Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

^
Napisao čovek, hoće Mi9 SE.
Da ne bude kako mu samo nalazim mane, pohvala za bateriju. Posle Mi A2 i Sam A7, A50 je pravo osveženje. Meni izgura dan bez problema dok sam pomenuta prethodna dva modela morao da malo dopunim pridveče kako bi izdržali do odlaska na spavanje.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Neo, sto prodajes A50?

TuturuTu on 6X
Paaa, iskreno, ne znam ni sam :d .
Malo sam se razočarao u Mi 9 SE jer nema LED notif. a koliko sam video na AODu mu se, osim sata, ne pojavljuju notifikacije :( ili možda grešim?

Može i Galaxy A60 umesto Mi 9 SE (taman da napišem nove utiske). Ne bih se bunio. Ovaj novi Samsung UI jako lepo radi a sa njime zajedno i A50 kao model...
Generalno sam avanturističkog duha i volim da isprobavam fončiće do 300€... Ni sam više ne znam, u stvari :d (upljeskaće me žena zbog para) SAMO NEKA SE OKREĆE ;)

P.S. Samo da dodam da FP od jutros radi bez greške! Valjda se uplašio novog apdejta :d . Jes' da prepoznavanje i otvaranje traje 1s ali bolje i tako nego li nikako.
 
Poslednja izmena:
Imam utisak da FP u zatvorenom odnosno u uslovima slabijeg osvetljenja bolje radi nego li napolju kad je telefon direktno izložen suncu.? Ili je to neki moj trip? Šta više kad sam napolju na suncu imam utisak da FP nema šanse da odradi svoje. Sreća tu FR odrađuje posao, jedino što je nezgodno kad nosim [emoji41], moram da ih sklonim sa očiju.
P.S. @neogeo.... Hmm ima nešto, upravo sam ga testirao sa tri različita prsta 10/10 uspešno.
Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma ima svakako ali poenta je u sledećem. Na X uzastopnih drndanja FPa on radi perfektno. Čim ga batališ 1h i više odmah sve iz početka... Neće, hoče i čim proradi i opet gas koristiš uzastopno, neko vreme, radi fenomenalno i tako u krug... :(
Što reče jedan drugar, senzor nije non stop aktivan pa očisti bafer otisaka i cvrc... Ko zna.
 
Ja se dvoumim dal uzeti A50 ili LG V30.
V30 mogu da dovucem od preko za isti novac kao A50 od operatera ovde, ostajem bez garancije ali imam nesto brzi cipset, bolju kameru i audio izlaz.
A50 je nesto sporiji, plastican, ali sa garancijom, boljom baterijom i boljim ekranom.

Mislim da je svako poređenje A50 sa LG V30 neumesno. V30 je aždaja za A50 u svakom smislu, osim, možda baterije.
 
Jasno je to, ali 2god garancije, osetno veca baterija, bolji ekran... Licno sam na kraju uzeo polovan LG G7 kako ne bih rizikovao sa burn-inom posto telefon cesto iskoristim i kao navigaciju + je noviji cipset i nesto uzi telefon pa mi gabarit laksi za svariti.
 
Nema A50 bolji displej od V30, veruj mi. Nisi pogrešio ni što si uzeo G7. On je verovatno best-buy u ovom trenutku.
 
Meni se G7 svidja ali sam video da su ovi sa cenom oko 300€ svi brendirani za TIM mrežu... Ako može da im se ubaci originalni LG G7 ROM to je onda OK ali za 300€ ima Mi 8 koji takođe razbija ;)
Odosmo u OFF :(

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baterija
651b4f0f476b0338cbe1b88b1ef37c21.jpg


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Još jedna mana koju sam uočio je da nikako ne radi na 5GHz wifi mreži. Upload je ok ali ping i download katastrofa svaki put. Drugi uređaji koji podržavaju 5GHz rade ok na istom mestu i ruteru. Na 2.4 GHz radi odlično.
5068c2f7334251db51d422a555c51783.jpg

Druga slika je Mi A2 Lite
Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
9bc81471bd9d866f69e16cb0af3aac8e.jpg

jel podrzava 5gzh ili ne?
 
Mislim da je to cist sidegrade, osim ako ti ne treba veci ekran i zelis da predjes na Android, iPhone 7 je i danas sasvim pristojan telefon.
 
I bolji, veći ekran, AOD, wide kameru i još svašta nešto...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Ja imam Nova launcher plaćenu verziju ali je nisam ni instalirao, šta znam nekako mi od starta legao ovaj One UI, ništa mi ne nedostaje da bih morao Novu ili neki drugi launcher da ganjam.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Bravo @omtw!!!
I meni legao novi Šljamsung One UI samo tako ali sam se bojao jer sam uglavnom koristio Xiaomi. Bojazni nema...
 
Da da, One UI odličan. Ima sve što treba. E sad ako neko baš hoće Novu..
@Altru
Evo sad sam aktivirao Novu i radi sve perfektno. Jel te zanima nešto konkretno?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
čisto kako radi i da li radi ok...mene doduše zanima a70 ali pošto ga niko nema ajd da pitam ovde, jer je verovatno ui isti...
 
Radi na A50 odlično, radiće na A70 još bolje. I uopšte jako lepo i fluidno radi telefon, u poređenju sa Xiaomi A2 koji sam imao, dosta je brži A50. Da li je do hardvera ili do softvera ne znam, reko bih da je sve pomalo. Jedina ozbiljna mana je taj FP, mada mi sad više i ne smeta jer u 90% slučajeva FR odradi posao. I još da spomenem i poklopac baterije kao da je napravljen od čaše za jogurt, neka tanka plastika da te bog sačuva. Tačno se ugiba pod pritiskom i osećaju se izbočine ispod poklopca. Većini to neće smetati jer će ga staviti u neku masku, ali meni lično smeta jer često koristim telefon bez maske. Ali zato ekran, baterija, zvuk, softver, dizajn kompletnog uređaja, pa i kamera za prosečnog korisnika više nego dobro.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Evo i ja da napišem koju,žena koristi A50 već neko vreme i da ga uporedim sa Pocophone F1 i Note 9 .

Onaj utisak od prvog posta u ovoja temi definitivno ostaje,da je Samsung konačno napravio dobar mid-range telefon koji ima odličan odnos cena-perfomanse i koji po prvi put može da parira Xaomi telefonima koliko se puno dobija za neke razumne novce.

E sad poređenja sa Poco F1 i Note 9.

- Brzina-Perfomanse - Primeti se kad stoje telefoni jedan pored drugog lag na A50 tu i tamo,sporije otvara aplikacije ali to je sve normalno jer ova dva telefona treba da budu brža.
U suštini to ja primetim kad uzmem da čačkam telefon posle Nota i Poco F1,a žena se oduševljava koliko je brz,fluidan i koliko bolje radi od J7 2017(njen prošli telefon)

-Baterija- A50 ima najbolju bateriju,pa Poco F1,Note 9 je na začelju.

- Ekran - A50 je tu u sredini,lošiji ekran od Nota 9 a bolji od Poco F1.
S tim da se granica kvaliteta ekrana između Samsung flagship telefona i mid range opasno približiža.

- Kamera- E sad što se tiče stock kamera,Note 9 ima najbolju,pa Poco F1 i A50,s tim da Poco F1 sa Gcam se opasno približava Notu 9.
Slike na A50 u tom cenovnom rang su među najboljima.

Što se kvalitea izrade tiče Note 9, pa 2 mesta prazno pa A50 pa Poco F1.






Послато са Samsung NOTE 9 уз помоћ Тапатока
 
Kako kod Samsunga ide ubijanje reklama, videh negde da dosta reklama baca okolo? Šta od fabričkih aplikacija može da se ukloni?
 
Konkretno kod ovog modela kao i uopšte kod Androida Pie adguard kao privatni DNS i nećeš imati problema sa reklamama.
7df21f5acd59d76f977bf578289891d9.jpg

Od fabričkih aplikacija one koje ne mogu da se deinstaliraju mogu da se onemoguće. Umesto You tube - Vanced i milina
04d52d83396dae8ed6533b5b590ca78f.jpg
 
Poslednja izmena:
Po komentarima izgleda da je dobar A50, ali ću sačekati A70 da vidim cenu pa da kupim.
Ipak je Samsung kad se sve pogleda potpuno zaokružen proizvod u odnosu na kineze.
Imam trenutno Honor 8x, nije loš, ali mu fali to što Samsung ima.
Nadam se da će kamera na A70 biti bolja od A50, a baterija i ekran sus igurno odlični.
 
Kamera kao kamera je je jako dobra. Ljudi moji, pa ovo je samo telefon od 250€ a ne DSLR...

Sve u svemu, zadovoljavajuće.
 
Nazad
Vrh Dno