Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene nisu u stanju da obezbede ugovorenu brzinu, a stabilnost ne bih da spominjem.

Još koji dan pa se trajno rastajemo posle 18 godina. Hvala Telekomu.
Ne znam šta da ti kažem... Ja imam ovaj insajderski info, a po potpisivanju ugovora o poverljivosti informacija dobio sam i konkretan info: konačno uvode i moj omiljeni TV kanal ( poreklom sa juga Srbije, izuzetno gledan u Vojvodini i često spominjan ovde na forumu) u HD varijanti.

Ma ja to iznad napisao kao ironičan odgovor na Rašin post. Pojavi se svako malo sa nekom informacijom koju verovatno još ni menadžment Supernove ili Telekoma ne zna, objavi na forumu, i posle nestane kao nindža u noći...
 
Poslednja izmena:
oce li ubaciti sk?
 
Da, nemogućnost izbora je problem i oni to znaju. Međutim, u poslednje vreme oko sebe vidim ljude koji će za 200 din neke razlike planine da pomeraju (a nisu baš ugroženi finansijski i ne vode računa na drugim poljima plaćanja) i da racionalizuju lošu uslugu nekim besmislenim objašnjenjima. Kod nas je potpuno nerazvijena potrošačka svest i ne postoji odgovornost provajdera za lošu uslugu, svodi se na besmislene žalbe koje niko neće čitati ili odgovor više instance, koji će stiću po isteku UO, kada je korisnik svakako slobodan. Tu gde je izbor SN ili Telekom adsl nikad neće biti povoljne situacije za korisnika, jer svakako ostaje "u kući", može da promeni provajdera ali je pod kapom Telekoma. Gubitak 0. To nije izbor. Tamo gde je više provajdera u ulazu i stare korisnike gotovo svi provajderi tretiraju kao nove, uz iste beneficije. E tome svi treba da teže i da pomognu da im SVI budu u ulazima.
 
Poslednja izmena:
Od 7. septembra prelazi se na jedinstvenu Supernova ponudu, dodatno unapređenu.
Verovatno i sa unapređenom i cenom!


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Od 7. septembra prelazi se na jedinstvenu Supernova ponudu, dodatno unapređenu.
Verovatno i sa unapređenom i cenom!


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Ako neka dignu cenu. Taman cu da imam povoda da raskinem sa njima derikoze. Korisnik sam te mreze od 98-e. Sto znaci 22 god. Prikljucak platio 250 maraka!!! Vlasnici se menjali kablovi stoje isti. Dosta je bilo od mene 22 god placanja a sta sam dobio za uzvrat jedanput 3 meseca besplatan internet u kopernikusu i dva puta besplatno po jedan mesec u supernovi. Mislim da je vreme da se razilazimo.
 
Pisao sam više puta na mejl [email protected].
Svaki put isti odgovor.
Poštovani,
Vaš mejl je uspešno primljen odgovor možete očekivati u najkraćem mogućem roku.
Srdačan pozdrav.
I tako ceo mesec. Kako su krenuli valjda će me ispoštovati (uključiti dogovor iz ugovora) za 24 meseci. Stvarno sramota sa njihove strane a da nisam platio račun odmah bi me isključili tada bi me videli u sistemu.
 
Pisao sam više puta na mejl [email protected].
Svaki put isti odgovor.
Poštovani,
Vaš mejl je uspešno primljen odgovor možete očekivati u najkraćem mogućem roku.
Srdačan pozdrav.
I tako ceo mesec. Kako su krenuli valjda će me ispoštovati (uključiti dogovor iz ugovora) za 24 meseci. Stvarno sramota sa njihove strane a da nisam platio račun odmah bi me isključili tada bi me videli u sistemu.
To je genericka poruka. Mislim da niko nije ni video tvoj mail. Ja sam im pisao na facebooku (mesenger). Odgovaraju relativno brzo. Jutros posle 10 min. Ja cekao na podesavanja za tv po tvom.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Kako se resetuje android uredjaj tv po tvom?
Mora ponovo slika da se podesi a ne vidim u podesavanjima.
 
To je genericka poruka. Mislim da niko nije ni video tvoj mail. Ja sam im pisao na facebooku (mesenger). Odgovaraju relativno brzo. Jutros posle 10 min. Ja cekao na podesavanja za tv po tvom.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Ja sam imao problem sa uslugom TV po tvom, pogrešno su bili upisali moju email adresu i nije mi stizao mail za aktivaciju aplikacije na telefonu. Kontaktirao ih telefonom više puta, to nije rešilo problem, kontaktirao ih mejlom, odgovorili su mi, razmenili par poruka, ali to nije rešilo problem i na kraju preko facebook mesengera, razmenili par poruka i to je rešilo problem.
Nisam imao problem da kontaktiram njihovu podršku, ali ni operateri koji se javljaju na telefon, ni ljudi koji odgovaraju na email, nisu uspeli da nateraju onoga ko je zadužen za TV po tvom da reši problem, a ovi što odgovaraju na fejsu jesu.
 
Ja sam imao problem sa uslugom TV po tvom, pogrešno su bili upisali moju email adresu i nije mi stizao mail za aktivaciju aplikacije na telefonu. Kontaktirao ih telefonom više puta, to nije rešilo problem, kontaktirao ih mejlom, odgovorili su mi, razmenili par poruka, ali to nije rešilo problem i na kraju preko facebook mesengera, razmenili par poruka i to je rešilo problem.
Nisam imao problem da kontaktiram njihovu podršku, ali ni operateri koji se javljaju na telefon, ni ljudi koji odgovaraju na email, nisu uspeli da nateraju onoga ko je zadužen za TV po tvom da reši problem, a ovi što odgovaraju na fejsu jesu.
Izgleda da njihovi radnici po ceo dan vise na facebooku. [emoji1787]

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Majku smara neka promoterka ima već mesec dana. Nudi joj da obnovi ugovor pošto ističe u decembru i kao benefit daju 3 meseca po staroj ceni, hbo ili erotski kanali godinu dana za dinar i tv po tvom za jedan uređaj. Ona ima neki osnovni paket koji je bio u početku, sada ga nema, i plaća ga 2250din mesečno, njoj i ćaletu sasvim dovoljan. Zvao sam korisnički servis da pitam koja cena će biti kada istekne ugovor i uz malo odugovlačenja mi je rečeno da će, kako sada stoje stvari, biti ista ali da ne mogu da garantuju da se neće promeniti. Sad vidim da su vama kojima su istekli ugovori podigli cene. Da li ste imali ugovore sa supernovom pa su istekli ili sa prethodnim provajderom kojeg je kupila supernova?

I jedna trivija za usput. Ja imam super par plus i tv po tvom. Plaćam 3418din mesečno. Pitao šta je benefit za obnovu ugovora za mene. Kažu dobiću mogućnost da dodam još jedan uređaj za tv po tvom :d reko, hvala vam i pozdravite bogove marketinga što su zaposleni kod vas.

Podigli su od jula cene bez ugovorne obaveze svima izgleda. Mene stalno zovu da potpišem novi ugovor, a ne nude ništa lepo. Čak mi ni taj HBO nisu ponudili, najviše smo stigli do 3 meseca po staroj ceni - što je ništa.

A što se tiče SMS-a, junski račun je stigao od Kopernikusa, julski od Supernove. :)
 
Kako da aktiviram na LG supernova app?
Trazi da dodam uredjaj preko supernova ott sata. Gde da nadjem username i password? Nista nismo dobili od njih.
 
Treba da dobiješ mejl sa kredencijalima za aplikaciju. Proveri korisnički nalog na ott boksu, da li je mejl tamo tačan. Ja sam tako provalio da su pogrešno zapisali moj mejl, pošto je u settopboxu pisao pogrešan mejl. Do tada je bilo natezanje s njima, onti tvrde da su poslali mejl, verovatno i jesu, a meni ništa nije stiglo. Onda sam shvatio da verovatno i jesu poslali, ali na nepostojeću mejl adresu.
 
Treba da dobiješ mejl sa kredencijalima za aplikaciju. Proveri korisnički nalog na ott boksu, da li je mejl tamo tačan. Ja sam tako provalio da su pogrešno zapisali moj mejl, pošto je u settopboxu pisao pogrešan mejl. Do tada je bilo natezanje s njima, onti tvrde da su poslali mejl, verovatno i jesu, a meni ništa nije stiglo. Onda sam shvatio da verovatno i jesu poslali, ali na nepostojeću mejl adresu.

Naravno da je upisan levi mail. Neki [email protected]
Kakvi i***i
Sad mora da ih jurim
 
Poslednja izmena:
Podigli su od jula cene bez ugovorne obaveze svima izgleda. Mene stalno zovu da potpišem novi ugovor, a ne nude ništa lepo. Čak mi ni taj HBO nisu ponudili, najviše smo stigli do 3 meseca po staroj ceni - što je ništa.

A što se tiče SMS-a, junski račun je stigao od Kopernikusa, julski od Supernove. :)
Zvali opet juče :D Kaže pristali smo na vaš zahteh za dva meseca po dinar, da li hoćete da ugovor potpišete u poslovnici ili da šaljemo poštom. Reko predomislili smo se. Ovaj paket više ne postoji. Majka ga plaća 2224 dinara mesečno i rekli su iz call centra da će ostati ista cena nakon isteka ugovora. Kaže gospođica, ili gospođa, podići će vam cenu za 400 dinara, verovatno, jer toliko se diže kada istekne ugovorna obaveza sa super par paket. Ok, reko i ako podignu za 400 dinara biće 2624 dinara, odnosno 24 dinara mesečno više nego sada ali bez ugovorne obaveze što donosi svoje benefite i može da se pređe kod drugog provajdera kad god poželimo. Odnosno možemo odmah, pošto dižu cenu a mts daje 6 meseci za dinar, na primer. Tako da čekamo bolju ponudu. Kaže ali dobićete brži internet i preko 260 tv kanala. Reko zar stvarno mislite da ocu i majci to nešto znači? Prijatno i doviđenja.
 
Da mi je samo znati sta im znaci ova poslednja stavka na racunu :D
 

Prilozi

  • IMG_20200812_091007.jpg
    IMG_20200812_091007.jpg
    433.5 KB · Pregleda: 238
Taj [email protected] je njihov test nalog koji je tu dok ti ne pošalju kredencijale. Jel ti ott set-top box povezan preko kabla na ruter?

Nakon 20 poruka, njihov odg haha

Poštovani, kako je usluga instalirana juče, molimo Vas za dodatno strpljenje. Potrudićemo se da Vam u najkraćem roku dostavimo kredencijale za korišćenje usluge. Srdačan pozdrav! Vaša Supernova.

Koji i***i
Ja nemam reci. Takvu stvar da ne mogu da rese nakon 24h.
 
Ne znam da li ste primetili da gospoda iz supernove na racunu u opste ne navode koliko je minuta potroseno na telefon?

Samo napisu koliko je potroseno u dinarima.

Malo cu da preturim po starim racunima ali koliko se secam ranije je na drugoj strani pisala specifikacija saobracaja, sada u opste nema nista na drugoj strani racuna.

Pozovem telefonom CC da pitam sta se desava sa tim "detaljima" i da me zanima koliko je cega potroseno, a oni me upute u poslovnicu da zatrazim listing.

Odem po listing, ispunim zahtev za uvid u listing, i kazu docice vam postom...
Mislite na mail ce da mi dodje?
Ne, postom na papiru...:mad:

OK, kad sam vec dosao recite mi bar koliko sam minuta potrosio ili prekoracio?
Ne znaju, nemaju pojma, ne vidi se u sistemu kod njih.

Nesto mi govori da racun koji izdaju u opste nije po zakonu, jer ne sadrzi specifikaciju onoga sto mi je naplaceno.

Screenshot_2020-08-12 Račun za jul.png
 
Poslednja izmena:
Nakon 20 poruka, njihov odg haha



Koji i***i
Ja nemam reci. Takvu stvar da ne mogu da rese nakon 24h.

Ja sam se mesec dana s njima naganjao da promene pogrešno upisanu mejl adresu, tako da je stvarno previše optimistično očekivati da oni bilo šta reše za 24 sata.
 
Jos juce mi je bilo jasno kuda to vodi.
Ne ocekujem za 24 nego kazem kakav je to cirkus kakvu glupost oni ne mogu da urade za to vreme.
 
Mene danas zovu iz supernove, pitaju da li sam zainteresovan da potpisem novi ugovor, rekoh: gospođo, potpisao sam ugovor u subotu, u poslovnici.
Nemaju u sistemu [emoji849]
Pitam za hbo promo 12 meseci po dinar, kaze ukljucice. Aha, kako da ne
Poslao mejl... nista, facebook... nista.
Kakva kompanija
 
Ja kao i mnogi ovde imam problem sa packet loss, pogotovo u igricima, pogotovo rekao bih u CoD Warzone. Preko dana i nije strasno, uglavno ga nema ali uvece se obavezno javlja.

Godina sam korisnik supernove/radijusa, mada dugo nisam imao nikakvih problema. Ranije sam imao Cisko ruter sve je bilo ok, kasnije su cesto menjali rutere. Sada koristim Technicolor TC7210, plus sam dodao TP-link samo za wifi da bi ovaj njihov rasteretio.

Hteo sam da vas pitam da li možda može problem da mi pravi što sam preko Technicolor rutera povezao i fiksni telefon ? Ili bi mozda mogao da trazim od njih neki kvalitetniji ruter ?
Šta da radimo mi koji imamo navedeni problem kako da rešimo kada ISP kaže da ne garantuje Gaming?
 
od sinoc mi samo arena 1 radi ostale su skremblovane kao i es 1 i es2 i jos dosta kanala ne znam o cemu se radi nisam jos zvao...?
 
Sve radi normalno, ako si na paketu gde ti programi treba da budu otključani moraš ih zvati.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
od sinoc mi samo arena 1 radi ostale su skremblovane kao i es 1 i es2 i jos dosta kanala ne znam o cemu se radi nisam jos zvao...?

Meni se to par puta dešavalo i ako koristiš CAM modul sa karticom jedino rešenje je da se izvadi modul sa sve karticom iz TV-a i sačeka nekoliko sekundi i onda ponovo vrati u slot, posle toga svi kanali se otključaju... bar je kod mene tako!;)
 
^ ma ja probao drugi dvb-c koji mi stoji jer je uzet novi tv ali isto
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno