Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
packet loss je problem kod provajdera... Nicim ti to ne mozes da resis...

Poslato sa Huawei P30 PRO pomoću Tapatalk
 
voleo bih da vidim koji je to ruter otporan na smetnje kada u zgradi oko njega ima jos 10 mreza i gde su kanali zakrceni, a njemu treba 80mhz da izbaci preko 200-300mbps na 5ghz,
a na 2.4g kanalima da i ne spominjem smetnje

imate nerealna ocekivanja od provajdera, ne moze provajder da ulaze u vasu kucnu wifi mrezu, ulozite vi u kucu 200-300-500 eura pa se pokrite wifi signalom

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Moj ruter! Kad me vec vuces za jezik. Huawei HG630. Na mts vdsl 20/4 sam. 2.4 ghz, oko mene blizu u komsiluku jos 7 rutera ( mreza). Ali to je sada totalno nebitno. Odlicna mi je pokrivenost. Na oba sprata i dvoristu uz neznatne gubitke u najudaljenijim prostorijama. Cak i u podrumu koji je 1-1.5m ispod zemlje ima signala. Poenta je da u supernova imaju krs rutere i drugu opremu. O mrezi da i ne govorimo. U mom gradu ( Vranje) koriste staru mrezu koju su drzali neki makedonci, zatim kopernikus, a sada supernova. Treba mnogo ulaganja od supernove da bi imali "normalnu uslugu". Zato sam kog supernove samo korisnik televizije. Kad se supernova upristoji, malo otvori i ulozi u mrezu (za 10 god) i opremu e onda mozemo da pricamo. Ovako cekam optiku.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Moj ruter! Kad me vec vuces za jezik. Huawei HG630. Na mts vdsl 20/4 sam. 2.4 ghz, oko mene blizu u komsiluku jos 7 rutera ( mreza). Ali to je sada totalno nebitno. Odlicna mi je pokrivenost. Na oba sprata i dvoristu uz neznatne gubitke u najudaljenijim prostorijama. Cak i u podrumu koji je 1-1.5m ispod zemlje ima signala.
O čemu ti pričaš čoveče...

Čovek priča o 120mbit na wifi a ti pričaš kako imaš 100mbitni ADSL ruter sa brzinom od 20mbita...babe i žabe.

Ne zali se on na signal u podrumu nego da nema svih 120mbita na wi-fi




Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
najbolje da provajderi uloze u lokalne mreze svojih korisnika jos po 200-300 eura za ubiquiti kucnu wifi opremu pa da onda pokrivenost bude kako treba i da se meri puna brzina.
smesno sta se sve moze procitati, pa ko normalan ce uzeti i garantovati brzinu preko wifi gde ima X promenljivih i X mogucnosti?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ja sam u situaciji gde nema X faktora i X mreža. Ako mi oni lično kažu da modem koji imam ne može da izvuče više od ~70Mbit preko wifi a prodaju mi ga uz paket od 100Mbit, onda sigurno nisam ja kriv.
 
A šta hoćeš da kažeš, da je SN đubre? Pa to znamo, da nije tako ne bi bilo skoro 8k strana ovde ;)
 
Ja sam u situaciji gde nema X faktora i X mreža. Ako mi oni lično kažu da modem koji imam ne može da izvuče više od ~70Mbit preko wifi a prodaju mi ga uz paket od 100Mbit, onda sigurno nisam ja kriv.
Koji modem ne može da izvuče 100mbita?

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Tako mi je rečeno za Cisco koji imam, ne znam tačan model nisam pri njemu trenutno ali verovatno dele isto svima
 
A ti neces ili nisi u stanju da shvatis da ti net isporucuju na LAN kabl i samo te brzine uvazavaju. To sto ima njihov ruter i wifi i sto taj wifi slabo radi njih ne znaima, oni su tebi obezbedili 100Mbps na LAN kablu i od njih je to sto se racuna.
Wifi na njihovim uredjajima je bonus dodatak koji nicim i nikako "ne utice" na uslugu.
Zasto ne trazis modem umesto rutera, zasto ne trazis da ti ruter prebace u bridge mod pa lepo kupis DOBAR rutet i NECE biti problema sa wifi, imace istu brzinu kao i na LAN kablu?
Smarate previse sa tim wifi sa njihovih uredjaja.
 
Jel hoće da prebacuju u bridge,Avcom konkretno?

Sent from my MI 6X using Tapatalk
 
Ja ulazim u četvrtu nedelju da net ne radi kako treba, takođe i fixni telefon. Bila ekipa, proverili sve, zamenili modem, sve isto. Rekli da mora da se stavi na praćenje, šta god...

U međuvremenu Orion ušao u ulaz optikom, tako da uskoro baj baj.
 
A ti neces ili nisi u stanju da shvatis da ti net isporucuju na LAN kabl i samo te brzine uvazavaju. To sto ima njihov ruter i wifi i sto taj wifi slabo radi njih ne znaima, oni su tebi obezbedili 100Mbps na LAN kablu i od njih je to sto se racuna.
Wifi na njihovim uredjajima je bonus dodatak koji nicim i nikako "ne utice" na uslugu.
Zasto ne trazis modem umesto rutera, zasto ne trazis da ti ruter prebace u bridge mod pa lepo kupis DOBAR rutet i NECE biti problema sa wifi, imace istu brzinu kao i na LAN kablu?
Smarate previse sa tim wifi sa njihovih uredjaja.

ne razumem zasto mi se tako agresivno obracas?
u stanju sam svasta da shvatim, mozda nemam tehnickog znanja za stvari koje razradjujes u svom komentaru, ali ja sam korisnik koji uredno placa racune i zasluzujem objasnjenje cak i ako sam glup i ne shvatam stvari
rekao sam da ovo nije ono kako je wifi radio od prvog dana, da je tako ne bih se zalio
takodje, ne razumem kako to ako preko wifi imam 2 Mbit "ne utice na uslugu"?
99% korisnika bilo koje usluge nisu eksperti sa internet foruma, i "smaraju" zato sto ne dobijaju ocekivanu uslugu, ne mislim da treba da zavrsim etf ili cisco kurs i da kupujem dodatne uredjaje da bih dobio uslugu koju placam
 
Pokušava da ti objasni da supernova tebi ne prodaje wifi uslugu već internet na kablu.

Wi-fi je u lokalu kod tebe, to je kao kada bi se zalio na kvalitet slike na tvom televizoru.
Kupi svoj ruter pa napravi ono što ti treba.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Jel imam pravo da raskinem uslugu max 14 dana tj i na 14 dan od aktiviranja pošto je meni puštena 30 juna ili imam pravo na više od 14 dana, tj 30 dana kao kod mts telekom?
Pošto ne verujem da će mi preko vikenda srediti packet loss, a ako ja već nekom kupovinom modema iliti rutera ne mogu to da rešim, ništa od gejmina naredne 2 godine kolko vidim, pogotovo fps igre...
 
Imam dva telefona. I probam wifi preko SBB paket 150mbps i meni na S5 telefonu 180mbps, drugi telefon xiaomi redmi note 8 110mbps. Napomena 5GHz signal.
Preko technicolor rutera od Supernove i paket 120mbps S5 izgura do 70-75mbps a drugi fon 30-40mbps. Ovde je 2.4GHz signal.
Dakle ima i do rutera ali i do prijemnog uredjaja.
No meni je ok i jedno i drugo. Maksimalan video striming ide do 25mbps i to za neke usluge kojih kod nas još nema.
Za potpune brzine ipak je potreban kvalitetniji čitaj bar 50-60eur ruter bar kod Supernove.
Naravno preko kabla brzina je 118-120mbps.
Za SBB ne znam samo sam jednom probao i ne znam kakav je kvalitet wifi u recimo prostoriji gde nije ruter a što je naravno bitno, pokrivenost signalom u svim prostorijama.
Ali da zaključim, SBB je ovde superioran mada ne znam koji se ruteri koriste.
No ja sam svesno otišao kod njih zbog nekorektnog odnosa Beogrida prema starim korisnicima. I naravno menjacu i ove jer se slično ponašaju prema starim korisnicima.

Smatram da ipak korisnik treba da ima elementarna znanja o usluzi koju koristi jer je to u njegovom interesu.




Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Jedno pitanje. Da li je neko platio racun za kablovsku kad je dobio sms ili ceka papirni racun? Ja se dvoumim da sacekam papirni racun mada on kasni obicno isporice tu od 20-tog do 25-og. Valjda nece da gase posle 15-tog? Do sad nisu. Tolerisali do kraja meseca. Utorak 14-i zadnji dan za uplatu.
Platio sam ja pre 3 dana. Isti podaci su mi stigli na sms i mail.
 
Tv po Tvom ili ott kako ga ko naziva opet isključeni usb portovi, dođe mi da ga razbijem čekićem, aplikacija više ne pokazuje onaj krug kada se kanal menja već tri tačkice, brže učitava ali mi se čini da je slika lošija na nekim kanalima

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Druže da li si dobio update za ott uređaj? Pošto ja nisam.Moj bivši provajder je Gronet. Koji je tvoj bivši provajder? Ne mogu da verujem da godinu dana nisu apdejtovali softver.
 
Druže da li si dobio update za ott uređaj? Pošto ja nisam.Moj bivši provajder je Gronet. Koji je tvoj bivši provajder? Ne mogu da verujem da godinu dana nisu apdejtovali softver.
Jesu 3x apdejt. Prvi put kad su uradili apdejt otključali su usb portove. Drugi put promenili vizuelni izgled aplikacije i sad treći put mizerne promene u aplikaciji i opet zaključali usb. Dođe mi da ga razbijem zbog usb-a. Inače provajder AVcom

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kod mene nijedan apdejt uređaja. Uređaj radi kako kada.Izdržaću još godinu i definitivno se vraćam u Sbb. Tamo nisam imao problema sa televizijom. Ne mogu da verujem koliko su neorganizovani. Ali definitivno nikada više, podrška drska kada ih dobiješ a u velikom broju slučajeva ih nikada ne dobiješ. Glupi generički odgovori iz podrške me mnogo iritiraju.
 
Sad dobio racun, nov format, piše paket ukupna cena, nema više koliko internet,koliko tv, koliko telefon) paket super sve plus i dodatno za tv po tvom

J

Zar nije tv po tvom bio uključen u neke pakete, sad ne mogu da nadjem taj podatak

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Sad dobio racun, nov format, piše paket ukupna cena, nema više koliko internet,koliko tv, koliko telefon) paket super sve plus i dodatno za tv po tvom

J

Zar nije tv po tvom bio uključen u neke pakete, sad ne mogu da nadjem taj podatak

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Meni nista ne znaci sbb jel nemaju arene
 
Kod mene nijedan apdejt uređaja. Uređaj radi kako kada.Izdržaću još godinu i definitivno se vraćam u Sbb. Tamo nisam imao problema sa televizijom. Ne mogu da verujem koliko su neorganizovani. Ali definitivno nikada više, podrška drska kada ih dobiješ a u velikom broju slučajeva ih nikada ne dobiješ. Glupi generički odgovori iz podrške me mnogo iritiraju.

Ni kod mene nije bilo updatea, a izgleda sve zavisi ko ti se javi od podrske. Meni su rekli da restartujem uredjaj i pojavio mi se update. Sada vise nema onog kruznog ucitavanja kanala, nego ti ispod kanala prikazuje tri tackice. Brze se menjaju kanali ali je neverovatno sto su iskljucili USB opciju ljudima. Sta da radim sa 3 USB porta? Da punim telefone?
 
Da dobio sam posle restarta apdejt. Umesto da otključavaju funkcije ovog uređaja oni ga zaključavaju. Možda malo brže se menjaju kanali. Oni bi trebali skroz da promene interfejs i da ga stave kao što je u aplikaciji na android telefonima. Meni je to mnogo bolje rešeno nego ovo. Trebalo bi da omoguće napredne funkcije koje ovaj aparat može da podrži, mislim na Google servise. Hbo go da omoguće i to bi bio pun pogodak.
 
Jel zabo nekom EPG kod Kopernikusa? Već drugi dan ne radi na pojedinim kanalima (RTS 1, 2, RTV...) stoji mi program za petak u 5 ujutro. Ostali kanali rade.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
RV nema uopšte Blok 44, sinoć samo neki kanali

J

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Meni nije jasno kako to da mi je na SMS stigao račun na 3,88 din, ako sam u akciji XX meseci po jedan dinar. Da li se dobija papirnati račun ili na email? Da ja vidim šta su tu sve nakarikali. I šta će biti kada budem počeo da plaćam punu cenu.

Za OTT sa novim ažuriranjem čini mi se da je smanjeno "pucanje" veze kada se nešto gleda unazad, ali onaj EPG me baš nervira. Prvo što je nepregledan a drugo što bez obzira na kom si kanalu kada pritisneš dugme EPG on krene od 1. kanala, pa onda moraš da klikćeš 100 puta dok ne dođeš do kanala na kom si bio, da bi nastavio dalje, koji smor ...
Opet je bilo prekida u Internetu pa 5 minuta juče.

Za sada me svaki dan oko nečega iznerviraju.
 
Verovatno telefon

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ni kod mene nije bilo updatea, a izgleda sve zavisi ko ti se javi od podrske. Meni su rekli da restartujem uredjaj i pojavio mi se update. Sada vise nema onog kruznog ucitavanja kanala, nego ti ispod kanala prikazuje tri tackice. Brze se menjaju kanali ali je neverovatno sto su iskljucili USB opciju ljudima. Sta da radim sa 3 USB porta? Da punim telefone?
Da slikamo za uspomenu, ja baš koristio usb dok je radio...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Da li se moze koristit usluga tv po tvom na nekoj drugoj android aplikaciji, gde se ubaci server i user i pass. Kao syo ke iptv smarters ili da se nekako izvuce lista kanala i prebaci u drugi player?


Da li neko zna server odakle idu kanali da probam?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da li se moze koristit usluga tv po tvom na nekoj drugoj android aplikaciji, gde se ubaci server i user i pass. Kao syo ke iptv smarters ili da se nekako izvuce lista kanala i prebaci u drugi player?


Da li neko zna server odakle idu kanali da probam?

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Ja gledam sve kanale iz OTT usluge TV po tvom na VLC plejeru i drugim plejerima bez ikakvih problema. Naravno sa svojim nalogom. Link je ogranicen od 1 IP adresu do 6 uredjaja istovremeno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno