Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Toxic Rap TV možete pratiti na kanalima:
MTS Iptv 116
SuperNova 21
Radius Vektor 21
Kopernikus 21
Čisto da napišem, ovog kanala nema kod Kopernikusa, iako se navodi u spisku kanala na sajtu...

Zato ga pojedini exRV korisnici sigurno imaju.

Ludilo firma. Niko istu programsku šemu nema.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Čisto da napišem, ovog kanala nema kod Kopernikusa, iako se navodi u spisku kanala na sajtu...

Zato ga pojedini exRV korisnici sigurno imaju.

Ludilo firma. Niko istu programsku šemu nema.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk

Kanal Toxic Rap kod Kopernikusa se nalazi na poziciji 408, a kanal Toxic Folk je na poziciji 21.
 
Zamenili mi Cisco EPS ruter sa Technicolor TC7210 u pokušaju rešavanja problema od pre par stranica teme.

Sad imam internet na oko 15 minuta po startovanju rutera. Onda potpuno nestanu i WiFi broadcast i LAN pristup: dioda za aktivan port ne svetli i pristup ruteru na 192.168.0.1 nije moguć. Ruteru ostanu da svetle Power, DS, US i Online diode.
Sve što se može je reset rutera na dugme/kabl za novih 15 minuta...
I tako danas najmanje 10 reseta i 4 poziva kol centru. Nadam se da će rešiti brzo...
 
TR-069 je za remote management i konfiguraciju. A za statičku javnu IP adresu: pa kad platiš dobiješ IP adresu koju ne deliš sa drugim korisnicima i stoga port forward radi... naravno ti na ruteru treba da dodaš podešavanja i otvaraš šta ti treba od portova.

Ok, hvala na pomoci. Razmislicu za staticku ip adresu.
 
Poslednja izmena:
Kanal Toxic Rap kod Kopernikusa se nalazi na poziciji 408, a kanal Toxic Folk je na poziciji 21.
Nema, redovno radim scan kanala. Mada iskreno nije mi ni bitno, samo je eto zanimljivo da čak ni svih onih kanala koji su navedeni na sajtu nema kod svih korisnika.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Može li neko da postavi link za smart tv aplikaciju? Hoću da probam na mi box s. Našao sam verziju 1.0.1 ali neće da mi dozvoli da ukucam korisničko ime i lozinku. Evo i slike.
c0ca23b31eb6fe33d03aee05b18e1eea.jpg


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mislim da nema jos za Android tv verzija.
 
Pozdrav, da li neko zna sta moze biti problem sa upload brzinom na HS8245Q2 modemu. Od 20mbps na telefonu dobijam max 5mbps upload dok je dowload 204mbps. Probao i na drugom telefonu i dalje isti problem. U pitanju je samsung s10plus i note9. Na 2.4GHz upload je 20mbps. Jedino ima smetnje na 5ghz.
Danas sam probao na laptopu koji ima 5GHz konekciju i upload na laptopu radi super.
Pokusavao sam na kanale 36, 40 .. itd ali i dalje je isti problem samo na telefonu oko upload brzine, mada primetim po nekada da se konekcija zaglupi dok gledam neki snimak na youtube ili oko ocitavanja neke stranice.

Radio sam i test na Ratel aplikaciji za test brzine i na 5GHz prijavljuje problem sa DNS.
Evo slika 5Ghz i 2.4Ghz gde je sve super
141678721_149502123517950_8603640580169845235_n.jpg 142641118_2869082629997957_9184982223047467632_n.jpg 142368070_3676474792466301_1967677978090799838_n.jpg 141699912_240777317511233_1558563618624335059_n.jpg

Pokusao sam da promenim DNS podesavanja na telefonu na 5GHz konekciji, stavio sam 8.8.8.8 i 8.8.4.4. I dalje je problem bio u uploadu, ali na ratel testu vise nije imao gresku sa DNS-om.
 
Poslednja izmena:
Smart tv aplikacija bi trebalo da se aktivira kodom, ali jos uvek je nema. Ova je za mobilne uredjaje i trebaće ti mis da bi mogo da se krećes kroz meni

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
@core2extreme: Probaj sa u 5 GHz WLAN advanced podešavanjima staviš bandwith na 40 MHz umesto auto 20 /40 / 80 pa onda testiraj upload na tom Šljamsung-u. Channel na 36 stavi.
 
@core2extreme: Probaj sa u 5 GHz WLAN advanced podešavanjima staviš bandwith na 40 MHz umesto auto 20 /40 / 80 pa onda testiraj upload na tom Šljamsung-u. Channel na 36 stavi.

upravo sam probao i dalje isti problem. Mnogo cudno. Na starijem modemu u drugom stanu radi sve normalno od 10 uploada 10 ostvaruje na testu. Ovaj beli modem nece na telefonu dobro da radi na 5ghz.
Za Regulatory Domain: China je obelezeno. Ima li to kakve veze
 
Nemam pojma, testiraj. Solidan broj (Android) uređaja brljavi sa 80 MHz bandwidth ali kod tebe je izgleda neki drugi gremlin...

Probaj i 20 MHz? :D :D
 
Poštovani,
Izvinjavamo se na neprijatnostima.
Račune uredno šaljemo svim korisnicima.
Naznačen rok na računu do 15-og u mesecu,uvek se prolongira,tako da korisnici imaju vremena do 21-og da izvrše uplatu.
U koliko je Vaše zaduženje samo poslednji mesec,ne dolazi do suspenzije saobraćaja niti se zaračunavaju kamate na kašnjenje.
Prosleđen je zahtev nadležnoj službi za slanje računa na mail adresu.

Za dodatna pitanja,stojimo Vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav,

.
.
.
 
Ex AVcom mislim da su nas prebacili iza NATA ali mi se ne sviđa što na trećoj slici što je zaokruženo piše Radijus Vektor, ljudi ionako kukaju već. Svima je tako u zgradi malo sam se zezao s komšijom naravno IP svima različite. Primam sve čestitke ako smo iza CG-NATA, hvala unapred. [emoji847][emoji481][emoji3060][emoji322][emoji323]
65df5a3e123a459450d562961e392d30.jpg
f00e276f993fb70bcc155c675a6498a5.jpg
d679d884e3aca762edd5850f51b6be62.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
@Muki.Beograd: Imaš dilemu da li jesi ili nisi iza CG-NAT Pošto jesi, piše lepo prvi red na prvom screenshotu (Internet IP Adress: 100.66.65.40) koja je IP adresa dodeljenja WAN intefejsu :D
 
@Muki.Beograd: Imaš dilemu da li jesi ili nisi iza CG-NAT Pošto jesi, piše lepo prvi red na prvom screenshotu (Internet IP Adress: 100.66.65.40) koja je IP adresa dodeljenja WAN intefejsu :D
Do pre dva dana nije bilo tako evo da se i ja pohvalim u porodici CG-NATA [emoji3060][emoji322][emoji323][emoji324][emoji481][emoji481][emoji481]

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Već sam pisao da sam iste noći od kako sam umočio palac u mastilo i overio dual paket na dve godine umesto dinamičke dobio NAT IP adresu. Kod kuće TP-LINK ruter koji je godinama radio kao sat - sad pušta 25-30% sajtova. Dignem frku i kažu - do vas je doći će majstor. Ja desetak godina upravo radim taj posao i zapanjen što ne znam rešenje. Spojim laptop direktno - sve radi. Donesem sve ostale rutere i DLINK i ista priča, E, sad, kakva je magija u tom Technicolor-u koji su rekli da mi donose utorak a koji kažu nema ni ext. antenu :( - ne kapiram. Da li je neko od kad je NAT-ovanja uspeo da zakači kršten ruter i da mu sve radi?
 
Poslednja izmena:
Ajd i ja sa svojim problemom. Imam Supernovu na tri različite adrese u gradu. Ni sa jedne ne mogu pristupiti Rockstar Games sajtu odnosno njihovom Social Clubu. To znači nema GTAV. Pošto držim igraonicu, to mi je već problem. Nemam nameru da plaćam fiksnu ip adresu, treba mi dinamička iz sto razloga. E sad, postoji li neki zakonski osnov da podignem tužbu protiv super nove. Tipa za nepružanje usluge i sl. Jer ja plaćam da imam potpuni pristup netu a oni mi to ne daju. Mislim, Rockstar i GTAV mi je najveći problem, ima tu i drugih sajtova.
 
Poslednja izmena:
Ja ne razumem kako vam Nat ometa pristupanju sajtova?

Rockstar games sasvim normalno pristupam

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Sam NAT ne ometa ali pošto je iza jedne javne ip više korisnika, nekome od njih je zaražen računar ili namerno pravi gluposti i određeni sajt je stavio tu javnu ip na blacklistu, tako onemogućio svima njima iza te javne ip ili čak i celog opsega javnih ip pristup tom sajtu.
Ovo čak ne mora da nude na nivou sajta, već postoje blackliste koje web administratori koriste, tako može da se desi ako je javna ip blacklistovana zbog problema na nekom tamo sajtu, na brdo drugih sajtova joj je onemogućen pristup iako oni nisu ugrožavani sa nje.
 
Čak i da podignete tužbu, teško da biste dobili spor, jer SN nigde nije navela koju IP adresu će vam dodeliti i da li ćete biti iza CGNAT-a. Oni vam dodeljuju privatnu dinamičku IP adresu, ali je delite sa hiljadama ostalih korisnika (vas 1.000 na par javnih adresa IPv4). Imate mogućnost ukoliko imate takve potrebe (video nadzor) i to želite - da platite statičku IP adresu. Kod SN mislim da ne prolazi da vas skinu sa CGNAT-a na zahtev, a niko u Srbiji još ne prelazi na IPv6.

Ja sam iza CGNAT-a ali mogu da pristupim Rockstar Games i tom njihovom Social Club evo:
RockStarG-SC.jpg

Problem meni predstavlja pristup nekim sajtovima koji traže captcha identifikaciju kao i za neke servise za online plaćanja. Nisam još probao multiplayer igranje, ali moguće je da se i tu pojavi problem.
 
Poslednja izmena:
Ja plaćam pristup internetu. A ne dobijam ga. Da zanemarim captcha i sl. gluposti. Ali mi se par puta dešavalo da mi ne radi i PSN network. Znači, pošto imam dva sonija, a jedan nalog, guset konzola mora du bude povezana na net. Faktički beskorisna jer ne može ni jedna igra da se pokrene sa nje. Niti na prvoj konzoli (host) mogu da uđem u playstore i kupim igre.

I da uzmem statičku ip adresu, to bih trebao da uradim za 3 lokacije što mi se ne isplati.
 
ne znam, ja svemu tome pristupam bez problema, tako da tvoj problem nije do prostog natovanja vec u necemu drugom, a i nema nikakve logike da server za igranje trazi od korisnika staticku adresu.

U ostalom obrati se provajderu da vidis u cemu je problem.
 
Poslednja izmena:
Ne znam. Ali ako neko iz supernnove čita sve ovo, hvala mu. Ne radi mi od 16. decembra pristup Rockstaru, nekoliko žalbi od tada, da bi danas proradilo:)
 
ne znam, ja svemu tome pristupam bez problema, tako da tvoj problem nije do prostog natovanja vec u necemu drugom, a i nema nikakve logike da server za igranje trazi od korisnika staticku adresu.

U ostalom obrati se provajderu da vidis u cemu je problem.

Nego do čega može da bude. Ima tri supernova priključka. Jedan u gornjem delu grada na mene - Igraonica. Drugi koji se vodi na ženu, u stanu. Treći na oca, kod Dunava. Tri sasvim suprtona dela grada. Probao sam sve naloge igraonice, probao sam lični nalog, probao sam naloge prijatelja sa strane. Ništa. Diskonektujem u stanu računar sa Supernove, nakačim ga na mobil hotspot (MTS) - radi. Probam pristup sa posla (Telekom optika) - radi. Šta je ako nije do nata.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno