Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako izgleda taj "TV po tvom"?

Za mobilni je pre na Kopernikusu bila aplikacija "Tv za poneti", još uvek je aktivna, a koliko vidim po slikama na google play, to je ista ona stara aplikacija samo malo izmenjena.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Bilo je negde ranije

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa napisao sam da je po slikama sa Google play slična staroj "TV za poneti" Kopernikusovoj aplikaciji... Šta će mi link za koji znam odavno ;)

Tv za poneti sam koristio pre, bila je ok, ovaj TV po tvom nisam, zato i pitam.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
SuperNovi rok za realizaciju usluge 23 radna dana. Zabrljali su zahtev za prenos broja, pogrešno upisan broj, Telekom odbio zahtev naravno jer se ne poklapaju podaci o vlasniku broja i vlasniku KDS ugovora, opet treba da se podnese zahtev u ponedeljak pa onda čekamo realizaciju Telekomovog dela posla do 15 radnih dana, nakon čega kreće rok Supernove da realizuje uslugu u roku od 8 radnih dana. Ne nadam se bržoj realizaciji, moguće da će Telekom zbog problema sa sistemom da produži rok na 31 dan.

ZAŠTO SE SVE OVO SAMO MENI DEŠAVA?
 
Pozdrav svima!
U vezi Supernove, čiji sam član, evo ima tri dana, imam neka pitanja... Dakle, uveo sam Super par, NET 60/8 i TV. Zadovoljan sam, pošto sam pre toga imao MTS box 3 paket, gde, zbog telefonskih parica, nikako nisam mogao da imam preko 30Mbs (a net bio valjda 50). Ali... Živim u Prokuplju i prvo sam hteo Super SVe paket. Kad su monteri došli, objasnili su mi da nema mogućnosti za telefon... Ajde, dobro... Zatim tražim uslugu TV po tvom (koju sam štiklirao prilikom potpisivanja ugovora) a monteri me gledaju belo... Vodim ih do laptopa i pokazujem njihov sajt i tu uslugu na šta oni konstatuju da možda ta usluga postoji u npr Bg ali ne i u Pk... Ajde, mogu i bez toga, malo više NET piratskih kanala i svađa sa ženom ali ajde... Net je bitan... I odlaze oni, ptvo normalno, menjam naziv WiFi mreže i šifru, sedam za PC i startujem Elder Scroll Online... Da vidim razliku u brzini... Igra se diže, login screen i tu se zakucam... Neće odatle ni makac... Hmmm... Na MTS je radila ok... Počinjem da pretražujem i u suštini nađem na sledeće objašnjenje... Neki provajderi imaju / daju isti IP za više korisnika, konkretno za Supernovu, moj IP vidljiv na Netu je 178.220.148.57 i isti se ne menja... Ova igra, ESO izgleda proverava IP onih koji se loguju i verovatno ima nekog ulogovanog sa tim IP... Da bih proverio, nađem Hotspot Shield VPN program i ulogujem se bez problema. Kad sam nazvao tehničku podršku, prvo su mi rekli da probam da isključim modem preko noći. To sam uradio i nije pomoglo. Zatim su mi rekli da mi je modem verovatno "NATovan", i na tome je ostalo. Kad sam ih treći dan pozvao, prvo su probali da prebace loptu na moj teren (mi smo proverili internet on je u redu sa naše strane, do vas je, uzmite statičku IP i biće sve u redu) ali kada sam im objasnio da na MTS Netu nisam imao te probleme iako sam imao dinamičku adresu, te da mogu da se logujem preko VPN, zamolili su me da sačekam ponedeljak (ovo pišem u subotu), da "me ubace u sistem" pošto sam nov korisnik i onda da to rešimo.
Nakon ovog obimnog uvoda koji sam napisao da bi bilo jasnije, sledi pitanje: šta mogu da očekujem kada dođe ponedeljak? Mogu li ja ovo nekako sam da rešim (probao sam i port forward i sve što sam našao po ovoj temi)? I da li sam ja u pravui ili možda Supernova?
 
@Tihoj Ti si u pravu, tj. biće da si NAT-ovan, ako je u pitanju bivši Radijus Vektor ima šanse da dobiješ dinamičku javnu IP adresu bez da plaćaš išta, ali ako je Kopernikus ili bilo šta drugo, ne može bez zakupa statičke IP adrese, što košta. Svakako, oni su u pravu po tome što u ugovoru ne piše "dinamička javna IP adresa" već "dinamička IP adresa", to JAVNA menja mnogo toga... Najbrže rešenje je da zakupiš VPN, kako im ne bi plaćao statičku IP adresu, ali ako nećeš da se mučiš sa tim, onda plati statičku. Mnogo ljudi ima problema sa time, ja imam svoj server sa srpskom IP adresom, pa mi nije problem, šta god da urade ja već koristim VPN da umrežim više lokacija stoga me nije briga da li sam iza CGNAT-a ili ne.
 
Hvala puno na odgovoru. Ovaj VPN koji koristim se plaća, trenutno koristim trial verziju, međutim mnogo koči. Imaš li neku preporuku u vezi zakupa VPN?
 
Bravo za super gospodu, imam 2.5mb od 60.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Posle 3 god koliko koristim kopernikus (SN) internet ovo je prvi put da imam pad brzine. Ne vredi da ista sada prijavljujem, ukoliko se ne resi do ponedeljka onda cu da svratim do poslovnice.
Edit: Normalizovala se brzina.
Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Ponovo imaš problem ili je sve ok?

Nisam kući a vidim da je bilo žešće nevreme u Rumi da znam šta me čeka sutra.
 
Radi sada sve normalno, bilo je juce neko usporenje oko sat vremena.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Posmatram vas i mislim da neću dodati net uz tv. Sad na telekom vdsl nikakav problem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Pa da, ovo je baš problem, za tri godine jedno usporenje na sat vremena za vreme oluje :D
 
Nije ni bilo oluje. Znam za mnogo primera o nocnim padovima brzine odavde sa foruma i od ljudi iz mog mesta pa sam zato pisao da necu produziti ugovor ukoliko se to cesto ponavlja. Videcu uvece u isto vreme da li se situacija ponavlja.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Posmatram vas i mislim da neću dodati net uz tv. Sad na telekom vdsl nikakav problem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ne postoji bolja kombinacija,još ako ti Arene nisu bitne i imaš jedan TV onda VDSL+TotalTV.
 
I ne bi Supernova ni danas (mada ne znam da li rade nedeljom, žena u poslovnici je nagovestila da rade celu nedelju pa i vikendom), *cross fingers* da dođu u ponedeljak, kada naravno nikog nema kući, stoga ću verovatno morati da izlazim sa posla da ih dočekam i da cimam stanodavca da dolazi da potpiše.
 
Opet se normalizovala u isto vreme

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
E druze pa o tome sam i ja pricao da je nekima nastelovano da padne brzina u odredjeno vreme i da se vrati u odredjeno vreme i niko mi nije verovao.
 
Sto da ti ne bi verovvali, nesto nije u redu sa njima. Sta je bilo na kraju, jel se i dalje ponavlja problem?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Bio sam do poslovnice. Resetovali ruter za pocetak pa ako se isto desava zamenice one konektore koji se srafe u ruter. Znam da nije nista od toga ali cisto mora odnekud da se krene. Problem je na nivou celokupne mreze.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Da li mogu neke MTS ili druge non-RV poslovnice da se koriste sada za korisnike bivseg RV-a da ne idemo na NBG?
 
Beograd, MTS prodavnica, Terazije 24

pon-nedelja 09-21h



Beograd, MTS prodavnica, Knez Mihailova 1-3

pon-nedelja 09-21h



Beograd, MTS prodavnica, Bulevar Kralja Aleksandra 30-32

pon-petak 08-21h

subota 08-17h



MTS prodavnica, Bulevar Kralja Aleksandra 84

pon-petak 08-21h

subota 08-17h


plus Sava centar i Belvil na NBG

Evo link: https://mojasupernova.rs/Privatni/Podrska/Prodajna-mesta pa zmBiraj na BG.
 
Jel probao neko? Cisto da znam; nije mi cim da idem sutra i pitam u Knezu, ali idem ujutru na NBG, pa da iskoristim ako mora..
 
Koje budale, opet zabrljali zahtev i da idemo u poslovnicu da se ponovi zahtev. Pa opet čekam, jer zahtev ne preuzima prioritet od prethodnog nego svaki novi zahtev ide na dno liste. UŽAS. Treći put kako se podnosi zahtev.
 
Ti raskidas a ja se "verio" s njima, podneo zahtev za nove SN pakete za net i tv, podneo i zahtev za OSI popust, jos samo da dodju monteri s opremom i da im potpisem robiju na 2 godine...

Ajde molim direktan a ne nagadjajuci odgovor...
Ima li SN ili RV pod SN za SN pakete, samo modem, ako imaju koji je (ili koji su pa koji je najbolji) i sta od opreme uzeti, zadrzati pod obavezno, "ne vratiti" vec isnistirati da ostane...?
Ovaj modem s ruterom u sebi sto daju, koji je, moze li se bridžovati, da li je neko to radio, kako, ko mu je odradio, mozemo li sami...?

Dajte izostrene slike svih tih modema i puna imena molim vas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno