Šta je novo?

Pomoc oko odabira napajanja

domerj9

Poštovan
Učlanjen(a)
31.08.2016
Poruke
85
Poena
59
Pozdrav.

Planiram da kupim novu grafiku pa samim tim i napajanje.
U pitanju je RX 580 8Gb, a ostatak konfiguracije cini:
i5 4570
H81 ploca
2x4GB DDR3
SSD+HDD

Eventualno planiram da predjem na Rajzena vrv neki R5 koji tada bude aktuelan pa bih hteo da mi to napajanje bude dovoljno i za tu konfiguraciju.

Gledao sam BeQuiet Sytem Power 600W 80+ Bronze i Pure Power 500W 80+ Gold.
Oba napajanja su ~70E. Inace, kupujem u Sloveniji pa ako neko ima predlog za nesto u tom cenovnom rangu a da se ovde moze kupiti.


Poslano z mojega Redmi 5 z uporabo Tapatalk
 
Hvala svima na predlozima.
Sto se tice tog(tih) modela Seasonic, sam isto citao da su zasnovani na staroj platformi i da nemaju sve nove zastitne mere (nzm kako bih se pravilno izrazio).

Postavio sam takodje isto pitanje na jonnyguru forumu i dobio predlog za BitFenix Formula Gold 450W 80+ Gold. Pitao sam da li mi treba 550W verzija, ali sam dobio odgovor kao da ne jer je i to dovoljno cak i uz mali overklok.

Sto se tice Anton ca, citao sam da su na Seasonic platformi (nzm da li svi i na kojoj) pa sad nisam siguran da li je bolji od tog BitFenix-a (koji ima dosta pozitivne recenzije)

Poslano z mojega Redmi 5 z uporabo Tapatalk
 
Po meni:
-550w bolje od 450W
-1x12V grana bolje od 3x12V grane
-za RX580 je bolje 550W i jedna grana
-nije samo da li će izdržati već i koliko će se čuti ventilator

Oba imaju odlične komponente.

Prednost tog Bitfenix je što je full modular i malo jeftiniji. Sad tvoja je odluka.
 
Poslednja izmena:
Nakon što mi je prošle nedelje posle blažeg strujnog udara crkao Zalman koga sam arčio 8 godina, uzeo sam Seasonic M12II 520W za 70 evra, imalo je jako dobre ocene vlasnika. Jedino što mogu da ti kažem za sada je da je još tiše od prethodnika, Ryzen 5 mašina se u leru jedva čuje da radi. Ovo mi je prvo potpuno modularno napajanje, mislim da nema nekih bitnih prednosti u odnosu na polu-modularno, osim za neke rudarske kombinacije.
 
Nazad
Vrh Dno