»RSS Benchmark sajt

Strana 324 od 324 PrvaPrva ... 224274314320321322323324
      Prikazani rezultati od 4.846 do 4.855 od ukupno 4855

Tema: *Supernova - kablovski distributer

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2016
        Poruka
        48
        Citat Citiram korisnika: DukeLander Pogledaj poruku
        Mex, jos jedan politicki ispad i letis.
        Ja vala vise brisati necu, dosta vise...

...riding on 720p...
        Druze,ti si moderator.Ja da sam druze na tvom mestu,ja bih lepo ovu temu zatvorio jer je ovo postalo nenormalno. Dzabe se ovde bilo ko s kim prepucava,raspravlja,kad to apsolutno ne zavisi od bilo kog korisnika u Srbiji,zar ne? A mnogo je druze i botova i na jednoj i na drugoj strani,plus evidentnih komentara sa politickom konotacijom. Pola korisnika odavde da sam na tvom mestu bi dozivotno banovao sa sajta bez trunke kajanja i razmisljanja. Moj ti je predlog druze da ti lepo ovu temu zakljucas i mirna backa. Iovako nikakvog dogovora nece biti,to je sada vec jasno kao dan. Pozdrav druze.

Newcomers Avatar korisnika Muki.Beograd
        Na forumu od
        Nov 2019
        Poruka
        83
        Jeste ovo prelazi u politiku, ovde treba rešavati probleme kad TV ima problema kako šta podešavati, preporuke, ne preporuke. Sta raditi ako neka igrica ne radi i sl. Šta je ko uradio prilikom nekog problema. Objaviti nove kanale. Ovo se pretvorilo u politiku, dosta politike.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Member Avatar korisnika miki92
        Na forumu od
        Jun 2011
        Poruka
        1.356
      4. Moja mašina
      5. Citat Citiram korisnika: lega99 Pogledaj poruku
        Mala firmica odjednom postaje gigant kako je investicioni fond upumpao pare u tu firmu. Ne vidim logiku da SBB moze da provlaci optiku kroz Telekomove sahtove a Telekom ne moze da sklopi neki normalan ugovor sa UM vlasnikom SBB. Setite se samo da je Targo vukao svoju optiku, dobio dozvolu, ispade nelegalno. Nesto debelo smrdi...
        Mala firmica je ulagala godinama i gradila optički mrezu iz Bosne ka Uzicu pa dole ka Novom Pazaru, pa kroz Srbiju ka Rumunija, pa ja Hrvatskoj, pa iz Mađarske... Da su čekali Telekom i zavisili od njega imali bismo brzine veće od 30/1 možda tek od pre par godina.
        SBB ne provlači optiku kroz Telekom šahtove a tamo gde to rade plaćaju rentu, kao što plaćaju rentu Eps-u za bandere. Tagro je priča za sebe, dobra ideja, loš kraj, ostade km i km optike da zvrji pored autoputeva. Smrdi tu nešto oko Telekoma i dalje. A to je kako da firma sa 13 000 zaposlenih godinama unazad ne ulaze u tehnologiju kao privatnici sa 10x manje zaposlenih. I smrdi to da u 2020.godini adsl od 10/1 košta 15 evra kao u Rumuniji optika 1000/500.

Citat Citiram korisnika: laksativ Pogledaj poruku
        Mene vise nervira telekom iz razloga sto ljudski (da gledas u HD i bez prekida) ne mozes da kupiš Arena sport kanale (Sport klubove možeš). Sta je posledica toga: pirati sa IP listama zaradjuju umesto da pare idu u telekom.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
        Tako je. Iptv liste su se pojavile bas iz razloga jer sbb nije imao Arene a Telekom SK. Srpski brend. I funkcionišu samo u Srbiji.

Citat Citiram korisnika: mex87 Pogledaj poruku
        napadi sa svih drzanih i ruskih medija su izvrseni ama bas svim medijima koje kontrolisu a to je 99% medija u srbij od kurija , b92 (ruski) itd
        Nisam znao da je Milovanović vlasnik KCN-a a ujedno i Prve i B92 i O2 rus?

Citat Citiram korisnika: bojanmladenovic Pogledaj poruku
        Ja ovde branim supernovu ocigledno a ti SBB.

Ja branim zbog istine a ti jer mislis da je teorija zavere. Za tvoju odbranu nema dokaza na papiru.

Postoji dokument gde SBB tj United Media naređuje gašenje N1 i Sportklub a ti kazes to nije bitno vec su to ugasili iz Telekoma i iscenirali.

I ja hocu da imam N1 na Exe Netu ali United Media ne dozvoljava jer Exe Net ugrozava SBB pa im pre nisu dali ni ponudu, sto su obavezni po zakonu.

I sad ti kazi SBB je u pravu a Supernova nije. Istina je istina. A u ovom slucaju je na strani Supernove.

Kad budem video od United Medije neki dokaz osim kukanja i spinovanja, moze se diskutovati.
        Ne postoji dokument. Postoji prepiska - mejl, vrlo često se koristi u korporativnoj komunikaciji, gde ljudi kažu, istekao vam ugovor i hitno ugasite signal jer nećete da platite.
        Po kom tačno Zakonu je jedna firma u obavezi da da drugoj firmi neki kanal, u tvom slučaju SBB exe netu i kako to tačno exe ugrožava SBB?

Tačno se vidi da braniš Supernovu pa prestani molim te, loše ti ide.

Citat Citiram korisnika: rAMA Pogledaj poruku
        Primer BiH o kome sam već jednom pisao je pokazao da ako postoji dobra volja sve je moguće zakonski uraditi.
        BiH je jedna zemlja apsurda. Jedina zemlja u Evropi koja nema digitalni signal (dvb t) u 2020.godini.
        Zemlja gde je 4g pušten 2019.godine?
        Gde je adsl i dalje glavni izvor interneta sa dominantnim udelom učešća? Zemlja gde državni operater ne može svakom korisniku da isporuci iptv jer je loša infrastruktura?

Ali bitno da svi mogu da gledaju sk i Arene. To je svemirsko dostignuće BH pravosuđa.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
        "I grew up with soldiers. I learned how to die a long time ago." -- Ned Stark

Member Avatar korisnika Lappy
        Na forumu od
        Apr 2005
        Poruka
        1.301
        A bolje zatvorite temu, kako uopšte nešto može da se kaže u vezi ovoga a da nema veze sa politikom kada je svima jasno da je politika jedini razlog. Bežite odatle ko može ugasiće vam i forum ako se vođi ne svidi nešto, možda je iPhone fan a ima mnogo tema o androidu

Member Avatar korisnika laksativ
        Na forumu od
        Nov 2015
        Poruka
        384
        Tako je. Iptv liste su se pojavile bas iz razloga jer sbb nije imao Arene a Telekom SK. Srpski brend. I funkcionišu samo u Srbiji.

Promašio si poentu. IP liste postoje svuda u svetu za onu populaciju koja hoce jeftino da gleda piratizovane kanale a ima mogućnost da kupi legalne (velika većina u normalnom svetu plaća intelektualnu svojinu). Ovde je suština da ti legalno, od provajdera, ne možeš da kupiš ljudski uslugu (kod telekoma Arenu).

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Na forumu od
        Nov 2019
        Poruka
        83

Member
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        249
        Ovo je valjda forum gde se raspravlja o problemima koje članovi imaju u pristupu internetu i provajdingu. A to može da bude i ponuda kanala, cena, mogućnost izbora.
        Ne vidim zašto se javljaju da se tema zatvori, koliko sam skapirao temu prate i jedni i drugi (UM i Telekom). Ovo je prilika da čuju naše stavove.
        I ako su Telekom i UM politički protivnici, to ima vrlo malo veze sa trenutnim dešavanjima, 99% je biznis u pitanju.
        Ne razumem kako dobar deo članova ne prepoznaje ovu situaciju kao momenat da se neke stvari reše na korist svih nas. Zašto bi bilo loše za ikog od nas kad bi se stvari regulisane kao u Bosni ili na sličan način?

Na forumu od
        Nov 2019
        Poruka
        83
        Davne 2006 godine. Možda i godinu pre...

Rat kablovskih operatera za srpske gledaoce
        Beograd - Preduzeće Avkom optužilo je firmu SBB, u pismu dostavljenom premijeru Srbije, resornim ministarstvima i agencijama za telekomunikacije i radiodifuziju, da monopoliše kablovsku televiziju i internet. Iz SBB rečeno je Danasu da ta kompanija nije uradila ništa što korisnicima nije ponudila i Avkom.
        Avkom je pozvala državu u pomenutom dopisu, da spreči dominantan položaj SBB, tvrdeći da ponuda SBB građanima koja sadrži besplatan priključak na njenu mrežu, te 12 meseci besplatne pretplate i tri meseca besplatnog interneta, vodi nestanku drugih firmi operatera, nakon čega će SBB sama moći da formira cene svojih usluga kako želi. Takođe se navodi da SBB ostvaruje monopol uz pomoć stranih kompanija koji su SBB dali ekskluzivno pravo za redistribuciju njihovih programa sa srpskim titlom, kao što su BBC i Nešnl Džiografik. "Besplatna ponuda SBB, koja je data i korisnicima Avkom kablovske mreže sačinjena je sa ciljem da obmane građane, jer će nakon protoka od godinu dana besplatnih usluga cena biti monopolski formirana, čime će se nadoknaditi uložena sredstva i ostvariti enormna zarada SBB", tvrdi Avkom.
        Međutim, Predrag Milićević iz SBB, odlučno demantuje ove primedbe, navodeći da je ponuda njegove firme odgovor na ponudu Avkoma koja sadrži besplatan priključak, i po tri meseca kablovske televizije i interneta. Prema njegovim rečima, na delu je konkurentska borba za tržište, a ne monopolizacija. Kao argumente on navodi da u Beogradu osim SBB, ima još sedam kablovskih operatera, a na tvrdnju Avkoma da bi posle godinu dana SBB ostao sam na tržištu, odgovara pitanjem da li to znači i da bi Avkom njime zagospodario nakon svoje ponude od tri besplatna meseca.
        Kada je reč o redistribuciji stranih programa, Milićević ističe da svako ko je spreman da plati, može dobiti ekskluzivno pravo na emitovanje nekog programa i kao primere navodi prikazivanje utakmica NBA lige na TV B92 i trka Formule 1 na Pinku. On ističe da se programi, pomenuti u dopisu Avkoma, uglavnom bave dokumentarnim, obrazovnim i zabavnim sadržajima i da je insistiranje SBB da imaju srpski titl za pohvalu.
        Ko su Srpske kablovske mreže
        Kompanija SBB d.o.o. osnovana je u Kragujevcu 2000, pod imenom KDS d.o.o, a maja 2002. je dokapitalizovana od strane investicionog fonda Southeast Europe Equity Fund (SEEF). To je bila najveća strana investicija u privatnu kompaniju u Srbiji u 2002, piše na internet prezentaciji SBB. Krajem 2002. i tokom 2003. kablovski distributeri širom Srbije (KDS d.o.o. u Kragujevcu, Telefonija KDS u Beogradu, Media Plus u Novom Sadu, YU VOD u Nišu, i mnogi drugi) integrisali su se pod novim imenom "Serbia Broadband - Srpske kablovske mreže". Tako je stvoren SBB d.o.o. - jedini nacionalni kablovski operator na teritoriji Srbije, navodi se na sajtu ove firme.
        Click image for larger version. 

Name:	images.jpeg 
Views:	31 
Size:	11,2 KB 
ID:	280668
        Menjao Muki.Beograd : 27.01.2020. u 05:35

Member
        Na forumu od
        Dec 2007
        Poruka
        249
        Iskopaće tebe Billy
        Bravo Muki.
        Eto malo pozadine, da vidimo ko su nam igrači...

Na forumu od
        Nov 2019
        Poruka
        83
        Citat Citiram korisnika: disha_m Pogledaj poruku
        Iskopaće tebe Billy
        Bravo Muki.
        Eto malo pozadine, da vidimo ko su nam igrači...
        Živa istina jer sam u AVcomu od samog početka, patio sam za formulom 1 i sad rešio kupovinom eon van mreže.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka

Strana 324 od 324 PrvaPrva ... 224274314320321322323324

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •