Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

Smanjuje garantovano ali u mračnoj prostoriji im je viši nivo osvetljenosti ekrana nego što bi trebalo (za moj ukus). Mada, sve to je stvar ličnog afiniteta...
 
Poslednja izmena:
https://www.youtube.com/watch?v=JVykLNKhvew
To je jedan video usporedbe kamera Redmi Note 7 Pro i A50. Note treba držati na defaultu od 12MP, a koliko gledam recenzije A50 je bolje prebaciti na 25MP, jer su tada slike oštrije i bolje.
Bilo bi ok kad bi se mogao isključiti AI kod kamere A50 jer izgleda da nekad zabrlja sa bojama, ponekad prezasićene stavi a ponekad bljede.
Naletio sam i na jedan youtube video gdje se vidjelo da prilikom snimanja videa A50 ima dosta spor autofokus, kada se kadar pomiče sa daljeg objekta na neki izbliza, nadam se da su to popravili sa update-om. Iako je Toni sa smartphone hrvatska dao komentar da je kamera sa A50 bolja nego ona na Redmi Note 7, po ovome što sam ja vidio na više youtube review-a, prije bih dao prednost Note 7, ne veliku ali ipak prednost, a tu je još i mogućnost stavljanja GCam.

A50 je ugrubo oko 80 eura skuplji, ali je dosta lakši i mrvicu manji svim dimenzijama. Tu je i ekran kao prednost, ljepši dizajn. Nije savršen fingerprint. Ali kod Redmi Note 7 zato navodno proximity senzor također zna zezati. Da danas kupujem mobitel stvarno ne znam za koji bih se odlučio od ova dva.
 
A50 je ugrubo oko 80 eura skuplji, ali je dosta lakši i mrvicu manji svim dimenzijama. Tu je i ekran kao prednost, ljepši dizajn. Nije savršen fingerprint. Ali kod Redmi Note 7 zato navodno proximity senzor također zna zezati. Da danas kupujem mobitel stvarno ne znam za koji bih se odlučio od ova dva.

Ja ne bi ni za jedan, već bi se skrpio za A70. Nešto veći ekran od A50, mnogo veća baterija od 4500mA, Snapdragon 675 čipset, obe kamere 32 MP, brzo punjenje na 25W, Dolbi Atmos podrška...a i senzor otiska prsta radi mnogo bolje. Po mom mišljenu savršen telefon za oko 350€ za koliko sada može da se nađe. Za par meseci će mu cena još pasti i onda će biti definitivni best-buy za one kojima PUBG mobile nije najbitnija stvar na svetu.
I moj budući telefon. :)
 
Poslednja izmena:
Pazi, ko voli tablet u džepu onda je A70 ok.
Ja lično volim manji ekran jer fon uvek nosim u džepu i onda mi smeta. Generalno, sve preko 5,88 (ili tako nekako) "nije" za u džep.

Što se tiče Proximitija, Xiaomi tu ima problema odavno a koji su, generalno, prećutni. Njima svaka dtuga serija telefona brljavi a čudi me da ih zabole uvo za taj problem koji je kod njih sve-prisutan. A o žutoj fleki (mrlji) da ni ne govorim!!!

Šaomi će biti na kraju Žaomi :d
 
Uporedio sam veličinu telefona sa Nokia 7 plus koji je 6". Iste su visine, stim što je A50 uži, izašao je i majski updejt, poboljšanje za kameru, wifi, sigurnosni updejt...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Velika debata se može voditi oko nokie 7 plus i A50, subjektivno mišljenje da n7p ima daleko bolje karakteristike od A50.
 
A70 meni isto preveliko. Vidim da kod nas cure ako nemaju torbu pri ruci često nose u stražnjem đžepu hlača, i onda viri vani, meni lično smeta tako nositi, ali možda se može naviknuti. Nema se gdje drugdje staviti ako nije sezona jakni, pa u neki njihov veći đep ako postoji. Mobiteli su postali tako veliki da u prednji đžep hlača teško stanu. Manji telefoni su uvijek zakinuti za nešto, bateriju, kameru, ili full HD ekran.

Ja sam imao dva Xiaomi-a redmi serije, nisam imao problem sa proximity ni flekama ekrana. Više manje sam zadovoljan bio. Dobro je što skoro svaki dućan ima A50 izloženog pa ću ići malo isprobati kamere, autofokus kod videa. Samo je pitanje da li oni to update-aju, ili je prva verzija roma....kamera mi nije baš najbitnija stavka ali opet volim imati solidnu. Malo mi zaostalo izgleda taj spori autofokus, vidjet ću.

Inače već sam ga vrtio po rukama, ta plastika od pozadi je stvarno lijepa i kvalitetna, ne kuži se razlika u odnosu na neke staklo materijale.
 
Poslednja izmena:
Velika debata se može voditi oko nokie 7 plus i A50, subjektivno mišljenje da n7p ima daleko bolje karakteristike od A50.
A, to je samo subjektivno mišljenje. Oba telefona su dobra, tu nema neke rasprave. Ali evo ih oba kod meme na stolu i upravo se odlučujem koji će na prodaju.

A50 možda za dlaku sporiji. Možda. Kamera uz gcam čini mi se bolja na N7+. Možda. Nisam stigao mnogo da se bavim kamerom. 7+ ima odlični, klasični fp. Ovaj na A50 me izluđuje. A50 more podešavanja, N7+ samo goli Android. Opet, neko će voleti jedno, neko drugo.

A50 Amoled ekran, jedino mi nije jasno zašto su uradili ovo da always on funkcijom. N7+ solidan IPS ali ima tu nekih problema. A50 128gb interne, dual slot, proširenje. Velika pobeda u tom segmentu. Oba imaju osrednje zvučnike. N7+ ima bolju izradu "šasije", čini mi se da malo bolje leži u ruci. Robustan. A50 nekako tanan, skoro detinjast. Ali to je verovatno samo stvar navike.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Baš tako se i meni čini, zato je A50 otišao u ćerkine ruke, ona prezadovoljana. Nokiju imam više od godinu dana i navikao sam se, nekako mi je "muški" telefon. Težak, robustan, Samsung malo drugačiji

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
u Potpunosti se slažem sa iznetim mišljenjem od @pretomator i @zivojink
Sve stoji i za kameru i gcam port i za zvučnik i za brzinu, mislim da je A70 ipak bolje rešenje pod uslovom da dobijemo neke informacije vezano za EIS i još par sitnica, a50 je odlična konkurencija za Redmi Note 7, ali ne i sa kamerom.
 
Koliko je cvrst A50, u smislu integriteta strukture kucista? Svidja mi se, ali mi s obzirom na plasticni ram u odnosu na velicinu ne deluje bas "jako".

Nakon Nokia 6.1, svi mi telefoni deluju nekako prelako i fragilno, a vidim da mnogi navode taj nedostatak "robustnosti" kao primetan.
U principu sve mi se svidja ostalo, narocito sto bih da se vratim na Samsung, jer sem prvog Androida koji tada bese Galaxy Ace, nikada nisam vise kupio ni jedan, a i OneUI mi deluje interesantno.

Jedino sto bi mi zasmetalo da imam osecaj da u rukama drzim igracku.
 
Ukoliko neko ima instaliran OneNote, jeli može da proveri koliko vremena je potrebno da se podigne nakon što se pritisne ikonica?
Pitam jer na A8 imam taj čudan problem da je potrebno i do 10 sekundi (prvi put kada se podiže).
 
Koliko je cvrst A50, u smislu integriteta strukture kucista? Svidja mi se, ali mi s obzirom na plasticni ram u odnosu na velicinu ne deluje bas "jako".

Nakon Nokia 6.1, svi mi telefoni deluju nekako prelako i fragilno, a vidim da mnogi navode taj nedostatak "robustnosti" kao primetan.
U principu sve mi se svidja ostalo, narocito sto bih da se vratim na Samsung, jer sem prvog Androida koji tada bese Galaxy Ace, nikada nisam vise kupio ni jedan, a i OneUI mi deluje interesantno.

Jedino sto bi mi zasmetalo da imam osecaj da u rukama drzim igracku.

Ja mislim da većina stječe taj dojam jer je vrlo lagan za tu veličinu, ali meni je to prednost. Nekada su telefoni bili najčešće plastični pa je bilo sve ok. Pretpostavljam da se na youtube mogu naći mnogi testovi lomljenja za mobitele, pa i ovaj, znam da je bilo i premium modela koji su bili krhki....mene to ne zanima jer pazim na telefon, ne pada mi uopće.
 
Ukoliko neko ima instaliran OneNote, jeli može da proveri koliko vremena je potrebno da se podigne nakon što se pritisne ikonica?
Pitam jer na A8 imam taj čudan problem da je potrebno i do 10 sekundi (prvi put kada se podiže).
Oko 1 sekundu kad ga izbacim iz RAMa. Kad ostane u RAMu otvara momentalno.

Sent from my Samsung A50 4/128 using Tapatalk
 
Telefon je ergonomski odlican i uopste ne deluje kao plastikaner.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Evo jednog kratkog predstavljanja A60ice.
Će čučne čim se pojavi kod nas. Iako nije SAmoled, mislim da bi mi baš odgovarao. Isti softver kao na A50, sličan dizajn, FP sa zadnje strane i ono glavno EKRAN SA RUPOOOOM. E, baš to mi se ekstra sviđa. Čekam...


P.S. Mislim da sam, uz nesebičnu pomoć prijatelja, rešio FP aktiviranje. Još malo da oprobam pa javljam rezultate!
 
Poslednja izmena:
I da li ima led indikator ?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Double tap ima, led notifications nema, ima always on display na kome prikazuje ikone u boji za dolazna obaveštenja (poziv, mail, sms, viber, wa itd..) Ima i skener otiska prsta koji se nalazi ispod ekrana i dovoljno je samo prisloniti prst na njega, nije potrebno prethodno pritisnuti power button ili tapnuti displej.

SM-A505FN 4/128 tt
 
Evo 'vako stoji stvar za FP.
Namestio sam neki WallPaper i u zoni gde iskače FP namestio sam drečavo beli kvadrat što znači da su tačke ekrana tu uključene i da tu daje osvetljenje. Sada pritisnem prstom 2x na FP senzor i otvara iz 1ve (odnosno ig 2ge :d). Oba pritiska izvodim brzo s' time da drugi pritisak zadržim delić sekunde i to je to. Za sada radi kao DOXA.
Screenshot_20190517-171101_Gallery.jpg
 
Gde beše opcija da se sakrije notch u podesavanjima? Ranije sam je nalazio a sad ne mogu.

SM-A505FN 4/128 tt
 
Samsung A50 dali ima double tap,kao lumia

Da ima, ali nema double tap za gašenje ekrana, i to su neki zamjerili. Također nema ni softwersku tipku za gašenje ekrana koju imaju Xiaomi mobiteli (gore u prečac sklopkama, i može ju se postaviti na home screen također). Poznato je da vanjske aplikacije za tu svrhu uglavnom onesposobe fingerprint, ili neki sličan bug.
Zato mi je drago bilo kada sm naletio na komentar koji kaže da se zato može namjestiti (ne znam da li je defaultno tako podešeno) FLIP PHONE za TURN OFF SCREEN. Okreneš valjda telefon licem dole i ugasi se ekran. Nadam se da to radi ok.
 
Kolilo ja znam, nema Flip to turn off...

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Ne pronalazim tu opciju... I mene zanima.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Odgovori na GSM Areni su cudo :d

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Pozdrav svima
Posle mi a2 presao sam na a50 sve ok.za sada, ali nikako neznam da nadjem u podesavanjima vibraciju na didir..

Послато са SM-A505FN уз помоћ Тапатока
 
Evo linka za LockScreen sa delom koji osvetljava FP senzor i potpomaze otkljucavanje
https://drive.google.com/file/d/1zxy65hFZwN0IQ5_J0im2TSjUzpgx99_Z/view?usp=drivesdk
To je slicka koju ja koristim a vi mozete kreirati sopstvenu...

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
Pa čini se kao da okida bolje. Pogađa mi otprilike 4 od 5 puta. Međutim, ja nisam uzeo ovaj telefon da bih imao sličicu na lock skrinu, već da bih stavio neuki uzbudljivi video tapet. Tako da se uglavnom oslanjam na face recognition. FP koristim kao sekundarni.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Jednom kad Mi9 padne na ispod 300 eura će mi biti konkurencija ovom Galaxy A50. (Mi8 je tu negdje cijenom ali ima zastario dizajn sa velikim zubom, ružno.)
Baterija mi je jako bitan faktor, tu je A50 odličan, ali po testovima je i kod Mi9 solidna. Kamera prednost Mi9, još kad unaprijede Gcam pogotovo. Kvalitet materijala kučišta mi je sporedan, draže mi je ovako kao A50 pa da je lakši. Bit će slatke brige izgleda. Baš me zanima da li ću prelomiti pa tamo krajem godine uzeti napokon svoj prvi flagship, Mi9

Evo linka za LockScreen sa delom koji osvetljava FP senzor i potpomaze otkljucavanje
https://drive.google.com/file/d/1zxy65hFZwN0IQ5_J0im2TSjUzpgx99_Z/view?usp=drivesdk
To je slicka koju ja koristim a vi mozete kreirati sopstvenu...

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk

Šta je to neka aplikacija za zaključavanje softwerskom tipkom ? Do sada sam ih isprobao nekih 5 komada sa playstore-a na starom galaxy A3, i svaka je napravila da fingerprint ne može otključati ako se njome zaključalo.
 
Nazad
Vrh Dno