Šta je novo?

Samsung Galaxy A50

Ovih dana sam se igrao sa ženinim A50 ( MTS, na njemu 10) i kada sam preko Speedtest-a merio wifi brzine na 5Ghz pokazuje (kilavo) oko 30Mbps, upload je OK(15Mbps).
Probam na drugom A50 (Telenor, 9) iste brzine.
Sada uzmem Huawei P30lite i probam (80 Mbps).
Ovo pišem, jer na mom starom Galaxy S5 imam brzine od 250 do 270Mbps (od 300/15).
Sva merenja u 10 min. isto mesto (ista stolica). Proverio 2-3 puta.
Ruter (xiaomi Mi 3G) radi na 48 kanalu, nema u etru drugih mreža.
Može li neko da mi kaže koje Vi brzine imate preko wifi na 5Ghz?
Hvala
 
Ovih dana sam se igrao sa ženinim A50 ( MTS, na njemu 10) i kada sam preko Speedtest-a merio wifi brzine na 5Ghz pokazuje (kilavo) oko 30Mbps, upload je OK(15Mbps).
Probam na drugom A50 (Telenor, 9) iste brzine.
Sada uzmem Huawei P30lite i probam (80 Mbps).
Ovo pišem, jer na mom starom Galaxy S5 imam brzine od 250 do 270Mbps (od 300/15).
Sva merenja u 10 min. isto mesto (ista stolica). Proverio 2-3 puta.
Ruter (xiaomi Mi 3G) radi na 48 kanalu, nema u etru drugih mreža.
Može li neko da mi kaže koje Vi brzine imate preko wifi na 5Ghz?
Hvala

Kod mene 60Mbps na A50. Ista pozicija Huawei p30, 90Mbps. Mislim da imam oko 100 Mbps na Sbb.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Pogledajte prilog 284690
Pogledajte prilog 284691
 
Poslednja izmena:
Ima li jos neko situaciju sa Viber pozivima?

Skoro svaki poziv se ponasa tako da telefon zvoni, ali se na ekranu nista ne prikazuje.

Podesio sam da ne cuva bateriju na ustrb Vibera, ukljucene su mu notifikacije i apdejtovana je aplikacija na poslednju verziju.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Meni radi normalno, samo sto se desilo da u jednom momentu su poruke mutirane, odnosno da je izabrani ton za notifikacije Tiho ... To sam promenio i radi normalno.
 
Uspeo sam sa verzije 505F da predjem na 505FN uz Odin. Jeste otisak mnogo brzi na 505FN. Nego sad mi u csc ostao rep od prethodnog turskog. Dal tl moz da utice dalje na Ota ili cu.morati da vratim originalni 505f firmware, ako neko zna da mi pojasni?Screenshot_20200627-161123_Settings.jpg

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Na kraju sam ipak flesnuo indijski firmware. Oni uvek prvi dobijaju nova unapredjenja. Evropske verzije samo dobijaju brze google zakrpe koje mi nisu uopste bitne.
Vidim indijska verzija ima i call recorder, cool.
Regularno mi stigao Ota i za nju bez obzira sto se vuce rep od turskog. Tako da ne mrdam vise sa ove verzije.
Screenshot_20200630-095918_Android System.jpg

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Za Telenor verziju A50 stiže tek svaki drugi-treći update. Za MTS stiže svaki, i uvek stigne par dana/nedelja pre Telenora.
Zna li neko kako uopšte ide ta politika update-a i ko tu bira koji update se pušta a koji ne?
Nije da mi je nešto važan svaki update, nego me uopšteno interesuje.
Pozdrav
 
Za Telenor verziju A50 stiže tek svaki drugi-treći update. Za MTS stiže svaki, i uvek stigne par dana/nedelja pre Telenora.
Zna li neko kako uopšte ide ta politika update-a i ko tu bira koji update se pušta a koji ne?
Nije da mi je nešto važan svaki update, nego me uopšteno interesuje.
Pozdrav
Kod Samsunga moz da se fleshuje koji oces rom preko Odin-a, da rebrandujes, ne moras da čekaš ota.. Samo vodis racuna da bude ista verzija bootloadera kod rebranda i to ti je to. Barem kod Samsunga to boranija i to je veliki plus kod ovog OS, za razliku od Huawei.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
kakva je procedura da ubacim indijski rom u a50 fn iz telenora
Samo gledas da ti bootloader bude isti, tipa U5 mora U5, ili S5 mora S5 . Koristis Odin, a firmware skidas preko pc varijante aplikacije Samfirm.
https://youtu.be/owwjv2oahqs

https://youtu.be/wk8lSv4uW7w

Naravno napravi backyp pre toga, jer ces sve obrisati. To je to.
Ovo je kod mene poslednji i oznake firmware koje pratis. ODM znaci multrirom za podrucje Indije ili INS. Posto imas 505f i za druge neke regione. Kad ofleshujes onda nakom toga regulaeno stize Ota za Indiju. Naravno NFC gubis fleshovanjem ovog roma jer te verzije i nemaju hardverski nfc.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

cfecb41942615245c25124203929068e.jpg
 
Poslednja izmena:
nisam uspeo da nadjem indijski rom za bootloader u5
a505fxxu5btf4
 
Poslednja izmena:
Gde se bese nalazi opcija sa wifi power saving mode? Nikako ne mogu da je nadjem, vrtim 2 sata i nista
 
Ima li još neko problem sa brzinom mobilnog interneta čim se ubaci druga kartica u telefon? Ako su obe kartice aktivne, obori mi brzinu neta 4 puta sigurno na obe kartice. Prilikom testa, protok je prilično nestabilan sa ogromnim skokovima. Kada isključim jednu od kartica, protok se vraća u normalu.

Mada čak i sa jednom karticom brzina neta je manja od brzine koju imam na Galaxy S7, i to za za 20-30%. Modem kod Exynos 9610 iz A50 bi trebalo da bude istih karakteristika kao modem kod Exynos 8890 iz Galaxy S7. Ali imam utisak da je procesor od A50 peslab da izvuče maksimalne brzine dostupne na mreži. Čak mu je i kod vajfaja problem da izvuče maksimalnu brzinu.

Još neko sa istim problemom kada ubaci dve kartice?
 
Poslednja izmena:
Ima li još neko problem sa brzinom mobilnog interneta čim se ubaci druga kartica u telefon? Ako su obe kartice aktivne, obori mi brzinu neta 4 puta sigurno na obe kartice. Prilikom testa, protok je prilično nestabilan sa ogromnim skokovima. Kada isključim jednu od kartica, protok se vraća u normalu.

Mada čak i sa jednom karticom brzina neta je manja od brzine koju imam na Galaxy S7, i to za za 20-30%. Modem kod Exynos 9610 iz A50 bi trebalo da bude istih karakteristika kao modem kod Exynos 8890 iz Galaxy S7. Ali imam utisak da je procesor od A50 peslab da izvuče maksimalne brzine dostupne na mreži. Čak mu je i kod vajfaja problem da izvuče maksimalnu brzinu.

Još neko sa istim problemom kada ubaci dve kartice?

Za Wifi, Speedtest , Sbb, protok 100mbps, sa A50 izvucem oko 60mpbs, a sa Huawei P30 oko 90 mbps, sto potvrdjuje tvoju konstataciju da je slabije na A50 za oko 30% u odnosu na jace modele. To za dve sim kartice ne znam imam SS model, ali verovatno je tako kako si i naveo.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Hvala ti na odgovoru. Našao sam u međuvremenu na još nekim forumima u inostranstvu gde ljudi potvrđuju da sa dve sim kartice internet na A50 radi očajno.

Bilo bi dobro da znamo da li je ovo specifičnost slabijih modela ili je rasprostranjeno na svim Samsung telefonima. Ne znam kako se ovde ljudi bore sa time ali mene izluđuje. Menjam ga prvom prilikom za neki jači model. Samo je pitanje da li i A71 boluje od ovoga ili bi možda trebalo da damo 1000 dolara da bi normalno koristili net na 2 kartice.
 
Hvala ti na odgovoru. Našao sam u međuvremenu na još nekim forumima u inostranstvu gde ljudi potvrđuju da sa dve sim kartice internet na A50 radi očajno.

Bilo bi dobro da znamo da li je ovo specifičnost slabijih modela ili je rasprostranjeno na svim Samsung telefonima. Ne znam kako se ovde ljudi bore sa time ali mene izluđuje. Menjam ga prvom prilikom za neki jači model. Samo je pitanje da li i A71 boluje od ovoga ili bi možda trebalo da damo 1000 dolara da bi normalno koristili net na 2 kartice.
Ma imas telefone da biras za 250, 300 eur. "A" klasa Samsunga je losa i tu price nema. Ja ga koristim samo za filmove, yt, surf, kucna varijanta, zato sto ima stvarno super ekran kao i svaki Samsung, dugo drzi bateriju i zvuk na sluskama nije los. Dobar je i OneUI sistem u globalu. Sve ostalo ukljucujuci kamere, 4g, brzinu imam drugi telefon.

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
U svakoj klasi Samsunga bi trebalo izbegavati exynos procesore...
 
Moj samsung s3 je bio sa exynos, dusu sam mu vadio sa romovima i modovima a o igricama da ne pricam i to sve tako 4 godine dok me nije smorio i dao ga tati, tata ga pregazio traktorskom prikolicom prsao skroz bio, zamenjena maska cela i ekran, eno sad mu sestra vadi zadnji atom snage, msm da sam mu zamenio 4 ili 5 baterija vise se i ne secam... Tako da ne bih rekao da su losi i da ih treba izbegavati al da ima boljih, ima...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Hvala ti na odgovoru. Našao sam u međuvremenu na još nekim forumima u inostranstvu gde ljudi potvrđuju da sa dve sim kartice internet na A50 radi očajno.

Bilo bi dobro da znamo da li je ovo specifičnost slabijih modela ili je rasprostranjeno na svim Samsung telefonima. Ne znam kako se ovde ljudi bore sa time ali mene izluđuje. Menjam ga prvom prilikom za neki jači model. Samo je pitanje da li i A71 boluje od ovoga ili bi možda trebalo da damo 1000 dolara da bi normalno koristili net na 2 kartice.

koje su ti cifre?

meni na a70 wifi daje 130mbps na 5g, ali merio sam i više, sad su neki ukućani drndali po mreži dok sam merio...na 4g data dobijam 40mbps...ali imam samo jednu karticu...

koje su ti vrednosti sa jednom karticom a na koliko padnu kad uključiš obe? nisam takođe shvatio jel se žališ na wifi ili data internet brzinu?
 
nisam takođe shvatio jel se žališ na wifi ili data internet brzinu?
Zapravo problem su obe stvari.
Vajfaj na A50 ostvaruje brzinu od 30-tak Mbps dok S7 na istom vajfaju ide nešto preko 70 Mbps.
Što se tiče 4G, dešava se da kada su obe kartice aktivne, brzina biva oborena i do 4 puta. Na primer umesto 20-tak Mbps, zna da padne na 5-6.

Inače, jedna zanimljivost... Iako Exynos 9610 u A50 dopušta 4G preko tri strima (3CC), Samsung je ovo onemogućio pa A50 može da radi samo preko dva 4G strima (2CC). Ovo za posledicu ima da će net biti uvek sporiji na mestima gde su operateri pustili tri strima. A70 podržava 3CC.
 
Nazad
Vrh Dno