Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

Po cemu je A60 losiji?

Ima primetno bolji chipset, manjih je dimenzija pa je zato i manja baterija, jedino ako je razlika u kameri osetna, mada iz specifikacija ne deluje tako.
 
Ako je na a70 bolja kamera od a50, onda je bolja i na a60. Jedino što A60 izgleda neće doći sa oled displejom.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
@radashin:
Ko se žali na A50 kameru? Okačih li ja slike? Šta bi vi od srednje klasnog telefončića? DSLR i dobar telefon a sve za 250€ ??? :D :D :D

@ivanbass1:
Kako to? Čipseti su tu negde (batali favorizaciju QComma). Na A60 baterija slabija za 500mAh (nije qcomm čudo pa da je toliko niža potrošnja da bi smanjili bateriju za 500), nema NFC, nema FM Radio, manji ekran, selfi kamera lošija... (doduše, to što je manji ekran meni odgovara za u džep, ali ne misle svi tako).
No, to su samo špekulacije za sada. Videćemo šta će i kako biti u praksi...

O A60 kada pristigne pa ga neko priušti sebi i otvori temu o tome pa tamo da diskutijemo...
 
Poslednja izmena:
Gde tu negde, SD 675 ima 2xA76 i 6xA55, em je osetno mocniji, em je dosta efikasniji od Exyja sa 4xA73 i 4xA53. Mocniji i od SD 710/712, kamo li ovog Exyja koji je u rangu SD 636. Qualcomm optimizacija i osetno bolji GPU su takodje tu, kao i sve ostalo sto dolazi uz novije Qualcomm chipsetove, nije mala razlika :)
 
Ok. Dogovoreno.
I bi Qalcomm!

Pa ništa, onda. Ajd svi na A60 i to je to.
Da za*e*emo ovu srednju klasu koja nema svemoćni Qcomm a temu o A50 da batalimo i . I da kupujemo SD6xx seriju vremešnog čipseta... Što reče danas naš zajednički prijatelj "počeće SD660 da meću u šporete" (ili tako nekako)...
 
Teško da je SD636 u rangu sa ovim ex. Inače su male razlike između A73 i A76. Skoro pa nije bitno koji će biti. Ti noviji korteksi svi rade do više frekvencije, a nema ni jedan procesor sa njihovim max frekvencijama.
Tako da su procesori odlični bilo koji da je ugrađen.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Gde tu negde, SD 675 ima 2xA76 i 6xA55, em je osetno mocniji, em je dosta efikasniji od Exyja sa 4xA73 i 4xA53. Mocniji i od SD 710/712, kamo li ovog Exyja koji je u rangu SD 636. Qualcomm optimizacija i osetno bolji GPU su takodje tu, kao i sve ostalo sto dolazi uz novije Qualcomm chipsetove, nije mala razlika :)

Ok, rekao si svoje i da se vratimo na A50, da ne bude zesci off kao po obicaju...
 
Ajd ovako. Kada se kod nas pojavi A60, odmah neko da otkupi od mene ovaj A50, ja pazarim A60 pa napravim ultra sveže poređenje između ta 2 modela :d

Ja sam nešto bežao od FRa ali sam ga konačno aktivirao i radi kao DOXA. U sw telefona postoji opcija za rapid i normal recognition i ova brza otvara momentalno a normal sačeka delić sekunde. Lepo odrađeno, lepo.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo je drugi put da Neogeo pise stvari nepovezane sa realnoscu u ovoj temi, a da na ono sto ja napisem da ispravim njegova proizvoljna, nesosnovana pisanja bude gledano popreko.

Ono sto sam pisao je direktno povezano sa A50, kao i sa apsolutno netacnim i neosnovanim tvrdnjama u poredjenju A50 sa A60 (postojao A60 ili ne, ono sto je on napisao je apsolutno netacno) od strane pristrasnog clana.

Bas me zanima u kom trenutku ce bajke pisane u ovoj temi biti shvacene i tretirane kao bajke, a ono sto je objektivno napisano i obrazlozeno biti shvaceno kako treba da bude shvaceno, ili barem da se ne gleda popreko na to, ako sam se vec potrudio da objasnim nesto sto ljudi ne razumeju ili ne zele da razumeju.

I ne, A73 i A76 jezgra nisu slicna, ni priblizno. Isto vazi i za ostatak chipseta, ali ne bih da duzim, vidim da se na objektivno pisanje i trud ne gleda pozitivno, slobodno se Neogeo moze vratiti pisanju svojih bajki, a ja necu vise pisati na temi.
 
Poslednja izmena:
Dobro je da si ti povezan sa realnošću i sve znaš. Šta ćeš sa tolikom pameću? Opusti se malo...

Kome trebaju tolike činjenice. Ovo je lagana tema o A50 a ne Vojna akademija pa da mi deliš packe da li sam negde omanuo više puta ili nisam... Ccc.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ovo je drugi put da Neogeo pise stvari nepovezane sa realnoscu u ovoj temi, a da na ono sto ja napisem da ispravim njegova proizvoljna, nesosnovana pisanja bude gledano popreko.

Ono sto sam pisao je direktno povezano sa A50, kao i sa apsolutno netacnim i neosnovanim tvrdnjama u poredjenju A50 sa A60 (postojao A60 ili ne, ono sto je on napisao je apsolutno netacno) od strane pristrasnog clana.

Bas me zanima u kom trenutku ce bajke pisane u ovoj temi biti shvacene i tretirane kao bajke, a ono sto je objektivno napisano i obrazlozeno biti shvaceno kako treba da bude shvaceno, ili barem da se ne gleda popreko na to, ako sam se vec potrudio da objasnim nesto sto ljudi ne razumeju ili ne zele da razumeju.

I ne, A73 i A76 jezgra nisu slicna, ni priblizno. Isto vazi i za ostatak chipseta, ali ne bih da duzim, vidim da se na objektivno pisanje i trud ne gleda pozitivno, slobodno se Neogeo moze vratiti pisanju svojih bajki, a ja necu vise pisati na temi.

Izgleda da nista nisi naucio iz privremenog godisnjeg? Stvarno ne mozes da se ni malo suzdrzis?

Covek poseduje A50 fon, prenosi utiske i svoj stav, koji je obrazlozen. Napisao je i zasto mu je losiji A60 i da ceka da izadje da se vidi sta kako....
Svako pismen odradi poredjenje na npr gsm arena, pogleda par review kojima ni u ludilu ne treba verovati, najbolje da ga licno proba negde u radnji i odluci se koji ce.
Niko tu u ovoj klasi ne gleda bench testove,cpu, chipset i sl, pricamo o telefonima od ~250e... radi ti posao, svidja ti se izgled - uzmes ga - menjas za max 2 god - kraj price.
 
Nekom je taj telefon od 250 e kao nekom onaj od 1000+ e. Nemaju svi iste zelje i prohteve ali bi svi hteli da za sto manje novca imaju najvise od telefona. Nekad su ti tehnicki detalji jako bitni kad se gleda da se iscedi i poslednji % kod onog ulozeno/dobijeno. Ja licno volim diskusiju o tehnickim detaljima, mada ima i ovih sto gledaju boju, maskicu sa kojom stize telefon i kvalitet pakovanja.
 
Mislim da je samsung odradio odlican posao u ovom cenovnom rangu, svaka pohvala za ovaj model
 
Nekom je taj telefon od 250 e kao nekom onaj od 1000+ e. Nemaju svi iste zelje i prohteve ali bi svi hteli da za sto manje novca imaju najvise od telefona. Nekad su ti tehnicki detalji jako bitni kad se gleda da se iscedi i poslednji % kod onog ulozeno/dobijeno. Ja licno volim diskusiju o tehnickim detaljima, mada ima i ovih sto gledaju boju, maskicu sa kojom stize telefon i kvalitet pakovanja.

Tako je, to stoji i treba pisati o tome.
Ne treba praviti od toga off, prepucavanja, ko je pametniji i sve stvari koje se provlace u svim temama, za to je idealna "Sta da kupim" sekkcija, kada nisi siguran sa kojim ces telefonom bolje proci...
 
Primećujem neko kašnjenje prilikom dolaznog poziva u smislu da zvuk zvona krene a phone app se otvori tek nakon 1,5-2 sekunde. Malo me to nervira, ima li neko slično iskustvo?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Da li finger print radi sa staklo ili pvc folijama?
 
Zvono ne kasni uopšte, odnosno nisam to primetio. Ali ima drugi problem. Iz Samsung dialer aplikacije kada pozovete nekog, treba joj poprilično da to i odradi dok Samsung SMS apk uključuje ekran u svakom slučaju... To jedino može da se reši preko Google SMS apk.

FP je jedna kaka samo tako. (ne)RADI sa čime god. Ima opcija Touch Sensitvity da se uključi i onda radi i preko zavese :d


Može li mala pomoć. Kako da na originalnoj Samsung tastaturi dodam Srpsku latinicu ili ćirilicu? (na A50 ili uopšte)

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Settings -> General management -> Language and input -> On-screen keyboard -> Samsung Keyboard -> Language and types -> Manage input languages
Nadam se da sam pomogao ;-)
 
Još jedna mana koju sam uočio je da nikako ne radi na 5GHz wifi mreži. Upload je ok ali ping i download katastrofa svaki put. Drugi uređaji koji podržavaju 5GHz rade ok na istom mestu i ruteru. Na 2.4 GHz radi odlično.
5068c2f7334251db51d422a555c51783.jpg

Druga slika je Mi A2 Lite
Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
9bc81471bd9d866f69e16cb0af3aac8e.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja se dvoumim dal uzeti A50 ili LG V30.
V30 mogu da dovucem od preko za isti novac kao A50 od operatera ovde, ostajem bez garancije ali imam nesto brzi cipset, bolju kameru i audio izlaz.
A50 je nesto sporiji, plastican, ali sa garancijom, boljom baterijom i boljim ekranom.
 
Ako imaš prioritete nije teško izabrati...
Da li je kamera na A50 bolja od kamere na S6 edge?

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Ko ce koji fon da kupi i da li, to zavisi iskljucivo od licnih afiniteta i sklonosti a da li je kamera bolja, to tesko da moze bilo ko da tvrdi osim onog ko je imao jedan pa drugi ili ima oba fona.
Sve sto drugi kazu a koji nisu imali oba modela da direktno porede jesu prazne price...

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk

Settings -> General management -> Language and input -> On-screen keyboard -> Samsung Keyboard -> Language and types -> Manage input languages
Nadam se da sam pomogao ;-)
Paaa, jesi ali svakako nema nasih slova a nema ni cirilice. U tome je problem. Ubacivao sam Hrvatsku i Bosansku tastaturu pride ali je isto kao i na Srpskoj. Samo se namesti Qwertz razpored a "nasih" slova nema ili sam ja prevideo nesto?

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Paaa, jesi ali svakako nema nasih slova a nema ni cirilice. U tome je problem. Ubacivao sam Hrvatsku i Bosansku tastaturu pride ali je isto kao i na Srpskoj. Samo se namesti Qwertz razpored a "nasih" slova nema ili sam ja prevideo nesto?

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
Samsung нема,нашу ћирилицу.
Ако хоћеш ћирилицу мораш да инсталираш Gboard.
Ко ја на Note 9.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ajd sto nema cirilicu, sada nema ni latinicu :(

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
U pravu si neo, ne prikazuje naša slova, samo menja položaj y i z.
 
Da nije sakriveno na long-press poput iphone tastature?
913c33f3616185690e8ebe0d08aa8b7c.jpg
 
Hvala ti na pomoći. Jes' vala, sakriveno a nisam ni znao. Probao sam na par slova i video da nema naših latiničnih i odmah batalio i krenuo sa kuknjavom.
Hvala svima na pomoći!

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Počeo da izlazi Aprilski apdejt za A50. Za sada za područje Azije ali će brzo i kod nas. Kažu da donosi razne đakonije vezane za kameru ali i za FP senzor. Sam apdejt je, kažu, težak oko 667MB...
Videćemo.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Neo, sto prodajes A50?

TuturuTu on 6X
 
Nazad
Vrh Dno