Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

Prekjuče sam ga po prvi put resetovao od kupovine (zbog pomenutog curenja baterije) i izgleda da su Google Play Services pravili probleme sa baterijom (nešto se poremetilo posle apdejta). Sad radi odlično. Zapisao sam ime aplikacije za ažuriranje softvera i deinstalirao sam je preko CMD-a :D. Sad u podešavanjima telefona uopšte nema sekcija za ažuriranje softvera. Reinstaliraću paket kad izađe Android 10 da bih ažurirao, pa ga brišem ponovo.
 
Prekjuče sam ga po prvi put resetovao od kupovine (zbog pomenutog curenja baterije) i izgleda da su Google Play Services pravili probleme sa baterijom (nešto se poremetilo posle apdejta). Sad radi odlično. Zapisao sam ime aplikacije za ažuriranje softvera i deinstalirao sam je preko CMD-a :D. Sad u podešavanjima telefona uopšte nema sekcija za ažuriranje softvera. Reinstaliraću paket kad izađe Android 10 da bih ažurirao, pa ga brišem ponovo.
Pa uradi mu opet reset ako zeza. Nego bre nisam nasao zvanicnu aplikCiju za PC za backup sem clouda i SDa. A danas mi je toliko zabagovo FB da sam morao da rebutujem telefon.

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
I jes sad ću da se cimam sa resetom posle svakog apdejta... Zakovaću se ja lepo na ovoj verziji do Androida 10. Fingerprint sada radi savršeno, a SoT je oko 10-11 sati. Zvanična aplikacija za komp postoji i zove se Samsung Kies.
 
Pitanjce, posto ne nalazim u podesavanjima ili ne znam:
Ima li negde opcija da se ekran zakljuca kada se flip cover zatvori?

...riding on 720p...
 
Izgleda, Telenor kartica pravi problem. To je broj koji koristi mnogo vise u odnosu na MTS.
Upravo testiram, javicu za koji dan rezultate.

Изгледа да је било до картице. После замене, ових 10ак дана све ОК.
 
Изгледа да је било до картице. После замене, ових 10ак дана све ОК.

Kod supruge je sve gore i gore. Svako malo je nedostupna, propusteni pozivi, gubljenje signala, neta, itd.
Idem za vikend da zamenim karticu za svaki slucaj.
 
Pitanjce, posto ne nalazim u podesavanjima ili ne znam:
Ima li negde opcija da se ekran zakljuca kada se flip cover zatvori?

...riding on 720p...
Trebalo bi da je ovde Settings > Advanced Features > Accessories > Automatic unlock

E sad ne znam jel imas Samsung-ov cover ili je no name.
 
Neki no name. Nisam nasao da uopste postoji samsungov cover za a50, ako imas neki link?

...riding on 720p...
 
Tako je i to mi treba. Zahvaljujem

...riding on 720p...
 
Prekjuče sam ga po prvi put resetovao od kupovine (zbog pomenutog curenja baterije) i izgleda da su Google Play Services pravili probleme sa baterijom (nešto se poremetilo posle apdejta). Sad radi odlično. Zapisao sam ime aplikacije za ažuriranje softvera i deinstalirao sam je preko CMD-a :D. Sad u podešavanjima telefona uopšte nema sekcija za ažuriranje softvera. Reinstaliraću paket kad izađe Android 10 da bih ažurirao, pa ga brišem ponovo.

Da li jos neko ima problem sa Google Play Servisima na ovom telefonu. Zeni sam kupio A50 pre nekih dve nedelje, stigla su dva update-a ako se ne varam (decembarski zadnji) podesili i instalirali sve sto koristi i njoj telefon izdrzi nekih dva dana uz nekih 3-5-4.5 SOT-a ali ima brdo aplikacija koje rade u pozadini (viber, WhatsApp, Facebook lite, Pinterest, LinkedIn, samsung email i gmail...) i drzi osvetljenje skoro uvek na pola, tako da je njoj to ok.

E sad primetio sam (isto kao i na mojoj Nokiji 6.1) da Google Play Services rade non stop i to ne u pozadini nego kao da ih neko koristi skoro konstatno (recimo uptime 16h, Google Play Services rade ~14.5h) ali potrosnja nije velika recimo 6-7%. Da napomenem da je GPS iskljucen kad se ne koristi kao i preciznije pozicioniranje koristeci skeniranje sa bluetooth i wifi.

Na oba telefona sam obrisao sve update za Google Play Services tj vratio ih na fabricke verzije, instalirao ponovo najnoviji verziju, brisanje cach memorije za isti i restart telefona nakon toga. Na Nokiji je izgleda problem resen ali ne i na Samsungu. Da li jos nesto mogu da probam sem hard reset-a jer njoj to ne dolazi i obzir, njoj je ok ovako a nepada joj na pamet da sve ponovo podesava.
 
Ja bih probao sa brisanjem keša sistema iz rikaverija, i deaktiviranja rada u pozadini za sve aplikacije. Ovo drugo možeš da pronađeš u održavanje uređaja - baterija - podešavanja - aplikacije koje miruju. Ne utiče na stizanje obaveštenja (stižu istog momenta) a apliakcijene rade u pozadini da bi crpile bateriju.
 
Meni novembarski patch na turskoj verziji i za cudo nemam problema sa googlom. Sot mi je od prvog dana oko 6h ili 3-3,5h na dva dana. Jedino otisak ne radi, tj, otkljuca od treceg puta, a recimo onaj Private folder koji isto trazi otisak nemz sanse da se otkljuca otiskom. I da meni najvise vuku AOD notifilacije. Kad bih to iskljucio onda bi baterija bila verovatno 7h sota i vise, ali to nije poenta.

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 
Zeni je ukljucen parcijalni AOD tj aktivira se kad se tapne na ekran inace nece stalno da je bude upaljen kad zakljuca ekran. Da li je neko jos primetio u spisku aplikacija Google Play Services da su medju prvima na spisku i koliko vama pise da su radile?
 
Zeni je ukljucen parcijalni AOD tj aktivira se kad se tapne na ekran inace nece stalno da je bude upaljen kad zakljuca ekran. Da li je neko jos primetio u spisku aplikacija Google Play Services da su medju prvima na spisku i koliko vama pise da su radile?
Jeste, to je na svakom telefonu tako.
Evo kako je kod mene na dnevnom i nedeljnom nivou. Def.na prvom mestu play services na duze staze.
efd63019abb310e4b9674b99aa222c33.jpg
34e7e259074c534e4de14fefe9c23480.jpg


Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kako ne postoji za Evropu?Sestric uzeo u Mts-u,sa oznakom A505FN.Zemlja:Jugoistocna Evropa.Napravljen:Korea.4/128

Sent from my MediaPad 7 Youth 2 using Tapatalk
FN i F nemaju isti hardver.
Plus moj je nspravljen u Indiji
Ja nemam Nfc. I moj je 6/64, taj nema za EU

Pozdrav

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zar to Samsungu da se desi. Kako su krenuli ima samo za Amer trziste da radi google app
 
Poceo Ota sa decembarskim patchom, za sad Indija pa Turska i tt [emoji1787].
Dobra stvar je sa ovim dodatkom za otvorene oci kod prepoznavanja lica. Da ne bi recimo devojka, zena dok spavate otkljucala na vase uspavano lice i lepo razgledala albume i tt [emoji1787]
47eb533e7fbf4a1f8102d9875bc1c886.jpg
ad0c9d13e258daaf46f0feb5508abd94.jpg


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
To nije normalni decembarski patch. Pogledaj koliko izmena u sebi ima i koliko megabajta je. Meni je bio oko 100mb.
 
Stigao telefon, verzija je SM-A505FN/DS.
Sada sam ga stavio na prvo punjenje do 100% a potom ću krenuti da ga testiram.
 
Poceo Ota sa decembarskim patchom, za sad Indija pa Turska i tt [emoji1787].
Dobra stvar je sa ovim dodatkom za otvorene oci kod prepoznavanja lica. Da ne bi recimo devojka, zena dok spavate otkljucala na vase uspavano lice i lepo razgledala albume i tt [emoji1787]

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

Imali kakvih promena sto se tice famoznih Google Play Servisa, da li i dalje rade po par sati u pozadini?
 
Imali kakvih promena sto se tice famoznih Google Play Servisa, da li i dalje rade po par sati u pozadini?
Moraju brate google servisi da rade. To je uslov bez kod se za sad ne moze [emoji6]. Tako je na svim telefonima. Mada ne sisaju ti servisi bateriju previse sem kad zabaguju. Za sad nisam primetio na ovom A50 inace na Huawei p10 plus znalo je da ukoci procesore i skrka po 20% bateriju u standby za nekolko sati. Ja sam trenutno zadovoljan baterijom na A50. Za dalje ce vidimo.
88e28ef93911c7502464808347a7e078.jpg
2082106847b70f5d53362fe0ab4e0e67.jpg


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa nije normalno da bude prvi na listi potrosnje i da aktivno radi u pozadini 90% vremena. Bez obzira sto nije potrosio puno baterije, zbog aktivnog rada u pozadini to znaci da se telefon cesto budio.

Ovo sam prvi put video na ovom telefonu dok kod mene na Nokiji i starom Honor 7 lite tih problema nema. Ili Samsung drugacije meri potrosnju aplikacija ili neka sistemska aplikacija konstanto koristi Google Play Servise (zahteva GPS poziciju, sihronizovanje podataka i sl).

Mislim da je max 4 SOT malo za ovaj telefon na jedva 2 dana (pre je oko 3-3.5 na dan ipo) ali ako mojoj zeni ne smeta mislim da cu da odustanem od trazenja gremlina :)
 
Nazad
Vrh Dno