Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Black RIder

Čuven
Učlanjen(a)
28.06.2002
Poruke
543
Poena
619
Naime, mislim da bi bilo vrlo zanimljivo videti sta ko od nas na forumu ima od uredjaja vezanih za HI-FI. Naravno, bilo bi lepo kada bi izbegli zajedljive komentare.

Pa da zapocnem:

- Pojacalo: Kenwood KA-601 + full upgrade
- CD-Player: Philips CD304 MKII + full upgrade
- Dek: Alpage AL-300 + mali upgrade
- Gramofon i Tuner mi nisu preterano vredni pomena(Mitsubishi)
- Kablovi - zvucnicki: MIT MH-750E Extended
- Kablovi - interconnect-i: Pravljeni, srebrni sa Neutrik Profi konekcijama
- Kablovi - power cord-ovi: Pravljeni, bakarni
- Zvucnici: Arcus TM-96.

Toliko od mene... Bilo bi lepo kad bi i drugi napisali ovako po stavkama :)
 
Poslednja izmena:
Nije losa ideja, da vidimo koliko ljudi ima Euromatic sistem 2.0 (5.1 jos nije napravljen) :)

Moje "ozvucenje" je 1xEuromatic korporacija (imam samo 1 zvucnik) i neki Sony risiver 2x60w (u mom slucaju 1x60w).

Jednom sam jako inteligentno povezao oba izlaza risivera na taj jedan zvucnik, i sve do drugog podeoka je stvarno gruvalo vidno jace, a onda se desilo nesto "neocekivano" - risiver mi se ugasio. Tu je sreca stupila na snagu i na displeju sam video krupnim slovima rec PROTECT. Tu mi je sinulo da imam aktivnu zastitu. E onda sam jos jednom probao isto (posto se risiver 100% negde zeznuo) i dobio jos jednom istu poruku. Tek tada mi je bilo jasno da sam 2 sanse ispucao i da se vise ne igram Nikole Tesle, nego Bila Klintona i da kupim par normalnih zvucnika.
 
Poslednja izmena:
Izvini, sta znaci to full upgrade???
Ja imam stari Technics stub, koji mislim da ne spada u Hi-Fi, ali imam i gramofon Thorens TD320, koji vec jeste.
 
The Minister je napisao(la):
Izvini, sta znaci to full upgrade???

Znaci da je uradjeno, poboljsano ili kako vec hoces sve sto moze :)
 
Harman-Kardon HK6100 - integrisano pojacalo
Marantz CD63 - CD player
Mission 734 zvucnici
Audioquest Quartz - interconnect kablovi
Audioquest Type IV+ - zvucnicki kablovi

Pozdrav!
 
- Pojačalo : Pioneer A-717 MkII
- CD player : Nakamichi CDP2A + upgrade
- Tjuner : Onkyo T-9060
- Zvučnici : Svega i svačega ručno radjenog
 
CD Player: Marantz CD6000 - Upgrade
Pojacalo: Rotel 931 MKII - Upgrade
Pojacalo: GainClone (klon GainCard-a)
DAC: TDA1543 non O/S
Zvucnici: Nemam, ali pristizu komponente :)

Pozdrav
 
Winton MosFet samogradnja - pojacalo
Marantz CD4000 upgrade - CD
Aiwa ADF850 - dek
Marantz ST57 - tuner
zvucnici - samogradnja
 
Koja je svrha ovog treda?
Dajte ljudi...
 
Beng & Olufsen BeoLab Penta III - aktivni zvucnici
Kompjuter - sve ostalo
 
r!sc! je napisao(la):
Zvucnici: Nemam, ali pristizu komponente :)

Pozdrav


Šta će da se radi, tj. od kojih jedinica?
 
Ja imam Marantz-ov receiver Model 2250B (srebrna serija) i interesuje me da li neko zna koliko bi mogao da vredi (u dobrom stanju)? :D

POZ :wave:
 
Dobro, ko bi mogao meni recimo da upgrade-uje Technics SU-V1X pojacalo, i od cega se sve sastoji taj upgrade?
 
The Minister je napisao(la):
Dobro, ko bi mogao meni recimo da upgrade-uje Technics SU-V1X pojacalo, i od cega se sve sastoji taj upgrade?


Technics ne može niko da upgrade-uje, pa čak ni sam Technics. :D
Stvarno. Gro pojačavačke elektronike je spakovano u jednu crnu kutiju. Napolju je napajački deo i nešto elektronike od predpojačala.
Ne znam za konkretan model. Treba pitati nekoga ko poznaje taj model, ili odeš kod stručnjaka, i otvorite ga.
 
The Minister je napisao(la):
Dobro, ko bi mogao meni recimo da upgrade-uje Technics SU-V1X pojacalo, i od cega se sve sastoji taj upgrade?
upgrade je sledeci uvalis nekom klincu i kupis pravu spravu :smoke:
 
Gidra85 je napisao(la):
Ja imam Marantz-ov receiver Model 2250B (srebrna serija) i interesuje me da li neko zna koliko bi mogao da vredi (u dobrom stanju)? :D

POZ :wave:

Ja sam moj 2252B prodao prosle godine za 150€. Bio je moj od prvog dana, sto bi rekli, prvi vlasnik, kutija, svi papiri, bezprekoran. :D
 
Broz je napisao(la):
Koja je svrha ovog treda?
Dajte ljudi...

Izvini, sta mu fali?
Bilo je totalno debilnih pool-ova, sto ovaj svakako nije, a ako ti se ne svidja a ti ovo preskoci.

Jeste, fali sto ljudi ne ostavljaju i kucne adrese ;)
 
The Minister je napisao(la):
Dobro, ko bi mogao meni recimo da upgrade-uje Technics SU-V1X pojacalo, i od cega se sve sastoji taj upgrade?

Pozovi coveka koji se zove Misa pa vidi s njim. On je moj dobar prijatelj i meni je radio bukvalno svaki upgrade. Radi stvarno profi. Posavetuj se s njim i vidi da li ima poente da to upgrade-ujes... Telefon je 063/617-618. Reci da te je preporucio Ratko.

Pozdrav
 
Pojacalo Fisher CA-271
CD/DVD Samsung E235
Tuner Pioneer F443
Racunar
Zvucnici DIY SAl Dvosistemski
Dramofon AGS MR110, Gramofon Iskraphon 2006 slabije koristim
 
hifi

Marantz PM 40 pojačalo sa dodatim 10000uF kondenzatorima po grani napajanja na postojeće.
Dek Denon DRM-800A nepipnuta perfektna makina.
Tuner JVC T-X2L stari digitalac.
CD Yamaha CDX-900, njemu nemam pojma šta da upgrejdujem.
CD Technics SLPG 490 sa novom Philips 12.3 mehanikom.
HIFI VHS video Sanyo
Gramofon teška karabudževina, u principu ELAC sa Ortofon OM10 glavom.
Kablovi mikrofonski profi sa nekim ogromnim zlatnim činčevima, a za zvučnike bakarni OFC kablovi 2x2.5.
Zvučne kutije ručno rađene kompresione sa AR 8" basom i JBL soft dome visokotoncem, furnirane i odlično umrtvljene mislim da se čuju OK. RISC ih je čuo pa može nešto da napiše ako oće.
 
stex je napisao(la):
Zvučne kutije ručno rađene kompresione sa AR 8" basom i JBL soft dome visokotoncem, furnirane i odlično umrtvljene mislim da se čuju OK. RISC ih je čuo pa može nešto da napiše ako oće.

:,,:

Pozdrav
 
Aca je napisao(la):
Ja sam moj 2252B prodao prosle godine za 150€. Bio je moj od prvog dana, sto bi rekli, prvi vlasnik, kutija, svi papiri, bezprekoran. :D

A kako se rangiraju npr. tvoj bivsi i moj sadasnji model. I koja je uopste razlika? Mozda smaram, ali sta cu. :D


POZ :wave:
 
Gidra85 je napisao(la):
A kako se rangiraju npr. tvoj bivsi i moj sadasnji model. I koja je uopste razlika? Mozda smaram, ali sta cu. :D


POZ :wave:

Evo ti ovi linkovi pa pogledaj sam. ;)

2250B
2252B
 
Hvala za linkove. Da li je moguce da je glavna razlika u snazi i to za 2 RMS-a. Ja sam mislio da je moje pojacalo 50 vati sinusa, kad ono ispade RMS-a. Da li moze neko da mi malo pojasni te oznake, npr. RMS, sinusi, P.M.P.O, music power . . . :D


POZ :wave:
 
Pojacalo:Lampash handmade by cale
Zvucnici: Made by Aca ribbon
CD: Philips 722-upgrade ali ce biti zamenjeno lampaskim handmade CD-om
Kablovi: svi bakarni, handmade by cale
 
Nazad
Vrh Dno