Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi, kako su vam sproveli kabl za tv po tvom uredjaj? Jel dozvoljavaju da se ide ispod tepiha ili idu sa nekim kanalicama? Jel moguce uredjaj koristiti preko bezicne mreze ili mora kabl?
Ima wi fi pa mozes, ali je kao stabilnije na kabl.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Super, hvala. Bih ja da je mala razdaljina, ali ne bih da razvlacim 25m kabla kroz stan. Posto u sobi gde je ruter vec imam android box.
 
Pa mozda bi kao trebalo da bude stabilnije na kabl al je meni ono g*vno zakucalo tri puta za pola sata i morao da vadim iz struje da dodje sebi i vratio sam posle toga. A aplikacija na televizoru nece da radi, deset dana ih vec zovem i jos nisu dosli. Prekjuce prolazili ulicom ja ih zaustavio, reko da sam prijavio pre milion j godina a njih nema a oni kazu da ne mogu da dolaze jer nemaju prijavu. Pre nekoliko meseci bih ih mozda i preporucio nekome, sad ne bih ni neprijatelju. A i cuo sam da su u vojskama sirom sveta izbacili standardna mucenja i zamenili ih sa tim da te teraju da zivis mesec dana sa supernovom, propevaju svi vec posle 3 dana

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Najlosija stvar kod supernove je njihova tehnicka podrska, jednostavno ne funkcionise dobro i ceo sistem im trpi zbog toga.

Instalateri i mobilne ekipe su vec vrlo efikasni, i gotovo uvek brzo otklone problem, njih treba pohvaliti... zastoj nastaje kod ekipe koja treba da prosledi prijavu a to je ta prva tehnicka podrska.

Njihov zadatak je da procene koliko je slucaj "hitan", a to rade jako lose i neefikasno, salju mailove umesto da komuniciraju direktno sa ekipama na terenu.

Ja prijavim da im je pokidan kabl na ulici, a oni to podvedu kao da sam prijavio smetnju, i to odmah ide nisko po prioritetima.

Posle toga zovem ponovo oni kazu da je to obelezeno kao reseno, a niko nije ni izasao, niti me je neko pozvao.

Jednostavno ne razlikuju "smetnju" od prekida na mrezi i ne shvataju da ako je u pitanju "prekid" to nije samo kod jednog korisnika, sto je nedopustivo.

Ovo sam vise puta iskusio tako da vec vidim pattern u propustima koji se ponavlja.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, kako su vam sproveli kabl za tv po tvom uredjaj? Jel dozvoljavaju da se ide ispod tepiha ili idu sa nekim kanalicama? Jel moguce uredjaj koristiti preko bezicne mreze ili mora kabl?

Ipstb urrđaj radi preko WI fi, ali korisničke kredencijale može da povuče sa mreže samo preko kabla.
 
Haha pa da li su oni normalni. Zato mi onda i nece da radi aplikacija na televizoru jer je preko vajfaja, al sta da se radi kad su mi jedina opcija

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Wifi za striming ti je problem u najavi ako nije na 5ghz
 
Pa nije meni to problem, bar ne sada, vec mi samo pise da emitovanje nije dozvoljeno preko nedozvoljene mreze

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Evo da ih malo i pohvalim. U zadnjih mesec dana ni jednom mi nije pukao NET (optički je u pitanju). Kvalitet slike je dobar, ali onaj krš od OTT stalno zaglupljuje ili kasni slika u odnosu na ton.

Šta se na Supernova optici dobija od ONT uređaja i ako može neka slika, hvala? :)
 
Molim Vas da mi neko odg ako može, Supernova vs mts box 4? Kvalitet slike, net... ?
 
Haha pa da li su oni normalni. Zato mi onda i nece da radi aplikacija na televizoru jer je preko vajfaja, al sta da se radi kad su mi jedina opcija

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Mislim da ti nije do toga, ovo ograničenje važi samo za njihov IPSTB, jer ne postoji opcija da sam ukucaš email i lozinku. Uređaj to sam povuče sa mreže, kad je nakačen na kabel, a posle toga možeš da ga koristiš i preko WIFI.
Na njihovom netu ti piše da nije dozvoljena mreža?
Ja koristim njihovu aplikaciju za TVPoTvom na telefonu i na laptopu gledam preko sajta i radilo je na mobilnom netu, a i na kablovskoj kod brata, a on nije korisnik Supernove.
 
Radi i meni na telefonu al nece na televizoru. Kao da se prijavljujem sa drugog prvoajdera pa pise da nije dozvoljeno. Zvao ih i rekli poslace nekog, proslo sedam dana i nema ih. Moram stalno po tri puta da ih zovem kako bi dosli

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pre par nedelja sam zvao da se žalim jer mi stižu dva SMS za račun, svaki sa različitim pozivom na broj. Tad mi operater rekao da je neka migracija brojeva pa se desio haos. Danas okrenem podršku kad ono obaveštenje da mi je obustavljena isporuka usluga zbog ne plaćenih računa!?
Dakle smehoteka.
Na kraju mi drugi operater objasni da nije nikakva migracija brojeva već da je moj broj, koji je ostavljen kao kontakt vezan i za neku XY adresu?
Pa tako se vodim da imam još negde uređaj u nekom stanu :)
Naravno, mora da se piše podršci mejlom da bi to ispravili.
Na pitanje, a šta da sam uplatio na pogrešan broj iz SMSa, pa ništa, greška je

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Sad sam zvao SN, interesujeme, net+fixni, nemaju takav paket, pa bi kostalo net 1449, fixni 1200, jel to nije mnogo?
 
Jeste, mnogo je...
 
Sad sam zvao SN, interesujeme, net+fixni, nemaju takav paket, pa bi kostalo net 1449, fixni 1200, jel to nije mnogo?

Net je toliko koliko je,fixni je 500din više nego kod Telekoma samo je pitanje gde se koliko minuta dobija...
 
Oni nude pakete, kad se uzme vise stavki, telefon je 200 din. komsija uzeo kablovsku+net za 2400, nudili mu+fixni za 2600.
 
Poslednja izmena:
Uspeo neko pod mts ugovorom preci na Supernovu ?

vdsl mi lose radi a dostupna je Supernova optika

Kako doci do neke vise podrske,ovi default su roboti papagaji
 
Šta radimo kada podrška ne zna/ ne želi da reši problem? Čekamo nedelju dana i pišemo ponovo tiket, čekamo mesec dana, slikamo sve to i odemo u poslovnicu i pokažemo odgovore i rezultat nije rešeno, zatim oni nama raskinu ugovor bez posledica? Uglavnom iste mejlove šaljemo svakih nedelju dana?
 
Poslednja izmena:
Da li mogu meilom da tražim umanjenje i šta tačno da napišem pošto meni do poslovnice samo treba 1000 dinara za put.
 
Zna li neko od kada je poskupeo Super M paket?
Dobih jutros sms i umesto standardnih 1399 nova cifra za plaćanje 1598.
Posle ko zna koliko čekanja dobijem call centar i kažu: "znate, taj paket je poskupeo..."
Naravno, u poslovnici u Rumi em se ne poklapa radno vreme sa onim na web stranici, em nemaju pojma...
Ugovor potpisan na 24 meseca u aprilu 2019.
 
Koliko im treba da aktiviraju broj od trenutka kada ga mts ugasi? Isto pitanje za onaj tv po tvom, koliko im treba da aktiviraju taj uredjaj


@Djokkinen Rade isto sto su uradili sa mts paketima, tj. dizu cene pojedinacnih usluga da bi te naterali da uzmes paket usluga. Kod mtsa su bas ocigledni kada se pogledaju cene internet paketa.
 
Poslednja izmena:
Koliko im treba da aktiviraju broj od trenutka kada ga mts ugasi? Isto pitanje za onaj tv po tvom, koliko im treba da aktiviraju taj uredjaj


@Djokkinen Rade isto sto su uradili sa mts paketima, tj. dizu cene pojedinacnih usluga da bi te naterali da uzmes paket usluga. Kod mtsa su bas ocigledni kada se pogledaju cene internet paketa.

Pa pazi druže zavisi sve gde ste. Kod mene u Borči sve su ovi iz supernove obavili. Oko nedelju dana je trebalo. I ja sam prešao na supernovu kao i @Saša38 jer drugog izbora nisam imao. Internet 12mbs kod mts_a naspram 100 ihaa. Fiksni 200din a sa njega sada sve u mts mreži pozivam besplatno. Ispada do sada bar ja nisam imao a evo skoro godinu dana će biti krajem meseca. Zadovoljan.
 
Da li je neko ovih dana dobio račun na mail? Ili još nisu počeli da šalju račune za jul?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno