Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

neogeo

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
10.08.2002
Poruke
5,768
Poena
770
thumb_192337_phone_front_big.jpeg
NETWORK Technology
GSM / HSPA / LTE
LAUNCH Announced 2019, February
Status Available. Released 2019, March
BODY Dimensions 158.5 x 74.7 x 7.7 mm (6.24 x 2.94 x 0.30 in)
Weight 166 g (5.86 oz)
Build Front glass, plastic body
SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
DISPLAY Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 6.4 inches, 100.5 cm2 (~84.9% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~403 ppi density)
Protection Corning Gorilla Glass 3
PLATFORM OS Android 9.0 (Pie)
Chipset Exynos 9610 (10nm)
CPU Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)
GPU Mali-G72 MP3
MEMORY Card slot microSD, up to 512 GB (dedicated slot)
Internal 64/128 GB, 4/6 GB RAM
MAIN CAMERA Triple 25 MP, f/1.7, PDAF
8 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide)
5 MP, f/2.2, depth sensor
Features LED flash, panorama, HDR
Video 1080p@30fps
SELFIE CAMERA Single 25 MP, f/2.0
Features HDR
Video 1080p@30fps
SOUND Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
Active noise cancellation with dedicated mic
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
NFC Yes (market dependent)
USB 2.0, Type-C 1.0 reversible connector
FEATURES Sensors Fingerprint (under display), accelerometer, gyro, proximity, compass
ANT+
BATTERY Non-removable Li-Po 4000 mAh battery
Charging Fast battery charging 15W
MISC Colors Black, White, Blue, Coral
SAR EU 0.27 W/kg (head) 1.39 W/kg (body

Kupih ga pre neki dan i mogu vam reći da sam se prijatno iznenadio ovim modelom.
Verzija je 4/64 Black i fercera besprekorno. Uživo pleni na prvi pogled.
Jeste plastikaner (plastična poleđina telefona) ali tu plastiku nosi dostojanstveno. Ekran je odličan i telefon jako dobro leži u ruci. Baterija je 4000mAh i meni, kao ne zehtevnom korisniku, izgura 2 dana (Face, Messenger, Viber, Twitter).
Obzirom da je u pitanju Exynox (neki čipset u 10nm) i da je 3 cores grafika, što se tiče upotrebe telefona, sve teče glatko i bez lagova što mi je, generalno, i bitno. Zvuk sagovornika u slušalici je odličan (a i mene čuju odlično), zvono je glasno i vibracija takođe (jako vibrira tako da nećete imati problema sa notifikacijama i pozivima.
Šta reći, sem da će vreme pokazati svoje...
 
Poslednja izmena:
Par pitanja, pa ako neko zna neka mi pomogne savetom.
Obzirom da mi je ovo prvi Samsung telefon u životu, nisam baš upoznat šta i kako oko firmvera i drugih stvari oko toga.
Naime, moj telefon nosi oznaku SM-A505FN/DS i nisam siguran ka koju je zemlju/region?
Da li će dobijati regularne apdtejtove ili neće (obzirom da je u Srbiji)?
Ako neće, šta da preduzmem da bih ga prebacio na, neki, naš region/zemlju da bi normalno pristizali apdejtovi...???
Ovo su sličice koje sam dobio programom *SAMINFO*:
11.png 22.png 33.png

Obzirom da po prvi put koristim Samsunga zamolio bih za pomoć!

Hvala unapred.
 
Kako izgleda ta plastika na poledjini, kakav je dojam u ruci, kakva je kamera.. koliko je zvucnik jak, skeneer otiska pod zaslonom?
 
Plastika je glass coated, u stvari je na plastičnim leđima neka folija koja se presijava u 100 nijansi crne a preko toga stakleni premaz koji daje jako lep superfiniš.
Telefon je ergonomski super odrađen i jako lepo leži u ruci i po tome se ne razlikuje od drugih telefona istih gabarita/veličine. Kamerica je OK za moje pojmove obzirom da nisam nešto preterano zahtevan što se toga tiče i okačiću slikicu sa kamerom u predvečerja stana sa uključenom sijalicom.
Rekoh već da je zvučnik jak i to poprilično. Zvuk slušalice držim na pola a kada zvoni, pojačan mi je na max. i tada zvoni baš jako (malo slabije od Mi A1)...
Skener otiska prsta pod ekranom je diskutabilan. Treba mu "cela sekunda" da otvori ekran, mada čujem da su novijim apdejtom to sredili i da otvara u deliću sekunde ali ništa ne mogu da diskutujem o tome jer je za sada relativno sporo (mislim da je brže nego na Oppo-u kog sam ranije posedovao).
 
Evo sličke kako sam i obećao:
djole.jpg

P.S. Ne znam zašto se pojedine slike uploaduju naopačke?
 
Kolko kosta ovo cudo.. jel stvarno od plastike? Gde ode ova A klasa. Pa oni 2017 su bili vrhunski telefoni sto se izrade tice kao S serija

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Tvoj telefon je CAC csc code, Uzbekistan, ako nisi radio factory reset Kada si ubacio srpsku karticu, trebao bi da dobijaš update kad I Uzbekistan dobije.. Kao što je moj XEU tj Britanija, i odbijam da uradim factory reset Kad god palim telefon jer bi mi promenio na SEE csc code, tj South East Europe, Kada bih to uradio, onda nema update
0d54af18ac6a6595a90bae809506b815.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Zasto ne bi dobio update na SEE? Naravno da od regije zavisi kada ce update biti ali mislim da nqe ogranicavaju kojoj ce regiji koji update pustiti...
 
Stvarno je od plastike ali je ×eba×ki odradjen zaista.
Sto se tice firmwera/roma videcemo. Samo da dobije apdejt i no problemo. Ako ne dobije, promenicu mu prve dve oznake u ocnaci softvera gde treba da obe budu iste. Sada je CRC/SEE, CRC/CRC a namesticu ih da budu SEE/SEE, CRC/CRC i eto apdejta ;)
Videcemo vec. Za sada sam prezadovoljan. Imao sam OPPO RX17 NEO kog sam papreno platio i cija je plastika bila jako losa u poredjenju sa ovim A50...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Valjda jer mu se ne promeni ceo rom, nego samo povuče nešto od kartice koja se nalazi u telefonu.. Moj note je sa vip, see csc code je imao, kada god bih ubacio UK sim karticu, pitao me je da uradim factory reset zbog ko zna čega. Kad sam to uradio, dobio sam Samsung pay i još neke sitnice koje idu uz uk csc, info mi je pokazivao XEU csc, obično sam UK karticu koristio kada putujem. Kada bih se vratio u srbiju, vratim vip i mts kartice, i ne dobijam ni jedan update, dok ne uradim ponovo factory reset i mob dobije see code. Onda sam preko odina flesovao XEU firmware, I sad sam za stalno na UK romu, ne radim update kada restartujem telefon, imam Samsung pay i dobijam UK updateove, Pie beta i slično.. Ne znam, kažem moje iskustvo

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci nije bas neka mekana plastika?
Odlična je plastika. Zaista.

Valjda jer mu se ne promeni ceo rom, nego samo povuče nešto od kartice koja se nalazi u telefonu.. Moj note je sa vip, see csc code je imao, kada god bih ubacio UK sim karticu, pitao me je da uradim factory reset zbog ko zna čega. Kad sam to uradio, dobio sam Samsung pay i još neke sitnice koje idu uz uk csc, info mi je pokazivao XEU csc, obično sam UK karticu koristio kada putujem. Kada bih se vratio u srbiju, vratim vip i mts kartice, i ne dobijam ni jedan update, dok ne uradim ponovo factory reset i mob dobije see code. Onda sam preko odina flesovao XEU firmware, I sad sam za stalno na UK romu, ne radim update kada restartujem telefon, imam Samsung pay i dobijam UK updateove, Pie beta i slično.. Ne znam, kažem moje iskustvo

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Prvi put sam ga uključio bez kartice pa je možda to napravilo za*eb?
Mada, sistem se podigao na Srpskom jeziku što mi nikako nije jasno. Prvi Welcome ekran je bio na Srpskom pa sam malo kasnije ubacio karticu...
A da ga fabrički resetujem sa VIPovom karticom unutar njega???
Da li bih donio nešto?

TNX
 
Samo da javnem da telefon podržava QC3.0 punjače i da putem njih podržava Fast Charging!!!
20190402_083926.jpg 20190402_083943.jpg IMG_20190402_084117.jpg
Uživajte!
 
Koja je cena ovog telefona?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Od prekjuče ga ima na 260€ (4/64) na KP (Blue & Black model i 4/64 ili 4/128 s' time što se uz 4/128 dobije Clear Silicon bamper).

Evo dve softverske mane koju sam zamijetio:
- ko koristi Samsung Messages aplikaciju, uvek se uključi telefon/ekran kada stigne SMS (jedini lek je Google Messages, za sada)
- opcija Prevent Accident Touches ne funkcioniše (koliko vidim ni na s10 seriji to ne radi što znači da je nešto do softvera, ali ispeglaće se)
 
Koji mu je glavni konkurent u toj cjenovnoj poziciji? Exynos 9610, novi chipset, glavni adut amoled display.. minus bi naveo plastika i kamere koje nisu nesto..
 
Konkurenti su m u telefoni sa SD660 ili SD710 ili Kirin710 (otprilike sam naveo). Mislim da je većina njih i cenovno konkurentna ovom A50.
Minusi su relativna stvar. Plastika je, kao što sam naveo, jako dobro oblikovana i odrađena da se teško provaljuje ali je fon njome dobio na lakoći (što se težine tiče).
Kamere su jako diskutabilna stvar.
Videvši druge telefone tog cenovnog ranga nisam siguran da su nešto, ili, mnogo bolji. Ovo je srednji segment modela pa je i kamera srednja :d (ta neće valjda da stave top na sredinu :d ). Šala mala ali istinita...

Šta fali slici sa papagajčićem u uslovima skromnog 3000K LED osvetljenja? Osrednja slika sa osrednji segment :)

P.S. Mala digresija na Fingerprint senzor.
Generalno je kilav ali odlično radi prepoznavanje. Kažu na XDA da je mnogo dobio na brzini nekim Februarskim apdejtom koji ja ne mogu da skontam a ne mogu da skontam ni koji je kod mene (piše da je February Secur. patch i to je to).
Videćemo kada se apdejtuje.

Imao sam Oppo RX17 Neo koji je imao otisak u ekranu i ovaj A50 je za njega mala beba što se kvaliteta istog tiče. Na Oppo-u sam ga totalno držao isključenog.
 
Poslednja izmena:
I Nokia 8 sa snapdragonom 835 koja se moze nabaviti za 250e nova mu je konkurent, sa boljom kamerom i izradom, ali uz losiji zvuk i staromodniji dizajn.
Meni A70 deluje zanimljivo. Kako ti se cini sirokougaono snimanje na A50?
 
Od prekjuče ga ima na 260€ (4/64) na KP (Blue & Black model i 4/64 ili 4/128 s' time što se uz 4/128 dobije Clear Silicon bamper).

Evo dve softverske mane koju sam zamijetio:
- ko koristi Samsung Messages aplikaciju, uvek se uključi telefon/ekran kada stigne SMS (jedini lek je Google Messages, za sada)
- opcija Prevent Accident Touches ne funkcioniše (koliko vidim ni na s10 seriji to ne radi što znači da je nešto do softvera, ali ispeglaće se)

to Samsung Messages aplikaciju, imaju i drugi problem, na zenin A5 2016 nema samsung nalog i sve pobrisano u vezi samsung
 
@neogeo, čestitam ti na kupovini i da te dobro služi.

ne znam zaista ko može navoditi kvalitetan polikarbonat i to još sa tim dizajnerskim efektom presijavanja, bolje nego da je samo staklo, a nema problema sa signalom kao što mnogi full metal unibody imaju. meni je to svakako prednost, isto kao i na poco f1.

ozbiljno razmišljam da do leta zamenim ovaj moj a1 sa ovim modelom. da malo "odmorim" od xiaomija.

p.s. ima li ikakvu video stabilizaciju, makar elektronsku?
 
Poslednja izmena:
I Nokia 8 sa snapdragonom 835 koja se moze nabaviti za 250e nova mu je konkurent, sa boljom kamerom i izradom, ali uz losiji zvuk i staromodniji dizajn.
Meni A70 deluje zanimljivo. Kako ti se cini sirokougaono snimanje na A50?
Nokia 8 je ***nje jedno naj obicnije. Imao sam je i nisam bio zadovoljan osim sto je "mala" pa je zgodna za dzep. Generalno Nokia 6.1 i 8 pate od buffer overflow-a i ukilave se jako brzo. Cim se rebootuje fon, privremeno rade normalno pa sve iz pocetka...

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Evo linka za skidanje ROMa za ovaj model:
https://samfrew.com/model/SM-A505FN/
pa ko voli nek' izvoli :)

Negoo, potrebna mi je pomoć kako da toalno preflešujem telefon ROMom koji sam našao i izabrao.

Da li treba ovako kao sa slike ili nešto drugačije da se čekira i da li treba da se na telefonu čekira BootLoader Unlock slajder ili šta već???
Screenshot_1.png

POMOOOOOĆ!
 
Auuuu ovo nisam očekivao. Kamera mi je mnogo važna. Vratiću se na Poco F1 ipak. Hvala za link.

Moram da odlučim preko firme uzimam (preko Vip-a)pa sam bio odlučio za Poco dok se nije ovaj samsung pojavio bukvalno jutros. Reko uzimam ovaj samsung...Amoled, 4.000mAh , 128GB sve super....Ali kameru ne mogu da mu oprostim, pogotovo u low light.
Hvala za video, još jednom.
 
Poslednja izmena:
Ne moze ni jedan od budzetlija da pridje Poco-u sa kamerom, iz prostog razloga sto Poco ima isti senzor kamere i isti chipset kao Pixel 3, GCam se portuje vrlo lako, instalira se kao normalna aplikacija i odlicno radi.

Mi 8 ima isti senzor, nesto bolji otvor blende, OIS i verovatno bolju optiku, fotke sa GCam su u rangu Note 9, toliko o tome.

@Blackgeorge

Ako su ti slike bitne, razmisli i o Mi 8, vidim da pisu da ga jos ima u Mi Shop-u za 40k :)
 
@ivanbass1
Fazon je što uzimam telefon preko firme i to preko vip-a.
Poco F1 mi delovao najozbiljnije za pare koje bih odvojio na rate a da ne prelazi 25.000.
Inače imam xiaomi redmi 5 plus(lični) pa ajde da se ponovim kad već može. :)
Ali kvalitet nesme biti ispod xiaomi redmi 5 plus. Njim sam jako zadovoljan, jedino što zeza je stabilizacija videa, ali nisam hteo da ga čačkam (bootloader itd.).

Mislim da je to to...Ide poko loko f1 :)))
 
Poslednja izmena:
Ne moze ni jedan od budzetlija da pridje Poco-u sa kamerom, iz prostog razloga sto Poco ima isti senzor kamere i isti chipset kao Pixel 3, GCam se portuje vrlo lako, instalira se kao normalna aplikacija i odlicno radi.

Mi 8 ima isti senzor, nesto bolji otvor blende, OIS i verovatno bolju optiku, fotke sa GCam su u rangu Note 9, toliko o tome.

@Blackgeorge

Ako su ti slike bitne, razmisli i o Mi 8, vidim da pisu da ga jos ima u Mi Shop-u za 40k :)
Poco je plasticno smece od 300e.. i kamera mu je krs u odnosu na neke mnogo jeftinije telefone... kakav bre Pixel majko moja...a ekran mu ima backlight bleed...kineska lazipara sa sve tim otvorom blende pa i da je kao kod nekog profi nikona....

Taj mi8 nisam imao al ajd da ti verujem, cisto sumnjam, i na "slepo" mogu da se kladim da kamera vezu nema ni sa jeftinijim telefonima u teskim uslovima slikanja, mani N9 preozbiljno je to... nije ni za pomenuti ovde..

Gcam je jos jedan od mitova, osim nekih nacina slikanja koje stock nema, dobija se jedno veliko nista... jeste gcam odlican, lepo sredjen program i ima lepe modove slikanja ali na kvalitet slike, detalja se ne dobija nista. Cak ponegde stock odradi bolje...i da, imao sam ga na svim telefonima, njih 30+ i to samo zbog photosphere i nista drugo...osim raznih bagova i sfere koja isto baguje ponekad, nisam nasao nista drugo. Mozda je taj mi8 kao sto mu je ime cudo neko nzm...

Ova A klasa ako je poredimo sa one iz 2017 je stvarno otisla mnogo nisko bar u kvalitetu izrade. Ranija A klasa je imala izradu (kuciste, stakla,ip68) kao s klasa i vredelo je platiti sada po meni ne vredi ovoliko koliko kosta... lepi jesu nema sta...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poco je plasticno smece od 300e.. i kamera mu je krs u odnosu na neke mnogo jeftinije telefone... kakav bre Pixel majko moja...a ekran mu ima backlight bleed...kineska lazipara sa sve tim otvorom blende pa i da je kao kod nekog profi nikona....

Taj mi8 nisam imao al ajd da ti verujem, cisto sumnjam, i na "slepo" mogu da se kladim da kamera vezu nema ni sa jeftinijim telefonima u teskim uslovima slikanja, mani N9 preozbiljno je to... nije ni za pomenuti ovde..

Gcam je jos jedan od mitova, osim nekih nacina slikanja koje stock nema, dobija se jedno veliko nista... jeste gcam odlican, lepo sredjen program i ima lepe modove slikanja ali na kvalitet slike, detalja se ne dobija nista. Cak ponegde stock odradi bolje...i da, imao sam ga na svim telefonima, njih 30+ i to samo zbog photosphere i nista drugo...osim raznih bagova i sfere koja isto baguje ponekad, nisam nasao nista drugo. Mozda je taj mi8 kao sto mu je ime cudo neko nzm...

Ova A klasa ako je poredimo sa one iz 2017 je stvarno otisla mnogo nisko bar u kvalitetu izrade. Ranija A klasa je imala izradu (kuciste, stakla,ip68) kao s klasa i vredelo je platiti sada po meni ne vredi ovoliko koliko kosta... lepi jesu nema sta...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Nalupeta se ti ovde za medalju.....

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poco ima top kameru za generalnu primenu uz pomoć Gcam, pogotovo ko ume da slika. Saglasan da nema previše detalja, ali to većini nije ni važno, a obzirom na medije kojima se razmenjuju slike, tj. najčešće Web. U odnosu na flagshipe iz prošlih generacija je skok napred. Ima boljih kamera, ali ne u ovom cenovnom rangu, niti većini te bolje kamere mnogo mogu pomoći u slikanju. Detalji na uveličanoj slici su najmanje bitna stvar, ali to najčešće prvo gledaju ljudi koji zapravo ne umeju da naprave lepu fotografiju.

Molim te ne širi dezinformacije.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno