Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

NeoMAX

Cenjen
Učlanjen(a)
27.01.2012
Poruke
41
Poena
160
Kablovski distributer nastao spajanjem više operatera.
 
Kojih i šta nude?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pa baš lepo....Falim te Bože što sam od njih otišao pre dva meseca, to je bivši radijus Vektor. Videćeš koje cene će biti, veruj mi, katastrofa. Ja sam SBB cekao 2 godine i napokon dočekao, sa sve optikom. Odnos cena/kvalitet ubedljivo najbolje i najpovoljnije na našem tržištu. 3000 dinara plaćam paket sa 300mb/s net, 160 kanala i 56 HD kanala, sve Cinestar HD kanale i sve HBO kanale ali HBO je besplatan samo prvu godinu ugovora...Plus EON box, koji televizor pretvara u android TV, pa sada napokon imam i KODI na TV-u, plus D3 mini na još tri televizora koja imam u stanu. Sličan paket u MTS-u košta 6000+ dinara. Znači to je sramota za državu sta rade ovi iz MTS-a sa cenama. O MTS TV Go aplikaciji neću ni da trosim reči (imam i to, uzeo sam od druga da bi mogao da gledam Arene), iza EON aplikacije su dve svetlosne godine. Da me vi ljudi pogrešno ne razumete, ja ne navijam ni za koga ali kao krajnji korisnik vam govorim da ako imate iole šanse da uzmete SBB ali isključivo optiku, nemojte da se uopšte razmisljate...Za sada ubedljivo najbolji kablovski operater u Srbiji...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa baš lepo....Falim te Bože što sam od njih otišao pre dva meseca, to je bivši radijus Vektor. Videćeš koje cene će biti, veruj mi, katastrofa. Ja sam SBB cekao 2 godine i napokon dočekao, sa sve optikom. Odnos cena/kvalitet ubedljivo najbolje i najpovoljnije na našem tržištu. 3000 dinara plaćam paket sa 300mb/s net, 160 kanala i 56 HD kanala...Plus EON box, koji televizor pretvara u android TV, pa sada napokon imam i KODI na TV-u, plus D3 mini na još tri televizora koja imam u stanu. Sličan paket u MTS-u košta 6000+ dinara. Znači to je sramota za državu sta rade ovi iz MTS-a sa cenama. O MTS TV Go aplikaciji neću ni da trosim reči (imam i to, uzeo sam od druga da bi mogao da gledam Arene), iza EON aplikacije su dve svetlosne godine. Da me vi ljudi pogrešno ne razumete, ja ne navijam ni za koga ali kao krajnji korisnik vam govorim da ako imate iole šanse da uzmete SBB ali isključivo optiku, nemojte da se uopšte razmisljate...Za sada ubedljivo najbolji kablovski operater u Srbiji...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Koliko vidim taj tvoj paket kosta 5000 a ne 3000.
 
Pa pročitaj link koji si sam poslao...Najavljuju povećanje interneta/kanala ali i najavljuju veće cene. Kao primer ću ti dati moj lični: dve godine sam plaćao najosnovniji TV paket(za koji su me prevarili, ali to je neka druga priča) plus 50mb/s net, na isključivo i samo dva televizora, cenu od 2580 dinara. Mislim da je i više nego jasno. Ali ajde slozicu se sa tobom, neka izadju sa ponudom i pricacemo....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Koliko vidim taj tvoj paket kosta 5000 a ne 3000.
Moj paket još ne možeš da vidiš na sajtu...Biće uskoro...Prvu godinu plaćam 2000, drugu 4000...Tako da sam namerno stavio 3000, što kad saberes i oduzmes i jeste ta cena.

Prva slika je naziv paketa, druga je brzina wifi-a u stanu:
d95c51bf5ca8a2f7a3ffe482df9a9e7b.jpg
1d8374ac58aede1598a9023c8abed456.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ovo je najsličnije mom paketu, s tim što mi je net 300mb/s, što imam HBO besplatno prvu godinu ugovora i ne 5000 već 15000 besplatnih naslova u Video klubu...I da nezaboravim fixni telefon i te neke besplatne minute, ali to skuplja prašinu, ne treba mi....
bf27d333bee06084959cae5063201312.jpg


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
@Opus Dei: Problem sa tvojim savetom šta treba uzeti je "samo" što SBB optiku može da dobije još manji procenat populacije (pogotovo van BG i beše Subotice) nego što ima ovih dobitnika Telekom džekpota koji bez optike (dakle preko VDSL) mogu da dobiju 100 Mbps brzinu. Ako u prvom "giga gradu" u državi (Novi Sad) "genijalni" SBB u zgradu završenu u septembru 2018. u koju je "ušao" dok je bila još u izgradnji uvodi coax instalaciju a konkurent Telekom u istu naravno doveo optiku... šta onda da očekuju starije zgrade u tom istom gradu a kamo li neki još manji gradovi u kojima SBB posluje?

Kad je izbor Telekom optika vs SBB coax/ HFC frankenštajn moj izbor za net će uvek biti Telekom optika, pa nek na papiru to bude "samo 150" a SBB nudi "kao 300". Nisam baš nešto ubeđen da će i FFTH kod SBB koriosnika da reši problem preopterećenih čvorišta na koje su natrpali previše korisnika... rešićene famozni "šum", eto bar nešto... Da mogu da biram optiku kod oba provajdera onda bi se verovatno zamislio da li je moj skepticizam u smeru SBB-a opravdan ili ne, pošto ne postoji taj izbor onda...

I SBB kao višegodišnji predvodnik u pumpanju cena svakih 3-6 meseci je realno (in)direktan krivac zašto se i Telekom osilio i osmelio da stavi ove "fine" cene za fiber pakete. Objektivno kod SBB-a osim TV ponude ništa drugo nije "na nivou", u praksi.
 
@Opus Dei: Problem sa tvojim savetom šta treba uzeti je "samo" što SBB optiku može da dobije još manji procenat populacije (pogotovo van BG i beše Subotice) nego što ima ovih dobitnika Telekom džekpota koji bez optike (dakle preko VDSL) mogu da dobiju 100 Mbps brzinu. Ako u prvom "giga gradu" u državi (Novi Sad) "genijalni" SBB u zgradu završenu u septembru 2018. u koju je "ušao" dok je bila još u izgradnji uvodi coax instalaciju a konkurent Telekom u istu naravno doveo optiku... šta onda da očekuju starije zgrade u tom istom gradu a kamo li neki još manji gradovi u kojima SBB posluje?

Kad je izbor Telekom optika vs SBB coax/ HFC frankenštajn moj izbor za net će uvek biti Telekom optika, pa nek na papiru to bude "samo 150" a SBB nudi "kao 300". Nisam baš nešto ubeđen da će i FFTH kod SBB koriosnika da reši problem preopterećenih čvorišta na koje su natrpali previše korisnika... rešićene famozni "šum", eto bar nešto... Da mogu da biram optiku kod oba provajdera onda bi se verovatno zamislio da li je moj skepticizam u smeru SBB-a opravdan ili ne, pošto ne postoji taj izbor onda...

I SBB kao višegodišnji predvodnik u pumpanju cena svakih 3-6 meseci je realno (in)direktan krivac zašto se i Telekom osilio i osmelio da stavi ove "fine" cene za fiber pakete. Objektivno kod SBB-a osim TV ponude ništa drugo nije "na nivou", u praksi.
Ja živim u Beogradu, NBGD u zgradi iz 1974 godine...Ovo ti dajem kao primer u vezi prvog dela tvog posta, a ujedno i razumem problematiku pokrivenosti vezano za optiku. Ja sam zato i naveo u mom postu gore gde sam rekao da "ako iole ima šanse"..... Drugi deo posta u delu gde govoriš o konstantnoj ili realnoj brzini neta, ja sam i okačio sliku wifi-a preko telefona, a ujedno imam još 3 uređaja nakacena na isti, a jedan od njih je android box preko koga se upravo gleda KODI, koji srce net..[emoji6]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
10 poruka o nekom provideru i 6 od njih jos jedan online promoter protivnickog SjBBa :)
 
10 poruka o nekom provideru i 6 od njih jos jedan online promoter protivnickog SjBBa :)
Ma nisam promoter (ako sam dobro razumeo da sam ja taj sa tih 6 [emoji23][emoji23]), samo pričam kakvo je realno i trenutno stanje (koristio/koristim usluge oba provajdera) i ono sta ti kao krajnji korisnik dobijaš za novac koji placas..[emoji106]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Problem je u tome sto poredite neuporedivo :D
 
Ja živim u Beogradu, NBGD u zgradi iz 1974 godine...


Pa to samo ilustruje kakvu "logičnu" poslovnu politiku ima SBB. Bitno da se u NBG svi provajderi nakrckaju i u zgrade iz '74. a na drugim mestima stavljaju bakar u novu zgradu. I takva firma će kao u bliskoj budućnosti da diže kapacitet linka na čvorištima?? LOL
To što su oni "ušli" sa coax mi je skoro pa veći fail od momenta kad sam shvatio da se u Srbiji u novim stanovima još uvek ne radi "ethernet wiring".

No, da ne idemo bzvz bolje u offtopic...
 
Poslednja izmena:
Pa to samo ilustruje kakvu "logičnu" poslovnu politiku ima SBB. Bitno da se u NBG svi provajderi nakrckaju i u zgrade iz '74. a na drugim mestima stavljaju bakar u novu zgradu. I takva firma će kao u bliskoj budućnosti da kopa po gradu da diže kapacitet linka na čvorištima?? LOL
To što su oni "ušli" sa coax mi je skoro pa veći fail od momenta kad sam shvatio da se u Srbiji u novim stanovima još uvek ne radi "ethernet wiring".

No, da ne idemo bzvz bolje u offtopic...
Drug, dve godine sam molio i kukao da krenu u blokove....Mnogo sam dosadan bio...[emoji23][emoji23]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
^^ sve je pitanje isplativosti. Naravno da će da dovuku optiku do blokova, imaš milijardu zgrada i milijardu ljudi, a svima treba net.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
^^ sve je pitanje isplativosti. Naravno da će da dovuku optiku do blokova, imaš milijardu zgrada i milijardu ljudi, a svima treba net.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Problem je bio "poslovne prirode", postojao je dogovor između SBB-a i Radijus Vektora da jedni drugima ne ulaze u "tržište". Medjutim, očigledno je sve palo u vodu...Po meni SBB je ispao nekorektan, bar za nas krajnje korisnike, jer im je Telekom skoro ponudio "razmenu" sportskih kanala (Arena za Sport Klub) što su oni odbili...Drug mi je direktno učestvovao u toj priči jer je direktor u Telekomu. Zamisli, da su svi zajedno malo više normalni, kako bi kompletiran sportski sadržaji bio...[emoji23]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
'Si ozbiljan?
 
Po meni SBB je ispao nekorektan, bar za nas krajnje korisnike, jer im je Telekom skoro ponudio "razmenu" sportskih kanala (Arena za Sport Klub) što su oni odbili...Drug mi je direktno učestvovao u toj priči jer je direktor u Telekomu. Zamisli, da su svi zajedno malo više normalni, kako bi kompletiran sportski sadržaji bio...[emoji23]
Ау, ово се уопште не уклапа у причу да државна фирма уцењује јадни СББ и неће да им да арену. Углавном сви криве МТС да неће спорт клуб а не СББ који стварно држи све за себе.
 
Pa realno SBB bi ispao glup kad bi trampio SK za Arene glava za glavu. Kad hoces nesto da trampis moras i da ponudis pribliznu vrednost za razmenu.

Trenutana vrednost SK prema Areni je najmanje 66%-33% a mozda je i veca.
 
Како за кога за мене су 0-0. ;) Мада се чешће дешава да погледам неки спорт на А него да тражим СК стрим. Спорт ме не занима, само ту и тамо.
 
Како за кога за мене су 0-0. ;) Мада се чешће дешава да погледам неки спорт на А него да тражим СК стрим. Спорт ме не занима, само ту и тамо.

Naravno o ukusima se ne raspravlja, nego sam mislio na cist novac koji je ulozen za otkup prava na sportske prenose koje su ulozile obe televizije.
 
Definitivno na to idemo. I sada imamo mts i njegove satelite i SBB sa druge strane.
 
.Po meni SBB je ispao nekorektan, bar za nas krajnje korisnike, jer im je Telekom skoro ponudio "razmenu" sportskih kanala (Arena za Sport Klub) što su oni odbili...Drug mi je direktno učestvovao u toj priči jer je direktor u Telekomu. Zamisli, da su svi zajedno malo više normalni, kako bi kompletiran sportski sadržaji bio...[emoji23]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Jel drugar makarena? [emoji23]

Sent from my SM-J415FN using Tapatalk
 
Problem je bio "poslovne prirode", postojao je dogovor između SBB-a i Radijus Vektora da jedni drugima ne ulaze u "tržište". Medjutim, očigledno je sve palo u vodu...Po meni SBB je ispao nekorektan, bar za nas krajnje korisnike, jer im je Telekom skoro ponudio "razmenu" sportskih kanala (Arena za Sport Klub) što su oni odbili...Drug mi je direktno učestvovao u toj priči jer je direktor u Telekomu. Zamisli, da su svi zajedno malo više normalni, kako bi kompletiran sportski sadržaji bio...[emoji23]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Eto bas taj "novi" kablovski operater iz naslova nudi i SK i Arene .

Послато са TA-1053 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno