Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za mesec dana nije radio ili nije radio kako treba 26 dana internet od 120/15Mbps i dobio sam nesto manje od 350rsd umanjenje racuna...
Jel' to normalno?
Od 31 dan meni 11 dana nije bilo uopste neta, jos 15 dana je bio 10/1Mbps (što je 12-15 puta manje od one iz paketa) i to "vredi" manje od 350 dinara umanjenja racuna za taj mesec...
Oni ozbiljno misle da smo mi teske budale i *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i.

Saćemo da se ćeramo.
 
Probah i ja da pingujem da vidim šta se dešava, laički.
Na svakih 20-30 pingova otprilike, latencija za taj jedan ping poraste od jedne sekunde na preko 4 sekunde. To mu dođe kao pravilo.
Pingovao moj.vektor.net sa 100-200 pingova veličina paketa 32 bajta i 10kb. Uvek isto (kad je veći paket veća je latencija u proseku), na svakih 25 pingova jedan ide na od 1 sekunde (samo jedan), pretežno 2-3 sekunde i preko 4 sekunde.
Ima li neko stručan da objasni ovo?
2019-09-17_191957.png
 
@Deker

SEE! I'M NOT CRAZY!!!!

Imao sam isti problem, ali sam se odselio a problem ostao nerešen. Bilo je zamena modema, zamena kablova, uređaja, itd... Mislim da su im modemi teške kršine, i da je mreža u fazi raspadanja. Naravno odmah će doći neko da kaže "ali meni na lokaciji XYZ radi OK". E, drago mi je da tebi radi, ali meni nije radilo.
 
Kako bese jel kaznjivo lazno oglasavanje,vidim reklamiraju na tv supernovu sa preko 200 kanala?
 
Pa i imaju preko 200 tv kanala.

Ja konkretno imam 260 - 270, tako nešto.
 
Evo ja da odgovorim, pošto sam pingovao i modem (192.168.0.1), kao i windows (127.0.0.1) na računaru. Windows je ok kao i računar (imam neki ASUS desktop nije najnoviji ali je pristojan za multmediju).
Dakle, modem "koči"! On je problem. Valjda sam u pravu, napisao sam komandu: ping 192.168.0.1 -n 120 (120 pingova paket 32 bajta) i 4 pinga su bila od 1-2 sekunde a treba da bude manje od 1mili sekunde.
Možda je nešto još u pitanju, al dok se ne zameni modem ništa.
Koga ovo više zanima može da vidi na https://www.lifewire.com/ping-command-2618099

2019-09-17_194503.png
 
Koliko vidim na sajtu jasno pise tri paketa sa 90,210 odnosno 260 kanala.
 
Kod mene ima 345 kanala sa radiom, plus 63 analogna, toliko je naskenirao sinoć čini mi se
 
Nece zamena modema pomoci najverovatnije, jer su im svi modemi neispravni i imaju bagove u firmveru. Meni su menjali pa isto...
 
Kako bese jel kaznjivo lazno oglasavanje,vidim reklamiraju na tv supernovu sa preko 200 kanala?
Pa i imaju preko 200. Mene zanima ispravnost rečenice "Sve što voliš je na Supernovi" u gramatičkom smislu. Prilično sam siguran da su osim google reklama i bilbordi izlepljeni istom reklamom.

Ako bi mi neko razjasnio da li se radi ovde o lokativu kao mestu gde imaš sve što voliš ili o akuzativu sa predlogom "na".
Malo me buni to jer je naziv sastavljen od 2 opisna prideva: super i nova.

fc57eb95663f8c628bb4506fc93a1566.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Супернова је звездана експлозија током које се избацује огромна енергија за изузетно кратак временски период. Сјај звезде се може повећати и до више милиона пута у односу на сјај пре експлозије. После експлозије сјај постепено опада током недеља и месеци. Супернова у једном кратком року може да засени својим сјајем целу своју галаксију. Сунцу би било потребно око 10 милијарди година да произведе количину енергије једне просечне супернове типа II.
https://sr.wikipedia.org/sr-ec/Supernova
 
Nece zamena modema pomoci najverovatnije, jer su im svi modemi neispravni i imaju bagove u firmveru. Meni su menjali pa isto...

Da, firmware je iz 2013.-te (u mreži se vidi kao "Pegatron Corporation"), pa nek ponesu tuce modema... (Ili da ja kupim neki kablovski modem? Pa nek odbiju od tarife.)

Zamisli da imaš struju minut pa nestane na dve sekunde, i tako non-stop. To nije problem? Može i voda, nebitno, tuširaš se i cap, nema, pa onda dođe prvo hladna...
Ili voziš auto, pa se ugasi na sekund, a ti pretičeš...

Prekida mi recimo strimovanje Youtube-a na smart TV. Verovatno tv ima mali bafer, no nebitno, on radi kako treba, odnosno radio je na manjim brzinama kako treba (povezan UTP kablom).
 
Potpuno te razumem. Modem sam mozes da kupis ali ne i da ga koristis u Supernova mrezi jer nece hteti da ti aktiviraju taj modem. Samo njihove EPC3925 od pre 10 godina prihvataju. Treba da ih je sramota da tako nesto uvaljuju ljudima u 2019., ali eto...
 
Ja zvao call centar kažu ne možemo registrovati privatni modem..
Opasan razgovor je bio.. Pretio sam i tužbom posto je gospodin operater poprilično bezobrazan.. Izgleda da ću uspeti da dobijem to što tražim.. Planiram da puknem 200e za ruter hoću barem direktno da ide signal u njega a ne preko njihovog epc3925.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Mislim da od Nove neće biti ništa.. Ipak je to SBB kanal.. A svi znamo kakva im je politika

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Meni to nije jasno, ako hoće veći uticaj (politički ili koji god) preko tog kanala, ne vidim nikakvu logiku da bude ekskluzivno na sbb-u. Kao kad bi isto uradili sa N1, na tom primeru je tek jasno kolko bi bilo glupo.
 
Naglasak je na dve reci, na "hoće" i na "glupo"... dakle hoce glupo. Sve sto vidimo je da "kontravlast" (opozicija, spijuni, sluge stranih sila, zastupnici interesa...) hoce glupo, nesto ispod zita, na stetu vecine naroda, pa sto se cudite i da cia kablovski operater hoce to isti i pogotovo sto to cini na stetu tog naroda. Ima li vece gluposti i pokvarenosti od kupovine prava na prenose takmicenja u kojima ucestvuju nacionalne selekcije (reprezentacije, fudbalska) i nepustanje emitovanja takmicenja istih za ostatak naroda koji nema sbb uslugu, umesto ustupanja prava za istovremeno emitovanje rts-u koji jedini ima nacionalnu pokrivenost u etru.
O gluposti i smisljenoj pokvarenosti vlasti sto je to dozvolila bi se posebno moglo pricati...

Sve je moguce, da ce biti i da nece biti, licno bi voleo da bude jer sto je vise na raspolaganju toliko je veselije, a ko sta voli i zeli da gleda moci ce da bira... barem ima na savremenim televizorima mogucnost izbacivanja pojedinih kanala. ;)
 
Tudje hoćemo svoje ne damo [emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Samo malo podsecanje oko ovog natezanja hoce li biti SK kanali svuda kod SuperNove. Kopernikus-SuperNova i dalje ima EKSKLUZIVNA prava distribucije kanala Pink, Prva i 02.TV za ostale KDS operatere. Pa sad Vi saberite 2 i 2. Sto u prevodu znaci. Vi nama ukidate SK kanale, mi Vama ukidamo Pink, Prva i 02.TV. Tako je isto i u vezi hoce li biti CineStar kanala i Nova S...Znaci Vi nama dajete/ustupate ove kanale, mi Vama one itd.
 
Samo malo podsecanje oko ovog natezanja hoce li biti SK kanali svuda kod SuperNove. Kopernikus-SuperNova i dalje ima EKSKLUZIVNA prava distribucije kanala Pink, Prva i 02.TV za ostale KDS operatere. Pa sad Vi saberite 2 i 2. Sto u prevodu znaci. Vi nama ukidate SK kanale, mi Vama ukidamo Pink, Prva i 02.TV. Tako je isto i u vezi hoce li biti CineStar kanala i Nova S...Znaci Vi nama dajete/ustupate ove kanale, mi Vama one itd.

Ukidanje pink kanala SBB-u moze doneti samo jos vise korisnika.
Ja imam iptv i to pink njesra ne gledam a dogodine cao lelekom.
 
Da to tako ide, već bi svi korisnici Supernove i IPTV-a imali sve SK kanale.
 
Ivan[emoji2400 je napisao(la):
;5902048]Meni to nije jasno, ako hoće veći uticaj (politički ili koji god) preko tog kanala, ne vidim nikakvu logiku da bude ekskluzivno na sbb-u. Kao kad bi isto uradili sa N1, na tom primeru je tek jasno kolko bi bilo glupo.
A misliš da SBB ne da NovaS se distribuira kod drugih operatera?
Meni se čini da "državni" operateri baš ne žele zbog pojedinih emisija i njihovog sadržaja, jer bi onda ljudi videli i drugu stranu svakodnevnih vesti :)

Daj, pa nismo valjda mala deca pa da ne razumemo to, jel da :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
E, nećemo na tu stranu ovde... I ne, ne mislim da je tako, jer važi za sve što se tiče sbb-a odavno. Verovatno je obostrano totalno idi*tska situacija i to na štetu korisnika.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem šta sam pogrešno rekao, to je činjenica i samo ko ne želi to da vidi i ne vidi. Na žalost u takvoj zemlji živimo.
I mi kao korsinici ispaštamo na kraju...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pogrešno si (po meni) rekao da samo jedna strana pravi problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno