Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako misliš na nešto nalik speedport hybrid kod Dojče telekoma, kod nas tako nešto ne postoji, mada je to standard koji su uradili sa Huawei-jem, tako da ne bi trebalo da bude problem tehnički za izvesti.

Samo što to u praksi, a video sam lično, više ima efekat na upload nego na download.. Recimo linija VDSL na 15/2Mbps, a uz hibridnu 4G konekciju daje oko 20/15Mbps, iz razloga što te SIM kartice imaju najniži mogući prioritet i koriste samo onaj deo kapaciteta BS koji nije iskorišćen. A obično je na 4G mreži upload slobodniji od downloada.
 
Nisam ni znao da postoji dok mi telekom nije ponudio. Posle cujem od kolege da je izuzetno zadovoljan.
Ovde vec godinama nude, prijatel u srbiji mi se zali na svog kablovskog a adsl je samo max 16 pa pomislih mozda mts-telekom ima istu ponudu...
Znaci nista, zahvaljujem.

...riding on 720p...
 
Da, jer je frekvencija 794 mHz, i tu se nalazi paket od 11 kanala, među kojima je i NBA, a bazna 4G radi na 800mHz. Ja sam juče podneo zahtev za raskid ( ex AVcom) nezadovoljan uslugom kao novi korisnik nakon nepunih mesec dana korišćenja. Platiću i priključnu taksu ako treba, samo da ih otkačim. Ili neka mi ponude super sve max paket po ceni sadašnjeg ( super par plus ), inače ću ih smarati za ove probleme svaki drugi dan. Nekome će se smučiti prvom :D

Prihvatio bi veći paket po ceni manjeg bez obzira na probleme koje ne mogu da reše?Teško da će da izmeste baznu stanicu ili te pakete koji su blizu 800MHz prebace na neku drugu frekvenciju.
 

Uh, nisam optimista, sad ide mazanje prepiskom, ovo nije ok da mi kao javnost znamo...
Ovaj gospodin mora da korisnike umiri i drži ih na tankom ledu nadom da će sve da se sredi, to mi je glavni utisak razgovora s novinarkom Mitić. Nisam razumeo ovaj deo oko prinudnog vraćanja kanala... kako mogu da se vrate kanali ako je ugovor za njihovo emitovanje istekao 31. decembra? Po kom osnovu se operator primorava da ustupi kanale za koje nije potpisan novi ugovor o distribuciji? Nacionalizacija imovine? Pitam, da znam u kom smo sistemu... Dalje, garancije da će sav premium sport ostati na SK i da neće ići na Novu Sport? Telekom želi da ugovorom dobije pravo da uređuje kanale drugog operatora? A da vam se zapakuje u celofan i pododa još koji kg?
 
DonVlad
Ne želi Telekom da uređuje kanale SportKluba već traži garancije kvaliteta programa koje bi plaćali a to je da ne ode sva ekskluziva na NovuSport a na SK ostane krš koji niko negleda.Šta sprečava UG da naprave još Nova Sport kanala posle godinu dana i sve najbolje utakmice prebace tamo?Iskreno u početku sam bio vrlo kivan na SuperNovu i bio ubeđen da je većina problema do njih ali kako vreme odmiče u ovom ciganisanju ne zna se ko je gori od njih...
 
Iskreno, kako god bilo, meni se iz intervjua sviđa deo gde kaže da bi ovime trebalo da se pozabave REM i RATEL.

Voleo bih da se tržište uredi tako da bez obzira na provajdera možeš da imaš sve kanale. Da svi mi, i SBB i SN korisnici i ostali, imamo slobodu izbora kanala.

Možda kad bi se odvojila fizička distribucija od distribucije sadržaja.

Recimo da jedna firma drži prenos i da za istu naknadu, tj. pod istim uslovima ustupa vodove do kupaca svim pružaocima medijskog sadržaja. Onda bi mi kao korisnici mogli da biramo koga god i ne bi bili uslovljeni time gde živimo.
Tako bi se otklonila mogućnost da neko na tržištu ima monopol, već bi morali kvalitetom usluga da se bore za korisnike.
 
Pa nema garancija, o izboru sadržaja odlučuje vlasnik kanala/kompanije. Šta ako SK ne kupi prava za određene sadržaje, plaća penale jer nije ponudio dovoljno kvalitetan sadržaj? Ni ja ne bih pristao na takav ugovor. I zanimljivo je da je cela ova rasprava u medijima nastala na pretpostavci da MORA da se postigne dogovor. Ne mora, SN juri UM, ne obrnuto, UM je problem rešila reklamom za EON van mreže. U fazonu, iskoristite svoj SUPERNOVA brzi net, naručite boks, zavalite se i uživajte za par stotina dinara mesečno. Kad se sve stavi na papir, npr. SUPER PAR + paket uz doplatu za sportski EON-a van mreže, košta kao DUO EON paket uz dokupljeni HBO (koji SN daje free). To je samo primer koji navodim, može i dublja analiza da se pravi.
 
Iskreno, kako god bilo, meni se iz intervjua sviđa deo gde kaže da bi ovime trebalo da se pozabave REM i RATEL.

Voleo bih da se tržište uredi tako da bez obzira na provajdera možeš da imaš sve kanale. Da svi mi, i SBB i SN korisnici i ostali, imamo slobodu izbora kanala.

Možda kad bi se odvojila fizička distribucija od distribucije sadržaja.

Recimo da jedna firma drži prenos i da za istu naknadu, tj. pod istim uslovima ustupa vodove do kupaca svim pružaocima medijskog sadržaja. Onda bi mi kao korisnici mogli da biramo koga god i ne bi bili uslovljeni time gde živimo.
Tako bi se otklonila mogućnost da neko na tržištu ima monopol, već bi morali kvalitetom usluga da se bore za korisnike.

Potpuno se slažem, ali mi ne živimo taj život. Meni je i varijanta s paketima koji se doplaćuju super, da korisnik kreira listu, uz naravno neki minimalni obavezni broj kanala, a da se kvalitetom dodatnih paketa svi takmiče i bore za nas. No, to je utopija, svestan sam.
 
Da je ovde normalna konkurencija, onda bi postojao i neki vid PPV opcija.....hocu da gledam neku NBA tekmu, to kosta, recimo, 100 dinara plastim i gledam...Hoces trku Formule, platis pa gledas....ali bi onda ovi nasi lopovi manje zaradjivali....
 
Telekom traži garancije kvaliteta programa Sport Kluba, a UG traži garancije da se Telekom više ne širi.

UG je možda mogao i marta meseca (kad je Supernova i izmišljena) da napravi druge sport kanale a na SK da ostavi krš. Ali nije.

U svakom slučaju, sad, kad se prašina malo slegla, ovo je bilo za očekivati. Lično, bio sam siguran u to. Kad sam aprila meseca prošle godine, raskinuo ugovor sa Kopernikusom i prešao u Exe Net, radnici iz Exe Neta su mi rekli da će Telekom Srbija kupiti i Exe Net, i da ugovor Kopernikusa za Sport Klubove važi do nove godine. Sve se ispostavilo kao tačno.

Potpuno je jasno da je priča završena, ovde od dogovora nema ništa.
 
Činjenica je da na srpskom tržištu kablovskih operatera kompanija SBB drži monopol.

Država je ušla na tržište na velika vrata i predstavlja sad već ozbiljnu konkurenciju (ponekad i nelojalnu što vidimo na primeru Borče).

U društvu je velika podela, a ove kompanije reprezentuju dve zaraćene strane i u politici i u biznisu.
Hoću da kažem da mnogi ljudi gledaju na ovaj sad sukob iz političkog ugla, i kompaniji zbog kanala N1 pripisuju ulogu borca za istinu.

Stvar je u tome što nije u toku borba za istinu, već borba za monopol na tržištu. Iz svih događaja nekoliko dana unazad se to jasno vidi.

Da je kompanija SBB toliki altruista kao što pojedinci veruju, oni bi učinili šta je dobro za sve korisnike, uvalili bi N1 Supernovi, a za svoje korisnike bi obezbedili Arena sport kanale.
Ali šta je dobro za korisnike, ne znači da je dobro za kompaniju i profit.
Oni su umesto toga odlučili da je bolje da šutnu protivnika još jednom dok je oboren. Pitanje je šta će biti ako se taj protivnik nekako pridigne.
 
Činjenica je da na srpskom tržištu kablovskih operatera kompanija SBB drži monopol.

Država je ušla na tržište na velika vrata i predstavlja sad već ozbiljnu konkurenciju (ponekad i nelojalnu što vidimo na primeru Borče).

U društvu je velika podela, a ove kompanije reprezentuju dve zaraćene strane i u politici i u biznisu.
Hoću da kažem da mnogi ljudi gledaju na ovaj sad sukob iz političkog ugla, i kompaniji zbog kanala N1 pripisuju ulogu borca za istinu.

Stvar je u tome što nije u toku borba za istinu, već borba za monopol na tržištu. Iz svih događaja nekoliko dana unazad se to jasno vidi.

Da je kompanija SBB toliki altruista kao što pojedinci veruju, oni bi učinili šta je dobro za sve korisnike, uvalili bi N1 Supernovi, a za svoje korisnike bi obezbedili Arena sport kanale.
Ali šta je dobro za korisnike, ne znači da je dobro za kompaniju i profit.
Oni su umesto toga odlučili da je bolje da šutnu protivnika još jednom dok je oboren. Pitanje je šta će biti ako se taj protivnik nekako pridigne.

Bravo, najzad pametan, realan i objektivan post.
 
Da je kompanija SBB toliki altruista kao što pojedinci veruju, oni bi učinili šta je dobro za sve korisnike, uvalili bi N1 Supernovi, a za svoje korisnike bi obezbedili Arena sport kanale.
Ali šta je dobro za korisnike, ne znači da je dobro za kompaniju i profit.
Oni su umesto toga odlučili da je bolje da šutnu protivnika još jednom dok je oboren. Pitanje je šta će biti ako se taj protivnik nekako pridigne.

Odakle ti informacija da je Arena bila u pregovorima?
Odakle ti utisak da je Telekom oboren, pa on je trenutno najagilniji u sirenju?
Dalje, u prirodi biznisa i kompanija nije borba za dobrobit korisnika, nego za profit. Srpsko trziste je daleko od slobodnog trzista, u svim oblastima a ne samo u oblasti komunikacija. Tako da, svako se bori u skladu sa uslovima. To vazi i za korisnike, ako ti ne odgovara predji kod drugog,
 
Da je profit u pitanju, ni jedna privatna firma ne bi kupovala marginalne kablovske operatere i to overprice. Ali kad se igras sa tudjim novcem--sve može...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako se ne postigne dogovor uskoro onda sigurno i nece, Telekom ce krenuti da odkupljuje prava na prenose i da to ubacuje na Arenu. Jer to je pametniji potez, Arene su vec u HD a ovi iz UMG nude SD varijantu za nenormalne pare plus ne daju Novu Sport i Novu S. To nece nikad da prihvate. Smesno je da RTS, O2, Prvu pa i Pink imamo u HD a SK da gledamo u SD u 2020 do 2023.
Takodje, nacuo sam jos nesto, Arena 4K ;)
 
Šta će im Nova Sport ako nisu imali nameru da prebacuju premium sadržaj na njega?Pripremali su se oni vrlo dobro za ovu situaciju...

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Supernova je bio lep nacin da "kumovi"otvore firmice i razvlace kablove po nenaseljenim selima u okolini Jagodine,Despotovca,RekovcaAleksinca,SP,jednostavno para vise nema.Plate idu iz kredita,ugovori padaju,Vojvodina prednjaci,na jugu su ljudi malo neaktivniji,uplaseniji,poslovnica u Beloj Palanci je jednostavno zatvorena vec dva dana,ljudi su besni,pratite razvoj budite istrajni i ne nasedajte na smicalice i laznja uveravanja,nijedna firma nije zlatna kada ide raskidanje ugovora,ali salterski radnici Supernove su najkreativniji u pokusajima da kod sefova "brane"firmu odliva korisnika.
 
Ako se ne postigne dogovor uskoro onda sigurno i nece, Telekom ce krenuti da odkupljuje prava na prenose i da to ubacuje na Arenu. Jer to je pametniji potez, Arene su vec u HD a ovi iz UMG nude SD varijantu za nenormalne pare plus ne daju Novu Sport i Novu S. To nece nikad da prihvate. Smesno je da RTS, O2, Prvu pa i Pink imamo u HD a SK da gledamo u SD u 2020 do 2023.
Takodje, nacuo sam jos nesto, Arena 4K ;)

I ja mislim da će tako biti
 
Da je profit u pitanju, ni jedna privatna firma ne bi kupovala marginalne kablovske operatere i to overprice. Ali kad se igras sa tudjim novcem--sve može...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Slazem se, zato sam i rekao da ovde nema slobodnog trzista....a profit mozes da shvatis i malo sire ;)
 
Nemam ja utisak da su Supernova i Telekom na kolenima. Naprotiv, SN je navukla od aprila gomilu korisnika, pre svega odnosom cene i ponude. Toga je SBB bio svestan i verovatno je SN napravila veći profit na priči o kompletnom sportu nego što je potrošila za kanale u prethodne tri godine. Činjenica je da su njihovi paketi pristupačniji za potrebe šireg kruga korisnika. Ovo će ih malo uzdrmati, SBB će dobiti malo korisnika malo više onih van mreže, a mnogi su se već izduvali za vikend po društvenim mrežama i forumima i pojeo vuk magarca. Tamo gde SN ima geografski monopol korisnici nemaju mnogo izbora nego samo da se otvore ako hoće da sve gledaju.
 
Supernova je bio lep nacin da "kumovi"otvore firmice i razvlace kablove po nenaseljenim selima u okolini Jagodine,Despotovca,RekovcaAleksinca,SP,jednostavno para vise nema.Plate idu iz kredita,ugovori padaju,Vojvodina prednjaci,na jugu su ljudi malo neaktivniji,uplaseniji,poslovnica u Beloj Palanci je jednostavno zatvorena vec dva dana,ljudi su besni,pratite razvoj budite istrajni i ne nasedajte na smicalice i laznja uveravanja,nijedna firma nije zlatna kada ide raskidanje ugovora,ali salterski radnici Supernove su najkreativniji u pokusajima da kod sefova "brane"firmu odliva korisnika.

Pa dobro drugari kad već pratite temu ponudite nam dobre uslove da predjemo kod vas, što na vaš KDS što na vašu satelitsku platformu.
 
Nemam ja utisak da su Supernova i Telekom na kolenima. Naprotiv, SN je navukla od aprila gomilu korisnika, pre svega odnosom cene i ponude. Toga je SBB bio svestan i verovatno je SN napravila veći profit na priči o kompletnom sportu nego što je potrošila za kanale u prethodne tri godine. Činjenica je da su njihovi paketi pristupačniji za potrebe šireg kruga korisnika. Ovo će ih malo uzdrmati, SBB će dobiti malo korisnika malo više onih van mreže, a mnogi su se već izduvali za vikend po društvenim mrežama i forumima i pojeo vuk magarca. Tamo gde SN ima geografski monopol korisnici nemaju mnogo izbora nego samo da se otvore ako hoće da sve gledaju.

Kad je dolazio SBB je pokupovao sve provajdere iz gusto naseljenih delova grada, a sa ovima se perifernih delova je sklopio dogovore o nenapadanju.
Supernova je pokupovala ove sitne, sa periferije i iz manjih gradova gde SBB nije imao interes da širi svoju mrežu. Tako da Supernova ako hoće da se širi (a moraju jer su mnogo para spucali da sad stanu), mora sa periferije da ide ka centru tj. da udari na SBB.
Problem Telekoma je što je pitanje da li imaju dovoljno keša za borbu.
Istina je da je dobar deo inženjera otišao iz SBBa u Supernovu da za veću platu ne radi ništa. A plate im stvarno isplaćuju iz kredita. Ali ipak, ako država reši da grune još para pitanje je šta će biti.
 
Telekom se siri sa optikom po Beogradu, valjda se i to racuna.

Telekom i dalje ne razume da mora da razvija i tv ponudu i da se raja nije mnogo primila na optiku ako nema pristojnu tv ponudu. U Srbiji se i dalje masovno gleda tv i tu konkurencija uvek odnosi pobedu. Telekom ispred mojih vrata ima optiku već dve i po godine, a ovo danas je tek drugi put da zvone i nude svoje usluge. Tako se ne juri korisnik... Takođe, po razvučenim kablićima od kutija do stanova bih rekao da su se ukupno tri stana priključila na optiku, a preko 50 stanova u ulazu. Mora nešto drugo da se smisli da se proda korisnicima...
 
Poslednja izmena:
DonVlad
Ne želi Telekom da uređuje kanale SportKluba već traži garancije kvaliteta programa koje bi plaćali a to je da ne ode sva ekskluziva na NovuSport a na SK ostane krš koji niko negleda.Šta sprečava UG da naprave još Nova Sport kanala posle godinu dana i sve najbolje utakmice prebace tamo?Iskreno u početku sam bio vrlo kivan na SuperNovu i bio ubeđen da je većina problema do njih ali kako vreme odmiče u ovom ciganisanju ne zna se ko je gori od njih...

Ciganisu i jedni i drugi jer da nije tako ne bi bili to sto su ...

Po meni treba da budes kivan samo na svog operatera jer je obecavao nesto sto nije znao da li moze da ispuni.

Sve mi se cini da su i oni znali da ce do ovoga da dodje pa su namlatili sto vise korisnika, a nisam bas ni ubedjen da bi SN htela ponovo da kupi te kanale nego samo dizu prasinu sa saopstenjima da bi ispali zrtveno jagnje.

Odliv korisnika ce biti smesan u odnosu na to koliko su ih prikupili, kako se cini sasvim opravdan poslovni korak, jedino sto su korisnici prevareni ali ko korisnike sta pita.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, kako god bilo, meni se iz intervjua sviđa deo gde kaže da bi ovime trebalo da se pozabave REM i RATEL.

Voleo bih da se tržište uredi tako da bez obzira na provajdera možeš da imaš sve kanale. Da svi mi, i SBB i SN korisnici i ostali, imamo slobodu izbora kanala.

Možda kad bi se odvojila fizička distribucija od distribucije sadržaja.

Recimo da jedna firma drži prenos i da za istu naknadu, tj. pod istim uslovima ustupa vodove do kupaca svim pružaocima medijskog sadržaja. Onda bi mi kao korisnici mogli da biramo koga god i ne bi bili uslovljeni time gde živimo.
Tako bi se otklonila mogućnost da neko na tržištu ima monopol, već bi morali kvalitetom usluga da se bore za korisnike.
Daleko smo mi od takvog funkcionisanja. Ja sam bio na BT tv a gledao sam skysports i sky kanale. Jednostavno kliknes i eto ga. Ili se kupi jedan dogadjaj.

Evo, ovako bi trebalo, ali sta oni znaju, mi smo najbolji.

Procijate MTS i SBB. :
BT TV customers will be able to sign up for all of NOW TV’s top quality content, including Sky Sports and Sky Atlantic.
 
Dvoje ot´sli... sledeci?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno