Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Steta. Razbezalo se dosta dobre ekipe sa Hi-Fi foruma.

Extra i sistem i soba! ;)
Jel to neka custom made polica ili...?

Mozda ti i Aca da zamenite zvucnike - kod tebe bi crveni legli samo tako :)

Policu sam ja crtao, a moj drugar koji ima prilicno ozbiljnu firmu za te stvari je napravio po mom planu.
Inace vec je dosta matora, tako da upravo krecem da crtam novu......dakle kao i uvek, to be continued.
 
Cenim da ima nekih pola metra do zadnjeg zida, sto deluje dosta za kutije sa portom napred. Jesi probao da ih gurneš nazad bliže zidu i kakav je efekat?

Izvini postala mi je profesionalna deformacija zbog mog prostora da gledam samo kutije sa portom napred bilo TL ili bas refleks i da gledam šta radi kad se gurne skroz do zida. Tako da cenim bilo kakvu povratnu informaciju.


Sent from my iPad using Tapatalk

Slazem se da je veca verovatnoca da zvucniku sto se basa tice ne prija blizina zida ako je BR sa zadnje strane, ali to uopste ne mora da znaci. I obrnuto - za kutije sa BR-om sa prednje strane, da im prija blizina zida.
Da je tako - zvucnici sa BR-om sa donje strane kutije ne bi ni postojali - a Confidence je upravo takva kutija.

Bas je samo vrlo mali deo problema udaljenosti kutija od zida i pozicije generalno. Par cm promene u poziciji zvucnika ili promena toe-in-a ili par cm pomeraja slusaoca moze da donese znacajnu razliku po zvucnu sliku - dubinu, sirinu, fokus, cistocu, rezoluciju...

Blizu zida skoro nijedna kutija nece zvucati kako treba kada su ti krucijalni aspekti zvuka u pitanju - pa cak ni izrodi od Naim i Linn kutija koje su predvidjene da se zalepe za zid.

99% kutija ce (dosta) bolje zvucati ako se znacajno izvuku u prostor, ali tako da i dalje ostane i odgovarajuce rastojanje od slusaoca do zvucnika, a i od slusaoca do zadnjeg zida. To, naravno, znaci da je potrebna ogromna prostorija za optimalan zvuk. Zivot je gorak.

Zato su sub-ovi jako dobra stvar. Pozicinioras njih tako da dobijes optimalan bas, a zvucnike tako da dobijes optimalno sve ostalo.
 
Poslednja izmena:
Pa teorijski si u pravu, ali moram da kazem da je najvaznija ipak velicina prostorije.
Moj drugar ima Devialet + Spendor D7+ Rel Sub...i sve to lepo svira, ali dzabe, soba u kojoj se to nalazi je na zalost previse mala.
Facit, dobrom HI Fi - ju treba prostora.
 
ako (kad) me zena i klinac isteraju iz dnevne sobe :)


Hah, meni su žena i deca najveći problem, volju sam izgubio, te stišaj, te pitanja taman kad se udubim, muziku slušam samo kad sam sam kod kuće. Ali i pored svega nisam mogao da odolim i uzmem B zvučnike JM Labs DB29, neke MM glave da ne trošim Froga i Miraudio DAC Sempre 24/192. Sve u svemu slabašno već godinama.
 
Pa teorijski si u pravu, ali moram da kazem da je najvaznija ipak velicina prostorije.
Moj drugar ima Devialet + Spendor D7+ Rel Sub...i sve to lepo svira, ali dzabe, soba u kojoj se to nalazi je na zalost previse mala.
Facit, dobrom HI Fi - ju treba prostora.

Zar nisam upravo to napisao? :)

99% kutija ce (dosta) bolje zvucati ako se znacajno izvuku u prostor, ali tako da i dalje ostane i odgovarajuce rastojanje od slusaoca do zvucnika, a i od slusaoca do zadnjeg zida. To, naravno, znaci da je potrebna ogromna prostorija za optimalan zvuk. Zivot je gorak.
 
Poslednja izmena:
Hah, meni su žena i deca najveći problem, volju sam izgubio, te stišaj, te pitanja taman kad se udubim, muziku slušam samo kad sam sam kod kuće. Ali i pored svega nisam mogao da odolim i uzmem B zvučnike JM Labs DB29, neke MM glave da ne trošim Froga i Miraudio DAC Sempre 24/192. Sve u svemu slabašno već godinama.

Bas si me utesio :)
 
Hah, meni su žena i deca najveći problem, volju sam izgubio, te stišaj, te pitanja taman kad se udubim, muziku slušam samo kad sam sam kod kuće. Ali i pored svega nisam mogao da odolim i uzmem B zvučnike JM Labs DB29, neke MM glave da ne trošim Froga i Miraudio DAC Sempre 24/192. Sve u svemu slabašno već godinama.

Uglavnom svi imamo taj problem, zena, deca. :D Ne mozes sa njima, ne mozes bez njih. :d Mora kuca i od podruma man cave, tako uglavnom po Americi i rade audiofili. Separacija jedino resenje za ozbiljno slusanje. :smoke:
 
Ja nemam tih problema, cerka odavno vec zivi sama, a najdraza ako joj se ne slusa muzika ima u spavacoj sobi TV sa svim mogucim programima za njenu radost :)
 
Mislim da su skoro svi izbacili neka svoja rešenja počev od Dalija i Klipscha. Imam Kef u vidu jedino sto nisam imao prilike da ga čujem, a nisam pristalica kupovine audio komponenti na slepo. Poslušao sam do sada neko Canton rešenje ranga 1800 EUR i naravno više varijanti Xeo koji je već dugo na tržištu. Kad sam pomenuo digitalnu amplifikaciju smetnuo sam s uma da je Elac sa Andrew Jones-om izbacio varijantu sa analognom amplifikacijom. To bi bilo takođe interesantno čuti samo nisam siguran da li to rešenje ima neki DSP i kako to funkcioniše.
Na kraju, možda prelomim i na neko second hand konvencionalno rešenje. Sve u svemu, novi prostor nova glavobolja.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ako se ima para, mogao bi da razmotriš Buchardt A500 aktivne zvučnike. Trebalo bi da su u svemu superiorniji od svih pobrojanih, pa i onih koje je Delija pomenuo-KEF LS50 Wireless II. Prednost je što šalju bilo gde u svetu i sve troškove carine i lokalnih poreza preuzimaju na sebe. Vrhunac je što ih možeš vratiti u roku od 45 dana, uz plaćanje penala od samo 50funti. Ako ih budeš kupio, duguješ mi slušanje. ;)
 
Kako se ide cenom na gore - ima zanimljivih sprava.

Meni najzanimljivija je definitivno Dutch & Dutch 8C, mada bih i Kii Audio Three hteo da poslusam kao covek u svom prostoru i tako sto cu ja da ih podesim - na sajmovima mi je uvek delovalo da nesto tu ne stima. I Dynaudio Focus 60 XD su vrlo ozbiljni.
 
Ako se ima para, mogao bi da razmotriš Buchardt A500 aktivne zvučnike. Trebalo bi da su u svemu superiorniji od svih pobrojanih, pa i onih koje je Delija pomenuo-KEF LS50 Wireless II. Prednost je što šalju bilo gde u svetu i sve troškove carine i lokalnih poreza preuzimaju na sebe. Vrhunac je što ih možeš vratiti u roku od 45 dana, uz plaćanje penala od samo 50funti. Ako ih budeš kupio, duguješ mi slušanje. ;)

Razmatrao sam ih, ali ima par problema sa njihovom ponudom. Prvo, nemam prilike apsolutno nigde da ih čujem, a petljanje sa vracanjem ako ne funkcionišu nije bas mala i jednostavna stavka pogotovo iz Srbije. Drugo, treba platiti sve troškove pa onda refundirati, sto znaci u startu 30% veću cenu tj više para spremiti unapred pa posle vraćati, na 3500 EUR nije zanemarljivo.btw razmišljao sam da ih kontaktiram i pitam da mi pošalju na DDP. Nejasno je i ko pokriva troškove carinjenja u slučaju da mi ne rade posao i moram da ih vratim. Puno ih hvale na netu (bar regularnu verziju s400), ali iskreno nisam naučio da se oslanjam na testove, steci realnu sliku na osnovu testova je kao spoznati ukus limuna (ili bilo cega drugog) bez probanja istog, nema opisa koji tu mogu pomoći.

Drugo, kurije sa bas drajverom pozadi, bez obzira sto je zatvoreni dizajn nisam siguran da to može bas sasvim dobro da radi uz zadnji zid. Oni se puno oslanjaju na DSP i na custom profile kojim prave čuda i pretvaraju zvučnike u sve i svašta, ali ko zna, nekako mi je teško pojmljivo da može protiv fizike bez obzira na ceo processing. Bar ne bez plaćanja raznih penala koje pominje Delija gore.

Svakako je interesantan koncept vredan pažnje.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Slazem se da je veca verovatnoca da zvucniku sto se basa tice ne prija blizina zida ako je BR sa zadnje strane, ali to uopste ne mora da znaci. I obrnuto - za kutije sa BR-om sa prednje strane, da im prija blizina zida.
Da je tako - zvucnici sa BR-om sa donje strane kutije ne bi ni postojali - a Confidence je upravo takva kutija.

Bas je samo vrlo mali deo problema udaljenosti kutija od zida i pozicije generalno. Par cm promene u poziciji zvucnika ili promena toe-in-a ili par cm pomeraja slusaoca moze da donese znacajnu razliku po zvucnu sliku - dubinu, sirinu, fokus, cistocu, rezoluciju...

Blizu zida skoro nijedna kutija nece zvucati kako treba kada su ti krucijalni aspekti zvuka u pitanju - pa cak ni izrodi od Naim i Linn kutija koje su predvidjene da se zalepe za zid.

99% kutija ce (dosta) bolje zvucati ako se znacajno izvuku u prostor, ali tako da i dalje ostane i odgovarajuce rastojanje od slusaoca do zvucnika, a i od slusaoca do zadnjeg zida. To, naravno, znaci da je potrebna ogromna prostorija za optimalan zvuk. Zivot je gorak.

Zato su sub-ovi jako dobra stvar. Pozicinioras njih tako da dobijes optimalan bas, a zvucnike tako da dobijes optimalno sve ostalo.

Sve znam. Prethodna kombinacija je svirala u čitavih 13.5 kvm. Pažljivo pozicioniranje je bilo ključno, naravno uz izbor komponenata koje mogu dati povoljan rezultat u tako malom prostoru sa zvucnicima koje sam zeleo i mogao da kupim u tom trenutku. Uglavnom poznati su mi svi prateći efekti razlicitih pozicija i razmaka od zidova.

Uzgred postoje kutije koje su namenjene sviranju uz zidove poput Audionote (hoću reci, ne umeju drugačije), ali iskreno meni se rezultat ni najmanje ne dopada, a slušao sam ih minimum 5-6 puta u raznim prostorima.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Focus 140 u 13.5 m2. To je izazov. Par puta sam ih cuo i u malo vecem prostoru od tog i bilo je bogami "cupavo". Mid-bass hump lako uociljiv na merenjima govori da su to male kutije projektovane za ipak malo veci prostor.

Audionote ide u isti kos sa pomenutim Linn i Naim. Neka 'fala :) Daleko pre bih se mucio da mi prosvira Focus.
 
140 je u stvari svirao nepune dve godine i bio zamenjen sa 160 odmah po promociji. Bez pomenutog brdašceta u mid bassu dosta manji izazov u maloj prostoriji, uz bolju kontrolu basa došla je i bolja rezolucija kao i više vazduha i bolji raspored instrumenata u prostoru tj 3d.

Kad bih mogao da izmaknem kutije od zida imao bih veliki izbor, a verovatno i ne bih mnogo razmišljao.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Propustio sam upgrade na 160. 160 je i po meni osetno bolji zvucnik. Popravili su mu balans.
 
Sve znam. Prethodna kombinacija je svirala u čitavih 13.5 kvm. Pažljivo pozicioniranje je bilo ključno, naravno uz izbor komponenata koje mogu dati povoljan rezultat u tako malom prostoru sa zvucnicima koje sam zeleo i mogao da kupim u tom trenutku. Uglavnom poznati su mi svi prateći efekti razlicitih pozicija i razmaka od zidova.

Uzgred postoje kutije koje su namenjene sviranju uz zidove poput Audionote (hoću reci, ne umeju drugačije), ali iskreno meni se rezultat ni najmanje ne dopada, a slušao sam ih minimum 5-6 puta u raznim prostorima.


Sent from my iPad using Tapatalk

Wilson Duette 2 sigurno resava problem. Malo je problem cena ali boze moj ne moze se bas sve ugoditi. :D
 
To definitivno. 20-ak k i još toliko za amplifikaciju, sitnica. :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Kolega, vid oslabio, imam i ja taj problem. Ako se ne varam ovo su Duette, ne Duette 2, pa je i cena u skladu sa godistem rekao bih. :)

Dvojku ne videh ispod 10k EUR second hand.

Btw, skoro identične kutije na izgled, a po recima samog Wilsona, istraživali su kako su korisnici koristili seriju 1 pa su onda seriju 2 specijalno optimizovali za “dupe uza zid”.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
PC setup.
Asus STX, Dayens ampino i Monitor Audio BR2

PChifi.jpg
 
Kolega, vid oslabio, imam i ja taj problem. Ako se ne varam ovo su Duette, ne Duette 2, pa je i cena u skladu sa godistem rekao bih. :)

Dvojku ne videh ispod 10k EUR second hand.

Btw, skoro identične kutije na izgled, a po recima samog Wilsona, istraživali su kako su korisnici koristili seriju 1 pa su onda seriju 2 specijalno optimizovali za “dupe uza zid”.


Sent from my iPad using Tapatalk

Napisao sam par jedinica, a ne dvojki. :)
 
Eee, jedinice nisu tako optimizovane za zid kao dvojke... :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
PC setup.
Asus STX, Dayens ampino i Monitor Audio BR2

Pogledajte prilog 295957

Bronze 2 su malo ozbiljnije kutije da bi stajale na stolu kao neki pc zvucnici, a i treba im bolje drustvo od te sabacke tvorevine (Ampino) da bi pokazale sta znaju. :) Cerki sam bio uzeo Bronze 2 i svirali su sa Marantz 7005 pojacalom, jako pristojan zvuk za kolicinu para.
 
Ja sam hteo da predlozim ove IsoAcoustics ISO-PUCK mini "nozice" koje koristim ispod Devialet-a, ali iako su jeftinija varijanta iz IsoAcoustics ponude - nisu bas ni jeftine. Ali radice posao na stolu jako dobro.
 
Bronze 2 su malo ozbiljnije kutije da bi stajale na stolu kao neki pc zvucnici, a i treba im bolje drustvo od te sabacke tvorevine (Ampino) da bi pokazale sta znaju. :) Cerki sam bio uzeo Bronze 2 i svirali su sa Marantz 7005 pojacalom, jako pristojan zvuk za kolicinu para.

Sasvim ok rade sa Ampinom, koji zauzima malo mesta :)
Ne vidi se na slici ali BR2 stoje na postolju od plute, tj izdignutu su oko 1 cm.
Muziku ionako vise slusam na drugim zvucnicima (dynaudio).

GYRO.JPG
 
Kako bi poslužio ovaj reciever Denon DRA-n5 kao početničko integralno pojačalo. Odnosno kako bi radilo sa drugim zvučnicima niže/srednje klase
Wifi,bluetooth,net me ne zanimaju
To je licitacija na limundu


originalslika_Muzicka-linija-DENON-DRA-N5-lan-wifi-bluetooth-daljinac-272558685.jpg
 
Poslednja izmena:
Šta znam. Kriza je svuda,ali ja bih pre išao na neko pojačalo HK 6500 + zvučnici do 150€. To je jeftinija ulaznica u svet Hi Fi ja.
 
Šta znam. Kriza je svuda,ali ja bih pre išao na neko pojačalo HK 6500 + zvučnici do 150€. To je jeftinija ulaznica u svet Hi Fi ja.

Prodato je za 15 hiljada verovatno sutra osvane kp.
Nisam ni imao u planu da kupujem nešto slično ali barem da ispratim licitaciju.Ne bih davao te pare za nešto što ne znam tačno ni šta je
Trenutno sam najbliže odluci da skuplim pare za monitore od 300-400 evra, a za to će mi trebati vreme
 
Prodato je za 15 hiljada verovatno sutra osvane kp.
Nisam ni imao u planu da kupujem nešto slično ali barem da ispratim licitaciju.Ne bih davao te pare za nešto što ne znam tačno ni šta je
Trenutno sam najbliže odluci da skuplim pare za monitore od 300-400 evra, a za to će mi trebati vreme

Može da osvane i za 20.000,00 ali ovu mini liniju niko ozbiljan neće da kupi. Bolje što je nisi izlicitirao. Ovo sa aktivnim monitorima je o.k. priča.
 
Nazad
Vrh Dno