Šta je novo?

Zamrzavanje celog računara u toku rada

PooX

Poštovan
Učlanjen(a)
29.07.2015
Poruke
11
Poena
54
Pozdrav,

naime, od skoro imam problem sa računarom gde se prilikom igranja nekih igrica "zaledi" slika i ne reaguje ništa, ni miš ni tastatura i postoji zujanje na zvučnicima. Mislio sam da je do HDD-a koji je možda opterećen, međutim i nakon zamene istog i reinstalacije sistema, isti problem se dešava.

Nekim benchmark testovima ram memorije i ostalih komponenti nije pronašlo ništa šta može biti.

Da li je neko imao slična iskustva ili zna do čega može biti problem?


Hvala unapred. :)

Konfiguracija: https://i.imgur.com/ynLKcYS.png
 
Poslednja izmena:
RX serija hoce da pravi problema na 1155 plocama.

Stavi najnoviji bios na maticnu plocu.
Ako ni to ne da rezultata, probaj sa nekom drugom grafickom.
 
Event Viewer( da li javi neki problem sa drajverima neposredno pre friza. Da li si testirao memoriju sa Memtest86? Ažuriranje windowsa i drajvera(skini sa Amd sajta). Kakve su temperature pri gejmingu, vidi sa HWinfo.
 
Te greške ne bi trebale da izrokuju friz.
 
Da li postoji još neki program putem kog mogu testirati? Kapiram da HDD nije sigurno jer sam zamenio i ponavlja se problem. Zato sumnjam na ostale komponente, ali ne znam kako testirati drugačije. :D
 
Ubeđen sam da nije do toga jer sam i napajanje promenio, tako da sam eliminisao HDD i napajanje. :/
 
Grafika? Probaj ocisti kontakte na njoj papirom, presavij na pola papir pa protrljaj kontakt na grafici, posle prodji malo cistim alkoholom. Cetkicom ocisti slot za grafiku na ploci.
 
Probaću i to, mada na nju najmanje sumnjam da bi izazvala blokiranje celog računara. Pokrenuo sam memtest86 i on nije ništa pronašao, međutim pokrenuo sam Windows Memory Diagnostic i pronašao je na T11 neki fail, šta god to značilo u eventu sam video. Imam 2 rama po 4gb, i jedan sam izvadio pa opet testirao i nije ništa pronašlo, pa sam drugi stavio i testirao i opet nije ništa pronašao. Tako da ne kapiram zapravo šta se dešava al mi onda vuče da je do RAM memorije, samo ne znam do kog, i kako to odrediti, a možda se samo desilo eto slučajno da je pronašlo error. Od T1-T12 je samo T11 imao taj kao fail.

Da li to nešto predstavlja ili? :)
 
Proveri oba harda u HD sentinelu - kakav im je health i perfomance. Instaliraj poslednje drajvere za graficku karticu koji su ti stabilno radili (najbolje obrisi sa Guru DDU u safe mode-u sve drajvere komplet, pa instaliraj ponovo).
 
Kako idu temperature pokreni Hwinfo i prati max vrednosti.
 
Temperatura do 55 maksimalno ide, ne prelazi. A health hdd-a je u redu. Tačnije znam da nije do HDD-a jer je zamenjen, nemoguće je da zeza na isti način a drugi HDD. :/ Baš mi stvara problem jer zablokira sve i zuji onako.
 
Nazad
Vrh Dno