Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E sad "epg", ne znam u čemu je problem. Ja imam dva TV_a, Grunding i Hisense. Na prvom imam epg a na drugom nema šanse, ništa. Pisao sam im ali odgovora nema. Šta je u pitanju ne bih znao.
Imao sam na oba tv. Sad nemam na oba.
U pitanju je to da ne stiže epg signal do mene. Nešto crklo u mreži do mene. To treba promeniti. Mogu i ja ako ne moram da se penjem na banderu. Samo da mi jave gde šta kako čim. Upoznao sam se sa internet tehnologijama i standardima družeći se sa Supernovom. Sad ću izgleda da se upoznam i sa digitalnom televizijom. Pošto nekih znanja sa analgnom tv već imam.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nije. Ponekad mi se upali meni cryptoguard-a. Zaista SVAKI put proverava da li imam dozvolu za gledanje kanala.
To me ne zanima zašto kasni promena kanala.
Zanima me vreme promene a ona je sada neprihvatljiva.
Pala je još jedna reklamacija.
Definitivno ću im na kraju sastaviti sve reklamacije i tražiti dodatni popust.

Ako ovo reše.
Ako pokušaju da me ubede da je do tv-a donosim samsung 3d tv pa neka taj tv optuže za sporost.

Hoce, hoce, bas trce da prihvate reklamacije i da daju popuste...
Ja se jos sa njima naganjam zbog prvog meseca kada sam sa RV presao na SN i kada sam imao recimo 5 (PET) dana internet u parametrima prema paketu koji koristim, ostalih 26 dana nisam imao uopste ili je bio neki probni od 10/1 umesto 120/15 i dobio manje od 350rsd kao umanjenje racuna. Na kraju sam se obratio ratel-u, podugačko pismo napisao, prilozio 25-26 dokumenata, jedino me "brine" da nece imati volje citati ispisane 3-4 strane brazlozenja...
Nije mi uopste do 300-500-1000rsd vec do principa i "isterivanja pravde" jer su me ozbiljno zezali i u mozak akali, "pobudalio sam bio" i ne dam im da se sad izvuku ili me budalom prave.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, ti se ganjas sa njima trenutno?
Prva rečenica ti nije u duhu sa ostatkom posta. Preciznije, kažeš da će moj trud biti uzaludan a opet u nastavku si se i sam uhvatio u koštac sa njima.
U suštini, ako ovako bude konstantno, čas nešto radi pa ne radi, jasno je da ne mogu da omoguće kontinualno i u okviru standarda neku normalnu uslugu.
Dakle ako ovako ostane nameće se jedino rešenje, raskid ugovora zbog nemogućnosti operatera da izvrši uslugu.
Ali im dajem vreme da reše to što treba da reše.
I primetio sam da se ne ponašaju u skladu sa pravilnikom Ratel-a o rešavanju problema na mreži i reklamacija.
Šta sam još primetio?
Da u suštini nisu oni problem već mi, mala generalizacijai. Da je Supernova recimo u Austriji ili Nemačkoj ili nekoj drugoj zemlji, 99% korisnika bi ih nateralo ili da ovo reše za par dana ili bi bili zatvoreni. Primer, moj prijatelj ne mari što nema recimo HBO 3, ne primećuje da mu u suštini modem ne radi kako treba itd... Jednostavno, miri se sa tim kako je. Stariji svet, bitno je da ima RTS, Pink, Hepi, i tako to, da se vidi. Računi stižu, po inerciji se plaćaju, sve je savršeno.... I onda dođu oni kao ja, staalno nešto izvoljevaju, te na valja im ovo, te ne valja im ono... Baš me zanima kada bih plaćao račun u kešu u iznosu od tri hiljade stavio jednu crvenu falsifikovanu. Da li bi oni to mirno primili, pa dobro, evo, nema veze, ili bi, izvoljevali, pa šta je sad ovo? I tako....
Ako sam dobro primetio, moj račun glasi na Masko doo. A direktor Masko doo je neki kadar iz Telekoma.
I to čini se da nema neke veze sa tehnologijama interneta i televizije.
No svejedno, ja imam tri opcije. Traženje dodatnog popusta u vidu još neki mesec po dinar dok ne uspostave uslugu, ako to ne može, ide prijava Ratelu zbog nepostovanja pravilnika, i na kraju raskid ugovora zbog nemogućnosti druge strane da uspostavi ugovorom opštim uslovima ali i zakonima, pravilima i tehnickim standardima predviđenu uslugu.
No ne žurim sa tim, jer nemam za sad odgovarajuću alternativu.


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da ja se jos naganjam sa njima...
Malo mi je sarkastican pocetak, cisto da te upozorim da ne ide to tako lako sa davanjem popusta, umanjenja a pogotovo "za dinar" jos koji mesec...
Mene su IZLUDILI ali su na kraju opravili i uz retke trenutke kad na koji sekund stucne net pa proradi ja problema od tada nemam.
Sve se u stvari svelo na nedostavljanje podataka odgovarajucoj sluzbi kao sto je sn rutera i MAC adrese i nememorisanje tih podataka kad se ukucaju u sistem (mac) i pusti paket.
Kad me je konacno preuzeo strucnjak iz prave tehnicke podrske sve smo zavrsili za 5 minuta od cega smo 2-3 pricali neobavezno i cekali restarte, manje od minut sam mu odgovarao sta ne radi i diktirao sn i mac rutera a ostalo vreme je on unosio podatke.
Kroz neobavezni razgovor sam saznao da ih je veoma malo u naprednoj podrsci koja jedino ima ovlastenje da prcka po sistemu dok ovi iz korisnickog centra mogu samo "da ponovo puste paket" i ponavljaju kao papagaji "restartujete ruter, ugasite ruter i sacekajte 10 sekundi" a onda kad su nemocni da ista ucine kazu da ce podneti zahtev za proveru...
Ranije, dok sam bio maltretiran u beskonacnim zivkanjima podrske, poznao sam glas jedne zene koja je dok je bila u RV radila radnim danima i vikendima kao i nocne smene i koja mi je u RV resavala sve probleme koji su se desavali, a u SN joj ne daju ovlastenja. Sam strucnjak je tada rekao da ih je vaoma malo, da nekad i po 5-7 dana se ceka da nalozi stignu na red, da je oglas otvoren ali da se niko ne javlja (verovatno mala plata a obim posla ogroman, nema placanja prekovremenog, jos ako su im uveli "normu"...) i zato cekamo u nedogled da se umesto za 1-2 minuta problemi resavaju danima...
Neznanje, lose procedure, previse posrednika i medju koraka u sistemu od prijave problema do izvrsitelja...
Kad tu dodamo raznolikost sistema unutar SN, šaroliko stanje mreze opet po pojedinacnim operateriam koje su kupili, nece jos dugo to sve da se ujednaci i usluga postane osetno bolja.
 
Poslednja izmena:
Da ja se jos naganjam sa njima...
Malo mi je sarkastican pocetak, cisto da te upozorim da ne ide to tako lako sa davanjem popusta, umanjenja a pogotovo "za dinar" jos koji mesec...
Mene su IZLUDILI ali su na kraju opravili i uz retke trenutke kad na koji sekund stucne net pa proradi ja problema od tada nemam.
Sve se u stvari svelo na nedostavljanje podataka odgovarajucoj sluzbi kao sto je sn rutera i MAC adrese i nememorisanje tih podataka kad se ukucaju u sistem (mac) i pusti paket.
Kad me je konacno preuzeo strucnjak iz prave tehnicke podrske sve smo zavrsili za 5 minuta od cega smo 2-3 pricali neobavezno i cekali restarte, manje od minut sam mu odgovarao sta ne radi i diktirao sn i mac rutera a ostalo vreme je on unosio podatke.
Kroz neobavezni razgovor sam saznao da ih je veoma malo u naprednoj podrsci koja jedino ima ovlastenje da prcka po sistemu dok ovi iz korisnickog centra mogu samo "da ponovo puste paket" i ponavljaju kao papagaji "restartujete ruter, ugasite ruter i sacekajte 10 sekundi" a onda kad su nemocni da ista ucine kazu da ce podneti zahtev za proveru...
Ranije, dok sam bio maltretiran u beskonacnim zivkanjima podrske, poznao sam glas jedne zene koja je dok je bila u RV radila radnim danima i vikendima kao i nocne smene i koja mi je u RV resavala sve probleme koji su se desavali, a u SN joj ne daju ovlastenja. Sam strucnjak je tada rekao da ih je vaoma malo, da nekad i po 5-7 dana se ceka da nalozi stignu na red, da je oglas otvoren ali da se niko ne javlja (verovatno mala plata a obim posla ogroman, nema placanja prekovremenog, jos ako su im uveli "normu"...) i zato cekamo u nedogled da se umesto za 1-2 minuta problemi resavaju danima...
Neznanje, lose procedure, previse posrednika i medju koraka u sistemu od prijave problema do izvrsitelja...
Kad tu dodamo raznolikost sistema unutar SN, šaroliko stanje mreze opet po pojedinacnim operateriam koje su kupili, nece jos dugo to sve da se ujednaci i usluga postane osetno bolja.

Fenomenalan post. I ja sam jednom došao do stručnog lika pa smo rešili internet.
 
I onda shvatiš da plaćaš 2,3 crvene mesečno uslugu da bi operater kliktao F5 refresh na tastaturi očekujući da problem magično nestane. Super podrška. A onda baja iz tehničke podrške uđe na cmts, nađe modem po MAC adresi i klikne novi paket - 10 sekundi posla. Tu nešto ne štima opasno.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pa nije valjda tako podeseno da SVAKO menjanje kanala traži permission? Dovoljno je valjda jednom mesečno?

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Kanali koji su kodirani zahtevaju kljuc za otkljucavanje svakih 10s.
Kada prebacis kanal, salje se paket podataka sa kodiranim kljucem kartici koja proverava da li imas prava da gledas taj kanal.
Ako imas, podatak se obradjuje i otkriva kljuc koji se vraca modulu ili risiveru za otkljucavanje.
Sve to traje 1, 2s sve zavisi.
Jednom mesecno se upisuju prava na karticu. Npr. pretplatis se na HBO paket i oni upisu prava za HBO na karticu.
Medjutim, prilikom svakog prebacivanja na HBO, ta prava se proveravaju i salje kljuc ako si se pretplatio.
 
@kalehri Hvala na stručnom objašnjenju.

Tako mi i izgleda u praksi. Meni se čak ekran i zatamni prilikom menjanja kanala, kada promena kanala traje duže od 4 sekunde. To po meni znači da u nekom trenutku ostaje bez signala pa proradi sistem štednje ili čuvanja ekrana. Što pak laički znači da tu nešto "štuca".
Kako god da jeste, nije TV pripejd telefon pa da se vrši obračun na minut ili sekund pa da se proveravaju prava na taj način.
Probaću drugi TV i stb da vidim kako tu stoji situacija.


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Da nije sve tako loše:
dfce2cb4-f047-4567-83e9-cc4ce69788c9.png
 

Prilozi

  • dfce2cb4-f047-4567-83e9-cc4ce69788c9.png
    dfce2cb4-f047-4567-83e9-cc4ce69788c9.png
    18.7 KB · Pregleda: 98
Poslednja izmena:
Odličan ping,kod mene je retko ispod 10 ms....
 
Pa kad ti je destination server u Beogradu :)
Uzmi nešto dalje, kao real-life test...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
5475c109ff65bc66cd79f41e26e41bcb.jpg
3007b9d41d88c1c0e61047d7b5efc268.jpg
 
Poslednja izmena:
Odličan ping,kod mene je retko ispod 10 ms....
Zavisi do kog servera je. Kod mene je namešteno mts belgrade.
A kod Beogrida uvek bio 1ms. Šteta što ih uze SBB.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Pa kad ti je destination server u Beogradu :)
Uzmi nešto dalje, kao real-life test...
57e89aba7680527cfeacef0dfd1c9bb9.jpg
a5999e212548c2730e767dbf6e0da832.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Baš tako. Treba da bude 1ms oko 100km mereno u jednom smeru ali realno je više.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
@kalehri Hvala na stručnom objašnjenju.

Tako mi i izgleda u praksi. Meni se čak ekran i zatamni prilikom menjanja kanala, kada promena kanala traje duže od 4 sekunde. To po meni znači da u nekom trenutku ostaje bez signala pa proradi sistem štednje ili čuvanja ekrana. Što pak laički znači da tu nešto "štuca".
Kako god da jeste, nije TV pripejd telefon pa da se vrši obračun na minut ili sekund pa da se proveravaju prava na taj način.
Probaću drugi TV i stb da vidim kako tu stoji situacija.


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
Ako hoces da smanjis brzinu prebacivanja kanala, ima resenje i za to ali nije jeftino i nije za pocetnike.
Treba ti kartica koju je moguce pokrenuti u eksternom citacu, karticu maksimalno overklokovati kako bi sto brze davala kljuc, softcam koji tu karticu cita, i poseban risiver koji podrzava deljenje kartica.
U mom slucaju kartica daje jako brz odziv od samo 78ms sto je manje od desetog dela sekunde i kanali se otvaraju bukvalno kao da su nekodirani.
Pogledaj screenshot i uokvireno crveno.
 

Prilozi

  • 1_0_19_449_12_0_FFFF0000_0_0_0_20191017201042.jpg
    1_0_19_449_12_0_FFFF0000_0_0_0_20191017201042.jpg
    357.2 KB · Pregleda: 182
Sjajno.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Ako hoces da smanjis brzinu prebacivanja kanala, ima resenje i za to ali nije jeftino i nije za pocetnike.
Treba ti kartica koju je moguce pokrenuti u eksternom citacu, karticu maksimalno overklokovati kako bi sto brze davala kljuc, softcam koji tu karticu cita, i poseban risiver koji podrzava deljenje kartica.
U mom slucaju kartica daje jako brz odziv od samo 78ms sto je manje od desetog dela sekunde i kanali se otvaraju bukvalno kao da su nekodirani.
Pogledaj screenshot i uokvireno crveno.
Gde se moze nabaviti taj eksterni citac ci kartica, i kako je originalni naziv tog uredjaja ?
 
Đe živiš da navratimo i mi pa da to odradis, š'a ima da se zamlaćujemo kupovinom uređaja kad nam to može čo'ek za 100rsd odraditi...? :d
 
da li kod av coma taj ruter za net moze da se resetuje i promeni ip kao kod vdsl?
 
Meni takodje ne radi EPG ni za jedan kanal nakon sto sam juče pustio pretragu kanala.
Inače koristim CI. TV je Samsung.
Biće da je do operatora.
 
Pozdrav, zanima me da li je Supernova televizija nesto kao u okviru mts-a?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Pozdrav, zanima me da li je Supernova televizija nesto kao u okviru mts-a?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
Posluju pod istim imenom. Mts kopernikus exe net i još par kablovskih operatera

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока
 
Pozdrav, zanima me da li je Supernova televizija nesto kao u okviru mts-a?

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Supenova je u vlasništvu Telkoma(države) ali posluje kao zasebna firma.Održavanje,tehnička podrška i sve ostalo je preuzeto od operatera koji je Supenova kupila.
 
Radi li usb na stb sto deli sada SN, moze li se sa tim stb snimati digitalni program sto ide preko tog stb, pa da posluzi stb kao video rekorder?
 
Meni nepoznata činjenica. Onaj ko se opredeli za tv po tvom odnosno vraćanje unazad dobija neki sasvim treći uredjaj, na bazi androida, ali koji je, po rečima ljudi iz radijusa superspor. Toplo preporučuju da se zaobiđe i sačeka neko unapređenje.

EPG ne radi na delovima Novog Beograda i Surcina gde je urađena digitalizacija. Zapravo, zavisi od nepoznatih faktora. Na drugom tv koji nisam dirao od uvodjenja digitalizacije (nisam skenirao kanale) imam delimicno epg. Pošto su uvideli zajeb stali su sa tim pa delovi gde nije to pušteno imaju EPG. Delimično rešenje je korišćenje stb-a ali ne potpuno, jer jos uvek neki kanali recimo Fox i dalje nemaju epg ni sa stb-om. Još uvek dumaju o rešenju problema. Da dodam, slika je malo lošija sa stb-om nego direktno na tv preko cam-a pa sam zadržao cam (imam rezervni stb tako da uvek mogu da ga uključim ako želim).
Nadaju se skorijem rešenju problema. I ja sa njima.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno