Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

Ma kakva aplikacija.
Ovo je moj wallpaper sa ubacenim krugom bele boje koji je, otprilike, velicine i polozaja FPa gde belina kruga potpomaze osvetljavanju FP senzora i njegovoj interakciji.


Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Zivo me interesuje kakva je situacija sa FP senzorom na Mi 9 SE?

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Jučer sam bio u 3 centra pregledavati A50. Na dva mjesta je zadnji update bio iz početka 2.mjeseca, a na jednom mjestu je bio sa početka 3.mjeseca, znači ništa novijega.
Slikao sam i snimao video tamo. Slike su mi sasvim ok s obzirom da je to zatvoren prostor. Probao sam ih nakon slikanja double tapom povećati, i dalje su dovoljno oštro izgledale. Baš koliko se i može očekivati od nekog samsunga iz A serije.

Više me zanimala brzina autofokusa pri snimanju videa, i to nije baš dobro. Osim toga taj fokus daje dojam poskakivanja kako se snima pa on svakih par sekundi nešto iznova fokusira.
Ali čim se za vrijeme snimanja tapne bilo gdje na ekran on isključuje autofokus a uključuje ''tap to fokus'', i to mi je odlično. Probao sam snimati na taj način i na mobitelu mi izgleda super. Približim kadar na stol bez dodatnog tapkanja za zoom, i slova na cijeniku se vide dobro, udaljim kadar na kraj trgovine, opet bez dodatnog tapa za zumiranje, i tamo se također sve vidi lijepo oštro. Nema nikakvih poskakivanja. Sigurno bih koristi ovaj način bez autofokusa, ispadaju puno ozbiljnije snimke.

Kod sljedećeg paljenja kamere treba opet jednom na početku tapnuti ekran jer uvijek kada se izađe vraća na uključeni autofokus.
 
Nadajmo se da će to sa lošim autofokusom biti ispravljeno nekim sledećim apdejtom. Ja nisam zadovoljan kamerom uopšte. To mi je ubedljivo najslabija tačka na inače vrlo dobrom telefonu. Pro tome ni gcam ne radi. Malo detalja i malo podešavanja u setingsu, ne primećujem da se pominje bilo kakva stabilizacija, sprdnja od pro moda, loš rad pod slabim osvetljenjem. Ali, pretpostavljam, za ovaj cenovni rang toliko. Klipovi nisu loši ali je potrebna mirna ruka. Pokušaću jednom da ga nabacim na tripod i vidim razliku iz ruke i kad je fiksiran. Samo da ima dobar pro mod bilo bi mnogo bolje. I, da, širokougaona kamera jeste superzabavna, ali je senzor upotrebljiv samo na maksimalnom osvetljenju.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ne vjerujem da ce riješiti brzinu autofokusa ako nisu do sada, a već su izdali sada sredinom maja neka poboljšanja za kameru. Stabilizacija se možda ne spominje ali gledaj primjere videa za A50 na youtube pa ćeš viditi da postoji EIS, znači elektronska stabilizacija. Video nije drmusav. I recenzenti to potvrđuju komentarima.

Zaboravio sam reći, 3:4H sam namjestio za slikanje, što daje 25MP slike. Meni je ok jer nisam nikada koristio bolji mobitel za slike. Zadnja dva mobitela su mi Galaxy A3 (2017) i Xiaomi Redmi Note 4X (ovaj drugi mi se čini da mi daje malo oštrije slike, pogotovo pri malo slabijem osvijetljenju). A50 pak onako na prvi pogled, mi se čini da daje još malo bolje slike od ovih.
Naravno da bi ga Mi9 zgazio sa kamerom, tako da ću prije gledati tog kineza uzeti kada dođe vrijeme.
 
Ne vjerujem da ce riješiti brzinu autofokusa ako nisu do sada, a već su izdali sada sredinom maja neka poboljšanja za kameru. Stabilizacija se možda ne spominje ali gledaj primjere videa za A50 na youtube pa ćeš viditi da postoji EIS, znači elektronska stabilizacija. Video nije drmusav. I recenzenti to potvrđuju komentarima.

Zaboravio sam reći, 3:4H sam namjestio za slikanje, što daje 25MP slike. Meni je ok jer nisam nikada koristio bolji mobitel za slike. Zadnja dva mobitela su mi Galaxy A3 (2017) i Xiaomi Redmi Note 4X (ovaj drugi mi se čini da mi daje malo oštrije slike, pogotovo pri malo slabijem osvijetljenju). A50 pak onako na prvi pogled, mi se čini da daje još malo bolje slike od ovih.
Naravno da bi ga Mi9 zgazio sa kamerom, tako da ću prije gledati tog kineza uzeti kada dođe vrijeme.
Odlično ako ima EIS.

Mogu da srede autofokus, nije to problem, pitanje je samo da li to smatraju za dovoljno bitnu stavku da bi uložili resurse i vreme. Ipak ovo nije njihov najbolji fon. Ovo je sredina pa malo ispod.

Ako nisi koristio neke bolje kamere onda te razumem potpuno. Mene su neke druge razmazile ps sad sam kenjkav. Na dobrom osvetljenju napraviće makar pristojne snimke, samo bez uveličavanja i virkanja u detalje... :)

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Koji se vrag palite na GCam gde pola stvari ne radi na bilo kom proizvodjacu?
Ajd sad?
Zarad jedne ili 2 fotkice koja se okine... smesno.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Koji se vrag palite na GCam gde pola stvari ne radi na bilo kom proizvodjacu?
Ajd sad?
Zarad jedne ili 2 fotkice koja se okine... smesno.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk

Gcam je navodno već sada bolji od stock (Mi9) a tek je početak razvoja pošto je mobitel nov. Ako ne treba root i jednostavno je instalirati zašto ne staviti aplikaciju koja daje bolje slike i videa, jer ne smeta, i dalje se može paralelno koristiti stock kamera. Nagađati koliko tko slika 2 ili 20000 slika je suvišno. Ako nekada bude Gcam radila dobro za A50 odlično, ali ne nadam se....na A50 bi se i tako odlučio ako prevagnem da mi je malo bitnija baterija od kamere (što je do sada uglavnom bio slučaj)
 
Poslednja izmena:
Gcam je vrlo kvalitetan softver za slikanje, ali je razvijan isključivo za snapdragon platformu i male su šanse da ćemo ikada videti uspešnu verziju za exinos. Postoji verzija koja radi na a50, ali ne vidim nikakvu razliku (možda grešim) u fotkama u odnosu na stock kameru. Mislim da samsung ima solidne algoritme za obradu slike, ali moraju da budu upareni sa vrhunskim senzorima. Imao sam priliku da slikam sa note9 od drugara - razlika je ogromna u detaljima i oštrini slike. Senzor je ipak najvažniji.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Gledao sam takodje dosta videa na yt i za a50 posto sam prvo njega hteo u pocetku, medjutim naidjem da ima losije zvucnike, gps slabije hvata satelite za razliku od a70 sa sd chipset-om. Stucne tj. trzne ponekad na a50 prilikom prelaska iz aplikacije u aplikaciju. SD i Exynos, kompatibilnost na strani sd-a uvek bila...
Ps, koga interesuje, u temi a70 ovde na benchu imate slicice side by side, a70, a50 i Redmi note 5..
Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Malo se salim za GCam.
Mislim da svakome treba nesto tipa point&shot. Dok GCam valjano podesis otegnu se ..da. Posle nece Autfocus na 12MP te ovo te ono...
Mene npr mrzi da podesavam iako znam. Jbm li ga. Bice da sam deviantan...

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Sve radi, ako znas ;)

https://photos.app.goo.gl/oCH6twk2wyXGco4H8

Slikano telefonom od 150e, uzmi u obzir da Photos dodatno kompresuje ;)

Sve to stoji sto si napisao i u pravu si,ali oni koji ne znaju da podese pa jos dodatno imaju telefon koji nepodrzava GCam,kako njima izaci u susret i koji savet da im se da kad im ljubomora izbija na usi dok ridaju?Kupiti mobitel koji je pouzdan,sa SD cipsetom,ubaciti GCam,imati slike dobrog kvaliteta,dodatna edukacija oko stelovanja modova u GCam..Mislim da je to jedno od sitnijih resenja..Koliko je A70 bolji model od ovog osiromasenog A50,razlika u ceni cca 100e trenutno..
 
Ja bi rado da A50 ima chipset kao A70, uglavnom zbog gcam, jer oba su moderni, samsungov na 10nm a SD675 je na 11nm.

Danas sam opet u trgovini vrtio malo razne mobitele po rukama i ovaj A50 ostavlja baš dojam igračke i neozbiljnog uređaja samo zato jer je prelagan. Ono pomisliš da je prazan iznutra.
To je tako kada su nas navikli na cigle, pa njih smatramo normalnim, a ove lagane smatramo sumnjivim čudima, sve je u glavi, blesavoj glavi
 
+1

Juce napisah na temi o A40, koji sam dobio juce, da je prvi utisak laganost i "tananost" uredjaja. Ono sto sam smatrao za potencijalnu manu zapravo je iznenadjujuce kada se telefon malo navikne na ruku, prakticno kao da samo u ruci drzis ekran. Istina, ne verujem da ova plastika ma koliko kvalitetno delovala (a deluje) moze da parira metalu ili staklu u izdrzvljivosti, ali opet ko vodi racuna o telefonu, svejedno mu dodje.

U principu, kao sto si rekao, naviknuti smo da "osetimo" telefon u ruci, da ima tezinu koja parira gabaritima, ali i suprotan dojam moze biti efektan.
 
Taman ce uz masku mobitel doci do "normalnijih" tezina.
 
Danas sam opet u trgovini vrtio malo razne mobitele po rukama i ovaj A50 ostavlja baš dojam igračke i neozbiljnog uređaja samo zato jer je prelagan. Ono pomisliš da je prazan iznutra.
To je tako kada su nas navikli na cigle, pa njih smatramo normalnim, a ove lagane smatramo sumnjivim čudima, sve je u glavi, blesavoj glavi

I S10+ je lagan ali ne ostavlja utisak igračke, meni čak ta težina odlično odgovara. Meni je A50 najobičniji plastikaner kao J serija, košta koliko i PocoPhone koji je opet kvalitetniji sa izradom (lični utisak), mnogo, ,mnogo bolji hadver, radi GCam da očisti patos u foto modu A50 a i mnogoge skuplje modele, baterija sigurno duže traje jer je SD, otisak prsta radi kako treba u delu sekunde, otključavanje licem preko dana i u mraku ultra brzo. Stvarno ne bih mogao da uzmem u razmatranje A50 sa ovom cenom. A50 nije čak ni srednji segment, ili ajde da kažemo niži srednji segment jer nije J serija. Za sada po meni preskup A50 za ono što nudi po ovoj ceni.
 
I S10+ je lagan ali ne ostavlja utisak igračke, meni čak ta težina odlično odgovara. Meni je A50 najobičniji plastikaner kao J serija, košta koliko i PocoPhone koji je opet kvalitetniji sa izradom (lični utisak), mnogo, ,mnogo bolji hadver, radi GCam da očisti patos u foto modu A50 a i mnogoge skuplje modele, baterija sigurno duže traje jer je SD, otisak prsta radi kako treba u delu sekunde, otključavanje licem preko dana i u mraku ultra brzo. Stvarno ne bih mogao da uzmem u razmatranje A50 sa ovom cenom. A50 nije čak ni srednji segment, ili ajde da kažemo niži srednji segment jer nije J serija. Za sada po meni preskup A50 za ono što nudi po ovoj ceni.

ima ljudi kome je bitan ekran a ne bledunjavi Xiaomi
 
Nemoj tako pričati. Vidiš da kako ko uskoči u samsung temu, priča o šomiju i popcorn modelima. Samsung je brend, 20 posto na ime i to je to.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
^ ja koristim i Samsnug i Xiaomi uporedo. Postavio sam sliku u S10+ temi za dva Samsnuga koja koristim. U čemu je problem poređenje? Zar to nije poenta teme i foruma da neko iznese iskustva?

@kalin62, slažem se, takođe treba taj ekran da se otključa. Otisak prsta jako loše radi, registrovao sam dva puta isti i ono za mene jako loše, puno promašaja. Tek u nekoj žurbi otključati ili na treningu gde su prsti malo znojavi je nemoguća misija. Bolje da su stavili otisak pozadi koji je upotrebljiv 100% nego ovaj polu upotrebljiv.
 
Poslednja izmena:
I S10+ je lagan ali ne ostavlja utisak igračke, meni čak ta težina odlično odgovara. Meni je A50 najobičniji plastikaner kao J serija, košta koliko i PocoPhone koji je opet kvalitetniji sa izradom (lični utisak), mnogo, ,mnogo bolji hadver, radi GCam da očisti patos u foto modu A50 a i mnogoge skuplje modele, baterija sigurno duže traje jer je SD, otisak prsta radi kako treba u delu sekunde, otključavanje licem preko dana i u mraku ultra brzo. Stvarno ne bih mogao da uzmem u razmatranje A50 sa ovom cenom. A50 nije čak ni srednji segment, ili ajde da kažemo niži srednji segment jer nije J serija. Za sada po meni preskup A50 za ono što nudi po ovoj ceni.
Eto ja imam u kući A50,Pocophone i Note 9,i uopšte se neslažem s tvojim postom [emoji6]
U najmanju ruku je isti kvalitet izrade ko Pocophone.
Senzor otiska je ste kilav,prva generacija tako je kakoko je,meni su i dalje draži senzori otiska na leđima telefona.

Mislim da za te pare A50 pruža baš dosta,posle mnogo vremena jedan Samsung sa dobrim odnosom kvalitet/cena.



Послато са Samsung NOTE 9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Slažem se, takođe treba taj ekran da se otključa. Otisak prsta jako loše radi, registrovao sam dva puta isti i ono za mene jako loše, puno promašaja. Tek u nekoj žurbi otključati ili na treningu gde su prsti malo znojavi je nemoguća misija. Bolje da su stavili otisak pozadi koji je upotrebljiv 100% nego ovaj polu upotrebljiv.
Fora je u tome da navuku ljude na novu tehnologiju, pa makar bila i loša. A ova skener jeste kilav i jedva upotrebljiv. Ali sad šta? Makar je ludo zabavno. A telefon je dobar za svoju klasu. Lagan ili ne. Ekran je odličan, brzina solidna, sirokougaona kamera zabavna za slikanje. Dobro, a70 je možda i bolji izbor, ali ne mnogo bolji. Uzeo bih ga, verovatno, ali nisu ga imali u Telenoru tog dana kada sam potpisivao ugovor. Zadovoljan sam i ovim. Dual sim, 128gb interne, video-tapet, dobar zvuk, odlična slika... Meni više ne treba.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
A70 je ostavio bolji utisak iako takođe plastikaner (bolja završna obrada). Ali opet 360e za A70... uzeo bih pre nov S7 iskreno, bolji zvuk, bolja kamera, OIS, bolja izrada i vodootporan. Da se slegnu cene (wipe cahe) i biće dobar izbor A70. S7 im je i dalje odličan model.
Izvinjavam se ako sam nekom povredio osećanja ili telefon :)
 
Kad malo bolje razmislis i Fica i Peglica su do ..ja pa se slabo voze :D :D :D

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Znaš kako odgovaraju u Samsnug za očajnu prednju prednju kameru na S10+ "pa vi gospodine očekujete mnogo od telefona" ! Odgovaram "Očekujem ono što reklamirate (pokažem u pravcu reklamnog materijala) i spram cene vašeg uređaja". Nema odgovor. Ako se nešto reklamira to treba da bude tako, a ne obmana. Tek ništa ne očekujem od kamere u A50 i bolje da ne komentarišem ni prednju ni zadnju, sa A70 je mnogo bolja situacija jer može GCam i prednost kod mene ponovo za A70, sviđa mi se i što je konačno SD u A70 i sugurno je odlična baterija sa SD. A50 mi nikako nije legao, razočaran.

@@pretomator, oni će da navuku ljude na novu tehnologiju, ali kada vide da to ne radi i da se muče sa otključavanjem gasiće tu opciju i vraćaju se na muljanje ekrana crtanjem linija po njemu.
 
Imam a50. Ne pada mi na pamet da gasim fp. Nije savršen, svakako, ali se ludo zabavljamo on i ja. Čas zezne on mene, čas ja njega. Tu je brzi face unlock da me izvuče kad fp tvrdoglavo zataji.

Volim ovaj telefon. Zavoleo sam ga od prvog trenutka kada sam ga izvukao iz kutije. To je retkost za mene. Obično sam ekstremno kritičan prema svojim telefonima i volim da zapljunem sve njihove mane. Sa a50 nemam taj problem. Jer ovaj telefon ima šmeka. Ne mogu zaista da objasnim. Možda je zbog amoled ekrana. Predivan je. Ali najverovatnije je kombinacija svega što nudi.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
^
+1
I još bih dodao da cice mnogo pozitivno reaguju na njega. A to ima svoju cenu.
Jao što je lep, koji je to model. Samsun A50. Vau, baš je super.
'De da kažem Šaomi pa još pokofon, odma se mršte i dižu gard
[emoji4]

SM-A505FN 4/128 tt
 
Imam a50. Ne pada mi na pamet da gasim fp. Nije savršen, svakako, ali se ludo zabavljamo on i ja. Čas zezne on mene, čas ja njega. Tu je brzi face unlock da me izvuče kad fp tvrdoglavo zataji.

Volim ovaj telefon. Zavoleo sam ga od prvog trenutka kada sam ga izvukao iz kutije. To je retkost za mene. Obično sam ekstremno kritičan prema svojim telefonima i volim da zapljunem sve njihove mane. Sa a50 nemam taj problem. Jer ovaj telefon ima šmeka. Ne mogu zaista da objasnim. Možda je zbog amoled ekrana. Predivan je. Ali najverovatnije je kombinacija svega što nudi.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

Sta si ti onda druze koristio ako za A50 nemas nijednu manu/prigovor, a kazes da si takav lik koji ekstremno kritican :d Da se razumemo dobar je A50, od Samsunga u toj kategoriji nije vidjen nikad bolji fon, ali itekako ima kompletnijih uredjaja od njega, neki prakticno u apsolutno svakoj (objektivno gledanoj) kategoriji ga siju.
 
Vecina kineza nema amoled, S7 nema bateriju, A70 je lopata za po kuci a ne vani, A50 realno nema neku kameru.

Ovisi sta je kome prioritet.

Meni je kuciste ok, a konstrukciju od A70 nisam proucavao jer me taj mob ne zanima. Tko pati na tezinu, nek si nabavi tezu masku.

Fingerprint koliko sam po vecini youtube videa pogledao, nije bugovit nego malo sporiji.

Slozio bih se da cure mogu pomisliti da si psihopata ako kazes da imas Xiaomi i tvrdis im da je to odlican mobitel
 
Sta si ti onda druze koristio ako za A50 nemas nijednu manu/prigovor, a kazes da si takav lik koji ekstremno kritican :d Da se razumemo dobar je A50, od Samsunga u toj kategoriji nije vidjen nikad bolji fon, ali itekako ima kompletnijih uredjaja od njega, neki prakticno u apsolutno svakoj (objektivno gledanoj) kategoriji ga siju.
Honor 8, Sony Xa1 Ultra, Nokia 7 plus su poslednja 3 koja sam se duže koristio.

A za svaki telefon može da se kaže: ima bolji od njega. Za svaki. I to nije argument, to je samo sprdnja. I gubljenje vremena.

Za a50 nemam nijedan ozbiljan prigovor. Za sada, naravno. Mogu stvari da krenu po zlu sa nekim lošim updejtom, kao što mi se desilo sa xa1 ultra telefonom. Nadam se da samsung neće praviti sličnu glupost.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno