Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To kockanje signala je najcesci znak da signal nije u redu.
 
Trazi da ti to reše.
Meni je slika i ton kočila od starta na jednom tv-u. Rešeno je tako što su stavili neki filter pred ulaz u tv. Bar tako su mi rekli. I jesi nesto cackali sa koaksijalnim kablom.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Treba praviti razliku između kockanja - "glitch" efekta kada je signal loš, i skremblovanja - zaštite signala (signal se otključava karticom ili preko softvera).
Takođe skremblovanje se koristi i kada 1 kanal nalozi nekom operateru da signal kanala iz druge zemlje blokira dok traje prenos nečega na tom kanalu - pa npr.često zna da se zacrni ekran ili ispiše poruka da je kanal skremblovan ako kod nas npr.tekmu emituje RTS a RTRS u BiH, RTRS bude sa crnom slikom.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Jel koristi neko supernova apk za Smart tv

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Kod mene kanal 114 je SK Golf, nekad kad skeniram dobijem dva kanala na poziciji 114, SK Golf i Crvena Zvezda, onda kanal 024 Nacionalna Geografija slika crno , imam EPG i titl ali piše No Access, a ona ga imam pod sedamsto i nešto, ali nema EPG i mogućnost vraćanja, a ponekad posle fabričkog reseta dobijem listu kanala koja je dupla, svaki program po dva puta.
Juče se dečko iz tehničke podrške trudio, ali ništa
Uredjaj Horizont
J

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
f811cc16aede74a93ca46c608bbf78c8.jpg
985795b97f6d0e1ef1782c849f743999.jpg
 
Poslednja izmena:
Kakav je taj Supernova STB?

I kako vam radi ta Android aplikacija, kako se beše zove "TV po tvom"?

Šta sve imaju od aplikacija, kakav interfejs ima taj Supernova STB, kakav UI ima aplikacija.?

Nisam toliko detaljno pretraživao po netu al' ja ama baš ništa nisam našao od slika, video recenzija, uputstava itd. I sajt im je veoma bedan, nisam zainteresovan da počnem da koristim njihove usluge (TV prvenstveno) ali možda ubuduće i koristim njihove usluge. A ovako kad nisam video ništa osim šarenog sajta neću ni da se odvajam od EON TV-a. Kod SBB-a sam sve detaljno izanalizirao, pogledao/pročitao uputstva i evo već mesecima koristim EON TV/Box.

Ako nekog ne mrzi da podeli gde mogu naći neko uputstvo, video ili da čak okačite ovde par fotki tog STB-a, interfejsa itd.

Zahvaljujem unapred! :D

Edit: Našao na YouTube uputstva. :D
 
Poslednja izmena:
može link ka You tube uputstvo
j

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Za STB kod SN Skaymaster HDX2 mogu reci da je pristojan (pokusavam biti nepristrastan, barem nekritican, previse... :d), ja uredjaj korisutim da preko njega na externi hdd snimam tv program (pojedine kanale) sto se emituju na SN.
Slik preko njega ok, jasna kao i ono sto direktno kroz cam i tv gledam.
Snimanje moze da se podesi po vremenu i danu, po danu u odredjeno vreme ciklicno jednom sedmicno ili radnim danima (ne secam se dal i vikendima zasebno moze... a i nije bitno).
Snima po 1GB pa pravi naredni deo snimka, dakle ne pravi jedan video file vec vise njih koje pusta u play modu kontinuirano kao da je jedan snimak. Mozda se moze primetiti negde da ponekad ima prekid, trzaj neki snimka u momentu prelaska s jednog na drugi file koji sacinjava celi snimljeni dogadjaj.
Uzeo sam ga za snimanje tv programa i meni radi odlicno posao, ja prezadovoljan.
Mana mi je za sad samo sto na ekranu stb ne daje duzinu odgledanog snimka ili ja ne umem da ukljucim opciju, mada mislim da je nema...
Mislim da se moze podesiti kvalitet (velicina) snimanja i sigurno se time moze podesiti kvalitet emitovanja slike na tv, sve od 480i, 480p, 576i, 576p, 720p 50Hz, 1080i 50Hz do 1080p 25Hz
Od opcija koje ima stb sve (ili skoro sve) se moze "provaliti" gledanjem u daljinski i u opcije stb-a.
Zaista nikome ko je korstio vcr ili hdd snimac ili neki slican uredjaj poput bilo kog drugog stb nece biti problem videti sta i kako treba koristiti...

Ovo nije za "tv po tvom", koliko ja znam.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    759.8 KB · Pregleda: 142
  • 2.jpg
    2.jpg
    808.1 KB · Pregleda: 130
  • 3.jpg
    3.jpg
    580 KB · Pregleda: 128
  • 4.jpg
    4.jpg
    715.3 KB · Pregleda: 135
  • 5.jpg
    5.jpg
    715.7 KB · Pregleda: 125
da li je izasao update firmvera za tecnicolor tc7200 modem? i da li je dozvoljeno koriscinicam da azuriraju? moj firmver modema je sa pocetka 2017, a dosta cesto zabaguje, eset security mi prijavljuje nepoznate uređaje na wifiju, portove sa rizikom itd.
 
da li je izasao update firmvera za tecnicolor tc7200 modem? i da li je dozvoljeno koriscinicam da azuriraju? moj firmver modema je sa pocetka 2017, a dosta cesto zabaguje, eset security mi prijavljuje nepoznate uređaje na wifiju, portove sa rizikom itd.

Mislim da oni rade update, ali kod mene TC7200 radi savrseno, nikad prekidi po par meseci bez reseta tako je bilo na RV i sad na ovom nakaradnom hibridu Supernovi ...moguce da je lokalno nesto, ili sam modem riknjava lagano, sumnjam da je firmware odgovoran za te bug-ove

sdgs.PNG
 
Ja nešto ne gledam HRT ali od kako su ih prebacili u HD nije ni gledljivo od kockanja i leđenja slike.
 
Kod mene je HRT skroz okej, nema nikakvog kockanja. Kopernikus.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
od jutros Horizont poruka HDCR greška tako stoji
javljeno, prvi savet bio "srpski reset" moj odgovor "smislite nešto imventivnije"

j

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Sad i OTT ne funkcioniše, svaki čas prekid, i onaj krug se vrti, da nisam imao EON na telefonu, od tenisa stvarno ništa
Ovo je Miki Maus operater
J

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Kotež, potpuni prekid usluge. Ne radi ni kablovska ni internet...
Kakvi amateri.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Miki Maus operater mi je sad rekao da Horizont prijemnik ne radi i da imaju problem, a za ITT seckanje slike recept "srpski reset" modema i android uredjaja [emoji16][emoji16][emoji16][emoji16]
kako se oni dobro zabavljaju za naše pare

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
poslao im mejl a RATELU prijavu i tražio ili smanjenje računa ili otkaz ugovora jer Horizont ne radi već nekoliko dana a OTT prekida svaki čas
J

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Jaksa, javi kada srede taj OTT uredjaj. Da radi stabilno.
Pa da probamo i mi :).

PS Meni su neki momci iz RV rekli da ne uzimam to, za sada. Kažu ne radi stabilno i kako bi trebalo.
Meni je bila presudna cena kada sam uzeo SN. Za sada sam zadovoljan (prvih mesec dana je bilo na ivici da otkažem ugovor ali sam bio uporan da isteram ono što nije valjalo), osim što nema EPG-a (na cam-u sam, ne koristim skymaster koji sam dobio). Kvalitet tv signala je dobar. I eto to što tebe muči je da u suštini nema motanja unazad, doduše ta usluga se ekstra plaća, a samim tim nemam mobilnu app, za koju pak kažu da ni ona nije baš kako treba.
Elem, kao bivši korisnik Beogrida, internet za sada radi dobro. I naravno veća brzina.
Dobio i javnu dinamicku IP, koja je za sada nepromenjena nakon vise od mesec dana. I manji upload, koji mi nije bio od koristi.
No, imaću manji račun u naredne 2 godine za oko 40.000 dinara.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
U odnosu na Beogridovu ponudu naravno. Trećeg operatera nema kod mene, osim Pošte kojom sam bio apsolutno nezadovoljan u ranijem periodu pa mi nije ni bila opcija.
Pošto je politika operatera da juri nove korisnike a stare zanemaruje (cenovno), nadam se za par godina nekom novom operateru koji će verujem doci do moje zgrade. Sa optikom.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
ovako ukratko, nema cam stari tv, imao taj skymaster i snimao na usb,a onda sam dobio Horizont gde ima oko 16 kanala za vracanje.Kad radi sasvim je OK, ali zadnjih sedam dana ne radi, kad uradim fabrički reset i kad skeniram programe dobije duplu listu.Sad samo imam poruku HDPC greška i ništa ne pomaže

OTT uredaj, secka slika, ponekad je zrnasta, prekida gledanje u realnom vremenu, vrti se onaj krug
Gledanje programa unazad isto, prekidi svakog časa.Bio update sw pa se blokirao uredjaj jedva sam ga vratio u život (kao mobilni telefon)

Tehnička podrška se svede na isključite iz struje i vratite ( tad zahvalim i prekinem razgovor) a jednom mi je čovek rekao da oni pojma nemaju o Horizont uredjaju

Da mogu raskinuo bih odmah i nikad više
sad gledam TV preko Eon android aplikacije funkcioniše super
Ako uspem da raskidam uzimam SBB pa makar preko satelita
J

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
@ jaksa007 ... a da li ti radi EPG na Horizont uredjaju ?
 
@ jaksa007 ... a da li ti radi EPG na Horizont uredjaju ?
za neke kanale EPG ne radi, epic,bbc earth, i neki TV Prva , onda za dodatne RTS, a i ono što ima je netačno i pojavi se tek posle nekoliko minuta, jednom rečju loše
j


Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
ovako ukratko, nema cam stari tv, imao taj skymaster i snimao na usb,a onda sam dobio Horizont gde ima oko 16 kanala za vracanje.Kad radi sasvim je OK, ali zadnjih sedam dana ne radi, kad uradim fabrički reset i kad skeniram programe dobije duplu listu.Sad samo imam poruku HDPC greška i ništa ne pomaže

OTT uredaj, secka slika, ponekad je zrnasta, prekida gledanje u realnom vremenu, vrti se onaj krug
Gledanje programa unazad isto, prekidi svakog časa.Bio update sw pa se blokirao uredjaj jedva sam ga vratio u život (kao mobilni telefon)

Tehnička podrška se svede na isključite iz struje i vratite ( tad zahvalim i prekinem razgovor) a jednom mi je čovek rekao da oni pojma nemaju o Horizont uredjaju

Da mogu raskinuo bih odmah i nikad više
sad gledam TV preko Eon android aplikacije funkcioniše super
Ako uspem da raskidam uzimam SBB pa makar preko satelita
J

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
Trazi da ti to reše. Trazi menjanje uređaja. OTT radi preko interneta pa je moguće da imaš problem sa modemom ili celom linijom tj. internetom. Trazi zamenu modema.
Uglavnom, probaj nešto da promeniš. Pa makar promenio i operatera.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
tražio danima da reše, nit pisma nit razglednice zato otišla prijava RATELu, a kako čitam novi modemi još su gori
j

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Super par plus: Ja imam 2 ca modula i dve kod kartice za njih, a za internet daju (skoro iskljucivo) wifi ruter Cisco EPC3925SN. Ruter podrzava 2,4Ghz i 5Ghz mrezu.


Treba mi pomoć kod ovog rutera. Ne mogu da mu pristupim, da otvorim portove.

Pokušao sam sve kombinacije koje su default za taj model (admin/password, blanko/blanko itd), pokušao sam sa kombinacijama oznaka sa poleđine rutera ... ništa.

Izvinjavam se ako je offtopic, mada jeste Supernova u pitanju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno