Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

Ja resio FP i sada fercera extra.
Koga zanima neka pogleda moj post na XDA forumu i neka proba https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=79574184
Sto je do mene, dosta je...
Cekam A60 ili Mi 9 SE. Videcu kojem cu se prikloniti carstvu..
...


Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja resio FP i sada fercera extra.
Koga zanima neka pogleda moj post na XDA forumu i neka proba https://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=79574184
Sto je do mene, dosta je...
Cekam A60 ili Mi 9 SE. Videcu kojem cu se prikloniti carstvu..
...


Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
Evo i ja se malo zabavljam sa fp senzorom. Samo sam isključio AOD i stvar je proradila. Nije brz, ali najednom postade makar pouzdan.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
^
+1
I još bih dodao da cice mnogo pozitivno reaguju na njega. A to ima svoju cenu.
Jao što je lep, koji je to model. Samsun A50. Vau, baš je super.
'De da kažem Šaomi pa još pokofon, odma se mršte i dižu gard
[emoji4]

SM-A505FN 4/128 tt

Bas tako.
 
Dali neko zna , A50 kod operatera telenor, vip , mts telefoni free sim
 
Izašao je novi update. Videćemo kako su upeglali kameru.
b422f3c420d5cee3d636f4cdfbd9d8bc.jpg


SM-A505FN 4/128 tt
 
Nisu mi jasni argumenti koji utiske o jednom telefonu poklapaju apostrofiranjem konkurencije. Istina je da ima boljih telefona u cenovnom rangu A50, ali to ne znaci nuzno da je za nekoga bolji izbor.
Kad se vec stavlja u kos sa Xiaomi modelima, a kao neko ko je presao nedavno sa tog proizvodjaca na Samsung, prva stvar koju mogu da kazem jeste prvo da nema sanse da bih se vratio na MIUI platformu nakon iskustva sa OneUI, jer koliko je OneUI prijatno iskustvo, toliko nisam znao da je MIUI prakticno bazican.
Zatim ta izrada - jeste Samsung promenio pristup i "uplasticio" vecinom A seriju, verovatno jeste i ustedeo tim putem, ali definitivno se ne moze reci da je izbacio "komade plastike" kao takve. Telefoni su danas vecinom prijatni za oko, a za prijatno koriscenje ionako idu u ovu ili onu masku, ako nista bar radi ergonomije, tako kompenzujuci problem jacine ili tezine.
Sto se tice cistog hardvera, tacno da ima ovoliko ili onoliko jacih kombinacija koje ce pruziti koju sekundu jaci odgovor ili efikasniji multitasking, ali opet nije to svima ni pocetna stavka izbora, niti je mozda bitno toliko.
Samsung je posle duzeg vremena izbacio A seriju da parira konkurenciji, a ne iz navike, i trziste to vec oseti, svidelo se nekome ili ne.
Ko zeli telefon srednje klase sa ekranom perjanice, trenutno najboljom iteracijom Androida koja postoji, i performanse koje ne nude previse ili vise od konkurencije, ali dovoljno za prosecne korisnike, nece pogresiti sa ovogodisnjim A modelom.
 
Ryzene, pogodio si srz, sustinu i poentu!
Svaka cast!

Elem, da se osvrnem na najnoviji apdejt.
Upravo je odradjen. Sto se kamere tice, ja ne vidim neke boljitke a nisam primecivao ni nedostatke jer meni je to marginalna stvar. Wifi mi je radio ekstra (na 2.4GHz doduse) a i sada radi ekstra. Ninasta nisam imao primedbi osim na FP.
FP senzor nije naglasen apdejtom ali on sada radi ekstra... jbm li ga.

Za ove pare, sve radi jako fino.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Meni pokazuje da mi je poslednji updejt iz marta. Novi ne nudi. Da li je uopšte postojao aprilski apdejt?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Nisu mi jasni argumenti koji utiske o jednom telefonu poklapaju apostrofiranjem konkurencije. Istina je da ima boljih telefona u cenovnom rangu A50, ali to ne znaci nuzno da je za nekoga bolji izbor.
Kad se vec stavlja u kos sa Xiaomi modelima, a kao neko ko je presao nedavno sa tog proizvodjaca na Samsung, prva stvar koju mogu da kazem jeste prvo da nema sanse da bih se vratio na MIUI platformu nakon iskustva sa OneUI, jer koliko je OneUI prijatno iskustvo, toliko nisam znao da je MIUI prakticno bazican.
Zatim ta izrada - jeste Samsung promenio pristup i "uplasticio" vecinom A seriju, verovatno jeste i ustedeo tim putem, ali definitivno se ne moze reci da je izbacio "komade plastike" kao takve. Telefoni su danas vecinom prijatni za oko, a za prijatno koriscenje ionako idu u ovu ili onu masku, ako nista bar radi ergonomije, tako kompenzujuci problem jacine ili tezine.
Sto se tice cistog hardvera, tacno da ima ovoliko ili onoliko jacih kombinacija koje ce pruziti koju sekundu jaci odgovor ili efikasniji multitasking, ali opet nije to svima ni pocetna stavka izbora, niti je mozda bitno toliko.
Samsung je posle duzeg vremena izbacio A seriju da parira konkurenciji, a ne iz navike, i trziste to vec oseti, svidelo se nekome ili ne.
Ko zeli telefon srednje klase sa ekranom perjanice, trenutno najboljom iteracijom Androida koja postoji, i performanse koje ne nude previse ili vise od konkurencije, ali dovoljno za prosecne korisnike, nece pogresiti sa ovogodisnjim A modelom.

To je tvoje druze iskustvo i preferencija, svi smo razliciti, ja nikad, ali nikad, apsolutno nikad ne bih vratio i koristio Samsung softver nakon MIUI. Licna preferencija.

Opet, objektivno gledano, nevezano dal se meni svidja MIUI ili tebi OneUI, ovo sto rece "trenutno najboljom iteracijom Androida koja postoji" apsolutno nema veze sa zivotom :d Objektivno gledano, isto vazi i za MIUI, na stranu nase licne preferencije.
 
Slazem se, ja i jesam pisao u kontekstu koji podrazumeva da se objektivnost propagira kroz cinjenice prevashodno podrzane licnim preferencijama, tj njihovim sledom.
A sto se tice OneUI, to jeste licni afinitet, ali je trenutno samsungov softver siroko hvaljen i podrzan od strane Android zajednice, kako u odnosu na TouchWiz, tako i u odnosu na konkurentske izvedbe Androida, i mogu da vidim zasto.
 
a kao neko ko je presao nedavno sa tog proizvodjaca na Samsung, prva stvar koju mogu da kazem jeste prvo da nema sanse da bih se vratio na MIUI platformu nakon iskustva sa OneUI, jer koliko je OneUI prijatno iskustvo, toliko nisam znao da je MIUI prakticno bazican.

Nekada sam "Šljamsunge" sa TouchWiz prezirao, do 2018 sam imao P10 Lite i mislio da je Huawei EMUI vrh. Kupio sam Xtreme alarm clock (najbolja alarm aplikacija) koji ima mogućnost biranja random muzike za svako jutro i koji nije mogao da radi ako je uključen DO NOT DISTURB mod na telefonu, zvono koje momentalno zvoni na najjačem, senzor ambijetalnog svetla koji u mraku spusti osvetljenje ekrana na minimum, pa ništa ne vidim... Ne treba biti ***** pa shvatiti da je Huawei-ow EMUI bar na P10 Lite veoma loš.
Prelazak na Samsung A7 mi je bio prosvetljenje. Ekran koji se u mraku postepeno uključuje do normalne vidljivosti, Zvono koje se lagano pojačava, Dolbi podrška, selfi kamera koja snima dobro za razliku od užasa P10 Lite... čak me je EXPERIENCE UI iznenadio kvalitetom, a Pie+OneUI su bar dva puta bolji.
Imao sam HTC, Meizu M2 Note, ZTE Nubia, P10 Lite, imao sam u rukama mnoge telefone mojih prijatelja, ali ma šta ko mislio, Samsung je jedini telefon na kojem sve radi kako treba. Možda je Pocophone F1 bolji od A50, ali meni lično SD 845 ne znači ništa jer ne igram igre na telefonu. Pixel 3A ima najbolji fotoaparat. Ni to me ne zanima dovoljno. P30 pro ima fantastičan fotoaparat ali nisam blesdav da dajem tolike pare za nešto što mi, u suštini, ne treba. Dobar i dovoljno veliki ekran, velika baterija i brzo punjenje, podrška za Dolbi Atmos, dovoljno memorije i RAM-a uz dobar softver. Jeste da je tema o A50, ali A70 ispunjava apsolutno svaki zahtev sjajnog telefona za relativno male pare. Glavna mana - nema EIS. Alo, bre, do pre godinu dana samo telefoni od 1000+ evra su imali to, a sada je frka kada 3X jeftiniji plastikanac to nema???
Zato se slažem sa Ryzen-om. Zabole me da li je telefon "plastičan", "staklen" ili "metalan", ja ga držim pokrivanog u wallet futroli i tada mi ni najmanje nije bitno od čega je napravljen jer od wallet-a nema bolje zaštite za mobilni. A ONE UI jednostavno, radi kao sat bez trunčice problema. i ja imam loša iskustva sa Samsungom, ali ove nove A serije su hardverski, cenovno i softverski veoma blizu savršenstva za svakoga kome igre nisu bitna stvar, a i PUBG na SD 675 koji je na A70 prosto klizi.
Što je dovoljno da znam koji je moj uskoro budući gotovo savršen telefon.
 
Poslednja izmena:
Tema je Samsung A50.
Padobranci sa EMUI, MIUI, SKLJMUI i sl ce biti momentalno eliminisani, pa izvolite gospodo
 
Meni je zao sto su ukinuli opciju podesavanja jacine osvetljenja ekrana u AOD podesavanjima a kao nezavisan parametar od glavne osvetljenosti...

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Napokon su izbacili interesantan telefon koji je istovremeno i cenovno konkurentan, ovo im je falilo odavno.

Slucajno danas naleteh na oglase na KP, za nekih 230-240 evra sa sve garancijom je super alternativa.

Ovo za plastiku se slazem, koga briga za to kad telefon ide u bumper uvek.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Postoji, ali mislim da je to u pitanju model za Azijsko trziste.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Da, 6GB verziju nisam nasao u EU radnjama.
 
U zadnje 2 godine sam imao i MIUI telefon i Samsung. Meni su oba sustava dobri s time da MIUI ima nativni snimač razgovora i lock screen software dugme, a za te dvije stvari vanjske aplikacije ne rade dobro posao. Tako da meni minimalni plus za MIUI, ali ništa prebitno. Također i ja ne igram uopće, i svi prosječni telefoni do sada su mi bili i više nego dovoljno brzi.
Za ovaj telefon me brine to što je kamera moguće ispod nivoa Redmi Note 7 stock kamere, za glavnu kameru mislim, a selfie kamera A50 je izgleda odlična.

S ovim mobitelom se bori Mi8, jer je cijena podjednaka, a i Mi9 će se približit jednog dana, dok samsungu mislim da neće puno pasti cijena.

Ja sam dosta štedljiv na bateriji, sredim si postavke i pazim koje aplikacije koristim, uvijek imam dobar sot, a tu je sada i dark mode po svom sistemu i po aplikacijama, tako da realno ne trebam ganjati zvijer od baterije, trebao bih dati prednost kameri (i da mob ima ugodne dimenzije i težinu.)
 
Ma gde ovo može da stane pored Mi 8 iz više klase. Pored Mi 8 Lite si mislio verovatno, ali on ima tri puta bolju izradu i tri puta lepše izgleda crna/plava boja uživo, pogotovo plava, Mi 8 Lite i lepo pala cena. RN7 sa GCam ima sigurno bolju kameru i tu nema nikakve dileme (samo se instalira bez ikakve gimnastike, kao i bilo koju drugu app). Oba imaju bolji rešen skener prsta i brže otključavanje licem. Testirano.
 
Na Mi8 sam mislio, jer je na 300 eura, kao i ovaj. Ima bolju kameru, ali slabiju bateriju. Treba gledati objektivno, prednosti i mane.
Izrada je manje bitna jer ju u maski. A50 je lakši, to je prednost, Mi8 ima i tu ružnu veliku zubinu.
Onaj tko gleda šta kupiti razmišlja kojim telefonom može najviše dobiti za 300 eura. Za Mi8 bih rekao da je najjeftinija odlična kamera na svijetu.
Realno je Mi8 viša klasa jer je bio flagship, ali cijena je ta koja ih stavlja u izbor.
 
Kako moze plastikaner i mi8 biti u istom izboru kad je mi 8 za klasu bolji u svemu maltene

Послато са MI 9 уз помоћ Тапатока
 
Realno je Mi8 viša klasa jer je bio flagship, ali cijena je ta koja ih stavlja u izbor.

Kako moze cena da ih stavi u istu kategoriju?
To sto je Samsung alav na pare i svoje uredjaje ceni 2x vise ne go sto vrede to je druga stvar. Uporedi ovaj i RedmiNote7 pa vidi kakvo je stanje pocev od karakteristika pa do cene.
 
Nisu ista kategorija nego isti izbor, bar meni, zbog cijene. Kupujem mobitel i gledam kako mogu dobiti što više karakteristika koje meni trebaju kod mobitela, do 300 eura.
Do 300 eura sam si pronašao Mi8 i A50 .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno