Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Склонили су онај пост о позиву УГ за понуду уговора... страшно... Или се овде неке мутне радње изводе нама "иза леђа" или их је неко мало чукнуо по глави и рекао им да обришу ту глупост :d :d
 
Kod mene u ulici svaki dan ih vidjam da cackaju nesto na banderi ali bukvalno svaki dan. I obavezno mi padne download pa moram restartovati ruter.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Склонили су онај пост о позиву УГ за понуду уговора... страшно... Или се овде неке мутне радње изводе нама "иза леђа" или их је неко мало чукнуо по глави и рекао им да обришу ту глупост :d :d

Jeste čudno što su sklonili, ali ostao je jedan "primerak" ovde: https://mts.rs/O-Telekomu/Medija-centar/a88925-Poziv-United-Mediji-za-predlog-ugovora.html.
 
Poslednja izmena:
Pa realno to bi moglo da se dogodi, ali samo pod uslovom da jedna od klauzula ugovora glasi da Telekom pusti emitovanje Arene na SBBu. U suprotnom, siguran sam da nema nikave sanse da se bilo sta od toga ostvari,.
 
Sve si u pravu. Znaci ako jednog dana prestane eon da ti radi to znaci da je SN blokirala pristup?
Ja bih na tvom mestu odjavio SN i odmah presao na Eon i Telenor,cisto zbog drugog momenta.

Ti nikada nećeš biti na mom mestu niti imaš šanse da se približiš.

Shodno tome su ti teorije i saveti bekorisno-bespredmetni jednako kao i gorekvotovani post.
 
Ja sto se tice interneta nemam alternativu, zapravo imam krs adsl koji ne uzimam u razmatranje. Posto nemam ugovornu obavezu u ovoj silnoj prepisci i razgovoru sa njihovim operaterima, ostalo je da ce me pozvati iz neke sluzbe za brigu o korisnicima ( kako ovo zvuci neverovatno [emoji23] ) sa predlogom za dalju saradnju. Kazu da ne mogu da umanje pretplatu, ali mogu da mi dodaju neke benefite, tipa veci paket po ceni manjeg ili neku uslugu gratis. Ako to bude delimicno cu da umanjim stetu koju su mi ucinili.
Iskreno najvise bih voleo da drzava preuzme infrastrukturu( nesto slicno kao predajnike u emisionoj tehnici) i da onda svi nude svoje pakete, a mi biramo provajdere. Mislim da je to san koji je tesko ostvariv u Srbiji.

Послато са TA-1053 помоћу Тапатока

Da, nemaš izbora, eventualno dokupiš EON van mreže ako ti trebaju njihovi kanali. ADSL je besmislen zbog brzine i kvaliteta, bolje SN net, 60 ili 120, sasvim dovoljno u ovom trenutku. Ne verujem da će korisnicima umanjivati račun, ili će ti dati tv po tvom free ili otključati neke pakete, ako dobiješ uopšte nešto, možda samo kupuju vreme. Inače, oni dobro znaju u kom gradu i na kojoj lokaciji postoji konkurencija pa se tako i ponašaju, otuda ove razlike u ponudama u odnosu na lokaciju. Ako znaju da nemaš izbor, pregovaračka pozicija ti je loša. A pošto biraš između Supernove (Telekoma) i Telekoma, svakako korisnik ostaje u kući, mala šteta za njih, svejedno im kuda ćeš. Kod tebe nema ponude "pređite sa SBB kod nas, evo 12 meseci free van svakog zvaničnog cenovnika".
 
^ Zapravo nije bolje, jer taj SN net od 60/120 toliko puca i varira do te mere da je neupotrebljiv , ja dok sam imao adsl imao sam uvek tih 10mbps ping oko 20 bez packet loss ali uvek od kad sam presao na ovo djubre net je u 80% slucajeva 1-5mbps sa jiterom oko 200 i packet loss 3-80% sad znam da je to do njih to smo sredili pre nekih mesec dana kad su menjali kablove na banderama ali druze to me je kostalo pola godine nemanja interneta tj placanja vip kucng neta
 
A ne zna covek sta je gore od te dve kombinacije. Uzeo sam Total, prvenstveno zbog oca, jel njemu je sve problem kad mora vise od dva dugmeta da stisne. Kad bih mogao samo karticu da ubacim u tv to bi bilo komforno resenje, ovako sa dva daljinska, prebacuj, bas je glupo

Послато са TA-1053 помоћу Тапатока
 
A ne zna covek sta je gore od te dve kombinacije. Uzeo sam Total, prvenstveno zbog oca, jel njemu je sve problem kad mora vise od dva dugmeta da stisne. Kad bih mogao samo karticu da ubacim u tv to bi bilo komforno resenje, ovako sa dva daljinska, prebacuj, bas je glupo

Послато са TA-1053 помоћу Тапатока

To mene tek čeka kod matoraca. Dao sam im šifru za EON da imaju na telefonima jer su na Pošta netu izgubili UG kanale, pa ću da im menjam provajdera kad istekne obaveza. Pošta im nakon ukidanja kanala u decembru nije dala raskid bez isplate besplatnih meseci, u Opštim uslovima imaju odrednicu da mogu po toj ceni da isporučuju minimalni broj kanala, npr. 35 ili tako nešto. Preslatki su! Da znate da ima i restriktivnije od Supernove... Ali zato im je net 30+super izbor kanala koštao 2000 rsd. Dumping. No, bez UG kanala ćorak ponuda. Jedva sam ih navikao na dva daljinca, ne smem i treći da im donosim. Ima da me ukinu, kod Supernova UG kanale! :p
 
Ti nikada nećeš biti na mom mestu niti imaš šanse da se približiš.

Shodno tome su ti teorije i saveti bekorisno-bespredmetni jednako kao i gorekvotovani post.

U pravu si. Daleko sam ja od tebe. Izvini.
 
To mene tek čeka kod matoraca. Dao sam im šifru za EON da imaju na telefonima jer su na Pošta netu izgubili UG kanale, pa ću da im menjam provajdera kad istekne obaveza. Pošta im nakon ukidanja kanala u decembru nije dala raskid bez isplate besplatnih meseci, u Opštim uslovima imaju odrednicu da mogu po toj ceni da isporučuju minimalni broj kanala, npr. 35 ili tako nešto. Preslatki su! Da znate da ima i restriktivnije od Supernove... Ali zato im je net 30+super izbor kanala koštao 2000 rsd. Dumping. No, bez UG kanala ćorak ponuda. Jedva sam ih navikao na dva daljinca, ne smem i treći da im donosim. Ima da me ukinu, kod Supernova UG kanale! :p

To sa roditeljima je i meni najveći problem. Morat ću 99% da otkažem SN i prebacim se kod SBB. Tenis i Đoković su glavna stvar za moje. Da uzimam još EON sport to bi bio treći daljinski po televizoru, moji bi se totalno pogubili. I sa 2 daljinska me zovu bar jednom dnevno da pomognem.
 
Ti nikada nećeš biti na mom mestu niti imaš šanse da se približiš.

Shodno tome su ti teorije i saveti bekorisno-bespredmetni jednako kao i gorekvotovani post.
Uopste nisi u pravu. Ne znam koji je tvoj problem, lepo ti je receno do cega je a ti izigravas nesto...
U pravu si. Daleko sam ja od tebe. Izvini.
Batali ga, vidis da nekima ne vredi po 100 puta objasniti, objasnis mu sve a on i dalje tera svoju pricu...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Ja sam trenutno zadovoljan sa Supernovom. Internet mi je 99% mojih potreba i bez problema velikom brzinom (super par paket) skidam fajlove, otvaram stranice, gledam youtube, live streaming. Od TV kanala gledam Viasat Nature, BBC Earth, Discovery, TLC.

HBO više nemam jer nam je istekao novogodišnji free period. Dobre su nove serije - Novi Papa, Čudovište iz močvare, kao i filmovi. U principu ne mora toliko da se koristi torrent ko ima HBO :)

I to sve za samo 2600din mesečno.
 
Ja sam trenutno zadovoljan sa Supernovom. Internet mi je 99% mojih potreba i bez problema velikom brzinom (super par paket) skidam fajlove, otvaram stranice, gledam youtube, live streaming. Od TV kanala gledam Viasat Nature, BBC Earth, Discovery, TLC.

HBO više nemam jer nam je istekao novogodišnji free period. Dobre su nove serije - Novi Papa, Čudovište iz močvare, kao i filmovi. U principu ne mora toliko da se koristi torrent ko ima HBO :)

I to sve za samo 2600din mesečno.
A online gaming?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
I ja imam kod kuce i u firmi Supernovu. Kod kuce 150/20mbps, staticka ip adresa i iz tehnicke sluzbe su mi otvorili portove. Tako da online gaming radi savrseno. U firmi je na pocetku bilo gubljenja paketa, abnormalnoh za Voip usluge, pa su i to odmah resili.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zbog cega mora da se otvaraju portovi i za koje igre i jel komplikovano?
 
Pa imao sam problem sa Mts-om, gde su nili zatvoreni i uvek me stavljao na Nat 3, gde me zbog toga izbacivao iz Gta Online. Zbog toga sam preventive radi trazio da mi otvore u Supernovoj portove i sada sma Nat 1.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam trenutno zadovoljan sa Supernovom. Internet mi je 99% mojih potreba i bez problema velikom brzinom (super par paket) skidam fajlove, otvaram stranice, gledam youtube, live streaming. Od TV kanala gledam Viasat Nature, BBC Earth, Discovery, TLC.

HBO više nemam jer nam je istekao novogodišnji free period. Dobre su nove serije - Novi Papa, Čudovište iz močvare, kao i filmovi. U principu ne mora toliko da se koristi torrent ko ima HBO :)

I to sve za samo 2600din mesečno.
Kao da sam neki botovski komentar procitao na blic stranici :D

...riding on 720p...
 
  • Like
Reagovanja: M J
Primetio sam da su mi nestali Fox i Cinemax kanali. Takodje sam primetio da ima i nekih duplih kanala na različitim pozicijama(Kopernikus mreža Stara Pazova) tipa Arena Esports i SuperstarTV.

Radio sam ponovo scan kanala, vadio CA modul, bez promene..

Da li neko ima sličan problem?

Super par plus paket je u pitanju.
 
И ја сам стекао тај утисак али ме срамота да напишем. Изгледа као "плаћена реклама" или још боље "хвалите ме уста моја" :d
 
Primetio sam da su mi nestali Fox i Cinemax kanali. Takodje sam primetio da ima i nekih duplih kanala na različitim pozicijama(Kopernikus mreža Stara Pazova) tipa Arena Esports i SuperstarTV.

Radio sam ponovo scan kanala, vadio CA modul, bez promene..

Da li neko ima sličan problem?

Super par plus paket je u pitanju.
Da i ja imam te iste duple kanale, Arena Esports i SuperstarTV

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
A online gaming?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Za igrice ipak koristim Pošta Net od komšije. Inače supernovin modem-ruter je vrlo slabog wifi dometa, samo u sobi gde je modem ruter. U drugoj sobi se kačim na komšijin pošta-net koji je većeg dometa i ne puca internet :d
 
Ja sam trenutno zadovoljan sa Supernovom. Internet mi je 99% mojih potreba i bez problema velikom brzinom (super par paket) skidam fajlove, otvaram stranice, gledam youtube, live streaming. Od TV kanala gledam Viasat Nature, BBC Earth, Discovery, TLC.

HBO više nemam jer nam je istekao novogodišnji free period. Dobre su nove serije - Novi Papa, Čudovište iz močvare, kao i filmovi. U principu ne mora toliko da se koristi torrent ko ima HBO :)

I to sve za samo 2600din mesečno.

Stabilan je internet? Kako gledas neki straming ako ga imas ( Netflix, prime)? Video razgovori skype, full hd itd? Neki drugi uredjaji ako su ti na wifi ili kablu?
Nisi imao nikada problem sa internetom? Sve vreme ti je brzina dobra?

Kom provajderu supernove pripadas?
 
Poslednja izmena:
Kod mene je uglavnom stabilno (60/8), cesto pustim neki YT live 1440p + 30-40gb download + sestra i ja zakaceni telefonima na wifi i sve radi kako treba. Ima nekih veceri kada varira protok i to se primeti ali ne u meri da je internet neupotrebljiv, vec da nesto sporije radi.
Jedino sam primetio da cesto zakuca ruter na nekim torrentima od 100-150gb.
Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Hajde da ja postavim tehničko pitanje. :) Koliko imate upstream kanala na CBN-u? Ja sam godinu dana imao 8 downstream i 4 upstream, a evo sad neko vreme samo 2 upstream. Internet nije najstabilniji poslednjih nedelja... Kad radi - radi odlično, 60/8 i preko WiFi na telefonu. Ali ume ping u igricama da počne da zeza, malo paketi sa vremena na vreme da se gube... da padne brzina.
 
Hajde da ja postavim tehničko pitanje. :) Koliko imate upstream kanala na CBN-u? Ja sam godinu dana imao 8 downstream i 4 upstream, a evo sad neko vreme samo 2 upstream. Internet nije najstabilniji poslednjih nedelja... Kad radi - radi odlično, 60/8 i preko WiFi na telefonu. Ali ume ping u igricama da počne da zeza, malo paketi sa vremena na vreme da se gube... da padne brzina.

8 down, 4 up. Nikada nije bio stabilan, brzina uvek varira.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno