Šta je novo?

Problem sa RAM memorijom od 4GB usable 2.75

marko11602

Poznat
Učlanjen(a)
01.04.2019
Poruke
1
Poena
31
Imam win 7 64, instalirano je 4GB rama ali mi u system pokazuje da je usable 2.75, u programu everest mi takodje isto pokazuje. u DIMM1 je 2Gb u DIMM2 1GB i u DIMM4 1GB. Evo i screenshot iz everesta, ovaj screenshot je pre nego sto sam prebacio 1GB iz DIMM3 u DIMM2. Nemam poima zasto se ovo desava i ne znam sta da uradim da iskoristim svu RAM memoriju. Hvala na pomoci.
 

Prilozi

  • screen1.jpg
    screen1.jpg
    163.4 KB · Pregleda: 56
  • screen2.jpg
    screen2.jpg
    105.9 KB · Pregleda: 52
Ako imaš integrisanu grafičku kartu, možda je deo ram memorije dodeljen za to.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi. Treba mi pomoć.

Imam 16GB ram. BIOS vidi 16GB, CPU-Z vidi 16GB, a Windows 14.4GB. Prvo je video 15.9, pa 15.5, pa 14.9, a trenutno 14.4GB.

Windows ima najnovije apdejte, reinstalirao sam drajvere za grafičku (nije integrisana). Proverio sam u Resource monitor, nemam zauzetost od strane drugog hardvera, probao na msconfig u advance štiklirao max memory ništa se nije promenilo.

Ima li neko neki predlog ?

RAM je nov par dana, vadio štapove jedan po jedan testirao oba rade. Kada ostavim jedan (bilo koji) Windows detektuje 7.93GB.

Takođe, Windows je svež, pre 5 dana instaliran.
 
Koju grafiku imaš u mašini? Pretpostavljam da je integrisana grafika krivac.

Sent from my EML-L09 using Tapatalk
 
Imam win 7 64, instalirano je 4GB rama ali mi u system pokazuje da je usable 2.75, u programu everest mi takodje isto pokazuje. u DIMM1 je 2Gb u DIMM2 1GB i u DIMM4 1GB. Evo i screenshot iz everesta, ovaj screenshot je pre nego sto sam prebacio 1GB iz DIMM3 u DIMM2. Nemam poima zasto se ovo desava i ne znam sta da uradim da iskoristim svu RAM memoriju. Hvala na pomoci.
Pogledaj u Msconfig.exe, možda je obeleženo manje memorije.
 
Gde si video da Windows koristi 14.4GB rama? Sve mora da piše ovde gde ide ram. :D
 
Nazad
Vrh Dno