Šta je novo?

Acer A515

mikimile

Poštovan
Učlanjen(a)
19.06.2017
Poruke
10
Poena
54
Došlo vreme da pazarim nov laptop.
Nađoh vrlo povoljno (750e) Acer Aspire a515

- Intel Core I7-8550U (4 X 1.80Ghz / 4,00Ghz Turbo, 8Mb Cache)
- 15.6" Full Hd (1920X1080) Led Matt
- 12Gb Ddr4 2400Mhz
- 1000 Gb Sata 5400Rpm + 128 Gb M.2 Ssd
- Nvidia Geforce Mx130 2Gb Gddr5

Moje neke želje su bilo ok procesor, min12gb rama i ssd. Komp će se uglavnom koristi za frontend dev i pomalo dizajn, photoshop i ilustrator.

E sad zašto pišem. Nisam do sad imao od Acera ni jedan laptop, i dosta ljudi sa kojima sam pričao mo kažu nemoj acer nadji nešto bolje, nisu dobri, itd... Pa se sad u poslednji trenutak premisljam, od drugih proizvodjaca sa sličnim komponentama nisam našao ništa slične cene, sve je bar 200 300e skuplje. Razmišljam sve su to iste komponente ko i u drugim laptopovima jedino možda kvalitet kućišta može da se razlikuje.

Kakva su vaša neka iskustva sa Acerom, imate li neku preporuku za drugi laptop?





Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pošto mi je grafika nebitna, da li stvarno ovaj procesor u hp-u - 4gb rama vredi 50e više

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Slažem se sa Ivanom da je bolje i5 i 1050 iako je -4gb rama koje možeš da dodaš za mali novac, što se Acera tiče prvi laptop te marke sam uzeo pre jače od godinu, baš A515 model, ali slabiji (550e tada) I3, MX150, 8gb ram, SSD 128 + 1tb HDD i nadmašio je moja očekivanja. Kvalitet izrade je skroz ok, metal dole gore plastika ali fina, ono što me je baš oduševilo je tišina, fan se retko pali i nema potrebe za time i temp su mizerne (isto frontend i PS/IL uglavnom), tako da imam pozitivan utisak o toj seriji. Svakako bolje ići na HP iznad, ali ti ispisah moj utisak ako se ipak odlučiš za Acer A seriju.
 
Nazad
Vrh Dno