Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa niko tu nije naivan naravno, ali trenutno ne znam šta kod SBBa nije pušteno a da nije "glasilo vlasti" :) Msm nemam SBB pa ne znam...možda grešim, ispravi me slobodno.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Samo malo podsecanje oko ovog natezanja hoce li biti SK kanali svuda kod SuperNove. Kopernikus-SuperNova i dalje ima EKSKLUZIVNA prava distribucije kanala Pink, Prva i 02.TV za ostale KDS operatere. Pa sad Vi saberite 2 i 2. Sto u prevodu znaci. Vi nama ukidate SK kanale, mi Vama ukidamo Pink, Prva i 02.TV. Tako je isto i u vezi hoce li biti CineStar kanala i Nova S...Znaci Vi nama dajete/ustupate ove kanale, mi Vama one itd.
Greška.

Kopernikus kablovski operater nema nikakva ekskluzivna prava. Prava za te televizije je zadržala, odnosno vlasnik je KCN televizija ili koji već deo od Kopernikusa koji nije prodat Telekomu. Prodata je samo kablovska tv.
 
Danas mi bili majstori, konačno. Dvojica, zadržali su se puna tri sata kod mene.
Ali doći će i sutra, neko drugi, stručniji.
Elem, rešili su neke stvari.
Prvo, tv. Problem prekida slike i zvuka (ne kockice kao što me svi pitaju kada im izložim problem) je rešem stavljanjem nekakvog filtera na kablu pre ulaza u tv (to nisam video šta su radili verujem na reč). Sada je slika i zvuk odnosno tv sgnal ok. Ja zadovoljan.
Problem sa internetom je lokalizovan, ispostavilo se da su ti modemi, Cisco EPC3925 (kao i firmware koji nije Ciscov već ko zna čiji) zaista krševi, matori su. Elem, "ntaerao" sam ih, ne baš lako, da zamene četiri modema, i nijedan ne radi kako treba. Nisu imali više kod sebe ni jedan (modeme drže u autu, posle prve zamene rekli da nemaju više kod sebe; no ipak na moje nagovore, insitiranje, pojavila se još dva modema; majstori su ok, ali su isfrustrirani jer znaju da modemi imaju probleme, a tu oni ne mogu ništa). Dakle, već prvi modem koji su zamenili je zabagovao, sledeći je imao prekide u pingovanju samog modema, sledeći je imao problem sa wirelessom. Nisam hteo ni jedan da mi ostave, rekao im bolje da ga nemam nego da ostane neki pa da ne dođu.
I na moje insistiranje, doći će neko sutra, uzeo sam slobodan dan zbog toga. Nadam se da će doći.
Ipak je na kraju ostao jedan modem koji nema prekide u pingu, što se toga tiče radi pristojno, ne savršeno ali podnošljivo.
Jedna pozitivna stvar, mreža do mene je OK, instalacija u stanu je OK, modem nije ok.
Youtube sada radi na smart TV-u, nema prekida kao što je bilo, u suštini Youtube se sa lošim netom "zabode" i stane, sada radi.

Da rezimiram, majstori koji su uveli instalaciju nisu uradili svoj deo posla kako treba, ja nisam bio upućen u to da mogu da budu ovakvi problemi, sada jesam, itekako. Modemi EPC3925 mahom ne valjaju. Ni preko kabla ni wireless, 5GHz wireless ne radi, ne rade komande, ima "svoju ćud". Obavezna provera pinga do modema.
Da li sam se načekao ili nisam, ne znam, po meni jesam, jer su trebali odmah da reaguju.
 
Poslednja izmena:
Supernova je krš kao i EPC3925, nemam reči za tako lošeg provajdera. Toliko su nesposobni da mi ovo deluje kao neka crna komedija. Molim se radi tebe da ti reše, tj. da ti daju CBN ili neko drugo "stvorenje".

Meni su danas odgovorili na reklamaciju, posle 8 dana od kako sam je uputio. Ali, reklamacija nije "rešena", već će TEK SADA DA KRENU SA POKUŠAJEM REŠAVANJA "POTENCIJALNOG PROBLEMA". Rok 8 dana je za rešavanje reklamacije, ne za odgovor "Roger that" i "On it, sir."

Najgore od svega je što od ovih 5 majstora što JESU dolazili, svi su bili toliko nesposobni, da ni kada im predočim problem sa EPC3925 modemom, nisu hteli ili znali da konstantuju problem i da urade nešto povodom toga. Čak par puta nisu hteli ni da zamene modem, ukupno 2 puta je menjan.
 
Znaći da ne menjam CBN dok radi,naime ima problem sa prekidačem za paljenje modema jer neće svaki put da prihvati paljenje,moram da ga napipam da bi upalio....
 
Vidi, ceo problem koliko ja vidim je u modemima, kao i podršci koja nije brza.
Elem, ovaj modem ima prevelik jitter na wireless-u, koji bi morao da bude manji od pinga, a kod ovog modema je značajno veći.
Na kablu je ok.
Majstori koji su došli su orijentisani na TV uslugu, i eventualno dali su "žice" ok. Ali tako je kako je, ne znam, kažu sutra dolazi "lik sa laptopom".
No, eto, ispucaše modeme koje su imali kod sebe, iako nerado, ubedio sam ih da problem postoji, što je i zapisano na nalogu.
U suštini, mi plaćamo "signal" da li je to tv i/ili internet. I da bude "predat" nama na korišćenje u redu i kako treba. Ja sam ih ubedio da taj "internet signal" nije kako treba, iako su mi trubili da su oni "kablovski operater" i da to što imam wireless samo "višak" za koji oni ne mogu da garantuju. Elem, čini mi se da su i oni shvatili da su im modemi njesra i da im upravo oni prave silne probleme.
Na kraju, mene ne zanima kako rešavaju problem već da imam "obećanu uslugu ugovorom", čiste i kvalitetne "tv i internet signale", bez prekida.
Kao kad sam pomenuo struju, 220-240V 50HZ, 16,5Kw, bez da mi prekida struja svakog minuta na nekoliko sekundi.
 
@Veljadj Ako radi ne menjaj ništa :)

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Znaći da ne menjam CBN dok radi,naime ima problem sa prekidačem za paljenje modema jer neće svaki put da prihvati paljenje,moram da ga napipam da bi upalio....

Kada su došli kod mene da zamene CISCO EPC 3925 za CBN desilo se to da je kod dva nova koje su izvadili iz celofana to malo govance od dugmeta bilo neispravno!
Tek na trećem CBN je bilo OK i nikada ga više i ne gasim na to dugmence, već kada treba (grmljavina i restart) vadim iz utičnice. ;)
 
Meni se evo već dva puta u 10ak dana javlja zujanje iz EPC 3925, ugasim/upalim i onda to nestane, i baš se dosta greje.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ok, postavio sam pitanje malo gore iznad u vezi iskustava sa prelaskom na SN sa tekućeg Radijus ugovora, po svemu ovom napisanom znači da ne prelazim nikako? :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako nemas potrebe zbog brzeg neta, vise tv kanala, necega treceg il' cetvrtog, NEMOJ.
 
Nemam i vidim da neću dok mi ne istekne ugovor :)
btw. na ovom Horizontu mi se pogubili neki kanali, moguće da na toj kartici samo zeza ali mrzi me da testiram, pa me interesuje koji je sada broj call centra koji RADI :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
0800311312 (besplatan svima)
19911 (besplatan za MTS, TS i SN brojeve, valjda)
A RV je bio 011 2177720 (mozda su ga i ukinuli)
 
Hvala.

Ovaj poslednji od RV-a nisam mogao nikada da dobijem od kada su ih kupili...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Uzeh malo da vrtim kanale, i primetim da izvesni kanal "Duga" nema nikakav signal kod mene na CAM-u, a izlistan je u spisku kanala na sajtu. Jel to neka obmana? Nije da ga pratim, ali vidim da ne radi. Jel imate taj kanal uopšte?
 
Koji broj

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Sajt kaže 417. Kod mene je to sve pretumbano, jer imam svoju listu.
 
417 duga plus - ima kod mene i radi

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Šta li je onda kod mene razlog, verovatno Kopernikus nešto zeznuo ili je promenjena frekvencija?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ukinule su barabe program. Ne sekiraj se, sada će Kokin Brod u 4K rezoluciji da nadomesti ovaj program.

Dok ne dođe Kokin Brod, preskeniraj kanale na tv. Tu je Duga...
 
raspitao se (na tri mesta jedan je i sam korisnik) da je avcom net 60/8 nj*ra stalno puca na po 15ak minuta pa se vrati neki put i na sat vr.
 
Glupo je tako generalizovati, jer to dosta zavisi od lokacije do lokacije.
 
Oni koji su zadovoljni nemaju razloga da ovde na forumu bilo šta pišu tako da je pitanje ko je u većini.
 
Upravo tako. Evo, ja sam imao juce problem sa tv kanalima iz dodatne ponude. Svakih 10-25min se gubila slika i vracala posle par minuta. I tako u krug... Zvao CC, resetovali tv paket i radi sve ok.
Net je skroz ok vec godinama i nista se nije promenilo sa prelaskom iz Vektora u Supernovu. Racun sam sa 2900din smanjio na 2600din kada sam potpisao novi ugovor sa Supernovom na 2 godine. Dobio sam brzi net i manje-vise istu ponudu tv kanala, a fiksni otkazao.

Lokacija: Borca.

Ja zadovoljan.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
Jel moze neko da mi objasni, do juce su mi na CBN-u gorele 1. i 4. lampica zuto, a 2. i 3. plavo. A sad su mi sve 4 zute, i internet normalno radi. Jel to normalno, tako treba?
2368948d352d207cbec2f13ece9d0228.jpg


Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Nije normalno, verovatno se smanjio broj kanala za download/upload. Dokle će da radi kako treba pitanje je....

Послато са Mi 9T
 
Hm videcemo. A za divno cudo sad bolje radi net, pre se desavalo da malo,malo pa pukne veza...

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno