Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja u centru 3 imam SBB na vratima sa optikom. Ovih dana vagam gde ću i šta ću.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

I kod Supernove i kod SBB nađi akvizitere za tvoj kraj, kod njih je mnogo bolja ponuda.
Kod Supernove mi sada nude 12 meseci po dinar a kod SBB je 2 meseca više po dinar nego redovna ponuda.
 
I kod Supernove i kod SBB nađi akvizitere za tvoj kraj, kod njih je mnogo bolja ponuda.
Kod Supernove mi sada nude 12 meseci po dinar a kod SBB je 2 meseca više po dinar nego redovna ponuda.
Trenutno sam u SN, tj već godinama još od Radijus Vektora. Istekao mi ugovor u februaru. Zvao sam SBB, daju mi ono što nude po difoltu. Pa ako se ne otvore još za neki mesec gratis onda ne bih ni prelazio iz principa. Realno nemam nekoh većih zamerki na SN, al opet SBB nudi optiku, neke druge kanale.....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Trenutno sam u SN, tj već godinama još od Radijus Vektora. Istekao mi ugovor u februaru. Zvao sam SBB, daju mi ono što nude po difoltu. Pa ako se ne otvore još za neki mesec gratis onda ne bih ni prelazio iz principa. Realno nemam nekoh većih zamerki na SN, al opet SBB nudi optiku, neke druge kanale.....

Kad covek pomisli na bušenje i uvlačenje nove instalacije, cekanje aktivacije usluga, zezanje oko pretrage kanala na tv i njihovo premestanje na zeljeno mesto... a nemas vecih zamerki, cene slicne, cemu onda prelazak...
 
@Zeha
Optički net me kopka i primamljiv mi je bio smart box, al pošto ne može Netflix, to me odbija.
Inače priključak SBB mi je na ulaznim vratima od stana, kapiram da bi iskoristili postojeću instalaciju u stanu.


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kad covek pomisli na bušenje i uvlačenje nove instalacije, cekanje aktivacije usluga, zezanje oko pretrage kanala na tv i njihovo premestanje na zeljeno mesto... a nemas vecih zamerki, cene slicne, cemu onda prelazak...

kada menjas provajdera nemas nikakvo busenje i provlacenje instalacije.
Novi provajder ce se zakaciti na postojecu instalaciju.

Lista kanala je prilicno slicna, bitna razlika je jedino u sportskim kanalima ali to i onako ne pratim.
 
Optiku bi covek, dakle mora busenje i novo razvlacenje.
Ja licno ne bi dirao staru instalaciju u slucaju da se opet predomislim posle nekog vremena... ;)
 
Meni je Vektorova instalacija u lajsni, ostavio sam samo kod vrata parče kabla koje se vidi, da može da se spoji ponovo, tako isto i od izlaska iz lajsne ka tv instalaciji. Ako se ikad predomislim i vratim... Za novu instalaciju je izvučen Vektorov kabl iz rupe iznad vrata i ubačen novi, sproveden uz lajsnu spolja, nije strašno, diskretno se vidi. Meni je to bilo smaranje i odbijalo me ali bih isto učinio! Ne sme to da nas zaustavlja, sve traje sat-dva max...;)
 
Zavisi, da li je ftth ili fttb. Supernova koju optiku ima?

Imaju obe, meni u podrumu zgrade na drugom ulazu, zid deli podrume, je optika a odatle koaksialni.
Ima SN i optiku ponegde sve do stana, pocinju i da uvode u novo osvojene teritorije sad optiku, dozvali se pameti...
 
kada menjas provajdera nemas nikakvo busenje i provlacenje instalacije.
Novi provajder ce se zakaciti na postojecu instalaciju.

Lista kanala je prilicno slicna, bitna razlika je jedino u sportskim kanalima ali to i onako ne pratim.
Kod mene u Aranđelovcu bi morala da se izmeni cela kućna instalacija. Sada su razvučeni koaksijalni kablovi (Supernova ex Kopernikus), a ako bi promenio na SBB morao bih da razvučem UTP kablove po kući. Ako bih želeo da izbegnem bušenje, UTP bi morali da se uvuku na mesto koaksijanih kablova.
 
Ima li neko da koristi "supernova app" na Samsung Smart TV-u.


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Priključio sam se na Supernovu prosle nedelje, optika je u pitanju. Da li valja ovaj ruter koji su mi stavili.koliko vidim signal je bolji nego Na Cisco 3928.u pitanju je Mercusys AC12G
 
Nit' imamo optiku nit' imamo ruter, kako mi da znamo da li valja?
Dal' prekida, da'l koci, dal' pravi neke pobleme, nama reci ti...
 
Priključio sam se na Supernovu prosle nedelje, optika je u pitanju. Da li valja ovaj ruter koji su mi stavili.koliko vidim signal je bolji nego Na Cisco 3928.u pitanju je Mercusys AC12G

Mercusys sam dobio na koriscenje kod drugog internet provajdera za opticki interet...ima ga po trgovinama po ceni od 5K do 7K i ne vredi toliko...ja sam ga koristio malo i vratio svoj ASUS RT-AS 1200...jeste jednostavan za podesavanje ali sve u svemu vrlo prosecan uredjaj, ASUS-u ne moze ni vodu da nosi pre svega po dometu...ovaj koji sam dobio nema mogucnost WDS Bridging iako svuda po netu mozes da nadjes da tu opociju ima...generalno moze da bude solidno resenje, kod mene to nije bio
 
Kod mene optika u Supernovoj radi odlicno. I televizija i internet rade odlicno. Vidim da se mnogi zale na prekide. Kod mene sve radi glatko. Presao sam sa Sbb na Supernovu zbog 10 meseci za 1 dinar, optike i arene sport.
 
Kakav stb daje Vektor, da li ima smisla uzimati ga ili ici samo na cam? Mislio sam da uzmem 2 CAM-a i jedan stb, ali ako stb nema neke dodatne opcije onda cu verovatno sva tri cam-a. Jel daju nove rutere ili umeju da uvale i koriscene i koji uzeti ako pitaju?

Taman sam odustao od supernove(bilo je mts ili sbb, mada sam sada vise naginjao ka sbb-u zbog zahteva u kuci za sk), ali ponudise 12 meseci za dzabe sto je previse dobra ponuda da se propusti. Jedino mi je malo krivo sto nisu isli na FTTH jer je potpuno nova mreza(tek su je uveli), vec su optiku doveli samo do podruma, a posle koaksijalac.

I ako je neko u zgradi menjao provajdera, ako nije problem da napise sta i kako ide sa kablovima, tj sa kablom koji ulazi u stan? Jel se ubacuje novi dovodni kabl ili iskoriste postojeci od starog provajdera, tako sto ga negde u hodniku prespoje sa f konektorom?
 
Poslednja izmena:
Eto super ponuda od 12 meseci. To je bas jeftino. Tebe mesecno sa super pae paketom izdaje 1300 dinara. Meni su ponudili 10 meseci i to mi je super, a optika mi usla u sobu.
 
Bas vas ima dosta u zadnje vreme sa optikom...
Jos se frljate 10-12 meseci free a ja dobio samo 6 :)
 
To mora da je išlo preko nekog agenta prodaje kad je dobio 10 meseci. I ostali provajderi nude više ako od nekog čiji si trenutni korisnik pređeš kod njih. Nego je problem što nove korisnike stavljaju iza CG NAT-a.
 
@Pospanko_85 Upravo to, tesko je odbiti. Jedino ja planiram super sve plus paket.

@bakara Kod mene nije optika do stana, tako da ne dobijam one brzine koje su za optiku. Jedino sto ovako deluje sigurnije da ce biti manje problema na cvoru, tj da nece biti zagusenja(pod uslovom da im Telekom obezbedi veci link ako im zafali).
 
Ako ne dobijas brzine za optiku tu je najmanji problem koaksijalni kabl.

problem koaksijalnog kabla je ukupan bandwith za veci broj korisnika a to resavaju tako sto dodju do nekog cvora i onda razvuku direktno do korisnika koliko im treba megabita.

To je sve kao vodovodna mreza...kada se poveca naselje moraju da stave vecu glavnu cev (optika) a ona cev do kuce je obicno i vise nego dovoljnog kapaciteta za sve potrebe.
Drugim recima kroz taj koaksijalni sigurno moze da se provuce 300+ mbita, ako nije negde seceno ili stavljen spliter i sl. koji moze biti usko grlo

Sad ko zna kako su i oni to povezali...ali tesko da je koaksijalni kabl usko grlo. Uvek je problem u spojevima ne u kablovima :)
 
Poslednja izmena:
Ako ne dobijas brzine za optiku tu je najmanji problem koaksijalni kabl.

problem koaksijalnog kabla je ukupan bandwith za veci broj korisnika a to resavaju tako sto dodju do nekog cvora i onda razvuku direktno do korisnika koliko im treba megabita.

To je sve kao vodovodna mreza...kada se poveca naselje moraju da stave vecu glavnu cev (optika) a ona cev do kuce je obicno i vise nego dovoljnog kapaciteta za sve potrebe.
Drugim recima kroz taj koaksijalni sigurno moze da se provuce 300+ mbita, ako nije negde seceno ili stavljen spliter i sl. koji moze biti usko grlo

Sad ko zna kako su i oni to povezali...ali tesko da je koaksijalni kabl usko grlo. Uvek je problem u spojevima ne u kablovima :)

Ne dobijam tu brzinu ili da se bolje izrazim necu dobiti tu brzinu(200Mbit) zato sto ide preko koaksijalnog, a ne zato sto ne moze. One brzine za optiku daju samo ljudima kojima optika ulazi u stan(FTTH), a meni je samo optika do zgrade(FTTB).

U sustini na NBG-u optiku imaju samo oni koji su bili kod onog provajdera Masko, a oni su to razvlacili samo u A bloku.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kolege, imam jedno pitanje. Dolazili mi iz supernive i nude optiku sa prvih 12 meseci besplatno ili da placam pola iznosa dve godine. Da li da uzimam tj interesuje me kakav je kvalitet mreze i ponuda kanala? Ja sam u Kragujevcu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Pa vidi sta kazu komsije koje imaju, ali ako je optika tu ne bi trebalo da bude problema. A cena je vise nego povoljna. Za kanale pogledaj sajt. Ponuda je manje vise standardna. Sta uzimas, sa ili bez telefona, hoces hbo ili ne?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno