Šta je novo?

problem sa punjacem ?

Difermo

Cenjen
Učlanjen(a)
13.05.2014
Poruke
1,939
Poena
110
Moja oprema  
Mobilni telefon
Iphone 12 pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Search ne pokazuje pa da pitam ovde.
Baterija na laptopu ne radi. Tako da u laptopu baterije nema. Kada stavim punjac u struju, pojavi se plava lampica na punjacu. Ubacim punjac u laptop, plava je i dalje tu. Medjutim kada pritisnem power dugme, plava lampica se polako ugasi i laptop nece da se upali. Da li je to do punjaca? Pre 2-3 meseca se desio ovaj problem i zaboravio sam od obaveza.
Sad ono sto bi mozda moglo da bude problem jeste sledece.
Na tom laptopu onaj adapter dc ili ac kako se vec zove, bio je los. I jedan mastor je samo povezao zicom sa maticnom. KAda sam menjao termalnu pastu odneo sam maticnu da zamene taj adapter. Prilikom vracanja laptop se palio pri ubacivanju punjaca. Iako sam vratio sve kako je bilo verovatno je bilo do kratkog spoja. Otvorio sam i izolovao ceo kuler smanjio broj safcica i kratak spoj nije bio. E sad ne secam se da li je odmah nastao problem sa punjacem ili je odmah..
Zna li ko u cemu je problem?
A ne znam od koga bih nabavio drugi asus punjac, pa da znam dal je do punjaca da uzimam novi (ili nosim ovaj na popravku). Punjac je output: 19v 4.74a```input: ac100-240v,50-60hz, 1.5a
 
Nadam se da si ozbiljan? Kakve zice lemio na ploci, konektor se sredi, zameni. Da tako moze onda bi ih tako i pravili. Ko zna sta je tu otislo. Najbolje drugi punjac i najvaznije, drugi majstor....
 
ozbiljan!! Kod konektora je pukao oonaj metalni deo sto se spaja sa plocom. Ima ih valjda pet i onaj ceoni se ne kako slomio. Pa je taj stari majstor samo zalemio mali deo zice. Spojio lemljeni deo kod ploce i slomljeni deo kod konektora.
Ja to nisam ni znao nego kada sam uzeo da promenim termalnu pastu vidim to. I odmah odnesem kod drugog majstora i platim da zameni ceo konektor. A do tada je sve radilo savrseno. E sad ne znam da li sam ja napravio neki spoj kada sam vracao sve u laptop, pa prilikom paljenja to isprazni punjac.
Kada kazes ko zna sta je tu otislo, mislis na punjac ?

Edit: smem li izvaditi plocu iz laptopa i pokusati tako upaliti, da vidim hoce li se isprazniti punjac ?
 
Poslednja izmena:
Nemam drugi punjac. Probacu sa izvadjenom plocom, pa ako radi sve kako treba, nositi punjac na popravku ili uzeti nov.
 
Nazad
Vrh Dno