Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja jos nisam platio racun... nisu se udostojili da obrade i objedine sva umanjenja koja sam trazio.
Poslednji zahtev za 3. prekid i nepruzanje usluge sam duplo podnosio, prvo elektronski a drugi put odneo i na papiru do poslovnice.
Tamo mi rekli da nece do 20. sledeceg meseca iskljucivati, jer tek posle drugog neplacenog racuna iskljucuju, odma i bez upozorenja.
Platicu drugi sigurno na vreme AKO uredno bude prikazan, a za umanjenje ce mo da se "ćeramo". :d

EDIT: Da li vam od jutros rade FOX kanali (life, crime, fox, fox movies) svi u hd i sd formatu, NG, jos neki da li su nedostupni, kao sto je 24 Kitchen ... ?!
RV deo mreze.

p.s. Hocu ja da ne placam, e pa hoce i oni da ne daju tv... :d
 
Poslednja izmena:
Proradise kanali... uffff, dobro je. ;)
 
Posle dosta procitanih foruma, isti problem kao kod par korisnika, koji su nakon postavljanja cisco epc 3925 modem i povezivanja rutera imali problem sa smanjenjem brzine. odnosno, modem( iskljucen wifi), lan kabal, komp brzina 60; modem-lan kabal-wan port ruetera-lan kabal komp brzina oko 30mbita, isto i na wifi-u. Postavljen modem u bridge mode, isto povezivanje sa wifi ruterom i opet ne vise od 30 mbit. Probao i postavke sa AC modom rutera, kad je modem u normalnom/ruter modu i opet isto. posle vise od 20 dana cimanja sa podrskom vise ne vidim resenje za problem. Inace su probana tri razlicita wifi rutera, isti problemi. Ostajem da trazim da se promeni firmware na modemu, ili zameni modem. Ako neko ima neki drugi predlog, bio bih zahvalan.inace brzina po ugovoru treba da je 60mbita, a to dobijem sam kada lan iz modema rikacim na komp direktno.
 
Zna li neko da li će na Supernovi ostati Sport klub?
I da li je po difoltu SD ili HD signal?
Kod sestre koja je nedavno uzela Supernova paket (bivsi korisnik Radijus vektora) Sport klub je u HD, cini mi se 1,2 i 3.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene su SD sportklub kanali svih 6 i to 576p
Na 4k ekranu se užas vide.... Ne znam da li ce ih ukinuti ili prebaciti u HD.
KOPERNIKUS

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Zna li neko da li će na Supernovi ostati Sport klub?
I da li je po difoltu SD ili HD signal?
Kod sestre koja je nedavno uzela Supernova paket (bivsi korisnik Radijus vektora) Sport klub je u HD, cini mi se 1,2 i 3.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Ko je imao SKHD kod bivšeg operatera ima ih i dalje, ko nije imao HD neće ga nikada ni imati sve do momenta kada istekne ugovor sa SBB-om kada ih niko više neće imati. Naravno uvek postoji mogućnost da se operateri dogovore ali s obzirom na političku situaciju teško da će biti dogovora...

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Automat kaže nbgd, Surčin itd...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sport Klubovi ostaju na Supernovoj! Biće i Nova S uskoro. Ne nasedajte na gluposti oko isteka ugovora...
 
Poslednja izmena:
Otkljucano sve, izgleda nije jos...;)
 
Šta može da uzrokuje da Internet ima tačnu brzinu, nizak ping, ali se stranice ne učitavaju ili učitaju do pola? Npr. Otvorim blic.rs i on učita do pola i stane, a treba mu preko 30 sekundi da uopšte prođe "Connecting..." fazu. Speedtest ne može nekih 50% pokušaja da odradi test i dobijam Latency test error. Fast.com prikaže 2.2 Mbps i onda odjednom ispiše 118 Mb na kraju testa. Sveže instaliran OS Windows 10 pre sat vremena, laptop Ryzen 5 3500U, 16GB RAM, PCIe SSD kupljen isto tad. Problem se dešava bukvalno na svim kompjuterima, telefonima i slično, bilo na WiFi ili na kablu. Supernova kaže da je sve OK. Modem je menjan, isto. Torrent nemam instaliran uopšte nigde trenutno. Kabl sam menjao, i koaksijalni i mrežni, LAN adapter 1 Gbps, probao i USB 3 gigabitni LAN adapter, isto. Stvarno više ne znam, najviše me nervira što Skype prekida i katastrofa se čuje, a neophodnan mi je zbog posla. VPN isto, stalno se diskonektuje i dobijam Timeout i na Cisco VPN i Checkpoint. Na mobilno internetu tih problema nema naravno. Samo kablovski od Supernove.
 
Šta može da uzrokuje da Internet ima tačnu brzinu, nizak ping, ali se stranice ne učitavaju ili učitaju do pola? Npr. Otvorim blic.rs i on učita do pola i stane, a treba mu preko 30 sekundi da uopšte prođe "Connecting..." fazu. Speedtest ne može nekih 50% pokušaja da odradi test i dobijam Latency test error. Fast.com prikaže 2.2 Mbps i onda odjednom ispiše 118 Mb na kraju testa. Sveže instaliran OS Windows 10 pre sat vremena, laptop Ryzen 5 3500U, 16GB RAM, PCIe SSD kupljen isto tad. Problem se dešava bukvalno na svim kompjuterima, telefonima i slično, bilo na WiFi ili na kablu. Supernova kaže da je sve OK. Modem je menjan, isto. Torrent nemam instaliran uopšte nigde trenutno. Kabl sam menjao, i koaksijalni i mrežni, LAN adapter 1 Gbps, probao i USB 3 gigabitni LAN adapter, isto. Stvarno više ne znam, najviše me nervira što Skype prekida i katastrofa se čuje, a neophodnan mi je zbog posla. VPN isto, stalno se diskonektuje i dobijam Timeout i na Cisco VPN i Checkpoint. Na mobilno internetu tih problema nema naravno. Samo kablovski od Supernove.

Promeni DNS servere pa vidi kako onda radi. Meni u životu Kopernikusovi nisu radili kako treba i svim prijateljima/rodbini koji pređu na Kopernikus odmah promenim DNS servere. Cloudflare (1.1.1.1), Google (8.8.8.8), OpenDNS... nađi na netu koji hoćeš i probaj tako. Ako imaš CBN problem je što ne možeš na njemu da promeniš pa moraš na svakom uređaju/mrežnoj kartici... LAN/Wi-Fi/telefon...
 
Da li je neko resio problem sa padom brzine nakon povezivanja wifi rutera na cisco epc 3925 modem? Probao sve ovde navedene varijante, i modem u bridge modu, i i sva podesavanja na wifi ruteru( probao tri rutera),i opet je brzina duplo manja. Samo kad nakacim lan iz rutera u komp imam 60 mbit. A podrsku necu komentaraisati, 5 puta vodio isyi razgovor, tri ekipe dolazile sa nebuloznim idejam, lan kabal nije dobar, ruter nije dobar, pa znate na wifi ju moze najvise 54 ( ja mu kazem da je dual band ruter). Svega se naslusao
 
Šta može da uzrokuje da Internet ima tačnu brzinu, nizak ping, ali se stranice ne učitavaju ili učitaju do pola? Npr. Otvorim blic.rs i on učita do pola i stane, a treba mu preko 30 sekundi da uopšte prođe "Connecting..." fazu. Speedtest ne može nekih 50% pokušaja da odradi test i dobijam Latency test error. Fast.com prikaže 2.2 Mbps i onda odjednom ispiše 118 Mb na kraju testa. Sveže instaliran OS Windows 10 pre sat vremena, laptop Ryzen 5 3500U, 16GB RAM, PCIe SSD kupljen isto tad. Problem se dešava bukvalno na svim kompjuterima, telefonima i slično, bilo na WiFi ili na kablu. Supernova kaže da je sve OK. Modem je menjan, isto. Torrent nemam instaliran uopšte nigde trenutno. Kabl sam menjao, i koaksijalni i mrežni, LAN adapter 1 Gbps, probao i USB 3 gigabitni LAN adapter, isto. Stvarno više ne znam, najviše me nervira što Skype prekida i katastrofa se čuje, a neophodnan mi je zbog posla. VPN isto, stalno se diskonektuje i dobijam Timeout i na Cisco VPN i Checkpoint. Na mobilno internetu tih problema nema naravno. Samo kablovski od Supernove.

Imao sam slican problem,pisao sam par stranica u nazad.
To za latency je do njih i to su mi sredili.
Kod tebe je problem sa blic.rs kod mene identican problem sa burek forumom.
Ja imam problem i sa torentom,u stvari mislim da je problem i sa sa stream-ovima.
Pustim torent da radi,skida sve super,medjutim blokira izlzak na net preko browsera. Skida se film ali ne moze da se ide na bilo koji sajt i slicno,dobijam poruku da nema internet.
Isti problem sa stream-om,pustim neki stream sa malo boljom slikom,one ace streamove i slicno i sve isto kao sa torentom,blokira izlazak na net a stream radi...

Sve je to do njih,nesto blokiraju
 
Zvao sam ih oko ponoći, javio se problem i ja baš odmah pozvao da vidim šta će reći za signal i slično, kaže operater da se vide prekidi svaki dan u večernjim satima kod njih u sistemu, ali sve na modemu izgleda ok. Samo nestaje sa mreže ponekad. Danas bi trebalo, ako imam sreće, da dođe neko da izmeri kvalitet i jačinu signala i možda opet zameni sve kablove.
 
Imao sam slican problem,pisao sam par stranica u nazad.
To za latency je do njih i to su mi sredili.
Kod tebe je problem sa blic.rs kod mene identican problem sa burek forumom.
Ja imam problem i sa torentom,u stvari mislim da je problem i sa sa stream-ovima.
Pustim torent da radi,skida sve super,medjutim blokira izlzak na net preko browsera. Skida se film ali ne moze da se ide na bilo koji sajt i slicno,dobijam poruku da nema internet.
Isti problem sa stream-om,pustim neki stream sa malo boljom slikom,one ace streamove i slicno i sve isto kao sa torentom,blokira izlazak na net a stream radi...

Sve je to do njih,nesto blokiraju
Teško da oni mogu da blokiraju tako nešto kako si opisao...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@Aleksandar@1389:

AceStream = torrent. Dakle koristi se BitTorrent protokol jedino što skida sekvenciono umesto random fragment fajla.
 
Posto gospoda iz Svilajnca Nece da rese problem kockanja tv bili 2 puta za dve nedelje i posto kazu da je to do ''Beograda''. Beograd ce dobiti jedan opsirniji mejl za zahtevom za umanjenje racuna ili neki mesec gratis.21 god sam korisnik kablovske i 7 god interneta pa kako ih nije sramota
 
Zvao sam ih oko ponoći, javio se problem i ja baš odmah pozvao da vidim šta će reći za signal i slično, kaže operater da se vide prekidi svaki dan u večernjim satima kod njih u sistemu, ali sve na modemu izgleda ok. Samo nestaje sa mreže ponekad. Danas bi trebalo, ako imam sreće, da dođe neko da izmeri kvalitet i jačinu signala i možda opet zameni sve kablove.
Ti baš nemaš sreće sa tv i internetom, vidim da si na svakoj temi prijavio neki određeni problem sa provajderom.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Jeste. Jer sam na takvoj lokaciji da me cudi da struje uopste ima. Kad sam ziveo u Kostolcu sve je radilo perfektno godinama, sad u BG se svaki provajder raspada, 9 komada sam probao svi imaju neke fatalne probleme. Najbolje je radio Telenor 4G, najgore Vip 4G a od kucnih interneta najgori Orion a evo Supernova "najbolje" radi.

Sent from my Galaxy A50 using Tapatalk
 
Ne znam kako da ti pomognemo, koja je to lokacija tj deo grada i koji pristup mrežama tu imaš? Sbb radi na 90% lokacija odlično, Pošta net kablovski radi isto okej, Gronet je perfektan, Orion optika kažu odlična, KBC Net kabl super, Beogrid perfektan, Telekom vdsl bez greške.
Sve adsl opcije su ne samo u Beogradu već i na drugim mestima krš, a wifi 2,4 GHz još veći krš.
Telenor kućni net i Vip kućni net ja ne smatram nekom povoljnom alternativom zbog dosta ograničenja počevši od gb, signala itd. To može da bude zanimljivo korisniku koji dnevno pročita vesti, osveži mejl, i prelista fejs, teško za nešto iole ozbiljnije.
Jesi probao da se raspitaš da li ima neki provajder optike u tvojoj zgradi/kući? Beotel je počeo da kopa po Beogradu, mts, Orion, SBB.
Probaj negde da daš i samo malo više para - npr.izbor za televiziju ti je katastrofalan, uzimaš mts preko satelita umesto Total tv-a koji godinama radi bez greške i imaš triple lnb sa svim interesantnim kanalima sa Astre i Hotbirda, HD koliko hoćeš.
Ako si na forumu već onda poslušaj ponekad i neki savet, vidim sa si koristio Orion wifi - ako samo vratiš temu na 2014/2015. godinu videćeš kakvo je to zlo a i dan danas se provlači kroz temu.


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Lokacija su Ledine, ulica Surčinski put. Nemam fiksni telefon, nemam Gronet, nema optike, nema Pošta Net, nema SBB, nema KBC Net kabl (samo WiFi, i to samo za vlasnike objekta što ja nisam), Beogrid nema. Zvao sam mts i Orion, nema ništa, mts neće ni fiksni da uvede već uvaljuju CDMA telefon koji svakako treba da prestane da radi uskoro jer je istekla licenca za CDMA mrežu.

msat sam uzeo zbog toga što je mnogo jeftiniji od Total TV, odnosno msat TV i 4G internet koji mi koristi nekad su 2000 din sa 5 meseci po 1 dinar, dakle 1583 din. Total je 1737 din sa uračunatim popustima, za manje kanala, naravno bez interneta.

Sa Orionom je problem bio što su odbijali reklamacije na brzinu ako je veća od 50% od ugovorene, a pritom od tih 10 Mb (zapravo 6 Mb) pojede STB 3 Mb pa onda mi ostane 3 Mb interneta u j**enoj 2019. godini. Kao da sam na Marsu. Mada i tamo je link sa Zemljom 24 Mbps ako se dobro sećam. Na kraju sam raskinuo sa Orionom i vratio im opremu, nisam platio ništa jer se upleo RATEL. Svakako užasno, ali jedini provajder osim Supernove koji nudi fiksni internet tj. flat net na mojoj lokaciji je Orion.
 
Lokacija su Ledine, ulica Surčinski put. Nemam fiksni telefon, nemam Gronet, nema optike, nema Pošta Net, nema SBB, nema KBC Net kabl (samo WiFi, i to samo za vlasnike objekta što ja nisam), Beogrid nema. Zvao sam mts i Orion, nema ništa, mts neće ni fiksni da uvede već uvaljuju CDMA telefon koji svakako treba da prestane da radi uskoro jer je istekla licenca za CDMA mrežu.

msat sam uzeo zbog toga što je mnogo jeftiniji od Total TV, odnosno msat TV i 4G internet koji mi koristi nekad su 2000 din sa 5 meseci po 1 dinar, dakle 1583 din. Total je 1737 din sa uračunatim popustima, za manje kanala, naravno bez interneta.

Sa Orionom je problem bio što su odbijali reklamacije na brzinu ako je veća od 50% od ugovorene, a pritom od tih 10 Mb (zapravo 6 Mb) pojede STB 3 Mb pa onda mi ostane 3 Mb interneta u j**enoj 2019. godini. Kao da sam na Marsu. Mada i tamo je link sa Zemljom 24 Mbps ako se dobro sećam. Na kraju sam raskinuo sa Orionom i vratio im opremu, nisam platio ništa jer se upleo RATEL. Svakako užasno, ali jedini provajder osim Supernove koji nudi fiksni internet tj. flat net na mojoj lokaciji je Orion.
I ja sam u ul. Surčinska, ista muka, koga god sam zvao, neće ulaziti na ovu lokaciju, tako da smo, izgleda, osuđeni na supernovu po isteku UO sa Vektorom.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Imao sam slican problem,pisao sam par stranica u nazad.
To za latency je do njih i to su mi sredili.
Kod tebe je problem sa blic.rs kod mene identican problem sa burek forumom.
Ja imam problem i sa torentom,u stvari mislim da je problem i sa sa stream-ovima.
Pustim torent da radi,skida sve super,medjutim blokira izlzak na net preko browsera. Skida se film ali ne moze da se ide na bilo koji sajt i slicno,dobijam poruku da nema internet.
Isti problem sa stream-om,pustim neki stream sa malo boljom slikom,one ace streamove i slicno i sve isto kao sa torentom,blokira izlazak na net a stream radi...

Sve je to do njih,nesto blokiraju
Ajde sledeci put kada skidas neki torrent ogranici download nemoj skidati punom brzinom ostavi par mb za surfovanje videces kako ce i jedno i drugo raditi. Problem kod skidanja torrenta je da oni kad povuku iskoriste ti sav internet saobracaj. Zato kada nesto skidas ili skidaj nocu ili ogranici download. I jedan savet, predlog za tebe. Nemas potrebe skidati torrente. Mozes ih uzivo gledati preko Kodi-ja ( addoni Elementum, Torrenter). Znaci ne skidas prvo torrent pa kasnije gledas vec uzivo dok gledas torrent on se downloduje na tvom hd. Ja sa Telekomovim vdsl 20/2 uzivo gledam torrente od 15 GB.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@mwsavko: I kakve razlike ima da li koristiš samostalan torrent klijent ili koristiš torrent klijent u sklopu Kodi addon-a? Za dijagnostiku problema koji čovek ima? Isti je protokol u pitanju... pa ako stvarno postoji neki problem sa korišćenjem istog ništa nije uradio.

Naročito ako je "blokira izlaz na net" bukvalno ne radi / ne otvara ništa. Dakle ne otvara uopšte ni posle X vremena, a ne samo otvara sporo.

@Aleksandar@1389: U svakom slučaju na torrent klijentu uzmi isključi DHT i smanji max broj konekcija po torrentu, plus što ti je rečeno da staviš limit i za upload i za download. Pa onda vidi šta se dešava sa browserom.
Jer lako moguće da se krš od rutera raspada sa uključenim DHT i sa previše otvorenih konekcija.

Iole popularniji AceStream ima da ti "pojede" komplet upload i odmah kreće raspad svega drugog što pokušava da koristi istu internet konekciju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno