Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slažem se da ne treba da postoje reklame no to je sve pitanje CENE. Pretpostavljam da se ti TV kanali uzimaju u PAKETU koji sadrži reklamni prostor. Verovatno postoji varijanta i bez reklama ali je CENA veća.
Da li na EUROSPORT-u ima reklama?

Moguće...moguće da provajder kupi paket sa ovom ili onom varijantom i cenom. I onda te pakete prodaje građanima.
A ko to tačno zna? Ja kao korisnik, takve ponude nisam imao.

Evo, ja da imam ponuđeno, da platim više za TV koja nema reklame, ja bih platio. (Eto sad ideje za dodatno dranje).


Meni ovo nije jasno, jel moguće da je ljudima to stvarno normalno i ok, da ne možeš normalno da gledaš već plaćen kanal?

Pa to je kao kada bi kupio npr. Levis farmerice original, ALI da na nogavicama stoji veliki natpis "Perina pečenjara d.o.o.".
 
Ti kanali su u osnovnom paketu, i u supernova idu u osnovnoj ponudi za lokalno tržište, znači bazni paket to nisu pay kanali.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moguće...moguće da provajder kupi paket sa ovom ili onom varijantom i cenom. I onda te pakete prodaje građanima.
A ko to tačno zna? Ja kao korisnik, takve ponude nisam imao.

Evo, ja da imam ponuđeno, da platim više za TV koja nema reklame, ja bih platio. (Eto sad ideje za dodatno dranje).


Meni ovo nije jasno, jel moguće da je ljudima to stvarno normalno i ok, da ne možeš normalno da gledaš već plaćen kanal?

Pa to je kao kada bi kupio npr. Levis farmerice original, ALI da na nogavicama stoji veliki natpis "Perina pečenjara d.o.o.".

Vidi, Eurosport se posebno ugovara kao kanal. Oni su davno došli na naše prostore (naši novinari komentarišu određene događaje, postoji studio u Beogradu). E sad, oni su pravili dugoročne ugovore sa kablovksim operaterima. Prvih par godina gratis, pa sledeće godine toliko centi po korisniku, pa sledeće malo više i tako dalje. Ne znam tačne detalje, ali je to tako otprilike.
A kanali koje su spomenuti, to su kanali prilagođeni za naše tržište, u stvari to je jedan neprekinuti striming sa puno repriza i reklama. To bi bilo kao kada bi uzeo jedan YOUTUBE kanal i napravio plejlistu sa ponavljanjem i puno reklama između. Jedini napor, ili dodatak je da su te emisije prevođene (mislim) pa imaju titlove, ranije ni toga nije bilo, moguće da neke ni nemaju titlove (to se plaća, jel, zna se i cena nije tajna). Sve u svemu, takav paket mora biti JEFTIN (po korisniku) da bi kablovski operater imao neku zaradu.
Primetno je da najveći kablovski operateri ni ne nude internet kao zasebnu uslugu, već se televizija "šlepa" uz internet. Ili je nude po jako nepovoljnim uslovima ili malim brzinama (kao Supernova).
Budućnost televizije verovatno leži i dalje u prenosima uživo, sportski događaji i u aktuelnim vestima (sa slikom sa terena, što se kod nas retko dešava). Sve ostalo, krenuvši od filmova i serija već uveliko ide na platformama poput Netflix-a, Amazon Prime-a, HBO-a, Hulu-a. Imate Twitch za gledanje gejmera i postoji gomila drugih video servisa, besplatnih i plaćenih. I doći će i kod nas, uskoro, baza titlova postoji (ti ljudi koji prevode nadam se da će biti kad tad plaćeni za to).
Discovery https://go.discovery.com https://www.youtube.com/user/DiscoveryNetworks
National Geographic https://www.nationalgeographic.com/tv/ https://www.youtube.com/user/NationalGeographic
Sam Youtube ima milione "kanala", za svakoga po nešto.

I da odgovorim, da, meni nije normalno da postoje reklame. Ali ja televiziju jako slabo gledam, ponešto od sporta i to je to.
 
Jel pisao neko tj ima li neko informaciju do kada je Radijus Vektor imao licencu za emitovanje SK i sl kanala koji ce se po isteku izbaciti iz Supernova paketa?
 
Ti kanali su u osnovnom paketu, i u supernova idu u osnovnoj ponudi za lokalno tržište, znači bazni paket to nisu pay kanali.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Pročitao sam upravo o čemu se radi...registrovali se ovde, emituju onde itd, nebitno, samo da bi mogli da cepaju reklame.
Tako da uglavnom nema Lova na Krabe bez reklama.

Misliš na HBO npr, kao pay paket (pošto ovo što je osnovno, valjda dobijem džabe, a ne platim 4000 din, al ajde). Trebalo bi onda da preko antene i dvb t2 tjunera hvatam National Geographic i Discovery?

Ili sve to što ja plaćam nije plaćanje u stvari? Kao npr, imam net, pa još i netflix moram da platim :)

Ne gledam ja TV skoro uopšte, ali sad par večeri desilo se da upalim pre spavanja i gde god da prebaciš - reklame.
I taj HBO sam uzeo ne znam ni koji će mi...A nisam ni gledao dovoljno da vidim da li i tu ima neki blok epp-a?

Što se "živih" prenosa tiče, samo čekam da u sred gol šanse krene full screen EPP, napanjenog tona na milion decibela
(a i to pojačavanje tona reklama je posebno gadna i ljigava stvar).
 
Misliš na HBO npr, kao pay paket (pošto ovo što je osnovno, valjda dobijem džabe, a ne platim 4000 din, al ajde).

Ili sve to što ja plaćam nije plaćanje u stvari? Kao npr, imam net, pa još i netflix moram da platim :)

HBO je vec nesto drugo, to sto ide otkljucan je samo promocija, to supernova casti.

Trebalo bi onda da preko antene i dvb t2 tjunera hvatam National Geographic i Discovery?
Ne, jer ti kanali nemaju nacionalnu frekvenciju, emituju se free samo u mrezi kablovskih operatera.
 
HBO je vec nesto drugo, to sto ide otkljucan je samo promocija, to supernova casti.


Ne, jer ti kanali nemaju nacionalnu frekvenciju, emituju se free samo u mrezi kablovskih operatera.

HBO plaćam 300 (ili čak 350?) dinara mesečno.

Da li moram reći da se šalim za tjuner i Discovery :) ...Emituju se free, samo što mi plaćamo da ih "doemituju" do nas.
 
HBO plaćam 300 (ili čak 350?) dinara mesečno.

Da li moram reći da se šalim za tjuner i Discovery :) ...Emituju se free, samo što mi plaćamo da ih "doemituju" do nas.
Nema ništa džabe, kabl operater placa proizvodjaču tv programa po broju pretplatnika, a sto se tiče reklama, zahvaljujući digitalnoj tehnologiji "ubacuju" se reklame, kai i titlovi ili nadsinhronizacija (dečiji programi uglavnom).Premijum kanali, uglavnom filmski ili sportski se ili posebno plaćaju ili kombinacija plaćanja plis reklama.Tako da ustvari mi plaćamo "putarinu" da bi nam programi stigli. Bar tako bilo u vreme povoja kablovskih kanala.

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Некад давно (али много давно па већина и није имала прилике да то види) су рекламе ишле у блоковима, блок пре дневника, блок негде између и то је то. Онда је кренула серија Градић Пејтон у којој је виђен револуционарни приступ рекламама, траје нека радња, постане узбудљиво ... и трас, реклама од минут, два. Опет крене нешто да се дешава и опет кратак прекид и реклама. Прво смо се чудили па је било занимљиво па смо полако почели да се нервирамо али касно. Рекламе су постале саставни део емисија, данас се утакмице прекину на неколико минута да се пусти реклама на телевизији а вама сметају рекламе у програмима које реално не плаћамо.
 
Некад давно (али много давно па већина и није имала прилике да то види) су рекламе ишле у блоковима, блок пре дневника, блок негде између и то је то. Онда је кренула серија Градић Пејтон у којој је виђен револуционарни приступ рекламама, траје нека радња, постане узбудљиво ... и трас, реклама од минут, два. Опет крене нешто да се дешава и опет кратак прекид и реклама. Прво смо се чудили па је било занимљиво па смо полако почели да се нервирамо али касно. Рекламе су постале саставни део емисија, данас се утакмице прекину на неколико минута да се пусти реклама на телевизији а вама сметају рекламе у програмима које реално не плаћамо.
Serije se prodaju tako da ima mesto za ubacivanje reklama, i tačno producent i reditelj to odrede.Druga stvar je što de to u zemlji Srbiji ne poštuje nego se program seče reklamama kako kome padne na pamet.Isto de zna koliko reklama u 60 minuta na javnom servisu a koliko na komercijalnim tv,ali opet to ne važi u Srbiji.I nemojte odmah primer BBC oni nemaju reklame ali i to je pitanje do kad

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Pa dobro kaže kolega par postova gore, sve je to skoro prevaziđeno. Ljudi uzmu kablovsku uz internet, ni ne gledaju ništa sem sporta i deci crtaće.

Meni palo na pamet da pogledam, kao nešto random, da ne moram da biram po netu šta bih se zabavljao.
 
SK 1 košarka
Da li Vam secka kod mene Blok 44 skoro negledljivo

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Па ваљда је реално да се домаће рекламе емитују или мислиш да на тим каналима иду рекламе за интернет провајдере у америци, продавнице мешовите робе или телевизора у Калифорнији?
Video sam na TLC-u da idu isključivo bugarske reklame, a npr. na AXN-u i E! samo promo sadržaji.
Nisam odavno gledao tv pa ne znam kakva je situacija sada, ali na određen kanal određena firma "lepi" naše reklame dok u originalnom feed-u ide npr.neki promo za druge emisije.

Primećeno je takođe da je "radnja" filma/serije na Fox - u propraćeno ubraznim frejmovima ili čak frame droppingom kako bi se dobilo na dodatnim sekundama za reklame - ko je imao priliku da uporedi adria verziju Fox - a u Hrvatskoj na npr nekoj iptv listi (kod max tv-a) sa našim operaterima uvek primeti da kod nas reklame počnu 10ak sekundi pre a tek onda na hrvatskom, dakle na istoj sceni seku samo što to nama dođe brže jer se sličice preskoče/ubrzaju.

Taj Fox ima dobrog sadržaja ali ništa što nema na netu bez gubljenja vremena na uloške, kreme, toalet papir, hranu, kućnu hemiju itd.

Uostalom neke verzije kanala koje su kod operatera obično u nekom plus paketu nemaju reklame - fine living Network, H2, nat geo wild, vh1 classic, mtv hits/rock/dance. Dok ti se na nekim zgadi gledanje - npr Comedy central.

O "domaćim" stanicama tek... Na Prvoj zaboraviš šta si gledao uopšte.
Primer serijal Tvoje lice zvuči poznato - na Sitelu se završi oko 23h, na RTRS-u oko 23:15 a na Prvoj oko 00:20. A u isto vreme krenu. Zato se domaći i bore da se kanali iz drugih zemalja blokiraju dok ide isti sadržaj - za Kopernikus je to bila misaona imenica. Za SBB strogo postovano - čik probaj da gledaš ovu pomenutu emisiju na RTRS-u dok ide na Prvoj. Živele iptv liste :)

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
EPG ne radi na području Novog Beograda.
Radio je, međutim oni su radili digitalizaciju ovog područja i očito nešto "zeznuli".
EPG mi je nestao onog trenutka kada sam radio ponovnu inicijalizaciju tv-a odnosno ponovno skeniranje kanala jer se očito, neki kanali, što nije normalno nisu hteli "učitati".
Dakle, ko je na NBG ne raditi skeniranje kanala.
Kada će to vratiti u normalno stanje, ne zna se, radi se, po rečima operatera KC-a.
 
Blok 44 ulazi SBB

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Vidim prvi put aplikaciju Supernova TV po tvom na LG smart tv-u, pa me zanima da li valja cemu? Koliko kasni prenos u odnosu na Arene kada se gleda direktno preko Supernove?
 
Ja sam napisao to na drugom forumu. Samo sam preskenirao kanale i pojavio se NBA TV kao Ch-609 na 754 MHz . Prvo sam mislio da je neki lokalni jer je gomila lokalnih programa nazvana isto tako CH-<broj>.
 
Ja sam napisao to na drugom forumu. Samo sam preskenirao kanale i pojavio se NBA TV kao Ch-609 na 754 MHz . Prvo sam mislio da je neki lokalni jer je gomila lokalnih programa nazvana isto tako CH-<broj>.
Kod mene ga još nema Blok 44
J

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Je l ima neko ovaj dodatak TV po tvom od supernove?
Moja devojka ima u stanu kod nje njihov paket (supernove) i da li moze ona da aktivira tv po tvom a da ja kod mene kuci koristim na smart tv app?
U call centru kao da rade nepismeni. Kaze da mora da se podnese zahtev da oni dodju da donesu i povezu uredjaj kod nje u stan pa ce moci da se koristi na mobilnom i tv :wall:
 
Je l ima neko ovaj dodatak TV po tvom od supernove?
Moja devojka ima u stanu kod nje njihov paket (supernove) i da li moze ona da aktivira tv po tvom a da ja kod mene kuci koristim na smart tv app?
U call centru kao da rade nepismeni. Kaze da mora da se podnese zahtev da oni dodju da donesu i povezu uredjaj kod nje u stan pa ce moci da se koristi na mobilnom i tv :wall:
Tako je lepo su ti rekli

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Ne verujem da ikog to ovde interesuje [emoji16]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
I to ni manje ni više nego 4 kanala[emoji3]

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
To neki kanali sa emisijama za poljoprivrednike? Tipa "Znanje imanje"?
 
Pozdrav svima. Zelim da korsitim kablovsku tv supernove preko tv
Da li je dovoljno da tv podrzava dvb-c ili je potrebno CI / CI+ Cam?
Zahvaljujem se
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno