Šta je novo?

Dell Vostro moja i Vasa iskustva

aleksov88

Poznat
Učlanjen(a)
22.12.2018
Poruke
19
Poena
34
Kupio sam Dell Vostro 3580 sa novim i5 8gen procesorom, 256gb SSD 8gb ram, Full HD IPS ekran i 3gid garancije.
Jeste plastikaner ali sa budzetom 600e nisam bolje mogao ni da pazarim.

Moje pitanje da li je moguce da je fhd ips ekran na laptopu toliko los. Moj 7god stari Acer Aspire5 sa hd rezolucijom ima bolji ekran.

Sto se brzine tice fantastican je ali me izludjune ekran.
Ima li neko seriju 3580 i kakva su vasa iskustva?
 
Odakle ti to da na toj seriji Dell-a dolazi ips ekran? To je sigurno neki TN koji ugrađuju u te jeftinije serije 3. Tek od serije 5 dolazi ips i to ne u svakom modelu.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Odakle ti to da na toj seriji Dell-a dolazi ips ekran? To je sigurno neki TN koji ugrađuju u te jeftinije serije 3. Tek od serije 5 dolazi ips i to ne u svakom modelu.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

https://laptop.bg/archive/laptops-dell-Vostro_3580-dell_vostro_3580_N2066VN3580EMEA01_2001_UBU

Lepo u specifikaciji pise IPS mat ekran... mozda zato sto je mat pa mi slika izgleda nekako bledunjavo


Kada odem na Dell-ov sajt da proveri konfiguraciju dobijem ove podatke o monitoru:

391-BDYF : 15.6-inch FHD (1920 x 1080) An ti-Glare LED-Backlit Non-touch Display
Part Number Quantity Description
XNHVP1INFORMATION, SWSI, LIQUID CRYSTAL DISPLAY, 15.6, NON-TCH
M9P741Liquid Crystal Display, 15.6FHD, AG, EDP1.2, Benjing Opti Electronics

Da li je to IPS ili ne ?
 
Poslednja izmena:
I losiji IPS ima bolje uglove gledanja od TN-a, pogledas sa strane, pod uglom, ako se primetno menja slika pri promeni ugla gledanja, TN je. IPS uglavnom ima i dosta bolji prikaz boja, naravno ako gledamo IPS i TN ekrane slicnog kvaliteta, ne ako gledamo najlosiji IPS i najbolji TN.

Mada cim kazes da 7 godina stari Acer ima bolji ekran, bice da nije IPS.
 
I losiji IPS ima bolje uglove gledanja od TN-a, pogledas sa strane, pod uglom, ako se primetno menja slika pri promeni ugla gledanja, TN je. IPS uglavnom ima i dosta bolji prikaz boja, naravno ako gledamo IPS i TN ekrane slicnog kvaliteta, ne ako gledamo najlosiji IPS i najbolji TN.

Mada cim kazes da 7 godina stari Acer ima bolji ekran, bice da nije IPS.

Bice da se boje ne menjaju pri promenu ugla... ali slika je nekako bledunjava... mozda fali neki driver, mada laptop je sa integrisanom grafikom nema odvojenu graficku karticu
 
Moguce i da je ips, losijeg kvaliteta...tn bi se lako provalilo, kao na slici dole.

Moze opet biti i da nije kalibrisan kako treba.Moze biti i da je veca razlika u kalibraciji njega i tog drugog ekrana.

Posto rece da je intel, imas za kalibraciju ekrana podesavanja, doduse ne potpunu vec onu optimalnu, pa mozes tu malo da se poigras da priblizis donekle tom ekranu za koji ti se cini da je dobar. tu mozes i rgb malo da korigujes.Ne ocekuj cuda, ali se ipak malo moze korigovati.
5753bd14285c642e09aad9718ff90d1c.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moze opet biti i da nije kalibrisan kako treba.Moze biti i da je veca razlika u kalibraciji njega i tog drugog ekrana.

Posto rece da je intel, imas za kalibraciju ekrana podesavanja, doduse ne potpunu vec onu optimalnu, pa mozes tu malo da se poigras da priblizis donekle tom ekranu za koji ti se cini da je dobar. tu mozes i rgb malo da korigujes.

Kako? Gde? Win10 podesavanja ili neki poseban software ?
 
Win10, dole u taskbaru, imas medju hidden icons, Intel Graphics settings, tu udjes i imas opcije za display.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Probaj da kalibrises ekran...imas i program quickgamma, ja ga koristim za moj laptop i dobio sam lepo poboljsanje... :)
 
Da li je po Vasem misljenju ovaj laptop dobra kupovina za 600e? Ekran kakav god da je laptop ima i5 8.generacije 8gb 256ssd, kao i 3god garancije...
 
Najbitnije je da li tebi odgovara i da li zadovoljava tvoje potrebe.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ako ekran ne valja, ne.

Laptopovi sa Ryzen 2500U (koji je bolji od 8250U), 8GB ram i 256GB SSD-om krecu od 480e.
 
Meni po ovoj slici deluje da ti je pod uglom dosta čitljiv ekran. Ja bih za početak pojačao osvetljenje i provreio da li je nešto uključeno za štednju baterije.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
P.S. Ima u linku ispod videa, sajt sa specifikacijama i piše TN LED.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
P.S. Ima u linku ispod videa, sajt sa specifikacijama i piše TN LED.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока

U videu je Latitude. Potpuno isto izgleda ali ako Latitude nema IPS nema sigurno ni Vostro koji je klasa ispod... Sve u svemu nije toliko ni los. Uostalom koliko para toliko muzike.
Sve u svemu ja sam licno zadovoljan, ne igram igrice, tako da mi je integrisana grafika mi je OK, Win10 se podize za manje od 10 sekundi, Visual Studio, Slack, SKype,VIber, Telefon i bar 10 tabova uvek i sve funcionise besprekorno.
 
Strašan je trend uvaljivanja 6bit-nih panela :(, pogotovo na našem tržištu.
 
Zanimljivo koliko je ovih Dell Vostro-va :D prodato do sada (serija 3580) a ovo je jedan od retkih ako ne jedini thread koji se može pronaći na netu.

Ima li još neko sa ovim modelom da nam napiše nešto? Autor teme možda?
 
2 godine koriscenja i nijedna mana... malo se cuje glasnije kuler ali to je 5-6 sekundi i onda nestane...

Za mene odlicna kupovina... sto se tice monitora kupio sam jos jedan pa i nesmeta toliko losiji displej
 
Nazad
Vrh Dno