Šta je novo?

Telefon do 150 EUR

cronnin

Slavan
Učlanjen(a)
05.10.2007
Poruke
650
Poena
320
Treba mi preporuka za telefon, cenovni opseg recimo 100-150 EUR. Traži se što bolja kamera, a od aplikacija se koristi samo Viber.
Fon je za stariju osobu kojoj se slomio stari Samsung J3, a kojim je bila zadovoljna. Dakle, bez ikakvih upgradeova, zezanja, da radi stabilno, jednostavno i brzo out of the box, i da ne mora skoro da se menja (da se uči ponovo).
 
Sta je prednost Samsungovog tastera? Ja sam majci ostavio Nexusa, pre toga je koristila neki Xiaomi, i snalazi se bez problema, u principu koristi Viber i Photos. Kameru da ne komentarišem. :)
 
Definitivno Redmi Note 5
 
I meni se čini najbolji. Onda dva pitanja:
1. Kako će da stoji sa rezervnim delovima u narednih par godina?
2. Kakva je slika na ekranu u odnosu na Samsungov AMOLED?
 
Imaš i Redmi 7, noviji od svih, biće duže podržan za nadogradnju. Baterija brutalna, traje i traje.
Note 5/Note 6 Pro odlični i dalje, ako hoće noviji model Redmi 7.
Za takve potrebe najbolje da osoba vidi šta joj se sviđa i to izabere.
 
U svakom slučaju bolje RN5 jer je jeftiniji, R7 možda lepši, ali 720p ekran na 6.3 inca ne ide :D
 
720p, losija kamera, losiji GPU deo chipseta, plasticna ledja, jedino ako je jeftiniji 30-40e od RN5/RN6 Pro vredi razmatrati.
 
Što se nece desiti, eventualno ce biti iste cene +- 10e, što opet iziskuje RN5/6 kao BB do 150e, meni lično petica lepša.
 
Zasto se ne razmatra a2 lite pored rn 6 pro?
Jeste da Rn6 pro ima bolji procesor i malo bolju kameru, ali a2 lite je čist android sto je po meni prednost u odnosu na miui.
 
Losija kamera, osetno losiji chipset, Android One je svakako prehajpovan i ne radi nista brze od MiUI-ja, cak se neretko desi da Android One uredjaj (Nokia, Xiaomi) ima bagove u softveru, da podrska kasni, da se ti isti bagovi provlace duze vreme bez popravke, tako da to sto je Android One ne garantuje softver bez bagova.
 
I meni treba preporuka.
Uzimam telefon osobi kojoj treba za pozive, viber, citanje vesti na internetu i gledanje slika i videa koji dobija na viber.
Znaci totalno entry level.

Iskreno mislim da je i 150e mnogo za to, ali ne mogu nikako da se odlucim :)

Krenem da gledam Redmi 6A koji je 100-110e, pa onda kazem dodaj jos 15e pa uzmi bolji, pa onda jos 10-15e za jos bolji, itd...

Da li gledati i neku alternativu ako postoji za male pare ?
Motorole, Huawei ?

Budzet je do 150e maks, ali mislim da moze da se uklopi i za dosta manje.
 
Dupli post, ali da napisem da je odluka pala na Resmi 5A za 90e.
Trebalo bi da je i vise nego dovoljan za tu namenu, a i cena je odlicna
 
On ima neki mediatek helio procesor umesto snapdragona, mozda gresim ali mislim da je na 5A bolji
 
Sve sto ima A na kraju je za izbegavanje.

Redmi 5, Redmi 5 Plus ili Redmi Note 4 ako mogu da se ulove novi/relativno novi, to je dobra kupovina.
 
Nazad
Vrh Dno