Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da ali sa 3.5 mm ne izlazi zvuk, proverio! Zvuk ide samo preko HDMI kabla. Bar je tako kod mene.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Nisam ni ja probao da gurnem slusalice u taj izlaz. Zato sam napisao liku koji je pitao za povezivanje Move i monitor, da su meni oni vezani HDMI kablom a da na monitoru imam 3.5mm audio izlaz gde je nakačeno aktivno pojačalo i zvučnici.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran da taj 3.5mm ulaz moze da sluzi samo za zvuk. Meni je preko tog izlaza spojen i zvuk i slika na stari crt teelvizor. Sam konektor koji ulazi u taj 3.5mm je duzi od standardnog konektora za slusalice.
 
Nažalost, postao sam i ja korisnik supernove. Prvo su mi ukinuli optiku (imali smo optiku do zgrade a po zgradi razvučen UTP) i prebacili me na kablovski net, a pre nekoliko dana su me i zatvorili iza NAT-a. Da li je neko uspeo da se izbori za javnu IP adresu bez doplate za statičku? Imate li neki savet?

Da ne bude da je sve samo loše, kod njih zapravo može da se uplati samo internet za fizičko lice. Imam 90/10mbit za 2000 dinara.
 
Da li još nekome puca internet svakog dana u isto vreme? Ne znam ni sam koliko dugo već, ali svaki dan u 15 ili 10 minuta do 11 prekida internet. Prekid nije dug, ali je trenutak baš kritičan...
 
Da li još nekome puca internet svakog dana u isto vreme? Ne znam ni sam koliko dugo već, ali svaki dan u 15 ili 10 minuta do 11 prekida internet. Prekid nije dug, ali je trenutak baš kritičan...

Meni vec 10-15 dana puca net u kratkim prekidima, zvao na 19911 dosli monteri promenili splitere i konektore, kazu mi da kad je hladno vreme pojacava se signal i to pravi probleme. Parametri modema su bili losi, nakon intervencije nemam vise prekid


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kratkotrajni prekidi su prvi znak da imate sumove na mrezi koji dolaze sa spojeva na banderi, obavezno prijavite samo se nece popraviti

Prijava na forumu nikome nije resila problem.
 
Moze li neko da me posavetuje?

Od oktobra sam korisnik SUPERNOVE, TV signal skoro nikada ne prekida, ali internet je malo reći užasan! Četiri ekipe su mi dolazile, merili signal, menjali splitere, menjali mi i modem, ali i dalje imam strašne prekide u internetu. Neprekidno 12 DANA sam bio bez interneta u januaru, a sada nemam internet svakog dana SAMO u periodu od oko 13-14 h pa do 8 ujutru. :( A i kad radi, merim mu ping ka googlu i svaki peti šesti je DOWN.

Sve kablove sam isključio iz njihovog modema, ostalo je samo napajanje i njihov dolazni kabl, da vidim da mu nešto od drugih uređaja ne smeta, ali bez pozitivnog efekta.

Ne mogu više da ih zovem i šaljem mejlove, jer njihovi tehničari izađu i odu, a stanje se ne popravlja, odgovor na mail im je tipa: "Izvinite ako ste imali neprijatnosti zbog nas...", a ja na ivici otkaza, jer ne mogu da završim posao od kuće. Vratio bih se na ADSL, al su me navukli da otkažem fiksni MTSu, pa bih ponovo morao da plaćam i priključak.

Da li je još neko imao ovakve probleme i je li uspeo da ih reši?
 
Nažalost, postao sam i ja korisnik supernove. Prvo su mi ukinuli optiku (imali smo optiku do zgrade a po zgradi razvučen UTP) i prebacili me na kablovski net, a pre nekoliko dana su me i zatvorili iza NAT-a. Da li je neko uspeo da se izbori za javnu IP adresu bez doplate za statičku? Imate li neki savet?

Da ne bude da je sve samo loše, kod njih zapravo može da se uplati samo internet za fizičko lice. Imam 90/10mbit za 2000 dinara.

Ovako, danas sam obnovio ugovor, 3 meseca fraj a nakon toga 2699din (osnovni par paket 80 mbit). E sad pošto sam se ja stalno žalio na cgNAT, promoterka mi je ponudila da uzmem veći par paket msm da je oko 3400din,da ga godinu dana plaćam 2700din a posle toga standard cena. Uz to bih dobio dinamičku javnu adresu jer kako kaže, svi paketi iznad 120mbit/s imaju dinamičku! Kada sam rekao da može ali da mi to navedu u ugovoru (dakle da mi je zagarantovana dinamička adresa), pričala je sa naprednom službom i rekla da tako nešto nije izvodljivo! Upitao sam je onda kako mi garantuju da ce ostati dinamička adresa, tj da me neće za mesec-dva opet staviti iza NATa (jer su dinamičke adrese rezervisane za najveći paket samo) i naravno nije imala odgovor! Dakle samo da su u nekoj napomeni u ugovoru napisali da mi garantuju dinamičku adresu, uzeo bih skuplji paket, tj uzeli bi mi veće novce! Mislim da bi im se to isplatilo za jednu adresu ali eto, oni nisu hteli...
 
Poslednja izmena:
Ja imam taj veći paket,godinu dana sam imao dinamičku a sada sam iza NAT-a.Naravno da nije mogla da ti navede u ugovoru jer taj paket ne znači dimačku IP adresu.
 
Sve sto obecaju licno ili preko telefona a da nije stavljeno u ugovor nemoj da racunas da ces dobiti, ima nas dosta koji su verovali na rec, placeni su da lazu tvoje je dal ces poverovati...
 
Istice mi ugovor za par meseci, pa posto nemam alternativu (mts vs supernova :smash:), moracu da potpisem nov na dve godine, super par, nista specijalno. (vidim da je net samo brzi, sa 60mb na 80mb u onosu na postojeci super par koji imam)

Je l' postoje neke fore da mogu da izdejstvujem manju cenu za to, kao korisnik vise decenija hahaha.. :D
 
Ne postoji "čarobna reč" kojom ćete po defaultu dobiti bolje uslove. Svako pregovara pa šta dobije.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Postoji čarobna reč. Raskid ugovora. Promotera nije ni po cenu raskida mogla da da 6m free i bio juče u SC kod njih da raskinem. Rekoh da nam u zgradi SBB daje 6m free i da prelazim. Odmah me poslala na vrata pored kod lika koji mi dade 6m free. E, od ponoći mi isključise stari AVCOM net koji je 15 god radio kao sat, dobih CG-NAT IP 100.x.x.x.i mogu da otv. samo 20% sajtova. Zvao, kažu izdali su rad. nalog greška kod mene!!!
 
Imate li vi ovakve promene u slici?
Sta bi moglo izazvati ovakve fleke?
Oblik, velicina i polozaj se menjaju kako se menja slika, kao da se vise pojavljuje ova ljubicasta ili je roze neka boja na nekim bledo zuckastim ili bež povrsinama.
Na boji slicnoj boji lica, zuckastog zida, jednolicnoj povrsini sivkastog zida i sl.
Kao da nisu svi kanali na tv zahvaceni.
Kao da zavisi od kanala koji se gleda i sadrzaja na njemu.

Da nije do podesavanja tv ili je nesto do samih tv kanala (sto mi je vec sumanuto)?

Tv je LG 43UM7600PLB, SN kablovska tv, CAM i kod kartica.
 

Prilozi

  • 20210122_210447.jpg
    20210122_210447.jpg
    1,020.8 KB · Pregleda: 118
  • 20210122_210414.jpg
    20210122_210414.jpg
    1,007.6 KB · Pregleda: 101
  • 20210122_210405.jpg
    20210122_210405.jpg
    983.7 KB · Pregleda: 99
  • 20210122_210401.jpg
    20210122_210401.jpg
    986.1 KB · Pregleda: 89
  • 20210122_210456.jpg
    20210122_210456.jpg
    1,014.3 KB · Pregleda: 89
Poslednja izmena:
Postoji čarobna reč. Raskid ugovora. Promotera nije ni po cenu raskida mogla da da 6m free i bio juče u SC kod njih da raskinem. Rekoh da nam u zgradi SBB daje 6m free i da prelazim. Odmah me poslala na vrata pored kod lika koji mi dade 6m free. E, od ponoći mi isključise stari AVCOM net koji je 15 god radio kao sat, dobih CG-NAT IP 100.x.x.x.i mogu da otv. samo 20% sajtova. Zvao, kažu izdali su rad. nalog greška kod mene!!!
Ja iskreno uopšte ne primećujem problem sa radom iza NATa. Što god sam hteo otvata, igrice online šljakaju, kamere isto, torenti takođe. Koje to sajtove ne možeš da otvoriš?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nema to veze sa Nat-om problem je neki drugi a ne otvara dosta toga: blic.rs ana.rs beobuild.rs kupujemprodajem rs eponuda.com i još mnogo
 
Ljudi imam problem.
Dosta puta mi se desi da kada upalim racunar da nece da mi radi internet, WIFI ima, a na desktopu nema internet. Nema sanse da se pojavi nikad dok u podesavanja rutera ne promenim NAPT mode u disabled. Onda proradi. Ali onda kada ugasim racunar i upalim opet nece da radi pojavi se ovo.
https://ibb.co/L5jfs8w

Posle vratim NAPT mode na enabled, i onda se sve pokvari i wifi i na racunaru. Lampice sve lepo svetle, i kod njih u korisnicki servis zapisu, ali serviser kada pogleda i vidi da mu pokazuje da je sve ispravno, nece da dodje ni da zove.

Sta moze biti? Hvala
 
Ja iskreno uopšte ne primećujem problem sa radom iza NATa. Što god sam hteo otvata, igrice online šljakaju, kamere isto, torenti takođe. Koje to sajtove ne možeš da otvoriš?

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Evo primer na jednom sajtu 2way authenticatior svaki dan moram da obnavljam zbog menjanja Ip nekad cak moram i 2 puta dnevno da obnavljam... Dok sam imao staticki to je bilo obnavljanje jednom u 2 nedelje... A i za vreme NAT-a bilo je kad su jedan NAT ip drzali po par dana i dok ne promene taj NAT IP ne trazi da se ulogujem... Valjda razumes sta sam napisao :D

Ljudi imam problem.
Dosta puta mi se desi da kada upalim racunar da nece da mi radi internet, WIFI ima, a na desktopu nema internet. Nema sanse da se pojavi nikad dok u podesavanja rutera ne promenim NAPT mode u disabled. Onda proradi. Ali onda kada ugasim racunar i upalim opet nece da radi pojavi se ovo.
https://ibb.co/L5jfs8w

Posle vratim NAPT mode na enabled, i onda se sve pokvari i wifi i na racunaru. Lampice sve lepo svetle, i kod njih u korisnicki servis zapisu, ali serviser kada pogleda i vidi da mu pokazuje da je sve ispravno, nece da dodje ni da zove.

Sta moze biti? Hvala


Ne znam sta ti je tacno problem ali ja rucno podesavam IP adrese jer ovaj tehnicolor bezveze probaj da setujes rucno sve IP adrese i dns...Ovo moram pogotovu da radim za wifi :)
 
Poslednja izmena:
Lažna uzbuna kod mene na svu sreću, spojio laptop direktno na lan kabl pre rutera i sve radi kako treba. Sad zašto Windows sedmica sve to lepo odradi a tp-link router TL-WR743ND pristupa samo nekim sajtovima ostaje mi da otkrijem.
 
Evo ti primer, ako si direktno na tehnikolor a ip je 192.168.0.1 onda ti stavljas 192.168.0. i npr od 2 do 99
I dns prepises i ovo ostalo isto samo taj IP (tvoj) ne mogu 2 ista
 

Prilozi

  • 2313122223.png
    2313122223.png
    6.1 KB · Pregleda: 114
Imate li vi ovakve promene u slici?
Sta bi moglo izazvati ovakve fleke?
Oblik, velicina i polozaj se menjaju kako se menja slika, kao da se vise pojavljuje ova ljubicasta ili je roze neka boja na nekim bledo zuckastim ili bež povrsinama.
Na boji slicnoj boji lica, zuckastog zida, jednolicnoj povrsini sivkastog zida i sl.
Kao da nisu svi kanali na tv zahvaceni.
Kao da zavisi od kanala koji se gleda i sadrzaja na njemu.

Da nije do podesavanja tv ili je nesto do samih tv kanala (sto mi je vec sumanuto)?

Tv je LG 43UM7600PLB, SN kablovska tv, CAM i kod kartica.

Ovo ti nešto nije u redu sa signalom, takozvana blaga pikselizacija je u pitanju. Prijavi da ti to otklone...
 
Imate li vi ovakve promene u slici?
Sta bi moglo izazvati ovakve fleke?
Oblik, velicina i polozaj se menjaju kako se menja slika, kao da se vise pojavljuje ova ljubicasta ili je roze neka boja na nekim bledo zuckastim ili bež povrsinama.
Na boji slicnoj boji lica, zuckastog zida, jednolicnoj povrsini sivkastog zida i sl.
Kao da nisu svi kanali na tv zahvaceni.
Kao da zavisi od kanala koji se gleda i sadrzaja na njemu.

Da nije do podesavanja tv ili je nesto do samih tv kanala (sto mi je vec sumanuto)?

Tv je LG 43UM7600PLB, SN kablovska tv, CAM i kod kartica.

T-Con Board
 
Hvala na odgovoru. Sada sam proverio, IP adresa počinje sa 10., a ne sa 100, da li to ima nekakve razlike?

Da li postoji rešenje za ovaj problem sa NAT-om? Ako je u pitanju taj CG-NAT...

Inace, sve na internetu radi bez problema, mada dolazi sporadicno do pucanja neta, ali kratko traje.
 
Rešenje košta 600-700 din mesečno :D
Da li siguran da si gledao internet WAN a ne nešto od drugih (TR069?)?
 
Da da, 100% siguran. I na internet WAN i na TR069, prvi broj stoji da je 10.

Kad smo vec kod ovoga sta je uopste TR069? Ako je ovo prvo internet, sta mu dodje to u WAN podesavanjima?

Za resenje mislis dodatnu doplatu za staticnu IP adresu? Znaci to moze resiti stvar sa NAT-om?
 
TR-069 je za remote management i konfiguraciju. A za statičku javnu IP adresu: pa kad platiš dobiješ IP adresu koju ne deliš sa drugim korisnicima i stoga port forward radi... naravno ti na ruteru treba da dodaš podešavanja i otvaraš šta ti treba od portova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno