Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

Simple black shading..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Evo vako stoje stvari sa FPom.
Instalirajte sa GPa aplikaciju Samsung NiceLock a potom Samsung plugin LockStar (sa sajta apkfiles ili tako nekako). Pokrenite NiceLock i podesite LockScreen i to je to. Kada se FP senzor pojavi funkcionisite normalno i eto ubrzanjaaaa (barem na mom fonuuuuu). Kada pravite FP, neka to bude najvecom ravnom povrsinom palca da skroz zaklonote FP senzor. Isto tako i otkljucavajte i uspeh je zagarantovan.
Ima jos jedna jako korisna apk na GPu. To je Samsung One Hand Operation +
Probajte. Super je.

Enjoy!

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Ako je neko poredio kameru sa A5 2017, da li je ova bolja?
Zanima me isključivo zadnja kamera, prednja mi nije bitna.
 
Može li mali savet (ako neko uopšte zna):

- Kako da podesim, samo, AOD brightness a da ne menjam brightness celog sistema koji mi je na Auto?

Vidim da ranije verzije UIa imaju tu opciju iz AOD podešavanja, ali više je nema i sada AOD svetli, gotovo, 90% osvetljenost non-stop. Znam da postoji opcija Tap To Show AOD ali voleo bih da AOD radi non-stop ali sa smanjenom osvetljenošću sadržaja.

TNX
 
Imas ovako nesto u podesavanjima?Screenshot_20190513-083403_Always%20On%20Display.jpeg

Sent from my S9
 
Nemam. Pise da to zavisi od regiona ili cega vec.
Daj SS verzije softvera. Meni je SEE,SEE pa mozda zato nema?
de643a8a984fd7512e3920b1b1961edf.jpg

A ovo drugo je moj AOD setings (cek, imas li ti A50 ili si okacio tudju slicku?)


Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
e0e60dc328b193de86f2b48d6adc0099.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja imam s9 :) pa pomislih da je AOD isti sa svakom telefonu?

Sent from my S9
 
Ma jook. Pretpostavio sam da si imao neki S... Sada su sa novim UI apdejtom isto to promenili i na S9 :(
Ebavaju ale samo tako.

Negooo, ili mi se cini ili sam nasao foru. Kada odem na opciju izbora izgkeda za AOD ili Lock Screen, iskljucim Auo Brightness i snizim na min. Tada odaberem izgled AODa, potvrdim to, izadjem odatle i onda vratim Auro Brightness.
Kada se ukljuci AOD, svetli na nekih 20% Brightnessa i ne pojacava se ;)
Valjda je to-to. Jbm li ga.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nemam. Pise da to zavisi od regiona ili cega vec.
Daj SS verzije softvera. Meni je SEE,SEE pa mozda zato nema?
de643a8a984fd7512e3920b1b1961edf.jpg

A ovo drugo je moj AOD setings (cek, imas li ti A50 ili si okacio tudju slicku?)


Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
e0e60dc328b193de86f2b48d6adc0099.jpg
Sad gledao i na Note 9 su to izbacili sa ovim zadnjim aprilskim updatom.

Послато са Samsung NOTE 9 уз помоћ Тапатока
 
*ebali mu kevu u negativnom smislu :(

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Hmmmm....meni na s9 dovoljno da kliknem samo na Alaways On dok je na ekranu,i da se pojavi slajder za brajtnes gde mozes podesiti jacinu. A tu je i dalje ona opcija za Auto Brajtnes,isto zadnji (April) update.

Sent from my S9
 
Samo da javnem da se konačno, i stidljivo, pojavio Galaxy A60 na Aliju po promo ceni od 273$= 232€ !!!
DI VO TAAAAAAAAAA

Ja od muke pređoh na FR opciju koja radi besprekorno.
 
A60 nema amoled [emoji31]
 
Podržava. Ali se nikako ne "slaže" sa mojim starim Asusom. Čekam da mi stigne novi ruter pa da isprobam.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Stigao novi ruter. 5GHz - brzina 100/40.
d87fe44ce872142816bf354537f7d017.jpg


Sent from my Samsung A50 4/128 using Tapatalk
 
@omtw Koji je Asus u pitanju? I meni stari RT-N10E zna da pravi problem.
 
A60 nema amoled [emoji31]
Otkud ti to?

P.S. Ispravka i izvinjenje. Sada pogledah i Kimovil i GsmArenu i tamo su prepravili na FHD+ a do juce je pisalo SAmoled :( dok na Aliju ne pise nista (sto je sigurno-sigurno je).
To sto nema SAmoled snizava cenu fona...
.bm li ga.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Opet, sopstvena, ispravka.
Negde piše SAmoled a negde IPS. Videćemo. Sada gledah na YT prezentaciju A60ice i čak ni Koreanci ne navode da li je SAmoled ili IPS već samo da je 6.3" FHD+ rezolucije...
Videćemo.
Ko prvi kupi, javiće (valjda) :d
Meni, lično, ne smeta ni ako bude IPS (odnosno običan ekran). Samo da mu bude neka realna cena i ima da razvali ili odma pazarim Mi 9 SE (kao što sam i rekao) ili Mi 8 (ako mu padne malo cena).
Čekam drugara da mu stigne Mi 9 SE i da ga svojski isproba jer je naj kompetentniji i naj realniji po tom pitanju.

P.S. Upravo mi odgovorili Koreanci ja YT Channel-a da je IPS (značiii, čekamo cenuuu).

MEIZU Notte 9 sa IPS/U-ekranom i istim/sličnim spec. kao A60 (ali je 4/64) košta sa carinom i porezom 220€ !
 
Poslednja izmena:
I kriminalnim softverom, ali za 220e je stvarno vrh deal.
 
Jel ovaj telefon nema turbo punjač? Kupio sam ženi juče i vidim puni se mnogo sporije od moje motorole. Prodavac mi je rekao da ima brzo punjenje..
 
Poslednja izmena:
Jel ovaj telefon nema turbo punjač? Kupio sam ženi juče i vidim puni se mnogo sporije od moje motorole. Prodavac mi je rekao da ima brzo punjenje..
Ako sam dobro shvatio iz nekih drugih samsungovih tema negde u podešavanju imaš da izabereš brzo ili normalno punjenje.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Hvala, gledao sam u opcijama, ali nisam našao. Pogledaću ponovo.
Btw, taj kablić za punjenje je slabašan neki, izgleda nekvalitetno, kao i punjač.
 
Poslednja izmena:
Telefon poseduje Fast Charging po specifikaciji QC3.0 i puni jako brzo. Do 60% za pola sata-40min dok posle usporava.
U Settings->Device Care->izabrati ikonicu baterije->na tri tačke u gornjem desnom uglu Settings->pri dnu menija ima ocija Fast Cable Charging gde se uklj/isklj. brzo punjenje ;)
 
Poslednja izmena:
Našli smo opciju, bilo je uključeno, ponovo uklj/isklj, i sada piše brzo punjenje.
Još jedno pitanje, jel normalno da svaki put posle gašenja displeja resetuje adaptivno osvetljenje? Kao da neće da zapamti osvetljenje koje je namešteno. U stvari, nekad zapamti, ali posle nekog vremena kao da opet zaboravi.
 
Pa naravno da će ga resetovati posle gašenja. Uključeno je adaptivno, zar ne?
Ako ga isključiš (Adaptive Brightness) i namestiš na željenu pozicijum tek onda će ostati na tom nvou posle on/off.
 
Mislio sam da će zapamtiti osvetljenje kako si mu zadao pa da će po tom posle povećavati i smanjivati osvetljenje. Tako je na mom telefonu.

Edit:
Verovatno nisam dobro objasnio... Da pokušam ponovo. Ti podesiš osvetljenje kako ti odgovara, a on posle po tom podešavanju nastavi adaptacije u zavisnosti od ambijentalnog osvetljenja. Sada posle svakog gašenja displeja kao da resetuje podešavanje, a to je pretamno po mom ukusu.
 
Poslednja izmena:
Ne. Nije tako.
Ti podesis pod adaptacijom kako ti odgovara i tako se ne menja sve dok je ekran aktivan i ne ode u off.
Nakon ponovnog ONa Adaptive oreuzima ulogu i krece po svojoj sematici...

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
E *mjau**mjau**mjau*. Ispada da ako hoćeš adaptivno osvetljenje moraš ti da se adaptiraš :D.
Kod mog telefona namestiš mu nultu tačku, npr 77%, i on po tom povećava i smanjuje osvetljenje.
 
Nazad
Vrh Dno