Šta je novo?

P30 Pro vs S10 vs S10+ dilema

kolega

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruke
543
Poena
170
Kao sto naslov kaze, u dilemi sam sta od ovih telefona da uzmem. Uzeo bih telefon u Vipu uz Neo 5. U opticaju je i iPhone X, ali osim jabuke na ledjima nesto ne vidim sta drugo on nudi bolje od ove trojke. Brat ima XS Max i nesto ne mogu da opravdam cenu koju je platio za njega.

Sta mislite? Trenutno koristim S8, zadovoljan sam, ali vec par meseci razmisljam da predjem nesto drugo. P30 Pro deluje veoma povoljno uz ovaj paket jer je 1000e van ugovora. S10 sam vec bio odabrao kao svoj sledeci telefon, a onda videh P30 Pro u svetlo plavoj i vise ne znam sta mi je ciniti...


Neki savet dobrodosao. Razmisljao sam i o Mate 20 Pro. Budzet je do nekih 90k (u kesu ili uz paket u Vipu). Prelazim iz Telenora jer im je ponuda paketa ocajna, a Deezer cu uzeti van operatera i to je to.

EDIT: Zaboravih da napomenem cene. P30 Pro 65k, S10 77k, S10+ 88k, iPx 85k. Sve uz Neo 5 paket.
 
Imao sam istu dilemu, čak i naručio P30 Pro, sreća pa ga nisu imali na stanju.

Mislim da je s10+ blago zaokruženiji proizvod. Kad stavim na papir sve mane jednog i drugog, S10+ je u blagoj prednosti.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imao sam istu dilemu, čak i naručio P30 Pro, sreća pa ga nisu imali na stanju.

Mislim da je s10+ blago zaokruženiji proizvod. Kad stavim na papir sve mane jednog i drugog, S10+ je u blagoj prednosti.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Moze ukratko sta konkretno? Koliko vidim, S10+ ima vecu rezoluciju displeja (boje su im manje vise egal), 3.5mm dzek, ultrasonicni otisak prsta (sa tim da je ovo meni minus jer koristim zastitna stakla) i koliko vidim nesto brzi CPU.
Huawei ima bolju kameru (osetno), mnogo lepsi dizajn (subjktivno), manji notch (jer je status bar u S10 defaktno notch), i brzi otisak prsta, + moze da se stavi zastitno staklo.

Na S10+ me ubija u pojam pilula, a S10 ima katastrofa bateriju u odnosu na oba... Stvarno ne mogu da se odlucim, 8GB/256 P30 Pro je i 130e jeftiniji od S10+, mada sada nije problem cena, nego sto sam se ja kao majmun zakacio za breathing crystal boju P30... dugo se nisam ovoliko dvoumio izmedju necega.

Cekam jos neka iskustva ljudi koji koriste oba telefona pa cu odluciti.
 
Ukratko - bolji audio izlaz, bolji zvuk na slušalici, bolji displej, bolji video, novi SoC.

U korist P30 Pro idu baterija, kamera, dizajn. Sad je tu pitanje šta tu kome treba - kod mene je prevagnuo S10+.

Digresija na komentar o ceni - ne vidim kako je Huawei jeftiniji od Samsunga. Oba modela su u dinar 125k,osim što se kod Huawei-a dobija 256 umesto 128gb memorije.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ukratko - bolji audio izlaz, bolji zvuk na slušalici, bolji displej, bolji video, novi SoC.

U korist P30 Pro idu baterija, kamera, dizajn. Sad je tu pitanje šta tu kome treba - kod mene je prevagnuo S10+.

Digresija na komentar o ceni - ne vidim kako je Huawei jeftiniji od Samsunga. Oba modela su u dinar 125k,osim što se kod Huawei-a dobija 256 umesto 128gb memorije.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Kod operatera je jeftiniji. S10+ je 200 ili 130e skuplji.

Nekako sam za sada najblizi P30P, pa obicnom S10.

Kakav ti je utisak o piluli nakon nekog vremena?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
SoC u S10 seriji moze biti samo losiji od Kirina 980, nikako bolji. U najbolju ruku ekvivalentan.
 
EDIT: Zaboravih da napomenem cene. P30 Pro 65k, S10 77k, S10+ 88k, iPx 85k. Sve uz Neo 5 paket.

Pa , za ovu razliku u ceni ja bih definitivno išao na p30pro.

S10+ ima bolji zvuk,3.5mm ulaz i eventualno bolji ekran i to je to.
Ako računamo da imaju podjednako los sw , p30pro ima bolju kameru za slike ( ne i za video ) , bolju bateriju , brže punjenje iste i po meni mnogo lepši dizajn :)
P.s. verujem i da otisak prsta radi bolje na p30pro, ali to ćemo znati kada neko bude imao oba moba :)



Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne bi razmisljao ako se o toj ceni radi.
Dati 200e vise za s10+ je ludost. Da kostaju podjednako pa ok. Ovako stavis 200e u dzep i imas Telefon koji je u najmanju ruku podjednako dobar a mislim i bolji.
Oba imaju svoje prednosti i mane. Odlicni telefoni. Sad kome se sta vise svidja.
Da li ti je bitna vise fotografija ili video.
P30 ima najbolju Foto kameru i tako ce ostati bar do jeseni ako ne i duze. Kazu po pravili video malo u LL videcemo koliko ali je svakako na s10+ bolji
 
Ista situacija i kod mene.
Ne mogu se odlučiti nikako.
U ruci najbolje leži s10 obični, bolji mi UI, ultra wide kamera mi se dosta više sviđa, ali baterija nije nešto.
Juče odem da kupim P30 pro i odustanem, nisam se još odlučio.
Zoom mi i nije nešto potreban, ali brže punjenje i baterija jesu.
 
Odustao sam od P30 Pro, nazalost previse kompromisa za bolju kameru koja mi je ipak manje bitna. Ostaju u opticaju S10, S10+ i XS. Nekako sam najblizi 10+ zbog baterije.. XS ima svega 2700mAh a do sada nisam imao iskustva sa iOS-om, a cesto volim da menjam teme, ikonice, AOD i slicno pa ne znam da li bi mi to falilo u odnosu na Android. Jedan od razloga sto razmatram i XS je sto jos bolje drzi cenu u odnosu na Samsung, ako bih kojim slucajem bio nezadovoljan jako lako bih presao tipa na N10 za 6-7m uz minimalnu doplatu.
 
Ja samo iz inata zbog exynosa ne bi uzeo S10 .... Tretiraju nas ko zemlju 3ceg sveta...odma se setim nutele :)
 
Mislim da nemaju opravdanja sto nisu stavili stereo a na ostale ga ima (M20 serija, M10 serija, P20 serija...)
Kinezi bi da zakinu po svaku cenu za najvecu glupost a na drugu stranu izdominiraju (kamera)
Neshvatljiv potez....
 
I ja sam isto razmisljao sta da izmem posle Mate 20 Pro. I odlucio se za P30 Pro 256/8.
Zbog: Kamere, baterije, brzog punjenja baterije, brzine, i daleko lepseg dizajna u Breathing krystal boji. Prezadovoljan sam.
Jedini minus po meni je rezolucija displeja.
Slusalice nikad i ne otpakujem. Zvucnik iako nije stereo je odlican i glasan.
S10+ me je odmah odbio dizajn. Samsung nema stila definitivno. Ne zna da ubode sa dizajnom. Ledja na 10 i 10+ su razocarenje za mene. Ni boje cak ne znaju da ubodu.
Rezolucija displeja jeste bolja ali nema pravu belu boju nego zuckastu. Strasno.


P30 Pro
 
Odustao sam od P30P zbog stereo zvuka i losijeg izlaza za slusalice. Sto je greota jer je ubedljivo najlepsi telefon koji sam video do sada.

Ostaje dilema da li S10+ ili XS (obican). Naginjem ka S10+, ali dobro cu razmisliti kad mi bude prenet broj. Malo mi je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*no da kupim S10+ koji mi posle 5m vredi 350e manje.. iPhone i posle godinu dana drzi dobru cenu.
 
I ja sam isto razmisljao sta da izmem posle Mate 20 Pro. I odlucio se za P30 Pro 256/8.
Zbog: Kamere, baterije, brzog punjenja baterije, brzine, i daleko lepseg dizajna u Breathing krystal boji. Prezadovoljan sam.
Jedini minus po meni je rezolucija displeja.
Slusalice nikad i ne otpakujem. Zvucnik iako nije stereo je odlican i glasan.
S10+ me je odmah odbio dizajn. Samsung nema stila definitivno. Ne zna da ubode sa dizajnom. Ledja na 10 i 10+ su razocarenje za mene. Ni boje cak ne znaju da ubodu.
Rezolucija displeja jeste bolja ali nema pravu belu boju nego zuckastu. Strasno.


P30 Pro
Pa ne možeš reći da ne zna da ubode sa dizajnom, zašto onda prodaju desetine miliona jedinica S serije svake godine?

Ono što možeš reći je da se tebi lično ne dopada dizajn, i to je u redu.

Boje su vrlo lepe - izbacili su, pored standardnih (porcelan) boja, i prizma boje, koje zaista lepo izgledaju. Zelena je fenomenalna.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
Pa ne možeš reći da ne zna da ubode sa dizajnom, zašto onda prodaju desetine miliona jedinica S serije svake godine?

Ono što možeš reći je da se tebi lično ne dopada dizajn, i to je u redu.

Boje su vrlo lepe - izbacili su, pored standardnih (porcelan) boja, i prizma boje, koje zaista lepo izgledaju. Zelena je fenomenalna.

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
Da, po mom misljenju. Jedino su sa S8 onda bili pogodili sa dizajnom.

P30 Pro
 
Da li XS moze da ima AlwayOn display kao S8/S10 za notifikacije, pozive i slicno? Video sam na netu da ima neka aplikacija ali ne znam koliko je funkcionalna
 
Nemoj uopste razmisljati uzmi XS. Bices prezadovoljan telefonom, i pitaces se kako si do sad i zasto koristio android. Promena dobro dodje, i jedino sto moze parirati fluidnosti xs su pixel koji je odvratan tel i op6t. U svakom slucaju ako ti se ne svidi za cenu xs i posle par meseci ces moci da uzmes i s10p i p30 pro i sta god trece da se pojavi i jos da ti ostane novca. Nisam neki zakleti ios korisnik, telefone menjam svako malo, ali u ovom trenutku najvise ces se oduseviti sa xs ako zelis sklad, fludinost, kameru, brzinu. Kod androida je sve postalo tako tesko i neskladno... hoces kameru ok onda huawei al zato nemam stereo nemam jaku slusalicu, nemam rezoluciju, ok ajde onda samsung al tamo nemam tu brzinu, kameru, software laguje i dalje ko blesav i danasnji korisnici su jako rastrzani u izboru. Ja bi pre uzeo obican p30 od p30 pro, kompletniji je telefon al on nema ip67.... i tako u nedogled. Xs ima sve i to sve radi savrseno.
 
Ja sam prešao sa x na s10+. Koristim oba sistema, u poslednje vreme više ios, i uopšte se ne slažem da je bolja kupovina xmax. Uopšte, fluidnost ios-a i bagovanje androida mi je priča iz 2015-te. Samo split screen je dovoljan razlog meni, o file manager-u da ne pričam. Ultra wide kamere na s10 i p30 pro su odlične stvari i veliki plus u odnosu na xmax, bolje baterije, plus mnogo brže punjenje.
Uopšte, iPhone, po mom mišljenju, nije više ni u priči za poređenja, jer uložiš u android i svake godine imaš 3 izbora, plus izludi neki oppo ili one plus sa telefonom, ovamo samo jednom godišnje, tako da sam presekao i prelazim potpuno na android.
Što se tiče p30 pro vs s10, koristio sam tri dana oba, pošto mi zoom ne igra nikakvu ulogu, a one ui mi malo bolji, odlučio sam se za s10+ zbog zvučnika, šire ultra wide kamere i boljeg videa. Isto mislim da huawei još nije stekao pravo da za 1080p ekran traži 1000 + evra (moje neko mišljenje) Svakako, bilo koji od ovih telefona je na kraju dana odličan izbor. Možda sam trebao čekati mate 30 pro, verovatno će biti nova zver, što i jeste lepota androida.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Sve zavisi kakav je ko user i sta vidi. Neko ne primecuje neka stucanja sitna, umui je mnogo brzi i fluidniji od one ui-a. Neko tome ne pridaje znacaju sto je ok, al neko ko pridaje tesko da moze da svari samsungov ui koji lepo radi prvih 2 nedelje i onda krece da stutteruje i u samom ulazku u app, app drawer itd. Msm covek ce sam prelomiti, sto ljudi sto cudi ali ako hoces da isprobavas onda uzmi xs, i prebaci se posle na s ili p jer ako bude obrnuto moraces da dodas dosta novca za nov xs. Moja procena cena je da ce p30 pro kroz mesec dana pasti na oko 650 sto je i realno, a s10p isto tu negde, dok ce xs i dalje biti oko 800.
 
Što se tiče p30 pro vs s10, koristio sam tri dana oba, pošto mi zoom ne igra nikakvu ulogu, a one ui mi malo bolji, odlučio sam se za s10+ zbog zvučnika, šire ultra wide kamere i boljeg videa.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Po meni podjednako bitna stvar ako ne i bitnija od zoom-a na P30 su noćne slike bez blica, tu ima veliku prednost u odnosu na Samsung.




Ja bi pre uzeo obican p30 od p30 pro, kompletniji je telefon al on nema ip67....

Zašto misliš da je običan P30 kompletniji od pro verzije?
 
Poslednja izmena:
Ima prednost, ne mislim na night mode, nego auto slike naveče dosta su bolje, ali meni to nije igralo neku ulogu. Svidelo mi se isto što je lakši dosta s10 plus, dok moj brat voli više što je p30 pro teži. Meni ostao gorak ukus od p20 pro, možda sam se zato odlučio za s10 plus. Još jedna stvar, ne znam da li je do adaptera ili do izlaza, ali kriminalno loš zvuk je na slušalicama na p30 pro.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno