Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bolje kaži da ti ne radi ništa, isključi kabl ili modem tako da oni vide da si skroz offline I kada momci dodju objasni im šta treba da rade.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Evo napokon update oko ideje koju je @bakara predložio:

Danas sam se popeo na merdevine gde je prikačen optički crni kabl, na spoljašnjem zidu od kuće, uzeo čekić i onim oštrijim delom malo razlupao onaj kabl, sve dok nisam uništio konekciju.. 20min kasnije, nazvao Supernovin call centar i prijavio kvar da mi apsolutno ništa od usluga ne radi (ni fiksni ni internet a ni televizija koju mi nisu ni instalirali do sada) , ujedno ne znam o čemu se radi... pravim se lud, logično.
Tu su mi rekli da probam da restartujem ruter kao i da ih nazovem opet ukoliko se ništa ne promeni. 10min kasnije, nazvao sam ih ponovo i obavestio operatera da mi je njihov kolega rekao da probam to sa restartovanjem rutera, ja sam kao navodno to probao i ništa neće da radi još uvek (logično jer sam razlupao sva vlakna čekićem na zidu) i ova žena na vezi mi rekla da je kao evidentirala ovu smetnju i usput sam joj ostavio broj telefona na koji će me pozvati kada budu odlučili da napokon izađu na teren i odrade posao... (odnosno, da zamene modem sa gorenjeg na gornji sprat, ono što čekam već mesec dana da mi odrade.)

Samo se nadam i molim boga da mi ponovo ne pošalju dvojicu istih likova,radnika na teren, kao prethodna dva puta, ljudi koji nemaju kabl niti bilo kakvu opremu kod sebe za montiranje optičkog kabla sa bandere u kuću.


EDIT: Zaboravio sam da napomenem da mi je taj operater na vezi rekao da me oni još uvek u njihovom sistemu vide kao korisnika koji koristi još uvek samo fiksnu telefoniju od usluga. Iako sam ja pre oko mesec dana, nazvao njih tamo i pitao da li je moguće da pređem sa samo jedne usluge (telefon) , na tzv. "super sve plus" (telefon+net+TV) , oni su rekli da može. Tako da izgleda da su žešće neorganizovani i u nenormalnom raspadu sistema, neverovatno je da im treba mesec dana da shvate da sam ja prešao u među vremenu sa jednog na totalni drugi paket i nikako već jednom da mi instaliraju tu televiziju za koju sam i potpisao ugovor.
 
Poslednja izmena:
U pravo vreme si to uradio...Petak popodne...
 
U pravo vreme si to uradio...Petak popodne...

To jeste, iskreno.. Slažem se, ali nisam imao vremena sve do danas, zbog nekih obaveza tokom cele nedelje.

Daj bože da dođu sutra , ako postoje bilo kakve šanse za to

Ako ne, nemam problem ni ponedeljak da sačekam, samo kada bih mogao da znam da će doći pravi ljudi i odraditi dugo isčekivani posao.
 
Poslednja izmena:
To jeste, iskreno.. Slažem se, ali nisam imao vremena sve do danas, zbog nekih obaveza tokom cele nedelje.

Daj bože da dođu sutra , ako postoje bilo kakve šanse za to

Ako ne, nemam problem ni ponedeljak da sačekam, samo kada bih mogao da znam da će doći pravi ljudi i odraditi dugo isčekivani posao.

Ja nisam dosad sreo provajdera da su im te ekipe za intervencije imale išta od opreme kod sebe,čak i kad utvrde da nešto od opreme ne radi nisu imali na licu mesta da zamene nego su naknadno donosili.
 
Ja nisam dosad sreo provajdera da su im te ekipe za intervencije imale išta od opreme kod sebe,čak i kad utvrde da nešto od opreme ne radi nisu imali na licu mesta da zamene nego su naknadno donosili.

Da, oba prošla puta do sada su mi poslali iste ljude koji nisu imali nikakvu opremu kod sebe i koji nisu mogli da odrade to što treba...

Prvi put , u junu 2019-te kada su došli da mi montiraju ruter po prvi put, nisi dolazili ovi iz Supernove, nego neki izvođački tim Roaming network ili tako nešto...

Kada bi mi opet isti ti momci došli, siguran sam da bi mogli da odrade posao.
 
Očigledno se dosta razlikuje sama podrška, stručnost.... od grada do grada

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ja ne znam sta se desava u skorije vreme. Ali svake nedelje 1-2 dana nema neta. U pitanju je novi beograd dr. Ivana ribara. Kako ih pozovem, manje vise mi kazu pisacemo reklamaciju...

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
manje vise mi kazu pisacemo reklamaciju...
I treba da pisu, i onda se pozoves na te reklamacije i trazis umanjenje racuna, pa nek im prekida ako im se isplati.

Inace dolaze mobilne ekipe, i danju i nocu...ako je prekid na mrezi kao sto ga @ukLz ima:d
nocu ide jedan covek u vozilu...rade i vikendom.
 
Ja im prijavio kvar juče preko poziva, još uvek ih nema... :smash:
Nastaviti sa čekanjem, ili preduzeti nešto drugo ?

Sve više imam osećaj da se neće završiti sve ovo kako treba hahah
 
Ja im prijavio kvar juče preko poziva, još uvek ih nema... :smash:
Nastaviti sa čekanjem, ili preduzeti nešto drugo ?

Sve više imam osećaj da se neće završiti sve ovo kako treba hahah
Niko te nije zvao? Ja da sam na tvom mestu cimao bi ponovo. Kazes juce sam zvao jos nije reseno.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ja im prijavio kvar juče preko poziva, još uvek ih nema... :smash:
Nastaviti sa čekanjem, ili preduzeti nešto drugo ?

Sve više imam osećaj da se neće završiti sve ovo kako treba hahah
Pošalji mail

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ma da oni dođu do sledećeg vikenda...
 
Mislim da sve zavisi i u kom je mestu, ja sam sinoc iscupao kabli greskom a da nisam primetio, prijavio kvar odmah i jutros odmah zvali da srede. Bar je tako u Nisu, ne mogu da gresim dusu.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk
 
Mislim da sve zavisi i u kom je mestu, ja sam sinoc iscupao kabli greskom a da nisam primetio, prijavio kvar odmah i jutros odmah zvali da srede. Bar je tako u Nisu, ne mogu da gresim dusu.

Sent from my motorola one zoom using Tapatalk

Da, i ja mislim da sve zavisi od toga koliko imaš sreće/nesreće na kom području živiš.
Izgleda da ih najmanje interesuje cela opština Grocka ...

Inače sad sam im se obratio preko onog Messenger četa, a ako ni tu ne upali, slaću im email ili ponovo zvati da prijavim kvar
 
Poslednja izmena:
Opšte poznata stvar...Bar dok je bila Kopernikus tema,sada kada je sve na državnoj kasi možda i ne čitaju.
 
korisnik sam super par plus paketa i od skora su me stavili iza NATa sada sam im poslao mail na reklamacije a u ponedeljak ili utorak i RATELu cu poslati
Prvo ukinu kanale UM grupe pa sad i ovo a koliko vidim to su i mnogim drugima uradili
Nadam se da će nešto odraditi ili oni ili RATEL ili dsa raskinem ugovor i odem kod sbb mada i oni sada prave probleme sa netom
sta mislite ima li šanse da ovi mjau mjau mjau operateri nešto odrade
 
*mjau**mjau**mjau* , kad već ne postoji drugačija opcija dovući ih da odrade posao, nema druge

Sve i da čitaju a pošto si sve lepo izložio pa se da lako ukapirati koji si,ako je tačan cenovnik platićeš 600 din za kvar nastao greškom korisnika.
Nego gledam ovaj cenovnik za to tvoje ako si bio voljan da platiš mogo si da sprovedeš ko preseljenje priključka možda bi tako brže reagovali platiš im za poseban zahtev 600,preseljenje priključka 1000 i plus možda bi ti uzeli i ovo 500 za naknadno priključenje uređaja.
zCykVBB.png
 
Jednom sam ih zvao u to ime takođe, odgovorili su kao i svaki put do sada "prosledićemo vaš zahtev nadležnoj službi" i jedini put kada su se odazvali jeste kada sam poslao sličan zahtev, ali sa ugovorom u rukama u poslovnici Supernove.. 10 dana nakon tada su, kao što sam već rekao, poslali jedan te isti tim ljudi koji nisu mogli da reše problem tkd samo se vrtim u krug sa njima. Ne razumem zašto je toliko teško poslati iste one ljude koji su mi montirali kabl, NT i modem kao još od prvog dana.
 
Nije problem u plaćanju i ja sam hteo da platim, međutim njima nije prioritet nekome prebaciti kabl u odnosu priključivanja novog korisnika ili otklanjanja problema nekome ko koristi uslugu.
Da imaju višak ljudi verovatno bi to brže rešavali....
Videćeš javiće se oni tebi za to ali za jedno 45-60 dana kada si ti to odavno rešio.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Od pre 3 dana sam korisnik super para(TV+net) mada je sve to montirano u kući u koju ću se useliti ovih dana. Tamo povremeno svratim na neko kratko vreme ali sam primetio što se tiče wifi-a da nekako "nestaje". Dodjem tamo u kuću i uopšte ga ne prikazuje ili ga na nekom telefonu prikazuje a na nekom ne, kao da uopšte nema wifi. Probao sam da promenim naziv mreže i šifru i sve kao radi a onda posle primetim da me izlogovao i opet nakacio na taj stari csid(onaj Tech_pa broj) ili čak nekad prikazuje oba csid-a istovremeno.. U pitanju je neki Technicolor ruter (uspravno stoji).

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
Nakon skeniranja kanala, svi nađeni kanali su duplirani, a dosta kanala mi se izgubilo... Šta može da bude problem?
 
Od pre 3 dana sam korisnik super para(TV+net) mada je sve to montirano u kući u koju ću se useliti ovih dana. Tamo povremeno svratim na neko kratko vreme ali sam primetio što se tiče wifi-a da nekako "nestaje". Dodjem tamo u kuću i uopšte ga ne prikazuje ili ga na nekom telefonu prikazuje a na nekom ne, kao da uopšte nema wifi. Probao sam da promenim naziv mreže i šifru i sve kao radi a onda posle primetim da me izlogovao i opet nakacio na taj stari csid(onaj Tech_pa broj) ili čak nekad prikazuje oba csid-a istovremeno.. U pitanju je neki Technicolor ruter (uspravno stoji).

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
Moj predlog ti je da ih zoveš da menjaju ruter.
Ja sam imao problem tako što mi na svaka 3 do 4 dana net blokira ili tipa wifi ne radi, a žica radi, na kraju ih nazvao rekao da dođu da zamene, naravno bilo je ubeđivanja tipa restartuj, isključi iz struje, vrati na fabrička itd. Samo sam bio izričit da dođu da zamene. Evo sada radi mi sve full kako treba.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nije problem u plaćanju i ja sam hteo da platim, međutim njima nije prioritet nekome prebaciti kabl u odnosu priključivanja novog korisnika ili otklanjanja problema nekome ko koristi uslugu.
Da imaju višak ljudi verovatno bi to brže rešavali....
Videćeš javiće se oni tebi za to ali za jedno 45-60 dana kada si ti to odavno rešio.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Onda ipak nije trebalo čekićati kabl i čekati ih da se odazovu... :D

Mogao sam da kupim bilo koji gigabitni ruter uz 20m kabla, povežem gornji i donji sprat i čekam 60 dana da mi oni nameste televiziju...
E sad pošto kvara realno ima i postoji, ko zna kada će odlučiti da se pojave
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno