Šta je novo?

Amaterski Custom Water cooling

Stiven

Slavan
Učlanjen(a)
13.05.2005
Poruke
1,458
Poena
395
Evo da se pohvalim, ispunih svoju zelju da uradim water cooling na svojoj masini :)

Iskreno namucio sam se dva dana da ovo sklepam, iako ne izgleda kao neko ludilo ko sto ljudi prave. Mislim da je ok za pocetak.

Zelim da se zahvalim nessi sto radi masine ovde na modding temi. Covek me je istrpeo i dao odgovore na sva pitanja koja sam imao i maksimalmo izasao u susret da me posavetuje sta i kako.

Mislim da cu za par meseci da menjam dosta jer nisam zadovoljan kako je ispalo ali radi posao i hladi perfektno i9 7980xe na 4ghz. Posle cu da se igram sa overcloking.

IMG_5820.jpg

827e9316e2da1f1702f7ef0216bd971b.jpg


170e60fd4a99994dd5514676339e54db.jpg


e006bb95dd712f75a38ba3a954836f7c.jpg


21d4f7f426dc8db9de5a589815aa04d5.jpg


42e4befb7753ec1cac062ce9b5eb7e66.jpg


a0f6bc0659388c398ae8647c88b91be6.jpg


Boja mi se ne svidja moracu da istocim ovo izgleda da sam mnogo sipi :D na slici bilo crystal blood red transparentna u rezervaru ali meni gusto :D




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Koga zanima spec:

Mobo: asus strix x299 gaming xe
Cpu i9 7980xe
Ram kingston 2400mhz 32gb
Ssd: Evo 960 pro nvm 512gb
Gpu: asus strix nvidia gtx 1080ti

Mixer odradio extender kablove :)


https://youtu.be/up3wi0aEa18

Cuje se jako noctua ppc industrial kuleri 2000 rpm.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Koga zanima spec:

Mobo: asus strix x299 gaming xe
Cpu i9 7980xe
Ram kingston 2400mhz 32gb
Ssd: Evo 960 pro nvm 512gb
Gpu: asus strix nvidia gtx 1080ti

Mixer odradio extender kablove :)


https://youtu.be/up3wi0aEa18

Cuje se jako noctua ppc industrial kuleri 2000 rpm.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Boja je bas ludilooo mogu ja da se pohvalim mojim malo vise amaterskim? [emoji3]

Послато са LG-K430 уз помоћ Тапатока
 
Moze kaci ionako tema nije specifirana za mene samo :p nego za nas koje prvi put radimo :D bicu iskren tolko sam hajpovo da na kraju kad sam krenuo da radim doslo mi da sednem da se isplacem sat vremena i da nastavim sa poslom. Najvise me maltretiralo da namestim rezervoar i pumpi gde stoje :p

https://www.ekwb.com/shop/ek-cryofuel-blood-red-premix-1000ml

Jos jedan mali problem kao ds mi monoblock u nekom delu nije pu do kraja vodom :/

7d30506cb55ecc9c78c06a63fca7d325.jpg



https://youtu.be/zfjY-ZEQL_8

Ko da je vazduh ostao :(

Evo boja kako treba da bude, al meni ko da je solid...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Pa nisam siguran dal sam mnogo sipao. Uzeo sam bocicu za pravljenje vode 250m sipao oko 100ml a 250 ide 750ml destilovane vode.

I sigurno sam preterao a mozda napravi neki losh efekat sta znam. Ne znam kolko stane vode u sve ovo.

420 radiator 45mm debljine. Plus rezervoar 250ml + pumpa + cevi + monoblock. Kolko moze da stane tu? :D


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sta ti pise na bocici,EK-CryoFuel Solid Scarlet Red ili EK-CryoFuel Blood Red?
Kod mene je EK-CryoFuel Blood Red i to je ispalo ovako

IMG_20190216_163946.jpg
 
Ja sam se za*mjau**mjau**mjau**mjau* sad gledam porucio sam solid. A u pm...

Sad samo da se nerviram...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Zasto?Po mom misljenju lepsi je solid nego ovaj providni...Stvar ukusa

Послато са LG-K430 уз помоћ Тапатока
 
Tu nema pravila.Vidim da nekome pravi talog posle par dana a nekima je ok.Ja sam zadovoljan sa CryoFuel Blood Red.Nekih 6 meseci ga koristim i nema taloga niti je promenio boju.Vrlo bitno je da dobro isperes radijatore i ostatak sistema,bez obzira sto je novo.
U svakom slucaju super je ispalo.
Da li ces na grafickoj da stavljas vodeni blok ili je ostavljas ovako?
 
Mozda mada mislim sa necu nekako mi mocno izgleda sa ventilatorima. Najbitnije mi cpu i vram. Zelim prvenstveno cpu da overclockujem. Mada cu njega morati da dilidujem samo da skupim m*** da uradim to na cpu od 2000$ :D

I ja sam zadovoljan kolko tolko jer mi je ovo prvi put tako nesto da radim. Mislio sam npr da ce biti problem cevi da oblikujem, medjutim bilo je lagano, kolko sam se nervirao gde ce sta i kako da ide.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Delid radi ovde na forumu jedan clan i to odlicno.
Ja sam hteo takodje da radim sa cevima ali sve mislim da je komplikovano.
Makar jednom kad bih video uzivo mozda bih se i upustio u tu akciju.
 
Vidi ja sam kupio u woby hous

http://www.wobyhaus.co.rs/pistolji-za-vreli-vazduh/2671-pistolj-za-vreli-vazduh-shag-2000

Kupio cevi kod oracl polikarbonati
2 metra cevi 1090 din sekli mi usluzno na 50cm
Akrilne su znaci teze se savijaju. Probao prvu cev i uradio loshe jer se baloncici napravili. Druga cev mi je vec bila laka jer sam skonto da mora da bude malo udaljeno i da srazmerno toplotu sirim svuda kao i da imam strpljenja posle se lako savije.

Jos jedna mana je bila da sam od ekwv dobio silikonsku cev debljine 11mm :/ pa ima lufte 1mm i to mi bas ne oblikuje zakrivljenje lepo :( al sta cu moram sad da jurim silikon od 12mm negde da kupim.

Probaj sam stvarno nije tesko ako imas strpljenja jedino sto je problem da ubodes dva zakrivljenja, sreca u mom slucaju mogo sam da okrecem pumpu jer sam omanuo duzinu cevi i zakrivljenja. Ne znam kako neki ljudi znaju tacno da premere i to u mm urade precizno.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Srecom i kod mene nema nigde da moram na dva mesta da savijam.
Proucicu jos malo pa se mozda i upustim u to.
Mada meni je zatvorena stranica tako da se nista ne vidi.
A i svidja mi se crna creva i crvena tecnost.
 
Moze kaci ionako tema nije specifirana za mene samo :p nego za nas koje prvi put radimo :D bicu iskren tolko sam hajpovo da na kraju kad sam krenuo da radim doslo mi da sednem da se isplacem sat vremena i da nastavim sa poslom. Najvise me maltretiralo da namestim rezervoar i pumpi gde stoje :p

https://www.ekwb.com/shop/ek-cryofuel-blood-red-premix-1000ml

Jos jedan mali problem kao ds mi monoblock u nekom delu nije pu do kraja vodom :/

7d30506cb55ecc9c78c06a63fca7d325.jpg



https://youtu.be/zfjY-ZEQL_8

Ko da je vazduh ostao :(

Evo boja kako treba da bude, al meni ko da je solid...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


To je normalno i ne utice na hladjenje. Jednostavno je tesko isterati vazduh iz svih delova. Sto se tice Solid Reda, ne talozi se i ne ostavlja nista sto ne mozes deterdzentom i destilovanom lako skinuti. Ja sam cak sve oprao korisceci samo destilovanu i nisam imao problem.
Koristio Solid red oko 2 godine, ista ko prvi dan. Poenta Solida i jeste sto nema talozenja :)
 
Kako skines destilovanom? Prodjes loop sa 5l destilovane vode ili rastaVis pa ocistis? Jer ja ovo kako sam napravio nemam zivaca da diram bilo sta :D


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Generalno najbolje da rastavis pa onda, ali ja sam uspeo tako sto sam furao destilovanu par dana iz par puta dok nije pokupilo sve. Ono nakon par sati ispraznio, stavio cistu destilovanu. Sutradan opet i tako iz par puta da vrti i skuplja. Tako je najjednostavnije.
 
Nazad
Vrh Dno