnog p30 a primetno lošiji od s10

https://youtu.be/Ywi8O6uXmpc

Onda ih je nemoguce uporediti adekvatno ako se igras s njima u radnji. Ja sam uporedo gledao YT i trckarao po aplikacijama i meni je razlika bila neprimetna. E sad za upotrebu na suncu ne znam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad gledao i čitao sve teme.
S10 sam izbacio.
U principu najviše sam se zagrejao za Note 9 jer ima otisak prsta pozadi,posto radim gde ima dosta prljanja,tako da ovi optički otisci prsta u ekranu mi nebi radili.

U suštini Note 9 i P30 pro mogu za slične pare da se uzmu,a S10+ mi ispada 100-150 evra skuplje.Dal se isplati doplatiti te pare.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Meni je ogroman minus za S10+ nemogucnost da se stavi zastitno staklo ako hoces da koristis FP reader. Ako ti ni to ne smeta mislim da se isplati jer se vidi da naginjes ka Samsungu i verovatno ces imati buyers remorse ako uzmes Huawei :D n9 sa onolikim gornjim i donjim bezelama bih preskocio


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@kolega naravno da postoji mogućnost da se stavi staklo, samo što mizerno mali broj odgovara i radi kako treba. Mada ja samo whitedome i koristim tako da meni to ne bi bio problem ni u kom slučaju.inače fascinantno koliko je ovaj novi s10 5g bolje sklopljen i na normalnom mestu power dugme. Greota jedino što mu nisu stavili 5k bateriju na te dimenzije, samsung baš čiraši po tom pitanju :(

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Pozdrav drugari

Svakog mjeseca se potrudim da odvojim po 25EUR i tako zamjenim telefon jer volim da imam sto bolju kameru zbog slikanja djece a i koristim telefon mnogo zbog posla. Sad imam mogucnost da dam svoj Mate 20 Pro i 200 EUR za P30 Pro ili Samsung S10 Plus.

Potrebno je da mi odgovorite sta Vi mislite o tome? Koji je bolje uzeti ali bih volio da mi odgovore osobe koje su imali kontakta sa oba telefona. (gledajuci na YT, P30 Pro ponekad ima bolju kameru od S10 Plus a ponekad on bolju od njegove. Mada masu tih samih YT ne rade testove da valja. Jedan te isti predmet slikaju iz dva razlicita ugla ili pod drugacijim svjetlom... I da li video mnogo zaostaje za S10Plus? )

------------------------------
Za korisnike P30 Pro:

Vec dva dana poceo je da izlazi update 140 gde peglaju kameru. A danas vec 153 gde donosi najzad dual video i najzad AKTIVIRA TOF kameru.
-------------------------------

R-GTI vidim da si imao i Mate 20 Pro i da si ga zamjenio sa P30 Pro. Kakvi su utisci? I sta mislis o kamerama P30 Pro vs S20 Plus? :)

Nisam primjetio da jos neko presao sa Mate 20 pro na P30 Pro, ali se izvinjavam ako sam nekog zaobisao.
 
Ja sam presao sa S9+ na Mate 20 Pro pa na P30 Pro. Koristio sam 1 dan i S10+.
Bolju kameru ima P30 Pro.
-Bolji zum.
-Bolji makro koji mozes da slikas sa samo 2.5cm.
-Bolji nocni mod.
-Realnija slika, boje.
S10+ previse prosvetli sliku, doda boje.
Huawei je to radio na P20 Pro ali je na Mate 20 Pro i sad na P30 Pro uradio da to bude sto realnije. A ne da fotosopira sliku.
Znaci sto se slike tice, zna se ko je tata! Neki tamo testovi su marketing.

Video ima bolji S10+. Samsung je odavno u tom segmentu najbolji.

Bateriju ima bolju P30 Pro. Meni drzi baterija skoro dan i po sa kidanjem. + Mnogo brze je puni! Oko 65 min 0-100%.

Fluidniji i brzi u radu je P30 Pro. Senteticki testovi to ne pokazuju ali koriscenjem telefona se to odmah vidi.

Evo ti baterija:
168cabb07f9b0894b270f88878f1747d.jpg
7fe9018d0ebac780e9efe855b538791c.jpg


P30 Pro
 
Poslednja izmena:
Ne kazem da je kompletniji. Kazem koje prednosti ima.

Bolji video, zvuk i rezoluciju ima S10+.
Meni ta tri su manje bitna od onog gore navedenog.

P30 Pro
 
Pa dobro, objektivno gledano to ga i cini kompletnij uredjajem. Meni je licno najveca prednost s10+ i uopste s10 serije, kvalitetniji ekran. Ali po onome sto sam video dok sam probao od kolega na poslu, ta prica o ekranu je bas napumpana. Jeste bolji, imaju najbolji na trzistu, ali kako se pise (posebno ovde na forumu) to je ili nesto revolucionarno ili konkurencija nudi djubre, a daleko od toga u oba slucaja.

Sa druge strane moj pik bi bio P30, kad vidim edge ekrane nije mi dobro.
 
Ma cist marketing oko ekrana. Jeste on vrhinski ali daleko da je van konkurencije. Skoro da nema razlike. Retko ko to moze da primeti. A da ne pricam sto mi svaki Samsung redom od S4 do S9+ imao burn in posle 4,5 meseci. Nikad nisam smeo da iskljucim "automatsko" osvetljenje da ne bi pregoreo". To je ozbiljan problem.
Samsung je ozbiljan novac utrosio u marketing i sada to debelo naplacuje.

P30 Pro
 
R-GTI hvala velika :) sigurno cu i uzeti P30 Pro. A kojo ti je zadnji frimware na P30 Pro?

Djokosrb ehh i ja bih najbise ravan displaj da ima P30 Pro :D nekako imam vise displaya i bolji je za masku.
 
I ja sam zapao u istu dilemu. S tim da P30 Pro u Telenoru nemaju na sajtu (verovatno ni na stanju) i sada gledam da na moj paket (najveci) dobijam S10+ za 26k dinara, a P30 Pro mislim da je bio 28k, pa bih ga dobio za 13k tj. imam popust od 15k dinara na bilo koji aparat.
Da ne ulazim u to koliko je to (ne)realna cena, samo da predocim prethodne cinjenice i da vidim gde sam u ovoj dilemi...

Telefon planiram da zadrzim toliko koliko mi traje i ugovorna obaveza (sada mi istice za S8). Ono sto me muci je cinjenica da li postoji neka varijanta AOD na P30 Pro? Jako sam navikao na taj sat i to da mi izbaci ikonice notifikacija za pozive, poruke i sl.
Telefon se koristi kao poslovni telefon, skoro bez igrica i sl. Kazem "skoro", jer imam instalirano par zbog situacija kada tel. dam deci (par puta godisnje).
Prvenstveno poziv, mail, viber, kamera, autocad. Tim redom i prioritetima.
 
Ja sam bio u istoj dilemi.P30 pro ili S10+ ili Note 9.

Na kraju uzeh Note 9,nekako mi je kad sam ih sve isprobao,ostavio najači utisak na mene.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ako nije tajna, koji su to utisci? Telefon je iz avgusta '18, baš ne vidim kako može da konkuriše ovogodišnjim flagshipovima...

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno