Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

Kakve argumente očekivati od osobe koja A50 i Mi 8 svrstava u isti koš? Bukvalno 2 različite klase telefona, u svemu ga šije Mi 8 i uzduž i popreko. Pa Poco ostavlja lepši i kvalitetniji utisak u ruci u odnosu na plastikarca A50. Da nije bio uključen mislio bih da je reč o onim maketama, a ne o pravom telefonu. Baš sam ga čačkao pre 3 dana u radnji i ono em što ne radi brzo i fluidno nego mu je prednja kamera toliko kriminal da nema dalje, a zadnja dok prebaci sa obične na wide treba joj bar 5-6 sekundi, možda i jače. Sramota šta Samsung gura za onu cenu, totalno precenjen telefon na koga se ljudi pecaju zbog lepih boja i osrednjeg Amoled ekrana.
Edit: Mi 8 gura dan upotrebe lagano, bolja baterija od S10. Praktično identična autonomija kao na Mi 9.
 
Poslednja izmena:
Nisu ista kategorija nego isti izbor, bar meni, zbog cijene. Kupujem mobitel i gledam kako mogu dobiti što više karakteristika koje meni trebaju kod mobitela, do 300 eura.
Do 300 eura sam si pronašao Mi8 i A50 .

Imas i Mi 9 SE, klasa iznad A50 u svakom pogledu.
 
U bateriji je A50 jači, tako da tvoja neobjektivna izjava ne drži vodu. Također kod displaya ne može biti bolji. Ima veći zub, to je istina.
Ma koji poko ? Polomljeni mu prednji zubi na displayu.
Stavi si utege na A50 pa ćeš pomisliti da je kvalitetan jer je težak. Nije to bager da je bolji što je teži.
 
Mnogi previde i stedljivi cipset i samo gledaju koliko mah ima.. baterija na mi 9 se je i vise nego dobra.

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Opet odoste stranputicom.

Što reče Duke, ovo je tema o A50 a ne o Xiaomi modelima.

Generalno, svaki telefon je stvar ukusa/afiniteta i subjektivan je sud o njima...

Rešiste li konačno FP?
Kod mene sada otvara iz 1ve. Neki put u deliću sekunde a neki put u sekundi, ali besprekorno radi što je i bitno. Otvara iz 1ve čak i kada prenoći. U početku se dešavalo da tako neće pa neće...
Još malo da porade i FP perfektan.


Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uz sve dužno poštovanje prema našim sugrađanima što su kupili Xiaomi telefone i sada nam utrljavaju to na nos iz nekih samo njima znanih razloga, interesuje me da li je još ko dobio ovaj novi apdejt za a50 i kakvi su utisci. Ima li nekih vidljivih poboljšanja u radu kamere i fp?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ja sam je podesio kao A50 template s' time što sam smanjio debljinu LED linije na "dlacicu" i fercera besprekorno. Onako, suptilno oko Notcha. Može se menjati oblik i položaj... ma do ..ja aplikacija.
Aha, AOD sam podesio kao sićušni tekst duž desne ivice...

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Verzija sa 6 giga rama da li radi na nasoj mrezi? Legalno se prodaje u radnjama , nekih 285 evra, nisam stigao da se raspitam, da li je nesto osakacen od verzije sa 4 giga?
 
Verzija sa 6 giga rama da li radi na nasoj mrezi? Legalno se prodaje u radnjama , nekih 285 evra, nisam stigao da se raspitam, da li je nesto osakacen od verzije sa 4 giga?
U kojim radnjama? Ja znam da nema ovlašćenih distributera. To su neki podzemni prolazi itd... I verovatno nemaju srpski softver u sebi.
 
Evo raspitacu se pa javljam,posto ,,verovatno,,nije sigurno, sto se tice poredjenja u ceni pored mi8 i Lg G7 takodje ima SD845,kosta isto 20 tak evra gore, govorim o ceni na KP.
 
Raspitao se prodavac kaze da telefon normalno radi na nasoj mrezi i prima update, srpski meni, garancija 24 meseca i fiskalni racun cena 285 evra. Sada budi pametan, lepo bi bilo da neko ko ima takav model kaze iz prve ruke.
 
Svaki Kineski telefon normalno radi na nasoj mrezi... donekle. Odnekle ne radi LTE ;)

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li neko koristi Nillkin Frosted Shield na telefonu? Vidim da su sada malo maske drugacije jer za nove modele pokrivaju i donji deo telefona, a plasim se da ga ne stegne toliko da potencijalno necu moci da je skinem bezbedno sa telefona, posto je maska inace jako nezgodna za skidanje.

Ili da uzmem onu silikonsku sa postavom od mikrofibera, mozda je "ugodnija" za plasticni telefon, nego da ide plastika na plastiku?
 

Prilozi

  • FP 02.jpg
    FP 02.jpg
    965.3 KB · Pregleda: 171
  • FP 04.jpg
    FP 04.jpg
    436.8 KB · Pregleda: 160
  • FP 05.jpg
    FP 05.jpg
    192.9 KB · Pregleda: 156
  • FP 06.jpg
    FP 06.jpg
    587.7 KB · Pregleda: 159
  • FP 03.jpg
    FP 03.jpg
    255.1 KB · Pregleda: 143
Odlicno. Odlicno.
Ne bi bilo lose da ih sherujes sa Google Photosa jer tako ne gube formu i kvalitet...

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E super nadjoh ovu temu, odo prvo procitati ovih 300 komentara sigurno ce mi puno pomoci :D

Uglavnom sad prvog mi istice ugovorna pretplata za stari telefon, imao na piku odavno, ma zaljubio se u mate 20 lite, ali uz sva ona sranja za koja mislim da ce se rijesiti ipak ona doza rizika mi ne treba tako da u tom cjenovnom rangu mi je a50 iskocio

Pretpostavljam da ga i vi preporucujete jer koliko sam vidio na YouTube recenzijama super telefon?
 
Poslednja izmena:
E super nadjoh ovu temu, odo prvo procitati ovih 300 komentara sigurno ce mi puno pomoci :D

Uglavnom sad prvog mi istice ugovorna pretplata za stari telefon, imao na piku odavno, ma zaljubio se u mate 20 lite, ali uz sva ona sranja za koja mislim da ce se rijesiti ipak ona doza rizika mi ne treba tako da u tom cjenovnom rangu mi je a50 iskocio

Pretpostavljam da ga i vi preporucujete jer koliko sam vidio na YouTube recenzijama super telefon?
Po mom nekom mišljenju ako ti treba zaokružen proizvod, definitivno baci pogled na njega. A što se čistih performansi tiče ako ti je to bitnije, pogledaj Xiaomije u tom rangu.
 
Ja ga danas uzeo, nemam pojma ceo dan ga nesto cackam, instaliram i nemam neku zamerku, ekran je odlican, cak i onaj otisak prsta na koji se najvise zale nemam zamerke. I da uzeo sam osiguranje, ajde prvih
meseci dok je nov, imao sam losa iskustva da posle bukvalno par dana od kupovine bude razbijen, tako da... moja preporuka.
 
Otisak je sređen i sada radi sasvim normalno.
 
Konačno. Krenulo je.
197cb7aed4fb3554af85ea627fe04393.jpg


Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Jedno pitanje za ove sto imaju A50, da li bi vi u ovoj sad situaciji dali taj mobitel i 100€ za A70?

Tu se jos prodomisljam, da li da malo vise dam za A70 :D
*mjau**mjau**mjau* kad se ne razumijem je li bolji Exynos ili Snapdrong ili je za GPU bolji Mali ili Andreo :D za ram sam jedino siguran da je bolje 6>4 haha

Jer sve sto gledam do nekih eto ako uzmem i A70 u obzir onda je 340€,ne vidim bolju opciju, F1 mozda jedini mi je u toj prici :D
 
Poslednja izmena:
I ja sam na istoj klackalici. Čas mi je A70 prevelik čas nije. Danas sam opet gledao A50 i telefonu stvarno ništa ne fali....

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 
Što više review gledam to sam još nesigurniji ...

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
 
I ja sam na istoj klackalici. Čas mi je A70 prevelik čas nije. Danas sam opet gledao A50 i telefonu stvarno ništa ne fali....

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
Što više review gledam to sam još nesigurniji ...

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока
Isto vjeruj, ne znam jest veci ali nije toliko, ma na izgled isti a sekundu veci
Meni je najvise dilema hardverska jer eto bas ne znam niti se razumijem u razliku tog SD i exynos chipseta
Jasno mi je da je 2gb rama naravno prednost, ali 90€ je razlika pa jos vagam da li se isplati uzeti A70

A review mi nista otkrili nisu iskreno, identicno, jedino eto ako je kod ovog chipset bolji i te 2gb rama kontam za godinu i vise da ce to imati prednost neku, ali nisam siguran

Koju boju ces uzeti? Ja sam se za crni odlucio :D
 
I ja sam na istoj klackalici. Čas mi je A70 prevelik čas nije. Danas sam opet gledao A50 i telefonu stvarno ništa ne fali....

A70 i nije toliko veliki kao što mnogi ovde opisuju. Jedva da je oko pola santimetra-santimetar veći od A50 što se vidi OVDE. Razlike u brzini su gotovo akademske. Ako možeš da se skrpiš za A70 nemoj se previše razmišljati. Baterija od 4500 mA, brzo punjenje od 25W i Snapdragon 675 su ono što bih ja izdvojio kao veliku prednost za A70.
 
@NastyB,Da li si ti prevoditelj na "P.Online"?Isti nick name postoji tamo.
 
Nazad
Vrh Dno