Šta je novo?

Film se ne prikazuje preko celog monitora?

scandalli

Slavan
Učlanjen(a)
13.10.2008
Poruke
218
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
intel 2.0 boxer
Matična ploča
msi
RAM
2gb
GPU
nvgf4
Storage
80gb inter + 50tb exter
Zvuk
ketron
PSU
p4
Kućište
noname
Monitor
15 crt
Miš & tastatura
a4T & samsung
Ostale periferije
honda
Mobilni telefon
samsung x200
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozz!
Nisam pratio, mozda je pogresna soba, ne zamerite.

Da li neko zna kako i na koji nacin se moze gledati film a da bude prikazan preko celog ekrana monitora.
Probano vise naslova i originala i hd i mkv i onih od po 4 gb i onih od po 8-9 Gb. Prikaz filma je uvek u gornjem levom uglu. Probano podesavanje rezolucije ekrana, skaliranje, nista nije pomoglo. Povezano preko DP.
Rez ekrana je 3860 x 2140.
Savet?
Hvala!
:wave:
 
Filmovi probani preko: Windows media player, Winamp, Km player, mkv file player, dvx player.
 
Sličan problem sam ja imao sa igrama kada sam koristio skaliranje na 4k a igrao na 1080p televizoru. Problem je bio što igra nije htela da prihvati full screen komandu sa promenom rezolucije. Tako da pokušaj u tom pravcu da nađeš rešenje da program koji koristiš prihvati full screen komandu.
 
Ajde ovako, prvo na TV-u namesti pravi odnos slike. Meni je recimo "sekao" desktop pa mi sad stoji na 16:9 (cini mi se) i radi kako treba. Ako nije do toga onda je do playera WMP alt+Enter je full screen. Na veceni drugih je dvoklik na video eventualno enter. Probaj pa javi
 
Nije tv u pitanju vec monitor sa nativnom rezolucijom 3840 x 2160 , odnos 16 :9.
Svaki moguci "full screen" mod kod gledanja filmova isti prikazuje na gornji levi ugao (gornja leva cetvrtina ekrana), ostatak ekrana je ili crn ili prikaz od pozadine, desktopa ili sta je vec iza. Probano i sa manjim rezolucijama, isto se desava.
Igre rade u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*, tu apsolutno nema nikakvih problema. Word otvara 6 stranica odjednom, tu je sve ok...
Da li je mozda potreban neki odredjeni plejer i koji? Ili video mora da bude u nekom specificnom formatu i kojem?
 
Probaj još sa PotPlayerom a i ne moraš, i u ostalima koje si probao morao je da prikaže kako treba. Do samog windowsa ne bi smelo biti osim ako nisi nešto egzotično čačkao u podešavanjima, tako da je po svoj prilici do konkretne verzije drajvera za grafiku ili nekog od podešavanja drajvera za grafiku.
 
Na (drugom) 2K (2560 x 1440) monitoru filmovi rade ok.
Sve je po difoltu. Dugo je vec 417.71 drajver za grafiku. Koliko vidim, trenutno je aktuelna verzija 419.67, neznam koja su (ako ih ima) i kolik poboljsanja tih drajvera u odnosu na ovu koju imam. Cudno mi da je problem u drajverima! Ako ce to resiti problem, probacu.
 
Uradi čistu instalaciju drajvera: idi na Custom i čekiraj dole Clean Install.
 
Sliku sa laptopa rezolucije 1280x800, projektujem na full hd TV. Zahtevalo je dosta čačkanja i testiranja dok nisam dobio idealan odnos stranica bez razvlačenja/sečenja.
Na laptopu sam oborio rezoluciju na 1280x720, a na tv-u sam bar na tri mesta morao da promenim parametre da bi dobio idealnu sliku.

Znam da ovaj primer nije baš u direktnoj vezi, ali savet je da čačkaš i probaš sa raznim plejerima i opcijama dok ne ubodeš pravi.

Evo jedan savet:
This 3840 x 2160 remains in the popular 16:9 aspect ratio which many consumers are now intimately familiar with. To put things in context, this resolution provides 4 times as many pixels as 'Full HD' (1920 x 1080 or 1080p)
Probaj da oboriš rezoluciju na monitoru na full hd, ako su filmovi u toj rezoluciji, sasvim lepo će se snaći monitor, pretpostavljam.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno