Šta je novo?

P30 Pro vs S10 vs S10+ dilema

kolega

Cenjen
Učlanjen(a)
28.09.2011
Poruke
543
Poena
170
Kao sto naslov kaze, u dilemi sam sta od ovih telefona da uzmem. Uzeo bih telefon u Vipu uz Neo 5. U opticaju je i iPhone X, ali osim jabuke na ledjima nesto ne vidim sta drugo on nudi bolje od ove trojke. Brat ima XS Max i nesto ne mogu da opravdam cenu koju je platio za njega.

Sta mislite? Trenutno koristim S8, zadovoljan sam, ali vec par meseci razmisljam da predjem nesto drugo. P30 Pro deluje veoma povoljno uz ovaj paket jer je 1000e van ugovora. S10 sam vec bio odabrao kao svoj sledeci telefon, a onda videh P30 Pro u svetlo plavoj i vise ne znam sta mi je ciniti...


Neki savet dobrodosao. Razmisljao sam i o Mate 20 Pro. Budzet je do nekih 90k (u kesu ili uz paket u Vipu). Prelazim iz Telenora jer im je ponuda paketa ocajna, a Deezer cu uzeti van operatera i to je to.

EDIT: Zaboravih da napomenem cene. P30 Pro 65k, S10 77k, S10+ 88k, iPx 85k. Sve uz Neo 5 paket.
 
Rezon je verovatno taj da je ukupno gledano najkompletniji fon danas :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
S10+ je manji fizički, lakši, pritom iste dijagonale, ekran bolji, hardverski jači u svakom mogućem pogledu, baterija jača, ajde recite leba vam gdje je to N9 bolji liše olovke? Evo baš me zanima, i ja sam u fazi kupovine telefona ali ni u ludilu mi na pamet nije padao N9 ?

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Možda je n9 jeftiniji od s10+ , a faktički su isti mobovi .. + neki ljudi vole teže uređaje ( ja sam jedan od njih :) )

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Meni je lepši Note 9.
Praktično isti telefoni,veoma mala razlika,ne volim pilulu.
Sve to za 200 evra manje.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
I ja sam zapao u istu dilemu. S tim da P30 Pro u Telenoru nemaju na sajtu (verovatno ni na stanju) i sada gledam da na moj paket (najveci) dobijam S10+ za 26k dinara, a P30 Pro mislim da je bio 28k, pa bih ga dobio za 13k tj. imam popust od 15k dinara na bilo koji aparat.
Da ne ulazim u to koliko je to (ne)realna cena, samo da predocim prethodne cinjenice i da vidim gde sam u ovoj dilemi...

Telefon planiram da zadrzim toliko koliko mi traje i ugovorna obaveza (sada mi istice za S8). Ono sto me muci je cinjenica da li postoji neka varijanta AOD na P30 Pro? Jako sam navikao na taj sat i to da mi izbaci ikonice notifikacija za pozive, poruke i sl.
Telefon se koristi kao poslovni telefon, skoro bez igrica i sl. Kazem "skoro", jer imam instalirano par zbog situacija kada tel. dam deci (par puta godisnje).
Prvenstveno poziv, mail, viber, kamera, autocad. Tim redom i prioritetima.

P30 Pro je dobio update i sad AOD radi u fulu sa svim notifikacijama. Ne verujem da zaostaje za Samsungom
 
S10+ je manji fizički, lakši, pritom iste dijagonale, ekran bolji, hardverski jači u svakom mogućem pogledu, baterija jača, ajde recite leba vam gdje je to N9 bolji liše olovke? Evo baš me zanima, i ja sam u fazi kupovine telefona ali ni u ludilu mi na pamet nije padao N9 ?

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
To bolji ekran je vrlo diskutabilno; meni ona rupa u istom ni u jednom slučaju ne može da bude bolje od ovog trenutnog što imam + same ivice koje su daleko oblije na S seriji takođe idu na živce. To što ću da dobijem hdr+ (koji neću u srbiji narednih 10god moći da koristim) i +100 na max brightness apsolutno mogu da preživim.

Notifikaciona lampa, takođe druga stvar (meni lično vrlo bitna).

Fp senzor pozadi (em bolje pozicioniran, em bolje i brže radi). Imaš i Ir senzor pride koji lično ne koristim al eto ima ljudi koji koriste.

Niže postavljeno power dugme na n9 (da čak i to mogu da navedem kao prednost. Jer ono na 10+ je tragedija...trebali su na vrh telefona dijabole da ga stave (kao na iphone 5 svojevremeno), pa da se zakopaju do kraja!!

Oko 200e niža cena, al dobro, kome su još pare bitne kad vija tehniku [emoji56]

I za kraj s10 5g koji će automatski da obezvredi sve ostale iz s10 serije jer je dominantniji u svakom pogledu.

Eto ukratko ovako na prvu što mi pade na pamet. Uostalom, kao neko ko je izmenjao sve flagšip telefone (pogotovo samsung) prvi put sam u situaciji da imam gotovo kompletan telefon i da ne znam sa čime bih zamenio note trenutni. Doduše znam, s10e bih na prvu uzeo da mi ne treba olovka u ovom periodu.

P.s. taj p30 pro, dobar i lep telefon, ali apsolutno iz principa ga ne bi uzeo jer telefon bez stereo zvuka u 2019 godini meni ni u ludilu ne može da bude flagship!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja prelomio za P30 pro. Nekako mi S10 nikako nije legao, nisam neki ljubitelj zvuka da mi je to toliko bitno. Zbog posla mi je bitnija ta kamera u slabijim uslovima kao i baterija. O dizajnu necu da pricam, jer mi je 3 klase ispred konkurencije i sama velicina ekrana mi odgovara jer sa Note-a prelazim. Ekran mi odlično djeluje, ne primjecujem neku razliku u poređenju sa S10... eto i ja pređoh na kineze, iako sam bio skeptičan sa mate 20 pro. uglavnom kad stigne javljam utiske

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
I ja sam prelomio i porucio P30 Pro, kada sam sve sabrao i oduzeo, neka matematika je sledece u odnosu na S10+:

+
Bolja baterija (meni vrlo bitno)
Bolja kamera (relativno bitno)
Lepsi dizajn (ja koristim iskljucivo body wrap folije, tako da se tel. skroz vidi)
Brze punjeje
Mnogo bolja lokacija power dugmeta

-
Novi ekosistem (vec 4 godine sa na Galaxy-ju)

I to je to. Meni je zvuk nebitan, jer mi je tel. stalno na silent posto koristim Gear sat i sve vidim na njemu. Sat cu verovatno menjati za neki Garmin, ali to je druga tema.

Na kraju krajeva, nisam hteo da dajem 100 evra vise za Galaxy, jer sam vise i zeleo P30 pro.

Javljam utiske...
 
Stigao P30 pro, sa njega i kuckam.
Napravio sam samo jednu gresku. Uzeo sam model sa 128gb sto znaci da imam 6gb rama. Hteo sam plavi tel, jer izgleda jako lepo, a oni nisu imali plavi od 256gb.
A ja nisam znao da od 128 ne dolazi sa 8gb rama. Nadam se da se necu pokajati...

Sto se ostalih stvari tice, nema greske.
Jedino sto je klizav u PM. Vec sam ga krstio sa 50cm tj stola na plocice. Preziveo je :d
 
P.s. taj p30 pro, dobar i lep telefon, ali apsolutno iz principa ga ne bi uzeo jer telefon bez stereo zvuka u 2019 godini meni ni u ludilu ne može da bude flagship!

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Stereo na telefonu.. kako to samo smešno zvuči.
Pravilno pozicioniranje zvučnih kutija u prostoriji se radi ovako:
Screenshot_2019-05-04-16-56-35.png
 
Poslednja izmena:
Zvuči kako zvuči, ali definitivno bolje zvuči kada zvuči iz dva izvora zvuka nego iz jednog...i to primetno bolje u ovom slučaju.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Čupam malo temu na površinu. Sta biste danas birali, S10+ ili P30Pro? Ili nešto treće?
P30Pro na KP može da se nađe za 480e nov. Samsung preko 550e.
Imao sam oba telefona, a da danas kupujem birao bih Pixel 3. Trenutno imam S10e i Pixel 2(koji je u fazi prodaje...). Još juče bih uzeo Pixel 3, ali nema se sredstava dok dvojka ne promeni vlasnika.

Послато са SM-G970F уз помоћ Тапатока
 
Obzirom da ima odlicna akcija za Mi 9T pro sa satom u MI storu , mozda je on najbolji izbor. S10 bi iskljucio iz igre potpuno zbog exynos-a, a samim ti i baterije, grejanja itd...Ako moze i ios onda XR nov takodje moze da se nadje za te neke novce.
 
Čupam malo temu na površinu. Sta biste danas birali, S10+ ili P30Pro? Ili nešto treće?
P30Pro na KP može da se nađe za 480e nov. Samsung preko 550e.
Ajde samsung zbog ekrana, ali su dosta slicni telefoni, svaki ima prednosti i mane.
Za trece brate imas dosta dugacak spisak. Ja da sad uzimam tel uzeo bi apple bez razmisljanja.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ajde samsung zbog ekrana, ali su dosta slicni telefoni, svaki ima prednosti i mane.
Za trece brate imas dosta dugacak spisak. Ja da sad uzimam tel uzeo bi apple bez razmisljanja.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Sa tim sto iPhone ekvivalent S10+ kosta 50-100% vise, zavisi kakvu ponudu nadjes. Licno imam S10+, i da kostaju isto verovatno bih uzeo iPhone, pogotovo jer sam malo razocaran Samsungom (a pre toga sam imai OnePlus 3 koji me je bolje sluzio). Ali sam ga platio taman toliko manje da sam mogao da uzmem jos jedan poprilicno dobar telefon za tu razliku u ceni.

Note 10, po dimenzijama kao s10 a pruža više od s10+

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

Nadam se da mislis na Note 10+ .
 
Poslednja izmena:
Iphone je iskljucen kao mogucnost. Preskupo, a nisam ga nikada koristio i necu ni sad.
Note10 mi je interesantan samo u + verziji, ali to onda prelazi budzet.
Trenutno sam na Samsungu S8+, potrebno mi je da telefon ne bude manji, kamera i baterija su mi vazne stavke, cak mozda kamera najvise. Zato su mi nekako S10+ ili P30Pro u najuzem izboru.
 
Poslednja izmena:
I mene zanima koja je realna razlika u kameri izmedju Samsunga i ostalih. Ja sam lično poredio moj Note 9 sa P30 pro i nisam baš bio oduševljen sa P30 pro.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imas isti tel kao i ja, probao kod druga s10+ i nisam nesto bio odusevljen i zato ga nisam ni uzeo na kraju. Sad ima s20 i ne bi da komentarisem nista.
Ako ti nije bitna garancija preporuka za op 7pro ili 7tpro, sa gcam top.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno