Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

Ja to dobio pre dve nedelje. Ne vidim nista bolje , a jos manje u kvalitetu kamere. Oni to idu copy paste opis aziriranja, jer im je svaki drugi update isti. Stalno poboljsavaju kameru , wifi ili otisak. Mozda je malo baterija bolja, ali diskutabilno.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Ja sam moj uređaj kupio u junu, od tad je bilo sto ovakvih ažuriranja i nekako mi se čini da uvek sve ostane isto (sem security patcha). Ja zasigurno neću da ažuriram. Čekam One UI 2 pa ću ažurirati telefon.
 
Gornja polovina ekrana i telefona sa poledjine primetno toplija od donje polovine. Da li je do ovog apdejta novog ne znam... Jutros sam ga odradio.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Sad sam gledao neku seriju oko sat vremena i nije se grejao. Uglavnom tad dok je bio topao u donjem delu je bio normalan a gore vruć..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Kamera ne valja ništa ni kod mene, WiFi nebo i zemlja bolji kod mene, otisak takođe, slušalice pravilno obeležene (mada ih ne koristim). Snimač ekrana se nadam da će dođi uz One UI 2.
Snimac ekrana - screen shot?

...riding on 720p...
 
Snimac ekrana - screen shot?

...riding on 720p...

Screen recorder... Ono što Microsoft nije uspeo još od LIP-a na Windows XP uspeo je Samsung.

Sve česće vidim ovde da ljudi opušteno daju savete kako da nešto podesiš na telefonu uz navođenje naziva menija i aplikacija na srpskom. LOL.
 
Daleko bilo da vecina drzi na srpskom, samo oni koji ne znaju engleski drze, barem u mojoj okolini.
 
U čemu je problem sa ovim? Srpski je zvanični jezik kod nas i većina ljudi drži telefon na istom.

Sve OK, potpuno si u skladu sa pozitivnim propisima, ako telefon podesiš na srpski. Sloboda mišljena i izražavanja meni daje za pravo da mi to bude smešno ili glupo i to je to.
 
Sve OK, potpuno si u skladu sa pozitivnim propisima, ako telefon podesiš na srpski. Sloboda mišljena i izražavanja meni daje za pravo da mi to bude smešno ili glupo i to je to.
Slažem se! Ja recimo govorim engleski savršeno, a opet nekako preferiram da mu smanjim upotrebu (da mi se ne pretvori u maternji takoreći).
 
Slazem se da treba forsirati srpske izraze za sve ono za sta ima mogucnosti. Onaj ko hoce engleske izraze eno Xda forum pa nek pise. Recimo na 4pda kad jednu rec prozborite ili navedete, a nije na ruskom ili na htcmania, a nije na spanskom, dobije se upozorenje i ban, a ovde....propagiranje engleskog....

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Ko uopste gleda na kom jeziku pise nesto? Posle par meseci upotrebe svi znamo napamet sve funkcije u meniju.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Ko uopste gleda na kom jeziku pise nesto? Posle par meseci upotrebe svi znamo napamet sve funkcije u meniju.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Pa, evo čovek gore ne zna za "snimač ekrana" i odmah se napravio offtopic oko toga. To su opasnosti.

Alexxx1 je napisao(la):
Onaj ko hoce engleske izraze eno Xda forum pa nek pise.

Zvuči popularno, ali svakako da tebe niko ne pita o tome niti ti odlučuješ o tim stvarima. Nikome ne smeta srpski, ćirilica, a isto tako nije smetnja ni engeski jezik. Zapravo niko nije negativno prokomentarisao ništa oko tog nesrećnog "snimača ekrana", ne znam čemu tolika buka.
 
Poslednja izmena:
Nije mi bilo jasno na sta se tacno odnosio izraz. Osim engleskog nista drugo ne razumem na bilo kom uredjaju, iako govorim vise jezika.
Pogubim se na srpskom winu npr, isto i sa telefonima.
Bitno je da imamo izbor pa svako bira sta mu odgovara, mi cemo se lako razumeti ovde :)

...riding on 720p...
 
Sve OK, potpuno si u skladu sa pozitivnim propisima, ako telefon podesiš na srpski. Sloboda mišljena i izražavanja meni daje za pravo da mi to bude smešno ili glupo i to je to.

Smesno i glupo koristiti telefon na maternjem jeziku?Kome,Nemcima ili Englezima?Ili Kinezima?;)
 
Instalirao onaj update za januar jutros i telefon se potpuno isto ponaša sem u aplikaciji za kameru gde je prilično bolja stabilizacija (ne mrda se slika kao da treseš ruku, što je ranije bio slučaj).
 
Pošto se ovde većinom piše o tehničkim stvarima, najveći deo informacija dolazi upravo sa foruma na engleskom jeziku, logično je da će se i ovde većinom koristiti engleski. Naravno da nije problem koristiti srpski, ali onda je za očekivati da nekad dođe do zastoja u komunikaciji [emoji1]
Veliki problem je i katastrofalno sakat prevod na srpski i zato ga ne koristim ni na jednom uređaju.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Smesno i glupo koristiti telefon na maternjem jeziku?Kome,Nemcima ili Englezima?Ili Kinezima?;)
Kao klinja dok sam koristio DOS sve su komande bile na Engleskom, zatim windows, igrice... tako da je ostala meni i nekim clanovima foruma navika pa na Srpskom dosta cudno znace prevodi u opcijama. Do danas svaki uredjaj mi je na Engleskom i nema sanse da bih koristio na maternjem jeziku.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
S obzirom da A50 nema LED notifikaciju, da li je neko koristio programe koji izbacuju na ekran informacije o propustenim pozivima, pristiglim mailovima itd. Znam da za to da treba da se ukljuci opcija da je ekran uvek ukljucen. Koliko to crpi bateriju?
 
S obzirom da A50 nema LED notifikaciju, da li je neko koristio programe koji izbacuju na ekran informacije o propustenim pozivima, pristiglim mailovima itd. Znam da za to da treba da se ukljuci opcija da je ekran uvek ukljucen. Koliko to crpi bateriju?

Ima podesavanje ne mora stalno biti ukljuceno
 
U medjuvremenu, apdejti preko Telenora i dalje kasne mesecima u odnosu na ostale. Ovde je i dalje update iz novembra, a vidim dobijaju ljudi vec i za januar.
 
U medjuvremenu, apdejti preko Telenora i dalje kasne mesecima u odnosu na ostale. Ovde je i dalje update iz novembra, a vidim dobijaju ljudi vec i za januar.
Koji ti je to build i CSC kod(regija,operater)? U glavnom su u Srbiji telefoni sa SEE kodom, tj Jugoistocna Evropa i tu idu redovno azuriranja. tj.nisu zakljucani za operatera.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Ovo? MSR je Telenor koliko znam. U Telenoru je i uzet telefon.
 

Prilozi

  • Screenshot_20200110-203339_Settings.jpg
    Screenshot_20200110-203339_Settings.jpg
    318 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Januarski apdejt stigao za Jugoistocnu Evropu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
E da. Bedak. To je bas namenski za Telenor. Svi ti vezani za operatera kasne dosta. Valjda ce stici. Pogledajte prilog 279905

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

Obicno dok stigne preskoce po jedan apdejt. Pitao sam Telenor, oni rekli kao da je do Samsunga, kad oni izbace tad ce biti, sto apsolutno nije tacno jer Samsung je ocigledno vec izbacio nego koci kod njih iz nekog razloga.
 
Obicno dok stigne preskoce po jedan apdejt. Pitao sam Telenor, oni rekli kao da je do Samsunga, kad oni izbace tad ce biti, sto apsolutno nije tacno jer Samsung je ocigledno vec izbacio nego koci kod njih iz nekog razloga.
Eto bas sam zato stavio snimak ekrana. Te verzije su sa Samsung servera. Nemas noviju od novembra. Tako da ti je to do Samsunga nikakve veze sa Telenorom. Inace kad se pojavi na serveru azuriranje mozes ti rucno uz Odin ne moras da cekas OTA azuriranje.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno