Šta je novo?

Outward

Glenn

Čuven
Učlanjen(a)
16.07.2008
Poruke
5,251
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 9 5900X, MasterLiquid 120
Matična ploča
AORUS ELIT
RAM
64GB
GPU
3070 STRIX
Storage
970 EVO Plus 2TB, 980 PRO 2TB
Zvuk
Z906
PSU
RM750X
Monitor
Gigabyte M32U & HP 27i
Miš & tastatura
G502 Lightspeed & G613
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Pametni uređaji
Otirač RMCPA 00022 40x60cm
Steam
Punk
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
"No remarkable journey is achieved without great effort. Outward is an open-world RPG where the cold of the night or an infected wound can be as dangerous as a predator lurking in the dark. Explore the vast world of Aurai, embark on memorable adventures alone or with your friends. "




https://store.steampowered.com/app/794260/Outward/

Zapoceo igrati. Na prvu izgleda zanimljivo. Bas sam trazio slican RPG.
 
Poslednja izmena:
Gledao malo stream dok su igrali, borba deluje uzasno, a i ostatak deluje bas amaterski i low budget.
Mada mozda gresim to su prvi utisci :D
 
Mene stilski dosta podsjeca na breath of the wild. Will see, tek sam poceo.
 
Realno, nastavak Gothic-a u velikoj meri, a i grafika je takva, na nivou DX9 igara, cak sto vise, neki prosek DX9 grafike, jer recimo, Witcheru 2 ne moze prici.
E sada, problem je sto ima losije performanse od Witchera 3, koji izgleda kao 10 godina novija igra, a ne 4 godine starija :D
I fizika i mehanika su tu negde oko 2009. godine.

Pored toga, za sada mi se svidja fazon, deluje sarenoliko, javljam kada budem malo vise igrao, a za sada su solidni utisci, mada je 40e za ovo nerealno, 20e bi bilo ok cisto nostalgije radi :)
Svideo mi se "Potato" preset grafike :D

Outward_2019_04_11_13_55_20_855.jpg Outward_2019_04_11_14_17_54_873.jpg


Bilo bi fenomenalno kada bi povecali svoj tim 10 puta i napravili ozbiljnu igru.
 
Poslednja izmena:
Na RPG codex forumu čovek sa Xardasom na slici avatara nahvalio igru... Kupljeno :d
 
Na PS4 ovo je maltene hard core igra, jer imaš samo jedan save :zgran: ... U stvari ima dva, ali ako hoćeš da učitaš manualni save moraš prvo da obrišeš auto save :wall:
 
Pogledah youtube video...kakav flashback u Gothic dane :D
Mislim da cu da kupim ovo cim uhvatim malo vremena da je odigram.
 
Nešto između Gotika i Shroud of the Avatar.
 
Odlična igra. Prava RPG avantura bez grinda, samo istraživanje. Borbe su izazovne i taktičke, oprema se haba i mora da se pazi na razne boleštine i zaraze koje mogu da te zakače. Savetujem da se pre borbe baci ranac, jer se mnogo lakše tako kreće i vitla oružjem.

Što se tiče ovih boleština, sinoć sam morao da vratim upis od par sati unazad, jer sam zanemario neku stomačnu infekciju. Zbućkao sam jaja i neke pečurke i pojeo, u početku nije bilo strašno, ali se kasnije iskomplikovalo da sam povraćao sve što sam pojeo.
 
Poslednja izmena:
Performanse ocajne, ne secam se losije optimizovane igre od ove, jako me nervira sto ne mogu dimam 60fps na 4k.

Pored toga, trebao bi svako makar malo da je igra, bas je tradicionalan rpg u svakom smislu, bas onaj starinski rpg smek, plus survival.
 
Baciš ranac kada se boriš da se možeš "rollati" ali je problem ako zagines. Ostanes bez njega. Moras ga ici traziti.
 
U pravu si, to može biti problem. Nisam još zaginuo, ali sam sada malo čitao o tome. Kažu da se u tom slučaju ikonica ranca pojavi na kompasu, a ako te ubiju humanoidi, čak i ako ti je ranac bio na leđima, možeš imati problem da ga vratiš i da mogu neke stvari nestati iz njega.
 
Performanse ocajne, ne secam se losije optimizovane igre od ove, jako me nervira sto ne mogu dimam 60fps na 4k.

Pored toga, trebao bi svako makar malo da je igra, bas je tradicionalan rpg u svakom smislu, bas onaj starinski rpg smek, plus survival.

Izvini sto cu te pitam, ali jel moras u svakoj temi da kukas kako nemas 60 fps-a u 4k ili da nema sli podrsku?

Ako ti je 4k vec toliko bitan izvoli druze pa odresi kesu pa kupi dve RTX 2080Ti, onda ces samo da kukas za sli podrskom.

Nije mi jasno da se toliko na silu hoce uvede 4k u standardni gejming.
 
Izvini sto cu te pitam, ali jel moras u svakoj temi da kukas kako nemas 60 fps-a u 4k ili da nema sli podrsku?

Ako ti je 4k vec toliko bitan izvoli druze pa odresi kesu pa kupi dve RTX 2080Ti, onda ces samo da kukas za sli podrskom.

Nije mi jasno da se toliko na silu hoce uvede 4k u standardni gejming.

Uvek se nadje neko, dzaba trosis reci :)
 
Izvini sto cu te pitam, ali jel moras u svakoj temi da kukas kako nemas 60 fps-a u 4k ili da nema sli podrsku?

Ako ti je 4k vec toliko bitan izvoli druze pa odresi kesu pa kupi dve RTX 2080Ti, onda ces samo da kukas za sli podrskom.

Nije mi jasno da se toliko na silu hoce uvede 4k u standardni gejming.

A zasto si se ti momce toliko uzbudio oko toga sto sam ja rekao da je igra ocajno optimizovana?

Igra ima performanse igre iz 2019. godine, sa grafikom iz 2010.
Kao sto sam i rekao, steta sto je lose optimizovana, ne vidim zasto tebe to toliko pogadja?

2080ti isto nema 60fps, jer nije do jacine hardvera, vec lose optimizacije.
Ova igra bi na 4k trebala da radi na 1070.

Ko sam ja da bilo sta negde uvodim?
Pritom, sta je standardan gaming?

Imam 4k tv umesto monitora i volim da igram igre u 4k rezoluciji, kako je to tvoj problem?

Ovakvim, nicim izazvanim ispadima, samo pokazujes jednu svoju jako ruznu karakternu osobinu, kao i oni koji se sloze sa ovakvim bespoentnim izlivom kompleksa.

Mogli ste vas dvojica barem jedan post pre ovoga napisati, da barem ispadne da ste probali igru, da ste u temu usli jer vas ista zanima...
 
Poslednja izmena:
Igru sam skinuo probao video da mi se ne dopada i obrisao. I ne vidim sta je tu problem, sto bih komentarisao igru koja mi se ne dopada? Problem je taj sto ti druze u svaku temu koju si usao si kukako kako neka igra nema podrsku za sli i sada nova atrakacija kako nemas 60 fps-a u 4k. Do samo pre godinu dana je bila prica da bez 60 fps-a i full hd to nije igranje jer neki gejmeri ne mogu da igraju ako fps nije zakljucan.

Cekaj po cemu kompleksi? Zato sto sam reko da si malo dosadan, zato mislis da sam ljubomoran na tvoj hardver. Ako si svestan da je igra lose optimizovana cemu onda naglasavanja toga da igra radi lose u 4k? Jel to da po ko zna koji put naglasis ljudima da imas 4k tv i da imas hardver koji moze da ga izgura ali da je lose napravljena igra.
 
Sto na umu, to na drumu ;)
Nisi usao u temu da kazes da ti se ne svidja igra zbog toga i toga(verovatno nisi ni probao, ali ajde da kazemo da si igrao), nego si usao da mene prozivas sto pricam o 4k performansama igre, sto samo govori o tvojim frustracijama.
Valjda da sam pricao kako lose radi u 1080p, onda je ok, tu ima razlike, onda ti ni ne bi ulazio u temu, a ja bih bio kul lik?

Niti sam nekoga terao da igra na 4K, niti govorio da je standard, niti inicijalno spominjao moj TV, niti moj hadrver, niti SLI, niti bilo sta sto si ti napisao, ali si ti to u mojim postovima procitao, pa kao sto rekoh, sto na umu, to na drumu ;)
Kojim to ljudima ja sta naglasavam? Ko su ti ljudi koje ja pokusavam da impresioniram mojim hardverom, koga to uopste zanima osim tebe?
Ovo je IT forum, sekcija PC igre, valjda se izmedju ostalog i o tome prica, a to sto ti to tumacis kao hvaljenje, samo je tvoj licni problem.
Pritom, koji ja to magicni hardver imam, kada sve zajedno kosta kao jedna bolja 2080ti?

Kako ti uopste padne na pamet da pricas o ovakvim glupostima...kako moze da ti zasmeta sto neko kaze kako mu igra lose radi? Koji je to nivo frustracija, da ti ulazis u temu koja te ne zanima, da bi nekoga napadao oko najobicnijih gluposti i pritom ispao najobicniji kiselic?
 
Sto na umu, to na drumu ;)
Nisi usao u temu da kazes da ti se ne svidja igra zbog toga i toga(verovatno nisi ni probao, ali ajde da kazemo da si igrao), nego si usao da mene prozivas sto pricam o 4k performansama igre, sto samo govori o tvojim frustracijama.
Valjda da sam pricao kako lose radi u 1080p, onda je ok, tu ima razlike, onda ti ni ne bi ulazio u temu, a ja bih bio kul lik?

Niti sam nekoga terao da igra na 4K, niti govorio da je standard, niti inicijalno spominjao moj TV, niti moj hadrver, niti SLI, niti bilo sta sto si ti napisao, ali si ti to u mojim postovima procitao, pa kao sto rekoh, sto na umu, to na drumu ;)
Kojim to ljudima ja sta naglasavam? Ko su ti ljudi koje ja pokusavam da impresioniram mojim hardverom, koga to uopste zanima osim tebe?
Ovo je IT forum, sekcija PC igre, valjda se izmedju ostalog i o tome prica, a to sto ti to tumacis kao hvaljenje, samo je tvoj licni problem.
Pritom, koji ja to magicni hardver imam, kada sve zajedno kosta kao jedna bolja 2080ti?

Kako ti uopste padne na pamet da pricas o ovakvim glupostima...kako moze da ti zasmeta sto neko kaze kako mu igra lose radi? Koji je to nivo frustracija, da ti ulazis u temu koja te ne zanima, da bi nekoga napadao oko najobicnijih gluposti i pritom ispao najobicniji kiselic?

Iritiras komentarima, ne znam zasto ocekujes drugaciju reakciju kad podsvesno znas da ce neko prokomentarisati tvoju zedj za 4k60fps.

Nemam potrebu da postujem na svaku igru i pricam o performansama i optimizaciji, ali volim da procitam o gameplay-u. Ako sam trebao da upadnem i da se "predstavim" tim putem da bih mogao da odgovorim indirektno vezano za postove kao sto je tvoj, onda bi forum bio do jaja, jer bi se javilo po 20 coveka i sa jedne i sa druge strane i tema bi bila zakljucana i ociscena, sto je neizbezno i ovde :D

A posto si ti prvi spomenuo "kompleks" drugom forumasu, koji nema konfiguraciju uopste a pritom si sigurno "overio" i moju budzet konfu (koja je usledila nakon konzole i po izlasku 2x1070 karticama, a ne nakon izlaska nove generacije), vidim da si i sam bas tezak kompleksas ali cekas da neko nagazi, pa da mu nabijes na nos da bi sebi olaksao i opravdao ulozen novac jer ako bi svi zanemarili da imas (pobogu) 1080Ti SLI onda bi bio uzaludan. Nista novo, nastavi, udarices o jos veci zid ovakvih anti-60fps forumasa bar do izlaska ps petice, pa ces oladiti i sam sa takvim postovima.
 
Poslednja izmena:
Uzeo tv na rate, otisao da uzmem jednu 1080ti, lik spustio sa 500 na 400e mozda i najbolji primerak 1080ti i ponudio jos jednu od 3 koje je imao u kompu, pa uzeo jos jednu za 2 dana, jer je prilika bila fenomenalna.
Pogotovo kada sam video da se ta graficka proizvodi od kraja 2017., tako da nije mogla biti starija od godinu dana.
Dakle, zajedno su placene kao jedna 2080, o kakvom hvaljenju ti pricas?
Pre toga imao Sharp 46" koji sam kupio 2008. godine.

Sve to, jer uzivam u hardveru i uzivam u lepoj grafici u igri, ne vidim sta je tu toliko strasno i za osudu?

Kupio sam 4k tv i na 55" ispred kojih sedim na 1m, razlika u 1080p koji mrlja sa antialiasingom i 4k je dupe i oko i naravnp da hocu sve da igram u boljoj, nativnoj rezoluciji(cs go igram na 120Hz 1080p, kao i ostale competition).
Dakle, igram u 4k i o tome pricam, pricao sam o 1080p kada sam imao 1070 i igrao u 1080p.

Kada je postalo sramota imati bolji hardver i igrati igre na boljim podesavanjima, pa tome tezim ceo zivot u igrama?
Dodatno, nalazimo se na IT forumu.

Prestao sam da igram igre na 970 gtx, dok nisam imao pare za 1070, na kojoj je sve radilo na 1080p 60fps.

Igram se od pca 486 pa onda Amige 1200 koju i dalje imam, a od pentiuma 4 i rive tnt 32mb, osnovno mi je bilo da igra radi na 60fps, osnovno mi je kako igra radi da bih mogao da uzivam u fluidnosti bez seckanja, pa onda kasnije ide da li je dobra i zanimljiva, jer to dolazi vremenom.

Ova igra ima jedan veliki problem, a to je nepostojeca optimizacija.
Razumljivo, s obzirom da je ovako zanimljivu igru pravilo njih 10.
Ne bi bio problem ni da radi na 50fpsa, ali je problem sto imam 70fps, okrenem se i doceka me pad na 30fps, zaboli me rame podsvesno, koliko mi se igra izretardira u sekundi.
Da je losa, ne bi me zanimalo da kukam, a ovako je greota i naravno da cu to da kazem u temi o toj igri za PC.

Poenta je da ste vas dvojica usli u temu samo da mene "spustite" i da kazete kako se ja hvalim mojim hardverom, bez ikakvog komentara i interesovanja o igri.
Ako to nisu kompleksi, ja ne znam sta je.
Ili treba da ne nazovem stvari svojim imenom?

I ne, nisam ni pogledao tvoju konfiguraciju, konfe gledam kada citam neke teme o problemima ili o preporuci za kupovinu necega.
Da je neko rekao da mu igra lose radi, pogledao bih konfu, ovako me ne zanima.


Sama situacija u kojoj ja objasnjavam ovakve nebuloze mi je krajnje morbidna.
 
Poslednja izmena:
Igra li neko sa kontrolerom ili svi sa tastaturom?

Kako se kreće lik, kao Shepika iz ME i Geralt iz TW3 ili kao lik iz Bethesdinih igara iz trećeg lica? Mislim na onaj osecaj da li je kao da gurate pijanca koji se tetura ili kliza kao kliker po staklu?
 
Ja igram na misu i tastaturi, ali sam probao sa gamepad-om i nije pijano, ostri su i brzi pokreti, tako da je vise kao kliker po staklu :D

Evo, ovde mozes steci utisak, mislim da ovaj igra na gamepadu, a i mislim da bi ljudi trebali pogledati ovaj video, jer lepo objasnjava zasto je igra super.



Usao malopre da probam gamepad, ali mi je igra vrisnula, save pukao, krenuo sam ispocetka, sto nije velika steta, jer sam imao svega 2 sata igre mozda, ali sada vrisnule teksture, cim se pomerim, propadam...morace reinstall.
Outward_2019_04_24_11_47_07_536.jpg
 
Igram ja kontrolerom na PS4 sve odlično radi.. 4k/60fps :D
Što se tiče kretanja, to zavisi od dosta faktora.. raspoloženja, bufova, zdravlja, natovarenosti. Ovaj moj se uglavnom tetura iscrpljen :-devil-: i natovaren ko mazga, zato savetujem da se baca ranac za vreme borbe.
Edit:
Još jedan savet, što pre ubaciti bleeding na oružje jer je ubitačan. Jednom zasečeš i pustiš da iskrvari.
 
Poslednja izmena:
Dodatno, prvo se za PS4 rade update-i jer ih Sony stiska :(
Za PC ce mozda doci jednog dana.

KeosToday at 8:32 AM
@everyone If you haven't noticed yet, the patch is up on PS4. Will update when Xbox is too. Here is the patch notes
- Region lock removed
- Items no longer disappear from backpack
- Issue with disappearing mana is fixed
- Broken map issue is no longer present
- Burac no longer gives skills for both players in multiplayer
- Holding the Lexicon in hand fixed
- Some more minor issues were resolved

Note that we started to work on texture improvements on PS4. We just started to adjust a few, and will look to get more of them in a future patch, so it is normal.
 
Treba obratiti pažnju, ima vremenski ograničenih kvestova. Ja sam izgleda za*mjau**mjau**mjau**mjau* jedan.
 
Ja sam onaj prvi uprskao(mada sam siguran da moras dostanes bez lighthouse-a radi price) tako sto sam stisnuo escape da pauziram i otisao do prodavnice , pa sreo drugara i zadrzao se poduze, a nisam izvalio da kada stisnes esc, ne pauzira se, nego moras da kliknes na pauzu [emoji23]

Sada ludim u "zatvor" tvrdjavi, jer kad god me ubiju u okolini, vraca me dole, vec 3 puta, bio umoran i ginuo, flipnuo sam :D
 
Ja sam uspeo da zadržim svetionik, ali ovaj kvest sam za*mjau**mjau**mjau**mjau* 200%.
onaj gradić Cierzo je u opasnosti, a ja ne mogu da nađem ključ od Vendavel tvrđave.. imao sam ga ali ne znam gde sam ga stavio.
Edit: ako si u zatvoru Vendavel tvrđave odličan skill za nož može da te nauči neka riba isto što robija tamo.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da sam 3. put dole, znam im imena kucnih ljubimaca do sada :D

Sve sam ih dole resio, nego me mraci sto sam se bio opustio i zaginuo, a ono me vrnulo dole :)
 
Ja sam već debelo zašao u kvestove Blue Chamber frakcije. Kad se uzme jedna frakcija kvestovi ostalih frakcija se više ne mogu rešavati, otprilike kao i u starom Gotiku. Ima nekih većih paralelnih misija koje verovatno mogu svi rešavati, ali sa drugačijim ishodom. Nemoguće je sve videti iz jednog prelaska. Čak i da bi video posledice različitih odluka u jednoj frakciji mora ponovo da se igra, jer imaš samo jedan upis na raspolaganju... kao i u Baldbornu, ako si poslao nekog NPCa u Josefka kliniku, gotovo, ode u kliniku :-devil-::d.. čekaj drugi prelaz pa ih šalji drugde.

Boleštine mogu da prenesu i raznorazna divlja stvorenja ako te zakače u borbi..
Predugo odlaganje nekih misija može imati ozbiljne posledice..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno